Wijziging gemeentelijke belastingverordeningen Verkiezing van de leden van de gemeenteraad GOED VERKEER(D) Woon-Zorgloket in Heiloo Folders gemeenteraads verkiezingen Als je het zelf te druk hebt om te stemmen. Machtig dan een ander! ACTIE BOOT Discussie lijsttrekkers politieke partijen Heiloo Kuillaan incidenteel afgesloten vanwege paddentrek Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis PAGINA 8 UITKIJKPOST-11 FEBRUARI Vervolg informatierubriek Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van de gemeente Heiloo op 2 februari 1998 de volgende gemeentelijke belastingverordeningen en tarieventabellen heeft vastgesteld: de Verordening onroerende- zaakbelastingen 1998; de Verordening afvalstoffenheffingen 1998; de Tarieventabel bij de verordening afvalstoffenheffingen 1998; de Verordening hondenbelasting 1998; de Verordening lijkbezorgingsrechten 1998; de Tarieventabel behorende bij de Verordening lijkbezorgingsrechten 1998; de Verordening rioolafvoerrecht 1998; de Verordening toeristenbelasting 1998; de Legesverordening 1998; de Tarieventabel behorende bij de legesverordening 1998. Deze besluiten treden in werking op de eerste dag na deze bekendmaking. Bepalingen inzake tariefheffingsmaatstaf, belastingplicht en betaling zijn niet gewijzigd. De wijzigingen voorzien louter in formele bepalingen inzake de overdracht van bevoegdheden van het College van Burgemeester en wethouders op grond van Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage De verordeningen en tarieventabellen liggen vanaf vandaag ter inzage op het gemeente huis bij de afdeling Financiën, ledereen kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor geldende leges, een afschrift krijgen van de t besluiten. Meer informatie Wilt u meer informatie over verordeningen, dan kunt u hiervoor terecht bij de afdeling Financiën van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur. Telefonisch kunt u terecht tot en met 16.30. uur op de nummers 072 - 535 66 19 en 535 66 20. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Fleiloo maakt bekend dat het een kiezer bij de aanstaande verkie zing van de gemeenteraad toegestaan is zijn /haar stem uit te brengen in een stembu reau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1. Bij het gemeentehuis van Fleiloo zijn formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen kosteloos verkrijgbaar. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op woensdag 18 februari 1998, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling (20 januari 1998) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd als aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling (20 januari 1998) als kiezer is geregis treerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 27 februari 1998. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers pas, kan zich ter uitoefening van zijn/haar kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn/haar keuze binnen de woongemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Hoe de meningen ook mogen zijn, als het gaat om kinderen in het verkeer dan zijn we het allemaal met elkaar eens. Het betreft een kwetsbare groep en we proberen het zo goed en zo veilig mogelijk voor ze te maken. Voor twee aspecten rond kinderen en verkeer wil len we met dit artikel extra aandacht vragen, namelijk het parkeren rond scholen en de ver keersbrigadier. Parkeren rond de basisschool De laatste jaren is het met de auto halen en brengen van kinderen naar de basisscholen enorm aan het toenemen. Vooral bij regen leidt dit bij de schoolingangen tot chaotische taferelen door de her en der geparkeerde auto 's. Hierdoor komt de verkeersveiligheid in gevaar van met name de kinderen die wel lopend of fietsend de school bezoeken. Een gevolg hiervan is dat ook de ouders van deze kinderen steeds meer geneigd zijn hun kinderen maar met de auto te brengen. Door de geparkeerde voertuigen rond de scholen vallen de kinderen minder op bij het oversteken. Tevens is in de straten in de directe omgeving van de scholen extra gevaar door allerlei rondrijdende auto 's. Het lijkt wel of ouders soms vergeten dat kinderen ook lopend of fietsend naar school kunnen, ook wel bij wat regen! Het blijkt echter moeilijk te zijn een mentali teitsverandering te weeg te brengen. Alleen het direct benaderen van de desbetreffende ouders, waarbij gewezen kan worden op hun verantwoordlelijkheid ten opzichte van ande re kinderen kan enig effect hebben op het parkeer- en rijgedrag. Mocht het echter niet anders kunnen en moet u uw kinderen per auto brengen, hoe kunt u dan het beste te werk gaan? Parkeer de auto ruim voor de school, het liefst op een nabijgelegen parkeerterrein. Laat de kinderen niet aan de straatkant uitstappen, maar aan de zijde van het trottoir. Help hierbij de kinderen in en uit de auto en begeleid hen lopend naar school. Probeer echter het gebruik van de auto tot een minimum te beperken. De verkeersbrigadier Soms moeten kinderen op weg naar school een drukke weg of een gevaarlijk kruispunt oversteken. In Heiloo is zo 'n punt de kruising Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de heer C.J.M. Berkhout te Heiloo voor het uitbreiden van de woning met een berging op het perceel Vrieswijk 201. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 12 februari 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. BreedelaanlStationsweg. Het moet voor de ouders een geruststellend gevoel zijn dat er hier dagelijks verkeersbrigadiers staan om de kinderen veilig te laten oversteken. Deze groep verkeersbrigadiers bestaat uit 22 ouders, die drie keer per dag de kinderen helpen oversteken. Een verkeersbrigadier krijgt eerst op het politiebureau een theoreti sche instructie van één uur. De brigade krijgt vervolgens een schriftelijke aanstelling van de burgemeester en is dan tevens tegen de financiële gevolgen ingedekt. De verkeers brigadiers dienen bij het uitoefenen van hun functie gebruik te maken van de wettelijk voorgeschreven uitrusting: een stopbord en een oranjekleurig overvest. De weggebruiker is verplicht te stoppen bij het stopteken van een verkeersbrigadier. Als met dit niet doet kan de brigadier doorgeven aan de politie (kenteken opnemen). De politie kan dan als nog een bekeuring uitschrijven. De groep verkeersbrigadiers op de Stationsweg maakt regelmatig mee hoe nood zakelijk het werk is dat zij daar verrichten. Ondanks het feit dat zij hun werkzaamheden op een zebra verrichten gebeurt het helaas regelmatig dat een automobilist het stopteken negeert en doorrijdt. Meer informatie Dit artikel is geschreven in samenwerking met WN Afdeling Heiloo,en politie. Voor meer informatie over WN Heiloo kunt u bellen naar de heer M. Meissburger, tel. 072- 533 25 48. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloet is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 12.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. "Waar kies je voor?" Bij de receptie van het gemeentehuis en in de bibliotheek liggen twee folders over de komende gemeenteraadsverkiezingen 4 maart a.s. De folder "Waar kies je voor?" is vooral bedoeld voor jongeren en geeft informatie waarom kiezen zin heeft. Bovendien wordt melding gemaakt van een speciale verkie zingssite op Internet (http://www.vip.tip.nl). De folder "4 maart gemeenteraadsverkiezin gen" is bedoeld voor iedereen en maakt onderdeel uit van een campagne van het ministerie van Binnenlandse Zaken. In deze folder staat informatie over hoe de gemeente raad werkt, wie er mogen stemmen, hoe het stemmen werkt en over het uitbrengen van een voorkeurstem. Ook gaat deze folder kort in op de mogelijkheid van het geven van een volmacht aan een ander als u zelf bijvoor beeld 4 maart met vakantie bent. Vergeet 4 maart niet te stemmen! U kunt ook na het eten nog stemmen. De stembureau's zijn tot 20.00 uur open. 4 MAART GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN nmm nmn srmmm Wat houdt actie BOOT in? Op 1 maart 1993 is het Besluit Opslaan in Ondergrondse tanks (BOOT) in werking getreden. Dit besluit bevat regels met betrekking tot de sanering van niet meer in gebruik zijnde ondergrondse olietanks bij par ticulieren. Het besluit bepaalt, dat deze tanks vóór 1 maart 1998 (binnen 5 jaar na in wer- kingtreding van het besluit) moeten zijn gesa neerd. Alle ondergrondse tanks moeten dus vóór die datum van hun schadelijke inhoud zijn ontdaan en definitief buiten gebruik wor den gesteld. Daarvoor zijn twee mogelijkhe den; ofwel de tank is verwijderd, ofwel de tank is gevuld met zand. Tanks die in gebruik blijven moeten worden gekeurd. Er moet bodemonderzoek worden gedaan om de huidige staat vast te stellen en er moet een aansprakelijkheidsverzekering worden afgesloten. Op dit moment is de Firma De Vries v/d Wiel nog bezig met het saneren van de laatste serie aangemelde tanks in de gemeente Heiloo. Wat gebeurt er na 1 maart 1998? Na 1 maart 1998 gaat de gemeente handha ven en volgt strafrechtelijk optreden tegen tankeigenaren die hun tank nog niet volgens de regels hebben laten saneren. Degene, die een saneringsbedrijf opdracht heeft gegeven om binnen een redelijke termijn tot sanering van hun tank over te gaan (ook al vindt sane ring plaats na 1 maart 1998) wordt uiteraard niet meegenomen in dit handhavingstraject. In de gemeente Heiloo zijn er de afgelopen vijf jaar inmiddels 184 tanks gevuld met zand en 224 tanks verwijderd. Op negen locaties is in ernstige mate bodemverontreiniging aange troffen. Meer informatie Voor meer informatie over de actie BOOT kunt u contact opnemen met de heer C. Besseling tel. 072 - 535 67 31 of mevrouw M. Tromp tel. 072 - 535 67 32 van de afdeling VROM, Milieu. Woensdag 18 februari in De Beun Woensdag 18 februari a.s. zullen lijsttrekkers van politieke partijen die deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen van 4 maart a.s met elkaar in discussie gaan. Tijdens een openbare bijeenkomst in theater De Beun lichten lijsttrekkers hun standpunten toe, aan de hand van onderwerpen die in de verkie zingsprogramma 's zijn opgenomen, en gaan met elkaar in discussie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De politieke partijen en lijsttrekkers die aan de discussie deelnemen zijn: - CDA, de heer Mr. G.C.G. Borst; - D '66, de heer Ir. H. van Halem; - Groen Links, de heer A. Pleizier; - Heiloo 2000, de heer Mr. J.G. Daas; - NCPN, de heer W.A. Gomes; - PvdA, de heer R. Bos; - WD, mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom. Mócht u nog niet weten op welke partij u wilt stemmen of twijfelt u nog, kom dan naar deze bijeenkomst. Wellicht vergemakkelijkt het uw keuze. Iedere gemeente heeft een gemeenteraad, die het beleid bepaalt. Door uw stem uit te brengen op een partij die uw mening deelt, wordt de kans groter dat deze partij vertegen woordigd wordt in de gemeenteraad. En hoe meer stemmen een partij heeft, des te sterker wordt de positie van die partij. U kunt stemmen op de lijsttrekker van een partij, maar u kunt ook stemmen op een lager geplaatste kandidaat op de lijst. U brengt in zo'n geval een voorkeurstem uit. In ieder geval komen tijdens de discussiebijeenkomst de lijsttrekkers van de politieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen aan het woord. U kunt dan beluisteren welke partij het dichtst bij uw eigen mening staat. U bent van harte welkom om de discussiebij eenkomst tussen lijsttrekkers bij te wonen. Meer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, mevrouw Ch. van Voorst, tel. 072 - 535 66 40. Normaliter wordt de Kuillaan vanwege de paddentrek in de maanden maart en april gedurende de nachtelijke uren (van 19.00 tot 07.00 uur) afgesloten. Vanwege de zachte winter is het echter mogelijk dat de padden al medio februari gaan trekken. Daarom is het mogelijk dat vanaf 16 februari a.s. bij regenachtig weer de slagboom tijdens bovengenoemde uren wordt gesloten. Natuurlijk blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar vanaf de Westerweg. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Swart, tel. 072- 533 03 24) of de heer Van der Meer, tel. 072 - 535 67 63. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. urgerz Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8