I I Gemeente wil bouwen binnen bebouwde kom College komt met voorstel voor het aanleggen van speelveldjes Ook na het eten kunt u nog stemmen! HEILOO Elke stem telt mee! Vergeet niet te stemmen jKl Bekendmaking standplaatsvergunning Heiloo start aanleg natuurvriendelijke oever in Noorderneg Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis PAGINA 4 UITKIJKPOST - 18 FEBRUARI G> Notitie 'inbreilocaties' aangeboden aan leden van Provinciale Staten Begin deze maand heeft wethouder mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom namens het college van burgemeester en wéthouders de notitie "Inbreilocaties" aangeboden aan twee leden van Provinciale Staten van de Provincie Noord-Holland. Deze notitie bevat mogelijke inbreilocaties die geschikt zijn voor woning bouw. Inbreilocaties zijn plekken die binnenkort vrijkomen of al vrij zijn binnen de bebouwde kom. Het gaat meestal om plekken die vrijkomen of zijn gekomen door sloop van bestaande gebouwen. Het kan echter ook gaan om het bouwen van woningen boven bestaande of nog te bouwen winkels. Een voorbeeld hiervan zijn de woningen boven de verswinkels tegenover Blokkernabij Winkelcentrum 't Loo, Overigens gaat het om een inventarisatie van mogelijke woningbouw locaties en niet om uitgewerkte concrete plannen. Die zijn er nog niet. Met het aanbieden van de notitie "Inbreilocaties" speelt het gemeentebestuur in op de aangenomen motie door Provinciale Staten, om kleinere gemeenten meer moge lijkheden te bieden om vrijkomende locaties in de bebouwde kom te bestemmen voor woningbouw. De gemeente Heiloo heeft al vaker gepleit voor meer mogelijkheden om te mogen bou wen. Tot nu toe mocht Heiloo van de Provincie maar tot zo 'n 80 tot 100 woningen per jaar bouwen. Het gemeentebestuur van Heiloo wil meer mogelijkheden om te bouwen voor senioren en jongeren (starters). Het gemeentebestuur heeft overigens begrip voor het standpunt dat het groene buitenge bied ontzien moet worden. Inventarisatie In de brochure staan locaties genoemd waar in de toekomst woningen kunnen worden gebouwd. Het gaat onder meer om de vol gende locaties: het Paulusgebouw van PC Willibrord (verbouwing), de locatie van de oude Uitkijkpost aan de Rechte Hondsbosschelaan, winkelcentrum 't Hoekstuk (woningen boven winkels in het kader van het vergroten van de sociale veilig heid), De Driestal, de Rehobothlocatie aan de Holleweg (inclusief een verbouwing van de bestaande pakhuizen), Het Malevoort (na de sloop van de huidige bibliotheek en de twee scholen), het terrein van het oude Trefpunt aan de Westerweg, de locatie van de oude opslagplaats van de buitendienst in de bocht bij de Belieslaan en de Omloop en het Stationscentrum (woningbouw boven winkels in het kader van het opwaarderen van het centrum). Sociale veiligheid Als gevolg van diverse ontwikkelingen, zoals fusie van scholen en het verplaatsen van (milieuhinderlijke) bedrijven, komen in de bebouwde kom locaties beschikbaar die een nieuwe bestemming behoeven. Het beschik baar komen van deze locaties in de bebouw de kom vraagt een alerte reactie van de gemeente. Een nieuwe bestemming is gewenst vanuit stedenbouwkundig oogpunt, maar vooral ook vanuit het oogpunt van sociale veiligheid. Immers, braak liggende terreinen en onbeheerde gebouwen vormen een risico voor criminaliteit en geven in ieder geval bij de omwonenden en passanten het gevoel van onveiligheid. Voor het gemeente bestuur bieden inbreilocaties kansen voor een volkshuisvestingsbeleid dat extra moge lijkheden biedt voor jongeren (starters op de woningmarkt) en ouderen. Inbreilocaties bie den voor ouderen mogelijkheden om in de vertrouwde woonomgeving te blijven wonen. Daarbij is vaak de nabije ligging van (winkel)voorzieningen van belang. Voor jon geren is met name de ligging in een levendig en bedrijvig deel van het dorp belangrijk. Hoewel het beschikbaar komen van inbreilocaties moeilijk is te voorzien, wil het gemeentebestuur tijdig inzicht verkrijgen in de ruimtelijke ontwikkelingen. Meer informatie Voor meer informatie en/of vragen kunt u con tact opnemen met de afdeling VROM, de heer P. van Dorsten, tel. 072 - 535 67 52. Wij willen u er echter op wijzen dat de notitie slechts een inventarisatie bevat van mogelijke inbreilocaties en dat er nog geen concrete plannen zijn. 4 maart: gemeenteraadsverkiezingen ledereen heeft te maken met de gemeente. De gemeente haalt uw vuilnis, geeft geld aan verenigingen en instellingen, onderhoudt het openbaar groen, legt wegen en speelveldjes aan en houdt de straten schoon. Bij de gemeente haalt u ook uw paspoort en rijbewijs en de gemeente draagt zorg voor de uitkeringen. De gemeente is vaak dichterbij dan u denkt. Op 4 maart a.s. worden er weer gemeente raadsverkiezingen gehouden. Als u op die dag uw stem uitbrengt, bepaalt u samen met andere kiezers welke politieke partijen straks mogen stemmen in de raadzaal van het gemeentehuis van Heiloo en hoeveel zetels elke partij krijgt toegewezen. De gemeente raad bestuurt de gemeente en neemt vele beslissingen die van invloed zijn op de kwaliteit van uw directe woon- en leefomgeving, zoals bijvoorbeeld het afgelopen jaar over het veilig heidsbeleid, over de wijze waarop de gemeen te het groen wilt beheren, over woningbouwlo caties en over het verplaatsen van de biblio theek naar een meer centrale plek in Heiloo. Zaken waar u ook mee te maken heeft. In Heiloo doen 7 partijen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen en dat zijn: - Lijst 1, Heiloo 2000 met als lijsttrekker de heer Mr. J.G. Daas; - Lijst 2, WD met als lijsttrekker mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom - Lijst 3, CDA met als lijsttrekker de heer Mr. G. C. G. Borst; - Lijst 4, PvdA met als lijsttrekker de heer R. Bos; - Lijst 5, D' 66 met als lijsttrekker de heer Mr. Ir. H. van Halem; Lijst 6, Groen Links met als lijsttrekker gHHBT de heer A. Pleizier; - Lijst 7, NCPN met als lijsttrekker de heer W.A. Gomes. Kiesgerechtigden mogen stemmen ledereen die kiesgerechtigd is krijgt vanzelf een oproepingskaart thuisgestuurd. Voor de gemeenteraadsverkiezingen is elke Nederlander van 18 jaar of ouder, die in de betreffende gemeente woont en niet is uige- sloten van het kiesrecht, kiesgerechtigd. Maar ook mensen van 18 jaar en ouder die in Nederland wonen en die de nationaliteit hebben van één van de lidstaten van de Europese Unie kunnen hun stem uitbrengen. Alle overige niet-Nederlanders van 18 jaar en ouder krijgen een oproepingskaart in de bus als ze minstens vijf jaar in Nederland wonen en vanaf 1 februari 1996 legaal. Stembureau s zijn tot 20.00 uur open! Ook na het eten kunt u nog uw stem uitbren gen. Uw keuze voor een politieke partij nog niet gemaakt? Kom dan vanavond naar de discussiebijeenkomst tussen lijsttrek kers van de politieke partijen in theater De Beun. Aanvang: 20.00 uur. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat zij hebben besloten vergunning te verlenen aan Th. L.H. Putker, Zevenhuizerlaan 2, alhier, voor het innemen van een standplaats op eigen terrein voor de verkoop van bloemen en planten. De vergunning is geldig voor het jaar 1998. Aan de vergunning is een aantal voorwaarden verbonden. Ter inzage De vergunning is in te zien op de afdeling VROM, Milieu, kamer 110 van het gemeente huis. Voor vragen kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek, tel. 072 - 535 67 34. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent mei dit besluit, dat kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending/publicatie van het besluit epn gemotiveerd bezwaarschrift indien bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. In de week van 23 februari start de gemeente met de aanleg van een natuurvriendelijke oever in de Noorderneg. Langs de waterpartij in dit recreatiegebied wordt ongeveer 300 meter oever omgevormd tot een natuurvriendelijke oever. De werkzaamheden vinden plaats in het kader van het Groenstructuurplan. Dit plan is in 1996 door de gemeenteraad vastgesteld en bevat plannen om het beheren van groen in onze gemeente op een meer natuurvriendelijke wijze uit te voeren. Het aanleggen van natuurvriendelijke oevers was één van de voorstellen, maar d^rnaast is ook een begin gemaakt met het natuurvriendelijk maaien van gras. Meer natuur langs de oevers Met het natuurvriendelijk beheren van het groen wil de gemeente planten en dieren (zoals vlinders, kikkers en vogels zoals de rietzanger), meer de kans geven. In 1997 is gestart met het aanleggen van natuurvriende lijke oevers bij de vijvers aan de Pastoor van Muijenweg. In 1998 en daarop volgende jaren wil de gemeente nog wat oevers natuurvriendelijk gaan aanleggen; zo staat het Zandstuk op het lijstje. Meer natuur in de Noorderneg In de Noorderneg zal ongeveer 300 meter van de oever van de aanwezige waterpartij wor den omgevormd tot een natuurvriendelijke oever. Het gaat om het gedeelte van de waterpartij tussen de fietsbrug en het Maalwater. Daar waar nu nog een rechte oever te zien is, zal over een tijdje een meer glooiende oever te zien zijn, met kleine "eilandjes" langs de rand in het water. Hiervoor wordt ongeveer 200 meter oever gedeeltelijk ontgraven en aansluitend wordt de afgegraven grond over ongeveer 100 meter in het water teruggebracht. De natuur doet verder het werk; planten gaan vanzelf groeien omdat er altijd zaadjes aanwezig zijn. Door de geleidelijke overgang van een droog naar een nat milieu kunnen er ook veel meer verschillende planten groeien. Dieren die van dit milieu afhankelijk zijn, profiteren hiervan. Zo is er voedsel voor libellen, vlinders en waterjuffen. Vogels vinden er beschutting en kunnen er een nest bouwen, zoals de kleine karekiet en de rietzanger. Vissen kunnen tus sen de waterplanten paaien en kuitschieten. Kikkers en padden vinden er goede leefom standigheden. Allerlei leven dat bij een water met een strakke beschoeiing en gemaaid grasveld geen kans krijgt. Bovendien komt dit de kwaliteit van het water ten goede. Meer informatie Mocht u meer willen lezen over natuurvrien delijk groenbeheer, dan kunt u bij de receptie in het gemeentehuis de folders "Meer natuur langs de oevers in Heiloo" en "Natuurvriendelijk maaien in Heiloo" verkrij gen. Over de aanleg van natuurvriendelijke oevers kunt u meer informatie verkrijgen bij de afdeling Ingenieursbureau, de heer C. Hartland, tel. 072 - 535 67 62. Het college van burgemeester en wethouders heeft, mede naar aanleiding van wensen en suggesties van jongeren en inwoners van Heiloo, een voorstel gemaakt voor het aanleg gen en/of aanpassen van speelveldjes in Heiloo. Het college komt met inrichtingsvoor stellen voor een zestal locaties verspreid in Heiloo, te weten De Hoghe Weijdt, Termijen, De Capelackers, Hoog en Laag, Breedelaan en recreatiegebied De Negge. Schietdoelen en basketbalpalen Zo komt het college volledig tegemoet aan de wens van inwoners nabij het bestaande (gras) speelveldje aan de Hoghe Weijdt om een verhard speelveld aan te leggen. Het college stelt dan ook voor om het bestaande (gras)speelveldje te verharden en er een bas- ^ketbalpaal en schietdoel te plaatsen. Verder zal er wat beplanting en een hekwerk worden geplaatst. De speelplek in Termijen, bestaande uit twee gedeelten, wil het gemeentebestuur ook aan passen overeenkomstig de geuite wensen van inwoners. Zo wil het college deze speel plek een meer open karakter geven, zodat er meer sociale controle mogelijk is. Ook zal hier een verharde speelplek worden aange legd voor de wat oudere jeugd met, naast de al aanwezige basketpaal die wordt verplaatst, een nieuw aan te schaffen schietdoel. Op de plaats van het halfverharde speelveldje komt een speelplek voor jongeren tot 12 jaar. Het bestaande speelveld aan de De Capelackers wil het college eveneens aan passen. Door een afscheiding aan te brengen en de speelatributen anders te rangschikken, wil het college het bestaande speelveld zicht baar opdelen voor de wat oudere en wat jon gere jeugd. Ook zal hier het groen wat aange past worden, zodat er meer sociale controle is en zal verharding worden aangebracht. Niet alle binnengekomen wensen kunnen door het college worden gehonoreerd. Zo kan aan de wens van een inwoner aan de Holleweg niet worden tegemoetgekomen, omdat het verzoek te veelomvattend is. Het beschikbaar gestelde geld door de raad is hiervoor niet voldoende. Aan het verzoek van bewoners van de Werkendelslaan komt het Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet vergunning te verlenen aan de familie Poorter te Heiloo voor het wijzigen en uitbreiden van het bestaande terras aan de woning Jan Ruslaan 6. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 19 februari 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072-535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling te verlenen van de geldende bestemmingsplanvoorschriften bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - het Leger des Heils voor de periode van 22 tot en met 28 februari a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. college niet tegemoet, omdat in de directe nabijheid, te weten aan de Breedelaan, al een goede speelgelegenheid aanwezig is. Het college streeft namelijk een goede spreiding van speelplekken over Heiloo na. Aanleiding Aanleiding om met een voorstel te komen voor het aanleggen en/of aanpassen van speelveldjes waren onder meer de uitkom sten van het vorig jaar onder jeugd- en jon geren gehouden onderzoek. Uit die enquête bleek dat de jongeren in Heiloo dik tevreden zijn over de mogelijkheden voor georganiseerde sport. De jeugd gaf echter duidelijk aan dat het in Heiloo ontbreekt aan voldoende verharde speelveldjes in de wijken voor onder andere voetbal, basketbal en tennis. Ook zouden doelen en baskets moeten worden geplaatst. De gemeenteraad heeft deze wens serieus genomen en daarom voor het aanleggen en /of aanpassen van speelveldjes 200.000,- - beschikbaar gesteld. Aan de wijkverenigin- gen en de inwoners van Heiloo is vervolgens gevraagd om met voorstellen te komen. Op dit verzoek zijn zeven reacties binnengeko men. Ter inzage De voorstellen van het college om speelveld jes aan te leggen en lof aan te passen liggen vanaf donderdag 19 februari tot en met 6 maart tijdens werkdagen van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ingenieursbureau. Afhankelijk van de binnengekomen reacties zal het colle ge de voorstellen aanpassen en vervolgens tot uitvoering van de plannen overgaan: Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Ingenieursbureau, de heer C. Hartland, tel. 072 - 535 67 62. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaren in te dienen. Maas Geesteranusweg 22, R.H.J. Bastiaanse - vergroten woning; Het Bleekveld 19, J.A. Kösters/C.C. Aelbers - vergroten woning; Bergeonstraat 22, Dojo 't Loo - vergroten sportzaal; Westerweg 143, D.N.J. Hink - plaatsen dakkapel; De Waard 75, T.J. Tromp - vergroten woning; Spoorlaan 22, J.T. v.d. Idsert vergroten dakkapel. i Informatierubriek ..v. J-S SS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4