NCPN PvdA Limmen Akersloot HEILOO DEMOCRATEN Stem voor rechtvaardigheid, stem tegen kapitalistische uitbuiting Verkeer D66 Hoge eisen aan ambtelijke ondersteuning De VVD luistert naar de inwoners van Heiloo Is de kiezer gek? Het CDA voor een zorgzame samenleving SEDERT 1966 Beloften, beloften, beloften Limmen, een bedrijvig dorp! Muzikale beeldenstorm VVD Akersloot De VVD en uw veiligheid Limmer Gemeenschap Dierenbescherming FvdA Limmen wil veilig en aantrekkelijk Limmen CDA Akersloot Cursus tuinieren Foresters Handbal Solistenavond Noordhoilands jeugdorkest Open dag Montessorischool PAGINA 6 UITKIJKPOST - 18 FEBRUARI Geert Bos en Annabelle ten Hoope, ervaring en jeugdig elan gaan samen bij Heiloo 2000. Dezelfde werkwijze start binnenkort voor het zuidelijkë deel van de Wester- weg. Soms kunnen wensen niet geho noreerd worden omdat het algemeen belang zwaarder weegt, zoals het hand haven van het linksaf slaan naar de Willibrordusweg bij de herinrichting Kerkelaan. De komende jaren willen wij samen met bewoners doorgaan met het herinrichten van woongebieden tot 30km gebied met weinig of geen drem pels. Heiloo 2000 wil doorgaan met jaarlijks minimaal f 200.000,- beschikbaar te stellen voor het oplossen van verkeers knelpunten, waarbij extra aandacht voor bescherming van fietsers en voet ganger. Bij de beoogde scholencóncen- tratie in Boekenstein zal Heiloo 2000 extra zorg vragen voor de veilige bereikbaarheid door de schooljeugd. Naast een ingewikkelde zaak als een vaste route voor vrachtverkeer houdt Heiloo 2000 ook aandacht voor een voudige zaken zoals het plaatsen van banken langs wegen als rustpunt voor voetgangers. Verder is en blijft Heiloo 2000 tegen het invoeren van betaald parkeren. De NCPN staat voor: 1. Muziek, toneel en andere met cultuur bezig zijnde plaatselijke verenigingen en sportclubs moeten ruim financieel door de gemeente worden gesteund. 2. De contributie voor de bibliotheek moet omlaag. Iedereen moet boeken kunnen lenen. Ook de armen in Heiloo. 3. Meer huurwoningen bouwen dan koopwoningen. Er staan 2700 mensen te wachten op een huurwoning. Toch geeft gemeentebestuur toestemming Heiloo 2000 wethouder Ton ten Hoope heeft laten zien dat tot tevredenheid van bewoners in goed overleg plannen gemaakt kunnen worden tot verbete ring van de verkeerssituatie op de Sta tionsweg, Groenelaan en Schuine Hondsbosschelaan. Het is een belang rijk thema van Heiloo 2000, dat samen met bewoners wordt gewerkt aan plan nen voor hun woonomgeving en dat hun inbreng zwaar weegt. m Met haar verkiezingsprogramma 'Be wogen in beweging met onze Lokale Agenda' wil D66 invulling geven aan de missie van Heiloo: fijn wonen in het groen, maar dan wel met een waardig zorgniveau. D66 is voor een ruimhartig sociaal be leid, zowel wat betreft de nieuwe Alge mene Bijstandswet als de Wet Voorzie ningen Gehandicapten. Ook de kwali teit van hulp- en dienstverlening kan worden verbeterd door een goede on derlinge afstemming en samenwerking in de zorgsector. Het uitbreiden van de samenwerking tussen verzorgingshui zen, de thuiszorg, verpleegtehuizen en woningbouworganisaties zal leiden tot een verdere, gezamenlijke aanpak van de zorg voor ouderen en gehandicap ten. Het streven is mensen zolang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Het jeugd- en jongerenbeleid dient concreet vorm te krijgen in nauwe samenwerking met de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Heiloo. De jongeren zelf moeten daarbij ook betrokken zijn. De gemeente is verantwoordelijk voor het instandhouden en subsidiëren van de welzijnsinstellingen, zoals biblio theek, muziekschool, de Beun en het Open Huis. Deze zijn de afgelopen jaren flink gekort in hun inkomsten. Omdat de gemeenterekeningen toch forse overschotten lieten zien, vindt D66 het noodzakelijk dat grondig wordt nagegaan of de opgelegde bezui nigingsfases nog wel nodig zijn. Het verkiezingsprogramma van D66 kunt u bestellen bij het D66-secretari- aat, Boekenstein 93, Heiloo. Tel. 5339776. De thuiszorg is de afgelopen jaren voor een deel geprivatiseerd. De PvdA vindt deze privatisering te ver doorgescho ten. De gemeente moet taak knelpun ten die zich in de thuiszorg voordoen, signaleren en aanpakken. Wie met een vraag om zorg bij de gemeente aanklopt, moet er op kunnen rekenen dat kwalitatief hoogstaande hulp wordt geboden. Daarom is de Liberaal beleid betekent dat beleids voorstellen moeten worden gemaakt op basis van vraag uit de bevolking. Het in een vroeg stadium bespreken van plannen met de inwoners heeft als voordeel dat plannen ten gevolge van inspraak veranderd of bijgesteld kun nen worden, en dat zoveel mogelijk rekening gehouden wordt met de wen sen van onze inwoners. Soms zijn de belangen zo tegengesteld, dat er geen om in de Egelshoek alleen maar koop woningen te laten bouwen. Een schan de. 4. De bij het gestarte project 'Samen werken aan Veilig Wonen' geadviseer de sloten zijn voor menig Heilooënaar veel te duur. Regering, gemeentebe stuur Heiloo en politie zijn niet in staat burgers de bescherming te bieden waar ze recht op hebben. Mensenrechten worden geschonden. 5. Via een dependance van een school uit Alkmaar opnieuw invoeren van voortgezet openbaar onderwijs in Heiloo. Kosten voor ouders en kinde ren zijn te hoog bij studeren buiten de gemeente. 6. Gemeentebestuur treedt veel te slap op tegen Schiphol en regering. De wet wordt overtreden met 20.000 nieuwe starts en landingen. Heiloo is hier het slachtoffer van door ernstige vervuiling en lawaai. De gezondheid wordt aange tast! 7. Toestemming van gemeentebestuur voor aanleg golfbaan is een grote mis kleun. Weer een mooi stuk weiland weg als speelveld voor de financiële elite. Stem NCPN lijst 7. Inl. 072-5334588. PvdA van mening dat aan de ambtelij ke ondersteuning van het beleid de hoogste eisen moeten worden gesteld, zowel op het gebied van kennis van zaken als qua inlevingsvermogen. De PvdA zal er in Heiloo op blijven aandringen dat er meer financiële steun komt voor mensen met een minimum inkomen. De gemeente zal tot aan de grenzen van haar mogelijkheden moe ten gaan. Voor mensen die afhankelijk zijn van een uitkering, zal er werk moe ten komen, betaald of onbetaald. Dit vraagt om extra inspanningen in de vorm van persoonlijke begeleiding. De PvdA is van mening dat er voor de ouderen specifiek beleid moet worden ontwikkeld. Omdat de ouderenproble matiek naar voren komt op diverse ter reinen van het maatschappelijk leven, dient het beleid terzake portefeuille- overschrijdend te zijn. Dat vereist coör dinatie op politiek en op ambtelijk niveau. Als de verkiezingskoorts weer is losge brand lijkt het wel alsof diverse partij en de kiezer niet zo erg bijdehand ach ten. Alsof een enkele schone belofte al het ongewenste handelen van de afge lopen jaren kan weg\Vassen. Alsof door een presentje of een aardig idee (bijvoorbeeld een theezakje op de verkiezingsochtend) de gunst van de kiezer kan worden verkregen. Alsof het geheugen van de kiezer niet verder reikt dan vandaag. Partijen vergissen zich als zij denken dat de kiezer op z'n minst vergeetachtig is. Niets is minder waar. Mensen onthouden het zeer goed als ze zich beduveld voelen. Wees gewoon eerlijk. Ook in de poli tiek geldt dat eerlijkheid nog steeds het langst duurt. GroenLinks is in Heiloo geen grote partij. Maar wel een eerlijke partij. Een partij die geen oppositie voert omdat de partij geen college-par tij is. Nee, als GroenLinks ergens waar dering voor heeft, dan zegt zij dat. Als ze het oneens is met bepaalde voorstel len, dan hoor je dat ook. Met redenen omkleed. Dat maakt dat je weet wat je aan die partij hebt. De kiezer mag ons aanspreken op ons programma. Dat programma kunt u met één telefoontje (5332207) in uw bezit krijgen. Stem bewust, het liefst GroenLinks. CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL We leven in een liberaal tijdperk. Vrij heid-blijheid, privatisering alom. Maar ook afbraak subsidies, verlaging netto- AOW en ANW-uitkeringen, voor velen een lager pensioen, etc. Het CDA is er van overtuigd dat God voor ons allen zorgt. Juist van het CDA mag je dat verwachten. Maar waar blijft de solidariteit met minder bedeelden in deze tijd van welvaart? Voor het CDA houdt solidariteit bovendien meer in dan een extra bedrag voor de laagste inkomens door hogere kwijtschelding van belastingen. Daar staat het CDA ook voor. Solidariteit betekent ook zorgen dat minder goed bedeelden mee kunnen doen aan het sociale leven, dat ze de bieb kunnen gebruiken, aan sport kun nen meedoen of geld hebben om hun kinderen te bezoeken. Dat betekent ook goedlopende thuiszorg waarop altijd een beroep kan worden gedaan. Daarom wil het CDA dat de gemeente samen met kerken en maatschappelijke organisaties een participatiefonds opricht om bij knelpunten snel en doel treffend hulp te verlenen. Het CDA zet zich in voor de zwakkeren in de samen leving. Want 'Samen leven doe je niet alleen'. Stem daarom nummer 1 van lijst 3: George Borst. Inl.: George Borst, tel. 5112487 of www.cda.nl met hyper link naar Heiloo. Het CDA-progamma is verkrijgbaar bij Elly Beens, tel. 5338208. oplossing naar ieders tevredenheid kan worden gevonden. Dan is het een taak van de gemeente om genomen beslui ten goed uit te leggen. De gemeente moet luisteren naar wat er onder de Heilooërs leeft. De gemeente zorgt voor een goede, tijdige presentatie van beleidsvoorstel len. Van bestuur en ambtelijke organisatie verwacht de VVD kwaliteit, klantge richtheid en efficiency. Openheid en openbaarheid zijn van zelfsprekend. De VVD-fractie is er voor u! De toe komstige VVD-fractie vertegenwoor digt immers de doorsnee van de Heilooër bevolking: mannen en vrou wen, afkomstig uit veel verschillende wijken van Heiloo, met verschillende interesses en deskundigheden. Zij we ten veel van wat er in Heiloo leeft, maar niet alles! Aarzel niet hen te bel len als u problemen hebt, of vragen (072-5338445). De VVD-fractie staat voor u klaar in deze en de volgende gemeenteraad! In verkiezingstijd presenteren politieke partijen hun programma's en vaak wor den de kiezers de schoonste beloften gedaan. Dat die vaak niet uitkomen wordt geweten aan het feit dat men nu eenmaal compromissen moet sluiten en dus hiet alles kan waarmaken wat werd bfeloofd. Natuurlijk zit daar een kern van waarheid in, maar de landelijke partijen maken het toch vaak erg bont. Landelijk onderscheidt het sociale gezicht van de PvdA van weleer zich al lang niet meer van dat van rechtse par tijen. Ook de VVD is niet meer de rechtse partij bij uitstek, terwijl het CDA machteloos oppositie voert met niet-originele leuzen. Daarom winnen plaatselijke partijen overal aan populariteit. Zij kennen geen dogmatische en verstarde lande lijke partijbesturen, die de belangen van stad of dorp niet echt kennen. Op CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL Werken en wonen zijn altijd erg belangrijk geweest voor Limmen. Dat wil bet CDA zo houden en het liefst nog versterken. Vóórop staat de kwali teit van wonen in een goede verhou ding tot werken. Voor een gezond bedrijfsklimaat is het nodig dat het gemeentebestuur nauw samenwerkt met de Bedrijvengroep Limmen en de Limmer Ondernemingsvereniging. Al leen door goed naar elkaar te luisteren kunnen goede keuzes worden gemaakt. Economie, ruimte en tijd: het CDA wijst de ontwikkeling naar een 24-uurs economie af. Natuurlijk moet er ruimte zijn om de arbeidstijd flexibel te kun nen indelen. Maar dat mag niet ten koste gaan van de sociale samenhang (gezin, vereniging, kerk enz.) binnen ons dorp. Aan de zondag als dag van rust, bezinning en ontmoeting hecht het CDA veel waarde. Verdere verruiming van de openstellingstijden van winkels moet worden tegengegaan. Paul van Wees, VLA. een plaatselijke partij kan men invloed uitoefenen. Zij stellen het belang van hun gemeenschap voorop en er zijn korte communicatielijnen wat voor de hedendaagse burger van groot belang is. Vrije Lijst Akersloot heeft in haar ver kiezingsprogramma met saillante pun ten aangegeven hoe de democratie wordt verrijkt d.m.v. inspraak in ver schillende vormen bij de gemeentelijke besluitsvorming. Deze schone belofte is waar te maken. HEILOO - Spetterende Ierse volksmu ziek en beelden in vele soorten en maten zullen op zondag 22 februari een boeiend schouwspel vormen in de Ypsalon in Heiloo. Forse beelden met een uitstraling van vele kilo's blijken in werkelijkheid vrijwel niets te wegen. Schuim met rondom een laag beton vormt het geheim. Weer een seizoen lang zijn de cursisten van Iris Fernée aan het werk geweest met uiteenlopende technieken in boet seren en beeldhouwen. Met materialen als klei, gips, cement, pqrschuim, was, speksteen en beton. Net als voorgaande jaren zal de exposi tie worden opgeluisterd met levende muziek. Dit keer is het de groep Crof die de muziek voor zijn rekening neemt. De Keltische harp van Rob Nijenhuis, de swingende twaalfsnarige gitaar van Tom van der Meer en de vrij wel authentieke Ierse zangstem van Wouter Hofman maken van deze expo sitie een evenement. De toegang is gratis en u bent welkom vanaf 14.30 uur in de Ypsalon, De Hucht 4, in Heiloo. Een paar voorbeelden uit ons beleids plan. Besluitvorming: open en eerlijk tweerichtingverkeer; raadsleden zijn democratisch gekozen volksvertegen woordigers; slechts bij uitzondering niet-raadsleden in commissies van ad vies en bijstand, heel spaarzaam om gaan met raadgevende volksstemmin gen (consultieve referenda). Het college en de raad: het college ver tegenwoordigt de gehele raad en niet Henk Dekker, CDA. Land- en tuinbouw en veehouderij: het CDA Limmen wil zich inspannen voor de agrarische sector. Het gaat daarbij om bijvoorbeeld de problematiek van riool-overstorten, milieuwetgeving en het bestemmingsplan buitengebied. Levensvatbare agrarische bedrijvigheid voorkomt verpaupering van ons lande lijk gebied. Lijst 2 dus! Gevoelens van onveiligheid leven bij veel mensen. Ook in Limmen! Natuur lijk worden er wel zaken aangepakt (inbraakpreventie, politiecontroles), maar vaak te beperkt en onsamenhan gend. De VVD is Van plan zich actief bezig te gaan houden met een pakket van zaken die dat gevoel van veiligheid terug moet gaan brengen zoals: de ernstige zaken het eerst aan te pakken door beter overleg tussen poli tie, brandweer en gemeentebestuur (burgemeester); het bestaande Limmens rampenplan aan te laten sluiten bij dat van anderen in' de regio voor een goede, snelle en doelmatige aanpak bij calamiteiten; het uitvoeren van het verkeersplan (in maart/april 1998 door de gemeente raad goed te keuren) met voorrang voor de meest urgente dingen. Maar boven alles door te zorgen voor handhaving van de rechtsorde door meer politiecontrole op inbraakgevoe- lige plekken en verkeersonveilige situ aties, het bestraffen van overtredingen en iedereen zich bewust laten worden van de eigen verantwoordelijkheid. Als u achter deze benadering staat is het een goede zaak om te kiezen voor een groep Limmers die zich hiervoor gaan inzetten: de VVD! Wilt u van gedachten wisselen over dit onderwerp dan kan dat met F. van Wieringen, tele foon 5051670. De LG wil zich komende 4 jaar opnieuw inzetten voor: beperking van kosten door schaalver groting; een voorzichtig gemeentelijk investe ringsbeleid; gebruik maken van de 'markt' bij gemeentelijke taakuitoefening; beperking van de lastenstijging voor de burger. De LG wil stabilisering van de lasten van de burgers; meer geld voor het onderhoud van de slechtste wegen mits Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: Ö72-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5644066 (alarm) en 072- 5622717 (vermissingen). Vermist Zwarte gec. kater met wit naast de neus en witte kin, bef en sokjes, 7 jr., Westerweg/Vennewatersweg, Heiloo. Gec. kater, 3 jr, zwart met witte snuit, witte bef en witte sokjes, kale buik, Molenweg, Limmen Inl.: 072-5616106. Gevonden Zwarte ongec. kater, Heerenweg Zevenhuizerlaan, Heiloo. Klein zwart bastaardhondje met leren halsband en tatoeage, Dennenlaan, Egmond. Inl. 072-5616106. hiervoor dekking gevonden kan wor den door winstgevende projecten of verkoop van eigendommen; risicovolle samenwerkingsovereenkomsten ver mijden; het realiseren van besparingen door het aangaan van samenwerkings verband; het afwegen van uitbesteding boven zelf uitvoeren; het blijven beper ken van de algemene bestuurskosten. Voor de lastenverhoging voor de bur gers moet in principe dekking van infla- tieverliezen voldoende zijn. Is er meer nodig dan moet de rest van de gewens te verhoging komen uit bevolkings groei dpor nieuwbouw en grote ver bouwingen. Het onderhoud van de" wegen kan niet gedekt worden uit de lopende begro ting. Door grondverkoop en bijdragen uit projecten zal de staat van de wegen sterk moeten worden verbeterd. Dat geldt ook voor het aanbrengen vah vei ligheidsmaatregelen op de wegen. Een herindeling van bestuurlijke orga nisatie is onvermijdelijk. Dit kan leiden tot een lastenverlichting voor de bur gers. Het college zoekt nu naar mogen- lijkheden tot samenwerking, in een vol gende periode is samenvoeging aan de orde. Veiligheid is een eerste levensbehoefte. Ieder mens wil zonder vrees in de eigen omgeving kunnen leven, werken en wonen, zonodig beschermd door politie en justitie. Belangrijk is dan ook om binnen het regionaal politiebeleid ei gen prioriteiten in de politiezorg voor Limmen te blijven realiseren. Handhaving van de •'openbare orde wordt ook bereikt wanneer er sprake is van sociale veiligheid. Inwoners van Limmen moeten zich veilig voelen in hun dorp. De Partij van de Arbeid pleit dan ook voor uitbreiding van de straat verlichting aan bijvoorbeeld de Kerk- weg, de Omloop, de route van school gaande jeugd en het regelmatig snoeien van struiken. Verbetering van de verkeersveiligheid in Limmen wordt steeds meer noodza kelijk omdat het aantal inwoners groeit en daarmee ook het aantal verkeersbe wegingen. Concreet denkt de Partij van de Arbeid hierbij aan: door toename van de verkeersbewe gingen in de regio wordt de Rijksstraat weg overbelast, met •name het kruis punt Kerkweg Burgemeester Nieu- wenhuijsenstraat wordt als onveilig ervaren en veroorzaakt veel overlast door filevorming. De Partij van de Arbeid is voor een betere afstelling van destoplichten; aansluiting op de A9 aan de noordzij de; aandacht voor fietsers- en voetgan- gersvoorzienjngen (bijv. Hogeweg, Vis- weg); instellen 30 km zones waar nodig. een bepaalde meerderheid, belangrijke beslissingen behoren niet met 6 tegen 5 stemmen te worden genomen. Hoe ga je met elkaar om: gebruik van helder en begrijpelijk Nederlands; goe de informatie naar burgers via het Akertje en de OSU; ook niet-populaire beslissingen durven nemen, maar wel uitleggen waarom. Herindelen: zelfstandig blijven is bijna onmogelijk, omdat de gemeente alle taken die ze vanuit Den Haag heeft opgedragen gekregen en nog zal krij gen, moet uitvoeren (decentralisatie); daar hebben we het geld en de mensen niet voor. Het is beter en eerlijker om samen met andere gemeenten mee te doen en zo een vinger in de pap te heb ben, dan je kop in het zand te steken en af te wachten tot er over je wordt beslist. Dit is een klein deel van ons program ma. Wilt u meer weten, bel of schrijf naar J. Heijenga, Rembrandtsingel 34, 1921 EK Akersloot, tel. 0251-312827. CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL Als derde op de lijst van het CDA werd mij gevraagd een stukje te schrijven. Om nu al op de lijst te staan is een grote uitdaging om mee te denken en te praten. Om daarna beslissingen te nemen zal best moeilijk zijn, maar daarentegen ook heel leuk. Je ziet de hele gemeenschap ook eens van een andere kant en weet nu hoe de zaken draaien. De korte periode dat ik nu met dit bestuur meedraai heb ik al heel wat geleerd. Uiteraard zijn er zaken die mijn speciale belangstelling hebben. De jongeren in het algemeen. Het onder komen van de jongeren in de Storey- HEILOO - Op donderdag 26 maart start in het Trefpunt een cursus tuinie ren. De tuin komt nu de lente haar intrede doet weer tot leven. Tijd om plannen voor de tuin te maken. Mis schien wilt u wat meer kleur aanbren gen of de indeling veranderen. Of had u altijd het fijne van zaaien en snoeien willen weten en wat dacht u van het creëren van gezellige planten-sfeer- hoekjes in de tuin? In een cursus van zes bijeenkomsten worden bovenstaande onderwerpen behandeld door Jo Cuijpers, een vak man op dit gebied die bekend is van het tijdschrift 'Mijn eigen tuin' en verbon den aan een architectenbureau. De cur sus biedt u alle mogelijkheden om van uw eigen tuin een plaatje te maken. De cursus wordt gegeven van 9.30 tot 11.45 uur, de kosten bedragen f 70,- en u kunt zich opgeven bij Aktief 55+, telefoon 072-5331297. HEILOO - De dames van het eerste handbalteam van de Foresters doen het nog steeds erg goed. Afgelopen zondag zag een redelijk gevulde tribune in 't Vennewater de wedstrijd tegen Neijen- rodes uit Breukelen. De eerste wed strijd had Foresters verloren, dus er was iets goed te maken. De dames uit Heiloo begonnen overtuigend, de ene aanval nog mooier en sneller dan de andere. Bijna alle kansen werden benut en er werden prima doelpunten ge maakt. Echter bij de stand 7-1 ging de machine haperen. Aan het einde van een zware competitie gaat toch de kleine selectie haar tol vragen. Blessures ontstaan en kunnen niet goed opgevangen worden. Sommigen speelsters worden daardoor te zwaar belast en kunnen niet vol doende wisselen. De gasten konden terugkomen tot een 7-5 ruststand. Na de rust trokken zij de stand zelfs gelijk. Foresters liep daarna weer uit tot 10-7 maar kon ook dat niet vasthouden. Ze brachten zichzelf nog danig in de pro blemen. Gelukkig kon de ploeg van John Zeeuw toch de puntjes in Heiloo houden, 12-11. Doordat rivaal OSC 2 vorige week een punt liet liggen bezet ten de Foresters dames weer een gedeelde eerste plaats. Pech gehad Ook dames 2 doet nog mee in de strijd om het kampioenschap. Rivalen daar zijn Dirkson en CSV. De dames van Foresters deden wat zij doen moesten en wonnen van Kolping. Keepster Hil- de Zeeman stond weer lekker op haar plaats. Dames 3 heeft geen kans meer op het kampioenschap. De tweede plaats is de hoogst haalbare. Jammer, deze ploeg heeft wat pech gehad. Er wordt echter fanatiek en leuk gespeeld. Zaterdag speelden de dames tegen A/KSV. Bijna de hele wedstrijd ging de score gelijk op. De ruststand was 7-5 in het voordeel van de Foresters. Pas na een kwartier spelen in de tweede helft werd er weer gescoord. A/KSV deed toen niet veel meer terug, ze konden nog maar één bal achter keepster Marja van Arenthals gooien. De Fores ters won verdiend met 11-6. club waar op dit moment wordt proef gedraaid is hier een groot onderdeel van. Mede door het CDA (het info-uur in de Lelie met de jongeren) zijn er diverse gesprekken gevoerd met de jeugd en de gemeente, wat als gevolg heeft dat de proef nu draait. Woningbpuw is ook een onderdeel dat mij aanspreekt. Onze jeugd moet ten slotte ook een toekomst hebben in dit dorp. Zo zijn er nog wel meer zaken te noemen die mij aanspreken. Mocht ik gekozen worden in de raad dan zal ik mij voor 100 procent inzetten. Wil Zoon-Pepping. HEILOO - Op 21 februari is er in de Muziek- en Dansschool een solisten avond voor leden voor het Noord hollands Jeugdorkest. Een dergelijke avond is voor de NHJO-leden een bui tengewone gelegenheid zich eens van de solistische kant te laren horen en zien in plaats van in orkestverband. In de loop van een orkestjaar vormen zich bovendien vaak een aantal los-vaste ensembles, want ook in de pauzes wordt er gemusiceerd. Ook nu is er weer een aantal aanspre kende en verrassende ensembles. CASTRICUM - De Castricumse Mon tessorischool houdt op donderdag 19 februari een open dag van 8.45 tot 11.30 uur. Dit is een openbare basisschool met een bijzonder onderwijssysteem. Het Montessorisysteem gaat ervan uit dat het kind zelf de bouwer is van zijn per soonlijkheid. Via individuele begelei ding ontwikkelen Montessorileerlingen zich van binnenuit. De school is te vin den aan de Koekoeksbloem in Cas- tricum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6