A Woningmarkt in de gemeente Heiloo Armeense kinderen nemen afscheid HEILOO et NTf Voorbereidingsbesluit Brievenbussen aan Oude Werf en Nijverheidsweg verplaatst Vanavond in De Beun i PAGINA 8 UITKIJKPOST - 18 FEBRUARI Vervolg informatierubriek De bosvilla 's in de Egelshoek worden aangeboden Egelshoek-Heiloo Bosvilla type II Zaterdag 28 februari a.s. organiseert de gemeente Heiloo de Woningmarktdag. Op deze dag presenteert Nelis Projektmaatschappij b.v. de bouwplannen voor koopappartementen in de Egelshoek. De woningmarkt wordt gehouden in Golden Tulip Motel Heiloo, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo. Het betreft een informatieve bijeen komst. Het is dus niet mogelijk een huis te kopen op de woningmarktdag. Wel zijn de inschrijvingsformulieren verkrijgbaar. Vanaf 28 februari tot en met 13 maart 1998 is inschrijving voor de koopappartementen mogelijk. NB: In deze fase worden alleen bosvilla s verkocht. De rijtjeshuizen en twee-onder-één- kap woningen worden in het najaar van 1998 aangeboden. Hoe zien de bosvilla 's eruit? Het concept van de bosvilla 's is uniek voor Nederland. Er wordt weliswaar steeds gesproken over appartementen, echter de bosvilla 's zijn op zo 'n manier vormgegeven, dat zij ook werkelijk de uitstraling hebben van een villa. Niet alleen worden woningen aangeboden op één verdieping, ook het traditionele concept -wonen over twee verdiepingen- is beschikbaar. Mede gezien de geringe hoogte van de bouwblokjes (ten hoogste drie verdiepingen) kan zeker niet worden gesproken van "flats". De gemeente is van mening dat er voor ieder een wat wils is. Aanmelding voor bezoek Woningmarktdag In verband met de te verwachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uitnodiging. U kunt zich telefonisch voor de woningmarkt aanmelden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. Bouwplannen De realisatie van de in totaal 85 nieuw te bou wen appartementen vindt plaats in de Egelshoek op het voormalig sportterrein aan de Belieslaan. In opdracht van Nelis Projektmaatschappij b.v. worden in de Egelshoek 20 bosvilla 's gebouwd. De bosvilla 's bestaan uit 85 appartementen en zijn verdeeld in vier verschillende typen. - vijf bosvilla 's type 1, elk bestaande uit drie woningen. Iedere bosvilla heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 547.978,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 2, elk bestaande uit vier woningen. Iedere bosvilla heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 248.856,- en 370.755,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 3, elk bestaande uit vijf woningen. Iedere bosvilla is voorzien van een lift en heeft de beschikking over vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 383.318,- en 495.718,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998; - vijf bosvilla 's type 4, elk bestaande uit vijf woningen. Iedere bosvilla is voorzien van vier gedeeltelijk overdekte carportplaatsen. Koopprijzen gemiddeld 248.856,- tot 561.393,- v.o.n. Start bouw: voorjaar 1998. Voor de inwoners van Heiloo bestaat de mogelijkheid om bij de koop van een woning in aanmerking te komen voor een premie van 10.000,-. Toewijzingscriteria voor nieuwbouw koop woningen voorjaar 1998 Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de koopwoningen worden toegewe zen. Burgemeester en wethouders hebben op basis van het volkshuisvestingsbeleid, aanvul lend onderzoek en ervaring van de vorige woningmarktdagen, de volgende criteria vast gesteld voor de toewijzing van de nieuwe genoemde koopwoningen. Toewijzingscriteria: 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor ingeschreven woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 45van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning in Heiloo vrijmaken die door de gemeente binnen de verdelingsregels van de Huisvestingsverordening kan worden toegewezen (m.i.v. 1 juli 1997 huur tot 1.085,- per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige huunwoning in Heiloo woont. 3. 25% van de woningen is beschikbaar vool doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken. Met deze groep wore m gelijkgesteld degenen die een zelfstandige huurwoning vrijmaken in Heiloo met een huur hoger dan 1.085,- per maand. Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. Voor bosvilla type 3, die is voorzien van een lift, in totaal 25 woningen, hebben 55-plussers en mindervaliden met een medische nood zaak voorrang. Nadere informatie en toelichting Voor een bezoek aan de woningmarkt dient men zich vooraf aan te melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, mevrouw R. 't Hart, telefoonnummer 072 - 561 31 11. U ontvangt dan een uitnodiging. Nadere informatie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedu re en toewijzing is verkrijgbaar op de Woningmarktdag. Na de Woningmarktdag is nog twee weken informatie te verkrijgen over het project bij de gemeente Heiloo en de betreffende makelaars. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat het college van burgemeester en wethouders heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Jan Ruslaan 6. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening vanaf donderdag 19 februari 1998 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. 072 - 535 67 47). Het besluit zal in werking treden op donderdag 19 februari 1998. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Hoogeweg 17 - vergroten woning; Vennewatersweg 21 (hs 30) -vergroten recreatiewoning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 19 februari 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kunt u bedenkingen naar voren brengen tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen. Dit kan schriftelijk ter attentie van het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op 23 februari a.s. worden de brievenbussen aan de Oude Werf en aan de Nijverheidsweg uit het oogpunt van verkeersveiligheid ver plaatst. De brievenbus van de Oude Werf komt te staan aan het Rosendaal 2 bij de ingang van de buitendienst van de gemeente Heiloo. De brievenbus van de Nijverheidsweg wordt verplaatst naar de hoek met de Maria's Hof (bij het parkeerterrein). Voor meer informatie kunt u bellen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau tel. 072 - 535 67 63. Discussie tussen lijsttrekkers politieke partijen Heiloo Vanavond, woensdag 18 februari 1998, gaan de lijsttrekkers van de politieke par tijen die deelnemen aan de gemeente raadsverkiezingen van 4 maart a.s met elkaar in discussie. Tijdens een openbare bijeenkomst in theater De Beun lichten de lijsttrekkers hun standpunten toe en gaan met eikaar in discussie. Dit gebeurt aan de hand van onderwerpen die in de ver kiezingsprogramma 's zijn opgenomen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. U bent van harte welkom om de bijeenkomst bij te wonen! De politieke partijen en lijsttrekkers die aan de discussie deelnemen zijn: - CDA, de heer Mr. G.C.G. Borst; - D '66, de heer Ir. H. van Halem; - Groen Links, de heer A. Pleizier; - Heiloo 2000, de heer Mr. J.G. Daas; - NCPN, de heer W.A. Gomes; - PvdA, de heer R. Bos; - WD, mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom. Mocht u nog niet weten op welke partij u wilt stemmen of twijfelt u nog, kom dan naar deze bijeenkomst. Wellicht vergemakkelijkt het uw keuze. Iedere gemeente heeft een gemeente raad, die het beleid bepaalt. Door uw stem uit te brengen op een partij die uw mening deelt, wordt de kans groter dat deze partij vertegenwoordigd wordt in de gemeenteraad. En hoe meer stemmen een partij heeft, des te sterker wordt de positie van die partij. U kunt stemmen op de lijsttrekker van een partij, maar u kunt ook stemmen op een lager geplaatste kandidaat op de lijst. U brengt in zo'n geval een voorkeurstem uit. In ieder geval komen tijdens de discussie bijeenkomst de lijsttrekkers van de politie ke partijen die deelnemen aan de verkie zingen aan het woordU kunt dan belui steren welke partij het dichtst bij uw eigen mening staat. Meer informatie Voor meer informatie of vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Bestuurszaken, mevrouw Ch. van Voorst, tel 072 - 535 66 40. Winterwedstrij d Golfclub Heiloo Eerst hulp aan kinderen Muziek- en dansschool Skarnaval met Mark Foggo HEILOO - Met deze keer aanzienlijk betere weersomstandigheden werd op 8 februari de tweede wedstrijd voor de wintercompetitie gespeeld door Golf en Countryclub Heiloo op de negen holes baan van Burggolf Purmerend. Omstreeks 14.00 uur meldden zich negentien deelnemers, onder wie weer veel nieuwe leden, met een wedstrijd-v bal voor de prijzenpot bij de wedstrijd leiding. Het werd een geslaagde mid dag met uitstekende scores. De uitslag is als volgt. Handicap boven 36:1. Erik van Beek, hep 38,22 punten, 3 ballen; 2. Maarten de Boer, hep 54,20 punten, 2 ballen; 3. Weren de Vries, hep 40, 19 punten, 1 bal; 4. Herma van Galen, hep 54,17 punten. 1 bal; de aan moedigingsprijs ging naar Annemiek Laan, hep 54,1 bal. Handicap 36 en lager: 1. Louis Laan, hep 33, 21 punten plus birdie, 3 ballen en Peter Boermans, hep 29, 21 punten, 3 ballen; 3. Hans Bruin, hep 31,18 pun ten, 2 ballen; 4. Fons Terwissema, hep 36,17 punten, 1 bal en Piet Kaandorp, hep 36, 17 punten, 1 bal; de aanmoedi gingsprijs ging naar Antje Huurman, hep 36,1 bal. De volgende wedstrijd is op 1 maart op de Purmer. Voor info: 072-5338295. HEILOO - Regionale Thuiszorg orga niseert een cursus 'Eerste hulp aan kin deren'. In Nederland moeten jaarlijks 50.000 kinderen in het ziekenhuis behandeld worden als gevolg van een ongeluk. Ouders en verzorgers zijn vaak de eerste die bij een ongeval in huis betrokken zijn. Het is belangrijk dat dan de juiste hulpverlening gebo den wordt. Tijdens deze cursus leren ouders, ver zorgers of anderen die met jonge kin deren te maken hebben hoe ze ade quaat kunnen reageren bij kleine onge lukjes en in ernstige situaties. De on derwerpen die aan de orde komen zijn bewusteloosheid na een ongeval, adem halingsproblemen door verslikking of verdrinking, reanimatie, vergiftiging, verwondingen als snijwonden, kneuzin gen, botbreuken en brandwonden. De cursus bestaat uit twee bijeenkom sten van drie uur. In Heiloo is dat op dinsdag 14 en 21 april van 19.00 tot 22.00 uur. De cursus kost f 119,-. Contribuanten van Regionale Thuis zorg betalen f 104,-. Meer informatie en aanmelding via tel. 072-5127127. HEILOO - Vanavond, 18 februari, kunt u de speelavond van de leerlingen van Peter Duinmeijer bijwonen. Peter Duinmeijer, een van de gitaardocenten van de Muziek- en Dansschool, heeft enkele maanden geleden een cd uitge bracht met veel eigen werk. Het eigen werk van zijn leerlingen kunt u van avond beluisteren. Op donderdag 19 februari treden leer lingen van Marja Kraakman, docente keyboard en elektronisch orgel, voor het voetlicht. Hun optreden wordt afgewisseld door dat van leerlingen van Henk Ummels. Henk Ummels is sinds het begin van dit cursusjaar docent trombone/groot koper aan onze school. Leerlingen van hem zullen solo spelen, maar ook in trio's'en kwartetten. Op vrijdag 20 februari staat de blokfluit centraal. Leerlingen van JanJaap Langereis zullen zich laten horen op allerlei blokfluiten: sopranino, sopraan, alt-, tenor- en basblokfluit. U zult dan horen dat dit instrument geheel ten onrechte wordt betiteld als een instru ment dat iedereen wel kan spelen. Dat het alleen maar geschikt is voor barok muziek is ook zo'n wijdverbreid mis verstand, waar vanavond zeker mee zal worden afgerekend. De toegang is gra tis en alle speelavonden beginnen om 19.30 uur. Mark Foggo. HEILOO - Oude tradities in ere hou den, dat doen ze soms ook bij Buk Buk. Je kunt natuurlijk altijd wel voorop lopen op de muzikale ontwikkelingen, maar soms moet je gewoon weer omkij ken om te zien wat je eigenlijk al die tijd hebt gedaan, anders word je hele maal gek van de stress. Aldus een Buk- medewerker over het programma van komende zaterdag. Dan is er het zoge naamde Skarnaval in Buk Buk, een ska-feestje voor jong en oud. Mark Foggo en zijn Skasters geven acte de présence. Trompetten, saxofoons, Tijdens de feestavond deden de Armeense kinderen zich te goed aan Italiaans ijs en andere lekkernijen. HEILOO/ALKMAAR - Zaterdag 14 februari was het weer voorbij. Vier weken vakantie in Alkmaar en omge ving zaten er op voor de veertig Ar meense kinderen. Zij waren door de werkgroep Alkmaar van Pax Christi kinderhulp uitgenodigd: twintig kinde ren uit kindertehuizen en twintig die alleen nog een moeder hebben.Toen zij vertrokken uit Armenië was het daar zo'n 20 graden onder nul en lag er een halve meter sneeuw. De kinderen maakten in de afgelopen weken verschillende uitstapjes, zoals een bezoek aan zwemmen in Egmond aan Zee, kaas maken op boerderij Zeilzicht, een aangeboden discomiddag bij dansschool Schavemaker, een mid dag te gast bij de Armeense vereniging Ararat in Amsterdam en als klap op de vuurpijl weer een uitnodiging om het afscheidsdiner en feest bij het Golden Tulip in Heiloo te komen vieren. Ben Sierhuis zorgde deze avond voor het nodige amusement. Zaterdag om 13.30 uur zijn de/kinderen vanaf Schiphol vertrokken, voorzien van twintig kilo bagage, waarin kleding en hulpgoederen voor familieleden en medebewoners van de kindertehuizen. Volgens actieleidster Margreet van Wissen is alles perfect verlopen, waar voor zij de gastfamilies dan ook zeer dankbaar is. petjes, oude sokken, benen, sjoelschij ven, confetti, vaatdoekjes, het vliegt allemaal vrolijk rond op het rocksteady baet van Mark Foggo en de zijnen. De snelle off-beats en sterk melodielijnen lopen als een motor door de muziek heen. Als je daar dan nog de maffe songteksten en de wilde capriolen van Mark Foggo zelf bijvoegt, heb jje gega randeerd een dynamisch en onvergete lijk optreden. Tijdens het optreden zal er iemand met twee balpennen in plaats van benen op de vloer van Buk Buk een bóek schrij ven met de titel: 'Hoe een onschuldig potje sjoelen fataal af kan lopen'. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt f 10,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8