Spelevaren op HMS Pinafore Trend Leder in 't Loo Alleman Mode opent na grote verbouwing Kerkdienst Oud-papieracties Rugby een sport voor jou? PAGINA 12 UITKIJKPOST - 25 FEBRUARI Ramon Tromp Final Touch in La Strada Droppie goochelt in 't Loo DVW zeevissen Waddenkustkring exposeert in Abdij Egmond Ruime winst voor De Spetters Expositie Jaap Dekker Cd-rom uitleg Vastenactie Wereldgebedsdag Stille Omgang van onze jeugdverslaggever De muzikale bemanning van de HMS Pinafore. (fotoAndré Drescher) HEILOO - Zoals we van de Heilooër operettevereniging gewend zijn, trak teerden zij afgelopen vrijdag hun publiek weer op een avond ongecom pliceerd, muzikaal plezier. Nou ja, ongecompliceerd? Uitstekende zang, mooie kostuums, een prima koor en orkest, maar bovenal een indrukwek kend decor. Op het toneel is een groot deel van het schip, de HMS Pinafore, nagebouwd. Op veel details is gelet. Zelfs vlogen er zo nu en dan meeuwen voorbij. Het hele verhaal speelt zich op het schip af. En hoe gaat dat meestal in een operet te, de één wil de ander, maar de ander die ene niet, dat levert allerlei komi sche, verwarde situaties op. Zo ook hier. De hoofdfiguren beschikken over uit stekend stemmateriaal, met name de vrouwen. Karin ten Cate (Josephine) en Gré Olbers (juffrouw Boterbloem), oude bekenden van HOV, zijn altijd een plezier om naar te luisteren. Maar niets ten nadele van de heren, want zij stonden hun mannetje net zo goed. Han Beers (Dick Deadeye) was zeer overtuigend evenals Jan Winkelaar (sir Joseph Porter), Bootsman Michel Fernée, matroos Peter van Boven en de scheepstimmerman Aad van der Kolk Final Touch. HEILOO - Komende zaterdag gaat bij La Strada weer eens ouderwets het dak eraf met en optreden van Final Touch. Deze doorgewinterde all round band maakt inmiddels al tien jaar het live circuit onveilig met een zeer gevarieerd en uitgebreid repertoire. Tijdens hun optreden vertolken ze soe pel en gedreven hits van onder andere The Police, Doe Maar, Toontje Lager, Lenny Kravitz en Van Dik Hout, maar wel in een nieuw jasje. De Final Touch-beer gaat zaterdag los om 21.30 uur. HEILOO - Clown Droppie bezoekt deze week op woensdag-, donderdag en vrijdagmiddag 't Loo. Zijn kar is een magische kar van waaruit steeds de meest miraculeuze gebeurtenissen plaatsvinden. HEILOO - Zaterdag 21 februari heb ben de vissers van DVW vanuit Den Helder de eerste wrakviswqdstrijd gevist. De vangsten waren uitmuntend. Er werden in totaal 577 vissen gevan gen met een totaal gewicht van 290 kilo. De eerste drie zijn als volgt geëin digd: 1. Rene Blok 38.940 punten, 2. Jan Walta 34.920 punten en 3. Emil Wijckelsma 32.260 punten. Vier personen hebben ondanks hun goede vangst deze niet laten wegen. Rene Blok gaat na twee wedstrijden aan kop in het totaalklassement, gevolgd door Emil Wijckelsma en Jan Walta. De wedstrijden van 21 maart en 25 april zijn volgeboekt. Er zijn nog plaatsen vrij voor vrijdag 19 juni wad denzeevissen, piervissen op 4 juli, wad denzeevissen op zaterdag 25 juli, pier vissen op 28 augustus en wrakvissen vanuit Den Helder op 7 november. Voor verdere informatie kunt u bellen met E. Wijckelsma 072-5337330 of R. Blok 072-5336108. en natuurlijk Frits Hogerheyde, altijd goed voor een komische rol. Het koor was sterk en zuiver. Doordat het hele verhaal zich afspeelt op een schip, zijn er geen decorwisse lingen. Dat geeft rust en dat komt de voorstelling ten goede. Een speciaal woord van waardering voor het grime- werk van Jan de Groot, die al jaren lang dit belangrijke werk voor zijn rekening neemt. Zowel dirigent Wim Noteboom als regisseur John Lust kunnen tevre den zijn over het resultaat van een jaar lang hard werken. Reprise op 27 en 28 februari en een matinee op 1 maart in theater de Beun. EGMOND - Zaterdag 28 februari wordt in Abdijkaarsen en Keramiek Sint Adelbert in Egmond-Binnen de expositie 'Met het oog op het wad' geo pend door Lucas Reijnders. De exposi tie toont werk van vijftien kunstenaars uit het waddengebied. Het betreft werk van beeldend kunste naars, fotografen, dichters en een kalli graaf. Tesamen vormen zij de Wadden kunstkring. De expositie heeft als lei draad de zorg van de kunstenaars over de aantasting van het wad door gasbo ringen. De Waddenkunstkring belicht in deze expositie de schoonheid van het wad in beeld en taal. De expositie bevat onder meer sculpturen, olieverfschilde rijen, aquarellen, natuurfoto's en gekal ligrafeerde gedichten. De tentoonstelling is van maandag 2 tot en met dinsdag 25 maart van 10.30 tot 16.30 uur (behalve zondags) te zien. De toegang is gratis. Het adres is Venne- w&tersweg 27. Ingrid Rookhuijzen (r) verrijkt 't Loo met Trend Leder. HEILOO - Alweer twee maanden geleden opende Ingrid Rookhuijzen in 't Loo een tweede filiaal van haar zaak Trend Leder. Het logo moet dan nog wel op de gevel worden aangebracht, maar zo langzamerhand begint de nieu we stek al aardig te wennen. In het sfeervolle interieur staat een groot assortiment klein leer, een prach tige collectie damestassen voor jong en oud, attaché-koffers en diplomatentas- sen mooi opgesteld. Dat er rugzakken zijn voor heel uiteenlopend gebruik is bij Trend Leder wel heel duidelijk te zien: trendy rugzakken voor de jeugd, maar ook stevige dagrugzakken voor de fanatieke wandelaar. En ook de vakantieganger is hier aan het goede adres met een ruime keus in zachte en harde koffers van onder andere Sam- sonite, reistassen, boardcases, beautyca ses, computertassen en kledingzakken. Daarnaast verkoopt Ingrid Rook huijzen ook nog handschoenen en paraplu's. Ze mag dan nieuw zijn in 't Loo, nieuw in het Teder-vak is Ingrid Rookhuijzen zeker niet. Zes jaar geleden begon ze haar zaak 'Trend Leder' in Castricum. Voor de inrichting van de zaak in 't Loo koos ze min of meer dezelfde stijl als die van haar Castricumse zaak. „Ik vind het belangrijk dat er een bepaalde her kenbaarheid is, een soort huisstijl." Buiten dat heeft de eigenaresse een duidelijke beleid voor ogen. „Ik vind dat iedere klant tevreden moet zijn; met kwaliteitsproducten en een uitste kende service. Daarom stel ik ook hoge eisen aan mijn medewerkers en mijn leveranciers." Het Trefpunt Tot 3 maart expositie van olieverfschil derijen van Wil Himmelreich. Gemeentehuis Heiloo Tot en met februari tentoonstelling van recent werk van kunstschilder Iwan de Groot in de hal en gangen van het gemeentehuis, bij lijstenatelier Inzet aan de Raadhuisweg en bij Casa design in 't Loo. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Dierenartsen Schaap en De Jong Tot maart expositie van schilderijen van Henny en Jaap Wildschut in de praktijk aan de Commandeurslaan 1. The Obsession of Art Tot en met 8 maart van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur expositie van Robert Heindel. Hema Tot en met maart expositie van Huug Zentveld. Bibliotheek Tot en met 28 februari themaweek 'wonen' met fotowedstrijd, en tentoon stellingen in volwassen-, jeugd- en kleu terafdeling. 't Oosthonk Maandag vanaf 20.00 uur darten. Woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; 19.45 uur com petitie bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten aan de Oostkanter 14. Hallemhuis Tot en met 1 maart expositie met beel den van Ans Post en schilderijen en een audiovisuele documentaire van Hans van de Berg en Fred Valkering. Elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis Egmond Tot 1 april expositie van grafieken en schilderijen van Patrick Bergsma. Gemeentehuis aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee geopend op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur (donderdag tot 18.00 uur) en op afspraak. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 29 maart de familie Van Foreest in portretten; tot en met 14 juni schilderijen van Charley Toorop en Edgar Fernhout. Info op tel. 072- 5110737. Galerie Dijk 1 Tot en met 28 maart duo-expositie van grafisch werk en schilderijen van Vera van Heusden en béelden van Erik Meijer van Putten. Open van donder dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Dijk 1, Alkmaar. HEILOO - Afgelopen weekend speel den de drie herenteams van zwem- en poloclub De Spetters thuis in Alkmaar. Het derde team van De Spetters speel de een sterke en spannende wedstrijd tegen De Ham uit Wormerveer. Helaas eindigde de wedstrijd in een 7-8 neder laag voor De Spetters. Het tweede team speelde een matige wedstrijd. De teamgenoten konden elkaar niet goed vinden, maar met een goede keeper werd de nederlaag beperkt tot 3-5 tegen het sterke EDVO uit Zuidoost-Beemster. Het eerste team van De Spetters hield de eer boven water tegen HPC. Met een hele veldpressing en een hoog tempo was het na het eerste partje al 4- 0. De doelpunten waren afkomstig van Danny Hoebe, Remko van Hoeve (uit een man meer situatie) en Frans Brouwer. BAKKUM - Vanaf 22 februari tot en met 1 maart houdt de vereniging Pers pectief een jubileumexpositie van oud- Heilooër Jaap Dekker, kunstschilder, graficus en ontwerper, die al dertig jaar bij Perspectief verschillende werkgroe pen op een zeer deskundige en prettige wijze begeleidt. Jaap is in 1967 begonnen met het bege leiden van een jeugdgroep waar jonge kinderen heel geanimeerd bezig waren met linoleumsneden in vele kleuren en olieverf schilderen. Op de tentoonstel ling zijn nog enkele uitingen te zien van deze aankomende artiesten. Daarna is Jaap gestart met een groep volwasse nen, waar het accent lag op het buiten tekenen en schilderen afgewisseld met stillevens. Door de groei van de vereniging kwam er ruimte voor nog een werkgroep onder zijn leiding, waar hij zijn be proefde werkwijze toepast om de men sen hetzelfde gevoel te geven wat Co lumbus had toen hij Amerika ontdekte. Het gaat om het gevoel van de ontdek king van het wonder van kleur, lijfi, compositie van allerlei aard. De derde werkgroep bij Perspectief die onder leiding Jaap staat is de etsgroep op de maandagavonden. Hier wordt intensief gewerkt en kennis gemaakt met de geheimen van de diepdruk eventueel gemengd met hoogdruk. Technieken die Jaap zelf ook toepast in zijn eigen werk. De expositie is dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur in de ateliers van Perspectief, van Oldenbarneveldtweg 37 in Bak- kum HEILOO - De bibliotheek wil nieuwe media zoals Internet en cd-rom meer bekendheid geven bij het publiek. De bibliotheek organiseert daarom vanaf 3 maart elke maand een cd-rom uitleg rond een thema. De eerste keer is dat 'Surfen op Internet'. Er zullen twee cd- rom's worden getoond met heel veel informatie over Internet. De cd-rom uitleg is altijd op de eerst dinsdag van de maand, van 16.00 tot 17.00 uur. De uitleg is voor iedereen vrij toegankelijk. HEILOO - De kinderen op de katho lieke basisscholen in Heiloo beginnen op 4,5 en 6 maart met de voorbereidin gen op de Afrikaviering van 7 en 8 maart. Zij gaan kijken, luisteren en voe len hoe Afrikaanse volwassenen en kinderen leven en werken. Daartoe komt het echtpaar Ben en Mary van den Boom, die jarenlang in Zaïre ge werkt hebben, vertellen over het Afrikaanse leven. In de vieringen van 7 en 8 maart wordt gecollecteerd voor het vastenproject, dat het onderwijs in Kenia steunt. Na afloop verkoopt het echtpaar Afrikaan se voorwerpen en eigengemaakte kaar sen. In het tweede partje was de meeste druk eraf. De tegenstander ging beter verdedigen waardoor er maar een keer gescoord werd door Jan van Mourik vanqit een man meer situatie. De tegenstander antwoordde hierop en zo gingen de teams met een 5-1 stand het derde partje in. Ook dit deel van de wedstrijd was niet daverend en werd met één doelpunt door Hans Peter van Wilsum afgeslo ten, 16-1 voor De Spetters. In het laat ste deel van de wedstrijd raakten De Spetters weer een beetje op dreef. Na een doelpunt van Walter Sterkenburg scoorde ook Frans Brouwer uit een man meer situatie. Hierop kregen De Spetters antwoord (8-2). Na een straf- worp van Walter Sterkenburg scoorde HPC nog een keer. Carlo Peetoom scoorde als laatste waardoor de eind stand werd gebracht op 10-3 voor De Spetters. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Zaterdag 28 februari Zwem- en poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad het Baafje tus sen 10.00 en 12.00 uur. Fanfare- en showband Heiloo, huis- aan-huis actie plan Zuid, dozen en bun dels langs de kant van de weg gereed zetten voor 10.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis actie Blockhovepark, dozen en bundels gereed zetten voor 10.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de B'ergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Ter gelegenheid van We reldgebedsdag vindt er op vrijdag 6 maart een gebedsbijeenkomst plaats in de Moeder Godskerk. Deze begint om 16.00 uur Sinds 1928 wordt in ons land deelgeno men aan de wereldgebedsdag. De litur gie wordt elk jaar opgesteld door één van de landelijke comités in de deelne mende landen. Dit jaar is het thema: 'Wie is mijn naaste'. HEILOO - Lef hebben ze, Johan en Paulien Alleman. In de afgelopen tijd onderging hun modezaak aan de Sta tionsweg een spectaculaire metamorfo se en kreeg vanaf de bestrating bij de voorgevel tot aan de achterdeur een compleet nieuwe 'look'. En dat niet alleen: naast de invoering van een heel nieuw concept voor de inkoop en pre sentatie van mannenmode besloten ze ook de naam van de zaak aan te passen. Morgen opent 'Johan Alleman ModeJ zijn deuren voor oude én nieuwe klan ten. En die klanten zullen op hun beurt hun ogen uitkijken omdat niets, maar dan ook niets nog herinnert aan de zaak zoals die er tevoren uitzag. Rust, ruim te en licht, heel veel licht, kenmerken het nieuwe interieur, waarin materialen als hout en metaal in zachte natuurtin- ten de boventoon voeren. Grote trots van Johan en Paulien is de 'serre', de enorme glaskoepel die zorgt voor een zee van daglicht in het midden van de zaak. „Behalve dat het prachtig is om van hieruit de wolken en de vogels te zien, is het ook nog eens heel erg praktisch. De kleuren en materia len van de kleding komen onder dit licht'Veel eerlijker over." Heiloos tintje De natuur lijkt op die manier in al haar aspecten aanwezig in de winkel, zelfs met een echt Heiloos tintje door de grote wandschildering achter de toon bank met een afbeelding van Nijenburg en het Heilooër bos. „In de natuur voelt iedereen zich prettig en dat is ook de bedoeling in onze nieuwe zaak," REGIO - Dit jaar zal de Stille Omgang van Amsterdam plaatsvinden in de nacht van 21 op 22 maart. De intentie luidt: 'Om nieuwe tekenen van Gods nabij'. Degenen die vanuit hun woon plaats gaan lopen, wordt verzocht zich van tevoren bij de contactpersonen op te geven. Wandelaars die zich niet opgeven, kunnen niet met de bus mee terug. Contactpersonen zijn C. Eroer- sen, 0251-313855 voor Heiloo en Aker sloot en K. Molenaar, 0251-310545 312168 voor Limmen en Uitgeest. Vertrek bussen: uit Heiloo om 22.45 aldus Johan. En Paulien vult aan: „Klanten moeten hier op hun gemak kleding kunnen uitzoeken, gezellig, met een lekker kopje koffie erbij. Voor de kinderen hebben we het speciale 'sprookjesbos' met video en spelletjes, dus die hoeven zich zeker niet te verve len." De nieuwe uitstraling van de zaak past volgens Johan en Paulien in de stroom nieuwe ontwikkelingen die er zijn in de wereld van interieur en lifestyle. „Daar wordt tegenwoordig enorm veel aan dacht aan besteed en ik vind dat je als modezaak daarin voorop moet lopen." Ook het nieuwe concept, waarbij van een aantal gerenommeerde merken de complete collectie verkrijgbaar is en op een bijzondere manier wordt gepresen teerd, mag vooruitstrevend genoemd worden. „Als je nu binnenkomt hangen de collecties van merken als Camel, Martinique, State of Art en Arrow overzichtelijk bij elkaar," legt Johan uit. „Op die manier hoef je niet meer te zoeken. Je ziet in één oogopslag welke stijl je aanspreekt. En omdat broeken, truien, shirts en colberts van één merk bij elkaar hangen, precies uitgezocht op kleur, kun je makkelijk combineren. Je zou kunnen zeggen dat bij de inkoop en de presentatie het denkwerk voor de klant al gedaan is, dus als je wilt ben je snel klaar." De grootscheepse verbouwing laat wel zien dat Johan en Paulien het avontuur niet schuwen. En volgens hen doen hun klanten dat ook niet. „De avontuurlij ke, actieve en ambitieuze man is bij ons zeker aan het goede adres." uur vanaf de Willibrorduskerk aan de Westerweg. Opgave bij J. Zoon, 072- 5335936 en G. Reussien, 072-5332591. De reiskosten zijn f 15,-. De bus uit Limmen vertrekt om 23.00 uur vanaf de Corneliuskerk aan de Dusseldorper- weg. Opgave bij K. De Goede, 072- 5052928 en M. Kuilman, 072-5051431. Uit Akersloot gaat de bus om 23.00 uur vanaf de Jacobuskerk, Julianaweg. Opgave: W. Hoogland, 0251-312217 en C. Broersen, 0251-313855. De eucharistieviering is om 2.00 uur in de Papegaai. Uiterlijk 3.45 uur gaat de bus naar huis. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk Zondag 10.00 uur: ds. H.C. van het Maalpad. Gereformeerde Kerk Heiloo Zondag 10.00 uur: mevr. C. Borst. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. C. Hakkenberg. Rooms Katholieke Kerkdiensten Willibrorduskerk Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met Cantores onder leiding van parochianen. Moeder Godskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot. Kapel PC Willibrord Zaterdag 18.45 en zondag 10.00 uur grote kapel: dienst van schrift en tafel, voorganger ds. M. Braamse. Woensdag 16.45 uur: kleine kapel, voorganger pas tor F. Kortekaas. O.L. Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur: hoogmis. Elke zon dag om 15.00 uur: Lof met Rozenkrans gebed in de Kleine Kapel. Dinsdag en donderdag 9.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrij dag 8.30 uur eucharistieviering in de Kleine Kapel. H. Corneliuskerk Limmen Diensten: zaterdag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dinsdag en donderdag 19.00 uur. English Church Heiloo Kruiskerk, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 p.m. (17.00 uur). Families welcome. Sunday school - creche facilities. Infor mation: tel. 5333396/5110715. Pinkstergemeente Heiloo Zondag 10.00 uur dienst. Zondags school 10.30-11.30 uur. Bijbelstudie: woensdag 20.00 uur. Kerkgebouw: Maas Geesteranusweg, Heiloo. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Inlichtingen over vrouwen koffieochtend en speciale diensten: tel. 5337282. Geest en Kracht Volle Evangelie Centrum Zondag dienst om 10.00 uur. Woensdag bijbelstudie om 20.00 uur. Om de week bijbelstudie voor vrouwen op woens dagmorgen. Inlichtingen: tel. 5332649. Mats Marcker, aanvoerder van het Nederlands rugby team. foto André Drescher) HEILOO - Vorige week had jeugdver slaggever Ramon Tromp een interview met Mats Marcker, de aanvoerder van het Nederlands rugbyteam. Hieronder volgt zijn verslag. Mats is de aanvoerder van het Neder lands rugbyteam. Hij woont in Cas tricum, is op een rugby-veld getrouwd en heeft een dochter. Mats werkt in Amsterdam bij het Lisv en speelt rugby bij CAS RC (in Castricum). Zijn positie daar is scrum half. Volgens veel mensen is Mats Marcker de beste rugbyspeler die Nederland ooit heeft gehad. Hij heeft al meegedaan in het Europees en het wereldteam. Hierin zitten de aller beste spelers. Ik had eigenlijk verwacht dat een rugby-speler heel groot en breed zou zijn maar dat hoeft helemaal niet. Mats is niet groter dan 1 meter 70 en een beetje breed. Nu wil ik jullie iets vertellen over het spel rugby. Rugby komt uit Engeland, daar is het begonnen bij studenten. Het spel wordt gespeeld met 30 spelers (15 tegen 15). Kinderen spelen 9 tegen 9. Een rugby-veld is 58 meter bij 115 meter lang en de dwarslat van een rugby-doel zit op 2 meter 80. De drie belangrijkste rugby-regels zijn: niet naar voren gooien, alleen met de han den tackelen en veel met elkaar com municeren. Bij rugby heeft een scheidsrechter de leiding en er zijn twee grensrechtèrs die hem helpen. Als je 7 of 8 jaar bent kan je lid worden van een rugby-vereniging. Daar heb je dan de volgende spullen voor nodig: schoenen, scheen- en schouderbeschermers en een mondbe- schermer. Verder werden door Mats de volgende vragen beantwoord. Wat zijn je sterke en je zwakke punten? Sterk is de ervaring en het overzicht, zwak is mijn lengte. Hoeveel interlands heb je gespeeld en in welke landen ben je al geweest? Het aantal interlands is 67 en ik ben geweest in Australië, Hongkong, Tai wan, Maleisië, Argentinië, Dubai, Uru guay en in heel Europa. Wat is de mooiste gebeurtenis in je car rière? Ik ben op de Amsterdam Severs geko zen tot speler van het toernooi. Dat was geweldig want daar waren de beste spe lers uit de hele wereld aanwezig. Hoe vaak train je? Iedere avond, rugby-training, kracht sport en atletiek. Wat vind jij de beste rugby-speler in de wereld? Dat is Zinzan Brooke uit Nieuw-Zee- land. Waarom is rugby zo leuk? Het is een mannelijke teamsport waar weinig wordt gezeurd. Wat vind je van dames-rugby? Rugby is geen sport voor dames, ik vind het dus echt niks. Hoe lang wil je nog doorgaan met rugby spelen? Ik hoop tot 1999 door te spelen. Verder vertelde Mats nog dat hij houdt van spinazie en dat hij graag kijkt naar 'All you need is love'. Hij deed vroeger op school niet echt goed zijn best en daarvan heeft hij nu veel spijt. Hij volgt nu in de avond een marketing-cursus. Mats zijn vader voetbalde vroeger bij Vitesse en al zijn broers spelen rugby bij CAS RC. Ik vond het een heel leuk interview. Mats bleef nog een hele tijd vertellen over zijn sport en als je de kans krijgt moet je zeker eens bij een wedstrijd van CAS RC gaan kijken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 12