v»** NCPN mmm UITKIJKPOST - 25 FEBRUARI HEILOO - Nog een weekje en dan is het zover. Volgende week woensdag zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet u al op wie u gaat stemmen, of twijfelt u nog? Om u te helpen bij het maken van een keuze hebben we wat standpunten van de partijen over een aantal 'levende' onderwerpen op een rijtje gezet en daarbij geprobeerd om de verschillen naar voren te halen. Geen eenvoudige opgave, zo bleek al snel. Want alle partijen hebben één streven gemeen: het beste voor Heiloo en de Heilooërs. Buk Buk Sans Atout Simone de Zeeuw haalt zilver FietsRAI '98 mm SmÊk ei jgf jé mm HEILOO DEMOCRATEN SV Oppositie Slotkapel en Kapberg tonen Egmonders Body fit Boekenweek 1998 Weet u al op welke partij u wilt stemmen? Algemeen bestuur, samenwerking en samenvoeging De VVD is tegen samenvoeging van Alkmaar en Heiloo, maar wil wel een deel van de Alkmaarse woningbouw realiseren, echter niet op het gebied tussen Heiloo en Alkmaar dat in het bezit van Natuurmonumenten is. Ook het gebied ten westen van Noorder- en Zuiderneg moet onaangetast blijven. Gezocht moet volgens de VVD worden naar locaties in het gebied tussen Heiloo en Limmen. Intensieve samenwerking met Limmen, op den duur uitmondend in een fusie, ziet de VVD wel zitten. Heiloo 2000 vindt dat voor een samenvoeging met een of meer gemeenten geen noodzaak aanwezig is. Echter, als gemeenten ten zuiden van Heiloo met Heiloo willen fuseren, sluit deze partij dat niet op voorhand uit. Wel moet hiervoor de bevolking geraadpleegd worden, bijvoorbeeld via een referendum. Via enquê tes moet de mening van de burgers over actu ele zaken gepeild worden. Ook vindt Heiloo 2000 het belangrijk dat de wijken goed voor gelicht worden over door de gemeente uit te voeren werkzaamheden. Het CDA kiest, om de kwaliteit van de dienst verlening te handhaven, voor samenwerking met gemeenten ten zuiden van Heiloo. De gemeentelijke organisatie moet 'dienstbaar en uitnodigend' zijn. Meer mensen en organisa ties moeten bij de bestuurlijke besluitvorming betrokken worden, door in een vroeg stadium met inwoners te overleggen. Het CDA is voorstander van spreekrecht voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering. Volgens de PvdA blijft Heiloo voorlopig zelf standig, maar de partij sluit een toekomstige samenvoeging met een of meer gemeenten niet uit. Hiervoor moet wel draagvlak zijn onder de bevolking. Samenwerking met ande re gemeenten moet worden nagestreefd. Verder wil de partij ruimere bekendheid geven aan het werk van adviescommissies van burgers, positieve actie in het gemeentelijk personeelsbeleid ten gunste van vrouwen, gehandicapten en allochtonen en meer deel tijdbetrekkingen bij gemeente en instellingen. D66 is voorstander van het correctief referen- dum voor besluiten zoals het wijzigen van de gemeentegrenzen en gemeentelijke fusie. De afstand tussen burger en bestuur moet verder verkleind worden. Tijdens de gemeenteraads vergadering moeten belanghebbenden spreek recht krijgen. Samenwerking met het Samenwerkingsverband Noord Kennemerland moet kritisch bekeken worden op nut en noodzaak. De partij is voor een ver dergaande samenwerking met Limmen, Akersloot en Castricum, eventueel uitmon dend in een fusie, waarbij Heiloo wel zijn eigen identiteit behoudt. GroenLinks wil de inwoners vroegtijdig betrekken bij plannen van de gemeente. Initiatieven vanuit de bevolking moeten seri eus genomen worden. De partij is voor een maandelijkse, openbare informatie-avond. Heiloo moet een goede partner vinden voor een fusie, samenwerking met andere gemeen ten behoort ook tot de mogelijkheden. Een mentaliteitsverandering is geboden volgens GroenLinks, om 'egoïsme, zelfzucht en onna denkendheid' uit te bannen. Daarom moet er aandacht geschonken worden aan acceptatie van anderen, andersdenkenden en andersvoe lenden. De NCPN vindt dat een samengaan met een gemeente ten zuiden van Heiloo de volledige instemming van de bevolking moet hebben, via een referendum. Het afstaan van grond (Boekelermeer) blijft volgens deze partij een bestuurlijke blunder. De afspraak met Alkmaar om 'niet nog meer grond van Heiloo voor woningbouw in te pikken', moet gestand worden gedaan. Openbare orde en veiligheid Alle partijen zijn het erover eens: er moet meer aandacht komen voor openbare orde en veiligheid. Dat kan door de inzet van meer politie (op straat) die snel kan reageren, stads wachten of politiesurveillanten, maar ook door de oorzaken van criminaliteit en vanda lisme beter te bestrijden door middel van meer sociale controle en een goed jongeren beleid. i! Verkeer De VVD wil, behalve voor de jeugd in het verkeer, ook meer aandacht voor de oudere verkeersdeelnemer. De Vennewatersweg moet meer gebruikt worden, sluipverkeer door Ypestein en over Kanaalweg en Kanaaldijk moet voorkomen worden, een tak op de A9 kan, mits er geen kustverkeer door de kom van Heiloo naar Egmond rijdt. Verkeersveiligheid, veilige schoolroutes en bescherming van voetgangers en fietsers heeft hoge prioriteit bij Heiloo 2000. De partij is voor de aanleg van rotondes op knelpunten. De Zevenhuizerlaan moet verkeersluw wor den. Heiloo 2000 is tegen betaald parkeren. Door een tak aan de A9 mag geen zwaardere belasting van Kennemerstraatweg en eventu eel sluipverkeer ontstaan. Verder wil de partij een goed oost-west lopend openbaar vervoer, dat verzorgingshuizen en wijken aandoet, met name voor de ouderen. Het CDA wil 30 km zones en geen zwaar ver keer in de wijken, reconstructie van onveilige verkeersovergangen, een beter gebruik van de parkeerfaciliteiten bij winkelcentra en station door meer toezicht en een onderzoek naar de haalbaarheid van (ondegrondse) parkeergara ges. Het gebruik van de fiets moet gestimu leerd worden, onder andere door meer stal lingsruimte. Ook de PvdA is voor 30 km wijken, geschei den fietspaden bij doorgaande wegen, routes Vermist en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251 - 310079. Vakantie advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (vermissingen). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Zwart gec. kater met wit naast de neus en witte kin, bef, borst en sokjes, 7 jr. Westerweg/Vennewatersweg, Heiloo. Zwarte gec. kater met witte snuit, bef en sokjes, kale buik, 3 jr, Molenweg, Limmen. Lapjespoes met veel wit, rode vlek op de linkerhak en linkerknie, 5 jr, Krommedijk, Egmond aan den Hoef. maar weggeraakt op de Westerweg Rechtehondsbosschelaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Hallo Venray. HEILOO - Vrijdag is er in Buk Buk weer hakkühbar, het regionale dance- event voor gabberend Heiloo en omge ving. Onder andere de dj's Mike en Wil zijn te bewonderen. Zaterdag staat Hallo Venray op het podium van Buk Buk. In het voorpro gramma van deze populaire Haagse formatie staat Bocht, afkomstig uit Heiloo. Beide avonden gaat de zaal open om 21.00 uur en de intree is f 10,- HEILOO - De uitslagen van dames bridgeclub Sans Atout van 11 februari: A-lijn 1. Tuinstra-Tuinstra 63,33, 2. Daudeij-V. Toornburg 56,67. B-lijn 1. Toby-Toby 67,50. 2. Zijlstra-Mak 61,67. C-lijn 1. Rosloot-Smit 68,75, 2. Groen- Boots 61,81. D-lijn 1. Maas-V.d Hulst 58,85, 2. Velzeboer-Ursem 56,25. C-lijn 1. Mosch-Ooms 57,29, 2. Hellemans- Schut 54.17. voor fietsers zoveel moge lijk gescheiden houden van gemotoriseerd ver keer en meer stallingsmo gelijkheden. Een tak op de A9 is voor deze partij alleen aanvaardbaar als dit geen duidelijke nadelen voor Heiloo oplevert. D66 voelt veel voor 30 km wijken en veilige fietsroutes en wil meedenken over de tak op de A9. Sluipverkeer in woonwijken moet wor den tegengegaan, openbaar vervoer moet worden bevorderd en er moet een bus door Ypestein gaan rijden. De belangen van voetgangers en fietsers moe ten volgens GroenLinks boven die van het gemotoriseerd verkeer worden gesteld, mid dels 30 km zones, het koppelen van openbare verlichting aan weersomstandigheden, het ver bieden van winkeluitstallingen op trottoirs, meer controle op het parkeren bij winkelcen tra en het afsluiten van het Looplein voor gemotoriseerd verkeer. Ook moeten de trein verbindingen verbeterd worden, vooral rich ting Haarlem en Den Haag. De NCPN is juist tegen het verder autoluw maken van de Zevenhuizerlaan. De winkeliers in dit gebied ondervinden hier volgens de par tij te veel hinder van en worden zo achterge steld bij hun collega's in de winkelcentra. De reconstructie van het Stationscentrum mag niet ten koste gaan van het dorpse karakter van Heiloo. Verder moet er elke maand een autoloze zondag ingevoerd worden en moeten de burgers sowieso meer op de fiets stappen, zeker voor korte ritjes. Economie en werkgelegenheid De VVD vindt dat Stationscentrum en Hoekstuk opgekanpt moeten worden. Op een lokaal bedrijVenterrein aan de Kanaalweg kunnen ondernemers die ruimtegebrek heb ben of overlast veroorzaken in de bebouwde kom terecht. Voor uitbreiding van de bollen teelt is, wegens bedreiging van de natuur, geen ruimte. Heiloo 2000 vindt dat de gemeente kansar men en herintredende vrouwen op de arbeids markt meer moet helpen. Tegen wie zich niet wil inspannen voor een baan, moet opgetre den worden. Winkels moeten zich goed kun nen ontwikkelen, ook buurtwinkels moeten zich kunnen blijven vestigen. Het CDA is tegen een 24 uurs-economie, dus tegen verdere verruiming van openingstijden van winkels op zondag. Op bedrijfsterreinen wil de partij voorrang voor arbeidsintensieve bedrijven. De ontwikkeling van agrarische bedrijven moet worden bevorderd. De gemeente moet meewerken als verplaatsen onafwendbaar is. De PvdA wil op de bedrijventerreinen lokale bedrijven zien en hinderlijke bedrijven uit de dorpskom hier naar toe verplaatsen. De HEILOO - GTH-turnster Simone de Zeeuw heeft op 14 februari een tweede plaats behaald bij de regio-kampioen- schappen van Noord-Holland. Na een spannende strijd op Texel mocht zij het zilver in ontvangst nemen achter Lien Post van Den Helder die met goud naar huis ging. Simone, voor het eerste jaar in de C- lijn, begon met haar vloeroefening en scoorde een 9.05. Na de sprong, die met 9.70 gewaardeerd werd, bleek al dat een hoge klassering mogelijk was. De 9.15 die ze op de brugoefening haalde was ook netjes. Laatste onderdeel was de balk, een onderdeel waar Simone nog wel eens moeite mee heeft. Deze keer ging het vrij goed en resulteerde in een 8.20. De totaalscore van 36.10 was dus goed voor de tweede plaats. HEILOO - Tijdens de FietsRAI '98, die wordt gehouden van 26 februari tot en met 1 maart, kunt u onder andere de Gazelle Boomerang proberen op de speciale testbaan. Maar u kunt deze fiets nu ook reeds bewonderen bij Bosman Tweewielers aan de Westerweg 295. Deze fietsenzaak heeft het com plete programma van Gazelle in huis. De Gazelle Boomerang is een multi functionele zit/ligfiets, die de voordelen van een ligfiets en een gewone stads- fiets combineert. Door de mogelijkheid van verschillende zithoudingen, staat deze fiets garant voor fietscomfort onder alle omstandigheden. CHRISTEN DEMOCRATISCH APREU gemeente moet een actief beleid voeren voor startende ondernemers. Over bevoorrading van bedrijven moeten goede afspraken gemaakt worden. D66 voelt veel voor bedrijfsverzamelgebou wen, waar startende en kleinere ondernemers zich kunnen vestigen. Op het toekomstige bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3 moe ten arbeidsintensieve, kleinschalige en milieu vriendelijke bedrijven komen. GroenLinks wil deeltijdwerken bevorderen, geen zware industrie maar kleine en schone bedrijven en geen winkelopenstelling op zondag. Cultuur, sport en recreatie De VVD wil subsidie geven voor amateur kunst en professionele kunstenaars expositie ruimte aanbieden. Grote culturele voorzienin gen (bibliotheek, muziekschool, de Beun en Open Huis) krijgen een 'budgetsubsidie'. Particuliere initiatieven op sportgebied, zoals de aanleg van een golfbaan, juicht de VVD toe. Het Baafje moet behouden blijven. Heiloo 2000 wil meer geld voor monumenten beleid en archeologie. De fraaie bomenlanen in het dorp moeten in stand gehouden wor den. De bibliotheek moet naar een centrale plek verhuizen, maar wel een eenvoudige en functionele opzet krijgen. Het CDA beschouwt muziekschool en biblio theek als basisvoorzieningen, wil theater de Beun blijvend steunen en het zwembad behouden. D66 wil vooral ook de jongere generatie in contact brengen met cultuur en de Beun opti maal en multifunctioneel gebruiken. Ook de sportvoorzieningen moeten optimaal benut worden. Bekeken moet worden of de bezuini gingen op de bibliotheek, muziekschool, de Beun en het Open Huis ingetrokken kunnen worden. GroenLinks wil cultuur, sport en receatie ook voor minder draagkrachtigen betaalbaar hou den, er moet een disco voor jongeren komen en de Moeder Godskerk zou een multifunc tionele, culturele bestemming moeten krijgen. Volgens de NCPN staat de BEUN voor Behoud En Uitbreiding Nu. De gemeente moet weer subsidie geven voor theatervoor stellingen door beroepsartiesten. Ook vereni gingen moeten ruimhartig worden gesteund. Welzijn Steeds meer geld pompen in het huidige jeugd- en jongerenwerk (Buk Buk en Tendenz) is volgens de VVD niet nodig. Thuis en op de basisschool moet gewenst gedrag aangeleerd worden. Gebruik van en handel in drugs moet stevig worden aangepakt. Heiloo 2000 wil, evenals D66, juist het gebruik van de Buk intensiveren. D66 voelt wel wat voor een jeugdgemeenteraad. Het CDA wil structureel overleg tussen jonge ren en gemeente en een preventief jeugdbe leid voeren, met onder andere voorlichting over de gevolgen van alcohol en drugs. Er moet extra geld komen voor sportstimuleren- de maatregelen. GroenLinks wil oudere en uitkeringsgerech tigde inwoners beter voorlichten op het gebied van voorzieningen en sociale wetge ving. Het bestaande minimabeleid moet uitge bouwd worden. Woningbouw Volgens de VVD kunnen tussen Limmen en Heiloo kleine woonwijken,'ingebed in het groen', gebouwd worden. Veel aandacht voor eigen woningbezit, doorstroming uit huurwo ningen naar eigen woning en veel aandacht voor seniorenwoningen, liefst dichtbij voorzie ningen. Heiloo 2000 wil kleinere wooneenheden voor jongeren, en in de duurdere sector het accent op ruime appartementen. Beeldbepalende dorpse elementen moeten behouden en waar nodig vérster kt worden. Het CDA vindt hoogbouw en verdichting uit den boze en wil zoveel mogelijk goedkope huur- en koopwoningen. Voor vijftig-plussers moet er meer gebouwd worden. Volgens de PvdA moet er zorgvuldig omge gaan worden met zogenaamde inbreiplekken: de burgers tijdig en goed informeren en maxi male inspraak mogelijk maken. Ook moeten gebouwen, woningen, openbare ruimtes en straten beter toegankelijk worden gemaakt voor gehandicapten en senioren. D66 wil dat'de gemeente een zodanige grond- politiek voert, dat voor elke categorie van de bevolking duurzaam gebouwd kan worden. GroenLinks w^l geen. verdere aantasting van natuurgebieden en nieuwe woonwijken zo inrichten (met voldoende voorzieningen) dat oudere en gehandicapte mensen zelfstandig kunnen blijven wonen. Met name de jongeren moeten voor Heiloo worden behouden, mid dels betaalbare huur- en koopwoningen. Ook de NCPN vindt dat er meer huurwonin gen gebouwd moeten worden. EGMOND - Traditiegetrouw opent Galerie de Kapberg in samenwerking met de Slotkapel het expositieseizoen met een tentoonstelling die te maken heeft met Egmond. Vanaf 28 februari is werk te zien van zowel jong als gerijpt talent van ruim veertig Egmonders. Met schilderijen, tekeningen en ruimte lijk werk geven zij een beeld van het kunstzinnige klimaat in de Egmonden. De tentoonstelling zal officieel worden geopend door de wethouder van Culturele Zaken en Welzijn J. Mesu op zondag 1 maart in de Slotkapel om 15.00 uur. De tentoonstelling duurt tot en met 29 maart en is geopend van 13.30 tot 17.00 uur op zaterdag en zon dag. De Slotkapel vindt u aan de Slotweg 19, in Egmond aan den Hoef, Galerie de Kapberg aan de Slotweg 17. HEILOO - In de tweeëntwintigste ronde van de interne competitie kwam een aantal partijen na krap een uurtje spelen al tot een beslissing. Koploper Groot maakte korte metten met Petricevic, Langereis wees de voor hem altijd moeilijk te bestrijden De Jager terug en Hassing bleek een maatje te groot voor Lamers. Van de Wal maakte een knappe remise tegen Folkertsma. Voor hetzelfde resul- taat moest Bosma alles uit de kast halen tegen Kleijri. Verrassend was de 'winst van Tuinstra op Ebregt. Maas tenslotte wist in een gelijkstaande stel ling tegen Huffnagel de winst mee naar huis te nemen. De uitslagen waren: Groot-Petricevic 1-0, Van de Wal-Folkertsma remise, Heeringa-Van Etten 0-1, Kracht-Vd. Werff remise, De Jager-Langereis 0-1, Huffnagel-Maas 0-1, Kleijn-Bosma remise, Blom-Vd. Brink remise, Sauer- Ligthart remise, Niehaus-Ranzijn remi se, Ebregt-Tuinstra 0-1, Koenders- Horninge 1-0, Nieuwmeyer-G. Vd. Brink remise, Lamers-Hassing 0-1, Bos- Jonkheer 0-1: HEILOO - Woensdag wordt in het gymnastieklokaal De Dors een uur body fit gegeven van 20.30 tot 21.30 uur door Linda, trainster van gym- en turn vereniging Heiloo. Wellicht een goede voorbereiding op de komende zomer, om weer mooi strak in het vel in bad pak of bikini te verschijnen. Belangstel lenden kunnen gratis een uurtje mee- trainen. De bibliotheek besteedt traditiege trouw veel aandacht aan de boeken week. Vorig jaar pakten we uit met een lezing van Jos Brink over het thema 'Mijn God'. Een doorslaand succes. In 1998 is het thema van de boeken week 'Nederland door schrijvershand: stad en land in proza en poëzie'. Daar bij heeft de bibliotheek in Heiloo twee bekende auteurs gevonden, die op hun geheel eigen wijze en invalshoek op dit thema in zullen gaan. Allereerst zal Jos van Manen Pieters vertellen over haar eigen werk, op donderdag 12 maart van 15.00 tot 16.30 uur in Zorgcentrum Overkerck. Jos van Manen Pieters schrijft streek- en familieromans. Zij behoort ook tot de meest uitgeleende auteurs in bibliotheken. De rode draad in haar oeuvre omschrijft zij zelf als 'het gecompliceerde, teleurstellende mensenbestaan kan alleen door liefde leefbaar blijven'. Op maandag 16 maart houdt auteur Willem van Toorn van 20.00 tot 22.00 uur een lezing over zijn werk in de bibli otheek. Willem van Toorn schrijft en dicht op een boeiende manier over een groot aantal thema's, zoals landschap pen, plaatsen en de verloren tijd. Zijn boek 'Verhaal van de middag' werd in 1995 genomineerd voor de Libris-prijs. Voor toegangskaarten kunt u zich (Jos van Manen Pieters f 5,- en Willem van Toorn f 10,-) wenden' tot de klantenser vice van de bibliotheek of de twee uit- leenposten in de Loet en Overkerck. Robert vab de bibliotheek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 14