i I Politieke discussie in de Beun trekt voornamelijk insiders Zevenhuizerlaan blijft gemoederen bezighouden w CDA I HSV- HFC Helder 'ROEKMAN OKMA Lucht-post? lil?®! - HEILOO A»VV\_i—^Li ïïm 7os Makelaardij WVWv OMSTREKEN 63e JAARGANG NO. 9 U W SBLAD JU JDrukkerij uitkijkpost bv 25 FEBRUARI 1998 Verdachte fotografen UW zoekt vrijwilligers voor De Amberhof Het hele jaar vlammen! Echtpaar overvallen Ijsbaan Heiloo Samen leven doe je niet alleen Het CDA op de bres voor veiligheid en milieu Stem dus nu ROOD NCPN, lijst 7 - Willem Gomes Ypedisco Op het Sportpark aan de Bayershoffweg: Uw vertrouwde Contactlens- specialist JOHN MOEN GOED GEZIEN Padden weer op pad Verkoop brandhout Kapelbos Busreis naar Breda Brillen in de bieb Lezing Arbor Vitae Kaartenmarkt Trefpunt CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! (Argus Reclamediensten en Distributiecentrum bv) Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0251 657350 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Een oplettende bewoner van de Zevenhuizerlaan belde afgelo pen dinsdag ongerust naar de politie. Twee verdacht uitziende vrouwen waren zijn huis aan het fotograferen. De man kon zich nog herinneren dat er eerder ook al foto's op de Zevenhuizer laan gemaakt waren, waarna er inge broken was. De bewoner besloot onmiddellijk de politie te bellen, en het signalement van de vrouwen en het kenteken van hun auto door te geven. Nader onderzoek van oom agent wees uit dat het hier ging om de redactrices van de Uitkijkpost, die een foto voor hun stukje over de verkeerssituatie op de Zevenhuizerlaan nodig hadden. HEILOO - De Unie van Vrijwilligers Heiloo (UW) start binnenkort een project op binnen De Amberhof, de psychogeriatrische afdeling in zorgcen trum De Loet. Voor dit project is de UW op zoek naar vrijwilligers, die thee en koffie zetten en inschenken voor de bewoners, af en toe een spelle tje met ze doen, een praatje maken of eens gaan wandelen. Ook kunnen vrij willigers zich nuttig maken als begelei der bij diverse activiteiten. De mede werkers moeten beschikbaar zijn tus sen 13.00 en 17.00 uur, maar de tijden zijn ook variabel in te vullen. In De Amberhof wonen twintig psy chogeriatrische (dementerende) bewo ners. Ze hebben allen een eigen zit/slaapkamer met badkamer en per vijf bewoners een gezamenlijke huiska mer. In De Amberhof wordt ernaar gestreefd om een woon- en zorgomge- ving te creëren waarin ouderen zoveel mogelijk hun eigen levensstijl kunnen bewaren en waarin veiligheid en struc tuur heel belangrijk zijn. Wie geïnteresseerd is in vrijwilligers werk in De Amberhof kan voor infor matie en aanmelding bellen met B. Rozing, tel. 072-5334051, A. de Groot, tel. 5332626 of L. Bakker, tel. 5336036. -m De lijsttrekkers deden woensdagavond in de Beun hun best om duidelijk te maken waar hun partij voor staat, (foto Starfield) 4 HEILOO - Theater de Beun was vorige week woensdagavond dé plek waar de lijsttrekkers van de politieke partijen met elkaar in discussie konden gaan. Hetgeen ze deden voor een redelijk gevulde zaal, die overigens voorname lijk bezet werd door partijgenoten en vertegenwoordigers van welzijnsinstel- lingen en actiegroepen op velerlei gebied. Van de 'gewone' burgers was slechts een handjevol komen opdraven om te luisteren naar wat de politiek hen te bieden heeft. HEILOO - De plannen voor verkeers maatregelen bij de spoorwegovergang Zevenhuizerlaan/Westerweg houden de gemoederen flink bezig. Onlangs uitte de werkgroep Zevenhuizerlaan opnieuw haar bezorgdheid over de toe nemende onveiligheid en verkeers drukte op de Zevenhuizerlaan in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. In de brief hekelt de werkgroep de trage besluitvorming bij de gemeente, omdat deze al jaren bezig is met onder handelingen over mogelijkheden om de Zevenhuizerlaan verkeersluw en veiliger te maken. Beloofde inspraak rondes voor de bewoners zijn volgens de werkgroep nog steeds niet gehou den. De werkgroep pleit in haar brief voor een efficiënter gebruik van de Venne- watersweg in plaats van gebruik van de Zevenhuizerlaan. Volgens haar zou de Zevenhuizerlaan afgesloten moeten worden voor doorgaand autoverkeer om op die manier een veilige woon straat te maken. De werkgroep vindt verder dat de Ze venhuizerlaan momenteel een slui proute ïs voor het verkeer, waaronder veel zwaar vrachtverkeer. Ook wijst ze op de gevoelens van onveiligheid bij bewoners. Volgens de werkgroep wordt er vaak hard gereden en zijn de ver- keersremmende bochten die in de weg zijn aangebracht daarvoor niet afdoen de. Het ontbreken van een stoep aan de zuidkant van de weg noemt de werk groep ronduit gevaarlijk, evenals het ontbreken van een voor fietsers gemar keerde fietsstrook. Naast deze bewoners-werkgroep heeft ook een aantal ondernemers in en rond de Zevenhuizerlaan en Westerweg de koppen bijeen gestoken. Zij zien hun nering in gevaar komen bij een eventu ele afsluiting of bij het verkeersluw maken van de Zevenhuizerlaan. Ook zij zijn ontevreden over de inspraak mogelijkheden bij de gemeente. Onrust over de verkeerssituatie op de Zevenhuizerlaan. Voor de pauze kwam de discussie wat moeizaam op gang. Dat politici er moeite mee hebben om hun ideeën kort en bondig en vooral helder over het voetlicht te brengen, bleek al spoe dig. Slechts een enkele lijsttrekker, slaagde er bijvoorbeeld in binnen de hem toegemeten tijd te blijven. Op de vragen uit het publiek kwamen veelal zeer politiek geformuleerde antwoor den, die maar zelden duidelijk en recht streeks waren. Maar daar had het panel buiten de per soon van burgemeester Henk den Boon gerekend, die gaandeweg de avond vorderde meer en meer in zijn rol van gespreksleider kwam en de lijst trekkers min of meer dwong om duide lijker uitspraken te doen. Na de pauze kwam de vaart er dan ook pas goed in, mede dankzij de vele schriftelijke vragen, die wat makkelij ker en daardoor vaak ook concreter beantwoord werden. Wel of geen coffeeshop? De onderwerpen die de revue passeer den waren gevarieerd. Komt er een cof feeshop in Heiloo, zo vroeg iemand zich af? Volgens Roelof Bos (PvdA) niet, alhoewel hij eerder 'geen ja en geen nee' had gezegd. VVD (Juup Wuijster) en CDA (George Borst) waren in elk geval mordicus tegen. Ook de hangjeugd bleek een heet hangijzer. Juup Wuijster-Schuddeboom was van mening dat er een grens is overschre den. 'Er is iets goed mis'. Zij riep vaders en moeders op hun verantwoordelijk heid te nemen. Roelof Bos vond dat schromelijk overdreven, het CDA ziet meer in contact houden met de jeugd, in begeleiden en grenzen stellen. D66 wil uitzoeken waarom er hangjeugd is, de VVD ziet een oplossing in meer speelterreintjes en goede sportvoorzie- ningen. John Daas van Heiloo 2000 probeerde enige nuance aan te bren gen. 'Het is maar een klein groepje dat ovérlast bezorgt', zo dacht hij. De uitbreiding rond Schiphol was een ander thema. De VVD vond dat de lokale overheid zich hier niet mee bemoeien moet, het CDA was van mening dat je als gemeente die er last van ondervindt wél je stem moet laten horen. Volgens de PvdA is 'veel ge luidsoverlast' overdreven. Betaald parkeren, wel of niet een golf baan, waar komt de nieuwe biblio theek, wordt er na Egelshoek op de ter reinen van HSV gebouwd, waarom is er in Heiloo wel honden- maar geen kat tenbelasting, waarom zou je eigenlijk op een lokale partij stemmen, is het spi raaltje dat D66 door haar partijpro gramma heeft geslagen wel milieu vriendelijk, wel of geen tak aan de A9, lawaai van passerende treinen, allemaal zaken die de inwoners van Heiloo bezig bleken te houden. Zo ook de instandhouding van theater de Beun. Kunnen de bezuinigingen op de welzijnsinstellingen en de Beun ongedaan worden gemaakt, zo wilde een toehoorder weten. Volgens de VVD nog steeds niet, de PvdA wil per jaar de exploitatie bekijken, D66 vond dat er wel erg zwaar op was ingehakt. Willem Gomes van de NCPN noemde het ronduit een verarming van de cul tuur in Heiloo. Ook wilde een vragensteller weten wat de gemeente aan het ruimtetekort op de basisscholen gaat doen. Niet veel, aldus Juup Wuijster (VVD). Zo nijpend kon het niet zijn, want er stonden 'op papier' vijf a zes lokalen leeg. En dan de Wizzl-winkel die er op het station moet komen. Waarom gaat de gemeente niet in beroep bij het Europese Hof, na de uitspraak van de Raad van State? Heiloo 2000 zag een dergelijke winkel wel zitten, vanwege de vijf a zesduizend reizigers die dage lijks het station aandoen. Arend Pleizier van GroenLinks bleef fel tegen, D66 wilde de kansen van een beroep wel onderzoeken, maar ziet geen kwaad in de verkoop van kleine, stationsgebonden artikelen. Ook het vrachtverkeer door Heiloo hield de gemoederen bezig. Reden voor NCPN'er Willem Gomes om te pleiten voor één autoloze zondag per maand. Installatiebedrijf I Borst/GUUS DE JONG I Westerweg 198 a Heiloo I Tel. (072) 533 34 81 HEILOO - Afgelopen zondagavond rond kwart voor tien is een echtpaar in hun woning? aan de Tulpencroftlaan overvallen door twee mannen. Bij de overval werd geschoten, maar itiemand raakte gewond. De overvallers droegen bivakmutsen en eisten dat het echtpaar de kluis zou openen. Hierna ontstond een handgemeen tussen bewoner en overvallers, waardoor zijn vrouw naar buiten kon rennen om hulp te roepen. Toen een buurman te hulp schoot sloe gen de overvallers zonder buit op de vlucht, waarbij ze nog tweemaal op de buurman vuurden, die echter niet werd geraakt. HEILOO -„ Een leuke winter, met natuurijs. Dat was waar de leden van Ijsbaan Heiloo op hoopten, maar het lijkt erop dat de vorst niet echt meer in zal vallen. Om toch nog op de schaatsen te kun nen staan, en wie heeft daar geen zin in na de prestaties van 'onze jongens en meiden' in Nagano gezien te hebben, kan iedereen die een rode ijsbaankaart heeft, deze inleveren bij ijsbaan De Meent (van 26 februari tot en met 1 maart) voor wat gratis schaatsplezier. (zie pag 6) Elly Beens-Woudenberg KIES 4 maart het CDALIJST 3 Door PAARSE UITBUITING heeft u zich ol genoeg groen geërgerd en blouw betaald. Zondag 1 maart a.s. vAahvang wedstrijd: 14.00 uur A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED HEILOO - Zaterdag 28 februari is er weer Ypedisco in de Ypsalon aan de Hucht 4. Alle kinderen van 7 tot en met 12 jaar zijn welkom. De vorige keer waïen er maar liefst kinderen. Het dj duo Kouwen Co zorgt voor de muzikale begeleiding en lichteffecten. Om 1'9.00 uur gaan de deuren open, om 20.30 uur mogen de kinderen weer op huis aan. Ook kan er gebiljart of een partijtje tafelvoetbal gespeeld worden. De entree is f 1,-, net als de consump ties. Voor inlichtingen bellen met Josine Smit, tel. 072-5338696. RSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo telefoonnummer: 072 533 533 0 V^Tevens twee kantoren in Alkmaar^/ Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 HEILOO - Een brievenbus voor lange mensen. Daarmee lijkt de gemeente Heiloo aan ieders belangen tegemoet te komenOnderzoek wees echter uit dat het om een gewone verplaatsing ging. De brievenbus aan de ingang van bedrijventerrein De Oude Werf staat sinds dinsdag bij openbare werken aan Het Rosendaal. Brievenposters moeten wel de parkeerplaats bij de brandweerkazerne oprijdenwant stilstaan aan Het Rosendaal is wat lastig. Met een kookwekker in de hand hield Henk den Boon de spreektijd nauwlettend in de gaten, (foto Starfield) De padden in Heiloo is het vroege invallen van het voorjaar niet ontgaan. Reden voor hen om te ontwaken uit hun winterslaap en de sloot op te gaan zoeken waar ze ooit geboren werden. Hier gaan de amfibieën (padden, kik kers en salamanders) zich voortplan ten: ze leggen hun eieren, waarna hun larven in het water opgroeien. Om de trek naar het water veilig te laten verlopen, staat de komende we ken de paddenwerkgroep klaar om de beestjes te helpen. Tot zaterdag 28 februari gaat bij gunstige weersomstan digheden, dat wil zeggen regen en een temperatuur van zo'n 6 a 7 graden Celsius, de slagboom bij de Kuillaan naar beneden, om gemotoriseerd ver keer tegen te houden. Vorige week zijn er al 22 padden op weg naar de sloot geteld. Vijf haalden het helaas niet. Op zaterdag gaan langs de Zander slootweg de gaasstrook en de vangem- mers weer de grond in. Wie mee wil helpen bij dit werk, is welkom vanaf 8.30 uur. Tot 1 mei gaat dan de slag boom tussen 19.00 en 7.00 uur naar beneden. HEILOO - In het Kapelbos bij Onze Lieve Vrouw ter Nood ligt nog gekapt hout dat geschikt is voor de open haard. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Jan Swart, Kapellaan 3a, tel. 072-5051477. HEILOO - Bij de Stichting WAO AAW UG-belangen kunnen belang stellenden zich opgeven voor een ver- koopreis, die via België naar Breda voert. Het tochtje is gepland voor zaterdag 14 maart en de kosten zijn f 15,-, koffie en lunch inbegrepen. Opgeven kan via tel. 072-5340418 of 5331840. HEILOO - De bibliotheek heeft haar dienstverlening opnieuw uitgebreid. Voor iedereen die zijn of haar leesbril vergeten is, ligt een leenbril gereed. Er is keuze uit acht leenbrillen met een sterkte variërend van plus 1 tot plus 4. De leenbrillen kunnen alleen tijdens het bibliotheekbezoek geleend worden en zijn beschikbaar gesteld door Optiek Heiloo. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor natuurgeneeskunde Ar bor Vitae verzorgt Hugo Verbrugh op maandag 2 maart in de gereformeerde kerk, Noordergeeststraat 9, te Heiloo een avond over karma en reïncarnatie. De lezing begint nogal filosofisch, maar gaandeweg ligt de nadruk steeds ster ker op de ervaring en de betekenis van karma en reïncarnatie voor de praktijk van het leven. Hugo Verbrugh is arts, universitair hoofddocent, vakgroep filosofie, ethiek en geschiedenis van de geneeskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam. De aanvang is om 20.00 uur, en entree bedraagt f 10,-. Info: Henk Lambeck, tel. 072-5330523. HEILOO - Op donderdag 2 april wordt van 13.30 tot 16.00 uur een kaarten markt in het Trefpunt gehouden. Voor deze markt is iedereen uitgenodigd die als hobby kaarten maken beoefent en dit wil demonstreren. Daarnaast ligt het in de bedoeling dat de bezoekers kaarten kunnen maken met uw hulp. Hiervoor wordt een vergoeding van de materiaalkosten gevraagd. Voor allerlei technieken is op de kaar tenmarkt plaats, zoals drie-d knippen, recycling, borduur, zandschilderen, pergamano, filigraan en tekenen. Wilt u op deze markt kaarten verkopen dan is dat ook mogelijk. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Aktief Trefpunt voor 55+, Abraham du Boishof 2, telefoon 072-5331297. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1