Ook na het eten kunt u nog stemmen! oS HEILOO Elke stem telt mee! Vergeet niet te stemmen Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Themabijeenkomst "Wonen" in de bibliotheek Uitslag gemeenteraads verkiezingen te volgen in Open Huis Rectificatie Bekendmaking invaliden parkeerplaats 4 maart: gemeenteraadsverkiezingen Woon-Zorgloket in Heiloo Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 25 FEBRUARI Informatierubriek iiii t f ledereen heeft te maken met de gemeente. De gemeente haalt uw vuilnisgeeft geld aan verenigingen en instellingen, onderhoudt het openbaar groen, legt wegen en speelveldjes aan en houdt de straten schoon. Bij de gemeente haalt u ook uw ook uw paspoort en rijbewijs en i de gemeente draagt zorg voor de uitkeringen. De gemeente is vaak dichterbij dan u denkt. Op 4 maart a.s. worden er weer gemeenteraadsverkiezingen gehou den. Als u op die dag uw stem uit brengt, bepaalt u samen met andere kiezers welke politieke partijen straks mogen stemmen in de raadzaal van het gemeentehuis van Heiloo en hoeveel zetels elke partij krijgt toege wezen. De gemeenteraad bestuurt de gemeente en neemt vele besliss ingen die van invloed zijn op de kwa liteit van uw directe woon- en leef omgeving, zoals bijvoorbeeld het afgelopen jaar over het veiligheids beleid, over de wijze waarop de gemeente het groen wilt beheren, over woningbouwlocaties en over het verplaatsen van de bibliotheek naar een meer centrale plek in Heiloo. Zaken waar u ook mee te maken heeft. In Heiloo doen 7 partijen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen en dat zijn: - Lijst 1, Heiloo 2000 met als lijsttrekker de heer Mr. J.G. Daas; - Lijst 2, WD met als lijsttrekker mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom - Lijst 3, CDA met als lijsttrekker de heer Mr. G.C.G. Borst; - Lijst 4, PvdA met als lijsttrekker de heer R. Bos; - Lijst 5, D '66 met als lijsttrekker de heer Mr. Ir. H. van Halem; - Lijst 6, Groen Links met als lijsttrekker de heer A. Pleizier; - Lijst 7, NCPN met als lijsttrekker de heer W.A. Gomes. Kiesgerechtigden mogen stemmen ledereen die kiesgerechtigd is krijgt vanzelf een oproepingskaart thuisgestuurd. Voor de gemeenteraadsverkiezingen is elke Nederlander van 18 jaar of ouder, die in de betreffende gemeente woont en niet is uige- sloten van het kiesrecht, kiesgerechtigd. Maar ook mensen van 18 jaar en ouder die in Nederland wonen en die de nationaliteit heb ben van één van de lidstaten van de Europese Unie kunnen hun stem uitbrengen. Alle overige niet-Nederlanders van 18 jaar en ouder krijgen een oproepingskaart in de bus als ze minstens vijf jaar in Nederland wonen en vanaf 1 februari 1996 legaal. Stembureau 's zijn tot 20.00 uur open! Ook na het eten kunt u nog uw stem uitbren gen. Laat uw stem niet verloren gaan. Bekendmaking van de uitslag De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Heiloo maakt ingevolge arti kel P 20, lid 2, van de Kieswet bekend, dat op vrijdag 6 maart 1998 om 10.00 uur, in een openbare zitting van dat bureau in de raad zaal van het gemeentehuis de uitslag van de op 4 maart 1998 gehouden verkiezing zal worden bekendgemaakt. Op zaterdag 28 februari a.s. wordt in de bibli otheek van Heiloo een themabijeenkomst gehouden over "Wonen". De bijeenkomst begint om 10.00 uur en is om 13.00 uur afgelopen. De gemeente is in de bibliotheek aanwezig met informatie over het veiligheidsbeleid in Heiloo. Ook de vrijwillige brandweer is present. Bij de stand van de brandweer kunt u ook rookmel ders kopen. Tenslotte is informatie verkrijgbaar over onge- diertebestrijding. U heeft voldoende tijd om rustig van uw avond eten te genieten. Want de stembureaus zij nu een uur langer open. Tot 20.00 uur kunt u uw stem uitbrengen. En uw stem hoort uw gemeente graag. Iedere gemeente heeft een gemeenteraad, die het beleid bepaald. Door uw stem uit te bren gen op een partij die uw mening deelt, wordt de kans groter dat deze partij vertegenwoordigd wordt in de gemeenteraad. En hoe meer stem men een partij heeft, des te sterker wordt de positie van die partij. U kunt stemmen op de lijsttrekker van een par tij, maar u kunt ook stemmen op een lager geplaatste kandidaat. U brengt in zo'n geval een voorkeurstem uit. Een kandidaat, die op een onverkiesbare plaats staat, heeft nu met deze voorkeurstem een grotere kans om in de gemeenteraad te komen. Als u op 4 maart niet in staat bent om te stem men, kunt u toch uw stem laten horen door het geven van een volmacht. U kunt iemand anders voor u laten stemmen, bijvoorbeeld een familielid of een vriend. Wilt u meer weten over stemmen, dan kunt u in postkantoren en bibliotheken terecht voor een folder. 4 MAART GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VERBEET NIET TC STEMMENI Op woensdag 4 maart worden de gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Dit jaar zijn de stembureau 's tot 20.00 uur open. Na dit tijdstip worden de stemmen geteld. Wilt u de uitslag van de verkiezingen vol gen? Vanaf 20.30 uur bent u van harte wel kom in de foyer van het Open Huis. Hier wordt de uitslag van de gemeenteraadsverkiezing van Heiloo gepresenteerd middels een groot projectiescherm. De landelijke uitslagen zijn te volgen via een televisie. Meer Informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Op de gemeentelijke informatiepagina van woensdag 18 februari jl. was een artikel te lezen over het voorstel van het college van burgemeester en wethouders voor het aanleggen van speelveldjes in Heiloo. In dit artikel is per abuis de locatie aan de Oosterzij niet vermeld. Ook voor deze locatie komt het college met inrichtingsvoorstellen. Het voorstel van het college is mede gemaakt naar aanleiding van wensen en suggesties van jongeren en inwoners van Heiloo voor het aanleggen en /of aanpas sen van speelveldjes in Heiloo. Het colle ge komt met inrichtingsvoorstellen voor locaties verspreid in Heiloo, te weten de Oosterzij, De Hoghe Weijdt, Termijen, De Capelackers, Hoog en Laag, Breedelaan en recreatiegebied De Negge. Ter inzage De voorstellen van het college om speel veldjes aan te leggen en/of aan te passen liggen vanaf donderdag 19 februari tot en met 6 maart tijdens werkdagen van 08.00 uur tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ingenieursbureau. Afhankelijk van de bin nengekomen reacties zal het college de voorstellen aanpassen en vervolgens tot uitvoering van de plannen overgaan. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Ingenieursbureau, de heer C. Hartland, tel. 072 - 535 67 62. Burgemeester en wethouders van Heiloo heb ben overeenkomstig artikel 15 van de Wegenverkeerswet besloten een algemene invalidenparkeerplaats in te voeren op de Kennemerstraatweg, ter hoogte van huisnum mer 166. Ter inzage De hierop betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van heden gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij het Woonzorgloket. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u gedurende de periode dat de stukken ter inzage liggen een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend Ingediende bouwaanvragen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 19 februari 1998 Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. i Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 12.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Baetenburg 139 - vergroten woning; Maas Geesteranusweg 13 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 26 februari 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid om de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen. Westerweg 156, M.T.M. Wiebering - vernieuwen berging en plaatsen carport; Oudburgerlaan 11R. Helderman - veranderen woning; Nijverheidsweg 33, Zeeman Vastgoed - plaatsen vlaggenmast; De Blinkenlaan 8, T. Poorter - vergroten woning; De Sonneveld 120, R. Westerdijk - vergroten woning; De Sonneveld 122, P. Farenhorst - vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 35, C.P. Brouwer - vergroten berging en bouwen kelder; De Brink 2, F. van Twuijver - vergroten berging; De Laghe Weijdt 6, H.S.M. Dekker - vergroten woning. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden; Bestevaerslaan 29, J.T.H. Dorrestein - vergroten woning; Schuine Hondsbosschelaan 23, K. Klaver - vergroten woning; Vennewatersweg 17, R. van Haneghem b.v. - oprichten kantoorruimte; Westerweg 21c, A.A. Stuvel - plaatsen garage/berging; Laarmanstraat 23, M. Helms - veranderen woning; De Laghe Weijdt 26, F.M.P. Mulder - veranderen en vergroten garage Tulpencroftlaan 44, W.C.M. Dirkson - vergroten woning; Boswinde 46, J. de Groot - vergroten woning; Slimpad 30, P. de Jong - vergroten woning en aanbouwen garage/berging Middelhof 3, P.M. Looij-Wijn - vergroten woning; IJpesteinerlaan 95, J.H.M. Kops - plaatsen berging. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Geboorten Staphan T., z.v. P.F.J. Brandsen en F. Janssen; Sanne D, d.v. I.J.P.C.J. van der Velden en O.M.M. Sjerps; Puk, d.v. J.T. Zonneveld en B.E. Apeldoorn; Adriaan D.R.I., z.v. J.A. Bon en E.M.V. Kamstra; Ronald, z.v. T.P. van der Lip en A.C.C. Obdam; Steven T., z.v. J. Bouws en M.J. Molenaar. Elders geboren Luca M.W., d.v. A.J.J. Klamer en A.M. Rietvink; Mees T., z.v. J.J. Bruin en L.C. Oonk; Anouk, d.v. H.R. Bais en J. Blank; Dagmar, d.v. J.J. Meijer en J.M. Jansen. Overleden J.S. Ursem Elders overleden B. Bonnewit; A.C. van Walbeek. Agenda voor raadsvergadering d.d. 2 maart 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 2 februari 1998 4a. Mededelingen en ingekomen stukken b.Eventuele voorstellen gemeenschappelijke regelingen Bespreekstukken 5. Bestuurlijke schaalvergroting openbaar basisonderwijs 6. Bestedingsvoorstellen 1998 en verantwoording bestedingen 1996 en 1997 met betrekking tot wegen, paden en parkeerplaatsen, riolering, reconstructie iepenlanen, bruggen in recreatiegebieden en speelwerktuigen in recreatiegebieden Akkoordstukken 7. Vaststelling verordening marktgelden 8. Invoering derde tranche Algemene wet bestuursrecht 9. Procedure tot aanwijzing als beschermd rijksmonument van de panden Westerweg 51b en 51c 10.Verkoop baggerdepot Kanaalweg aan Waterschap Het Lange Rond 11 .Begrotingswijzigingen: a. Vervanging geluidmeetapparatuur ad 18.300,00 b. Vervanging veegwagen ad 195.000,00 Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - het Leger des Heils voor de periode van 22 febr. tot en met 7 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te col.lecteren. Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend; Kennemerstraatweg 149, J. Nanne - slopen woning; Heerenweg 188, A.J.W. van Opzeeland - slopen garage en koelcel. Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen met de bijbe horende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 535 67 37 Of 535 67 38). Indien van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaar de tekst bij het artikel "Verleende bouwvergunningen/meldingen".

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4