Akersloot NCPN HEILOO DEMOCRATEN DEMOCRATEN PAGINA 6 UITKIJKPOST - 25 FEBRUARI Kiezen voor Heiloo 2000 Veilig wonen in het groen Vuist op vuist voor Heiloo Damclub Heiloo Sans Atout Stem voor rechtvaardigheid, stem tegen kapitalistische uitbuiting Hoe stemde Heiloo in '94? Taxiservice PvdA Verkiezingsmanifestatie Woninggids NVM-makelaars Maximale betrokkenheid van de inwoners CDA Akersloot SEDERT 1966 Referendum over de toekomst van Akersloot Recht door zee De toekomst in eigen hand houden Het CDA staat voor veiligheid en milieu Instuif Double Stars groot succes Wie beslist er nu eigen lijk? Ger Helder, GroenLinks. Betuwelijn, meer vluchten op Schiphol enzovoorts. Bezwaren worden niet meer gehoord. En gemeentelijk? Wat dacht u van de procedure rond de golf baan? Bedenk daarom goed aan wie u uw stem geeft. De (gemeentelijke) overheid mag nog zoveel regelen, zonder vrijwilligers zou de leefbaarheid in ons dorp in de knel komen. Denk maar aan al de vrijwilli gers in/bij het jeugdwerk, het ouderen werk, de zorgsector (in bijvoorbeeld verzorgingshuis), de brandweer, inzet burenhulp, mondiale hulpverlening, de lokale omroep, de kerken en ga zo maar door. Als gemeenschap, en dus ook als GroenLinks, zijn wij die vrijwil ligers veel dank verschuldigd. De gemeentelijke overheid is daarom wel verplicht als waardering ervoor zorg te dragen dat deze vrijwilligers voldoende faciliteiten krijgen en waar nodig over goede accommodaties kun nen beschikken om hun taak naar behoren en met veel plezier te kunnen uitvoeren. Stemmen is daarom belang rijk. Waarom niet op GroenLinks (lijst 6)? bare samenleving met gemeenten el ders in de wereld, duurzaam bouwen en renoveren, terugdringen autogebruik, ecologisch en diervriendelijk groenbe- leid, oprichten van ecoteams, kring loopprojecten, stimulering van biologi sche bedrijven, leefbaarheid in de wijk, opzetten werkgelegenheidsprojecten, werken aan participatie van alle bur gers. Meer dan 1800 gemeenten zijn hiermee wereldwijd aan de slag, in Nederland zijn dat er ongeveer 180. Bij al die gemeenten herkent men de groeiende betrokkenheid van burgers die er met elkaar in slagen om het systeemdenken van organisaties te doorbreken en deze betrokkenheid heeft een inspirerende werking. D66 Heiloo is voor het deelnemen aan de Lokale Agenda 21 en geeft met haar verkizeingsprograrhma de eerste aan zet tot het opstellen van die Lokale Agenda 21. Het verkiezingsprogramma van D66 kunt u bestellen bij het D66- secretariaat, Boekenstein 93, Heiloo, tel. 5339776. Volgende week kiest u een nieuwe gemèenteraad. Heiloo 2000 hoopt dat de kiezers laten zien dat het belangrijk is dat wij in de raad goed vertegen woordigd worden. Wij hebben er mede voor gezorgd dat Alkmaar heeft moe ten inbinden met de eis om grote woningbouwlocaties in Heiloo op de terreinen van Natuurmonumenten. U kent het gezegde van 'een vinger ne men en dan de hele hand'. Voor ons stond het behoud van een zelfstandig Heiloo voorop. De Alkmaarse dreiging is afgewend en onze zelfstandigheid veilig gesteld tegen inlevering van een deel van de Boekelermeer voor de ont wikkeling van een regionaal bedrijf sterrein. Heiloo 2000 wil verder door gaan met een door haar wethouder in gezet beleid om als gemeente nauw sa men te werken met bewoners aan plan nen voor de inrichting van hun woon-' omgeving. Voor de volgende zaken willen wij (meer) geld beschikbaar stellen: 1. uit breiding aantal uren politiesurveillan- ce; 2. voorzieningen om veiligheid op straat en in buurt te vergroten; 3. uit breiding minima-beleid; 4. jeugd- en jongerenbeleid; 5. knelpunten herover wegingsoperatie. Ook bij een voorzichtig financieel beleid en lage OZB-tarieven moet als regel er binnen de begroting en eventu eel via bezuinigingen ruimte gevonden worden om deze primaire belangen van de inwoners te behartigen. Herkent u zich hierin, dan hopen wij op uw stem. saai invoeren (voor minder draag- krachtigen desnoods op kosten van de gemeente), overleg met buurtbewoners over onveilige plekken (en er ook iets aan doen). En natuurlijk meer politie toezicht, vooral in de avond. Ook het milieu staat bij het CDA hoog op de prioriteitenlijst. Het CDA staat en stond op de bres voor een natuurlijke leefomgeving zoals het behoud van de open ruimte rond Heiloo, het afschaf fen van het gebruik van chemische be strijdingsmiddelen in de gemeentelijke plantsoenen en voorkoming van over last van de zware industrie in de Boe kelermeer (die het CDA niet wilde, maar er door toedoen van de college partijen toch komt). Stem daarom nummer 1 van lijst 3: George Borst. Want 'Samen leven doe je niet alleen'. Het CDA-programma is verkrijgbaar bij Elly Beens, tel. 5338208. Eerst werden er oefeningen gedaan om de verschillende technieken van het honk- en softbal te leren. Zo kregen alle kinderen al snel het gooien, vangen en met name het slaan onder de knie. Zo'n twintig trainers, coaches en spe lers van Double Stars stonden klaar om de nieuwe kinderen de beginselen bij te brengen. Tijdens de wedstrijd die daar na werd gespeeld konden de kinderen laten zien wat ze geleerd hadden. Onder leiding van een officiële scheids rechter werd er een peanutbalwedstrijd op behoorlijk hoog niveau gespeeld. Voor informatie over de jeugdactivitei- ten van Double Stars kunt u bellen met Job de Graaf, 072-5334185. I: II UjjAPW*! .sAmA,, De VVD is bezorgd over het toene mende gevoel van onveiligheid in Hei loo. Veel mensen zijn bang; bang voor autodiefstal, woninginbraak, het steeds drukkere verkeer, angst voor overlast veroorzakende hangjeugd. De VVD is bereid hier extra geld voor uit te trek ken. Meer blauw op straat dus. Nieuwe bouwplannen zullen in elk geval moeten voldoen aan het politie keurmerk zodat ook de woonomgeving weer veilig wordt. De VVD heeft veel waardering voor de inzet van de vrij willige brandweer in Heiloo en vindt dat de gemeente daarvoor voldoende geld beschikbaar moet blijven stellen. Voor ons zijn het creëren van hang plekken en het gedogen van coffees hops niet bespreekbaar. De VVD vindt dat gebruik en aanvoer van drugs in Heiloo stevig moet worden aangepakt. Hier past geen tolerante houding. Aan de verkeersveiligheid kan nog het nodige gedaan worden: veilige routes voor fietsers en voetgangers, geschei den van het autoverkeer. Het verkeer sluw maken van woonwijken en het weren van sluipverkeer door Ypstein (langs de scholen!) hebben hoge priori teit. De VVD vindt dat iedereen zich weer veilig moet kunnen voelen, in huis en op straat! De Partij van de Arbeid staat bekend als een strijdbare partij. Dit geldt niet alleen voor vroeger, maar ook voor nu. Daarbij staat wat de mensen in Heiloo bezighoudt voor de Pv,dA centraal. Het gaat ons vooral om de menselijke maat als richtinggevend voor de gemeente politiek. Dat schept prioriteiten die wij hieronder aangeven. Jongeren zijn in de gemeente vaak de sluitpost van de begroting. Wij moeten zorgvuldig omgaan met jongeren, lui steren naar hun terechte wensen. Zij hebben meer leefruimte nodig dan thans voor hen wordt uitgetrokken. Problemen van jongeren zijn onze pro blemen. Ouderen nemen toe in aantal. Moderne ouderen eisen terecht meer aandacht, betere Voorzieningen en het respect dat ze toekomt. Gelukkig heeft de PvdA veel ouderen in haar gelederen. Ouderenbeleid is heel belangrijk. Burgers meer betrekken bij de gemeentepolitiek rekent de PvdA als haar opdracht. Alleen in samenspraak met de burgers worden de juiste beslis singen genomen. Speciaal is de PvdA in gesprek met die burgers die extra zorg nodig hebben. Welzijnsvoorzieningen als de Beun, bibliotheek, muziekschool en goede sportvoorzieningen vormen de 'jus' van ons leven. De PvdA wil strijden tegen de vanzelfsprekendheid dat daarop allereerst moeten worden bezuinigd. De PvdA zal er werk van maken! De PvdA-kandidaten maken een vuist voor 'de menselijke maat'. HEILOO - Uitslagen van de onderlin ge competitie: R. Koch-P. Heyne 2-0, F. Schouten-J. Kraakman 2-0, N. Ligthart- R. de Boer 1-1, M. Out-A. Valkering 1- 12, R. de Boer-F. Schouten 1-1, M. Houtenbos-P. Heyne 0-2, R. Koch-N. Ligthart 1-1, J. Kraakman-C. v. Lieshout 0-2. Uitslag damwedstrijd Heiloo- Akersloot 4-14. De wedstrijd Heiloo- Bergen wordt gespeeld op 12 maart. Willem Gomes, NCPN. HEILOO - De bridge uitslagen van afgelopen maandag: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 59,2, 2. Haafkens-Helvoort 57,1B-lijn: 1. Fam. Mak 68,3,2.Tuinstra 66,7. C-lijn: 1. Ravensloot-Gieles 62,5,2 Nap-V. Steeg,R. de Wildt-Tromp en Kuiper-Werdmuller 57,9. D-lijn: 1. Dandey-Beerepoot 63,3, 2. Fam. Toby 60,8. E-lijn: 1. Oosterling- Slemmeer 64,2, 2. Fam. Keesen 58,8. F- lijn: Krul-De Buyzer 60,9, 2. Hansen- De Jong 56,3. 1. De paarse regering overtreedt de wet door de komende 5 jaar 20.000 extra starts en landingen toe te staan. VVD en CDA in de Tweede Kamer willen zelfs 40.000 extra vluchten. Heiloo wordt daar ook het slachtoffer van. De VVD en Heiloo 2000 reppen met geen woord in hun verkiezingsprogramma over de vliegtuigoverlast. Fijn wonen in het groen loopt gevaar. De luchtvervui ling komt in ons dorp naar beneden. Mens, dier en natuur zijn hier de dupe van. De NCPN eist van het gemeente bestuur dat ze een protest laat horen bij regering en Schiphol, sterker dan tot nu toe. Het grootkapitaal heeft weer ge wonnen van het milieu en de gezond heid van mens en dier. Voor de familie Gümiis kon de wet niet worden aange past, wel voor Schiphol, vliegtuigmaat schappijen en de aandeelhouders. Over democratie en mensenrechten gespro ken. En dat allemaal door de onbe grensde expansie van de dolgedraaide vrije-markteconomie die steeds meer mensen onvrij en ziek zal maken. De NCPN juicht de actie van Milieudefen sie op Schiphol toe. 2. Wanneer houdt het gemeentebestuur zich nu eens aan de wet bij de voetgan gersoversteekplaatsen bij het station? De NCPN vraagt hier al jaren om. Nu worden ondanks verbodsborden voet gangers door fietsers en bromfietsen aan de kant gedrukt. Ook een gedoog beleid? Inl. NCPN 072-5334588. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1994 konden in Heiloo 16.555 personen hun stem uitbrengen. Van hun stem recht maakten 12.202 kiezers gebruik, wat een zeer behoorlijke opkomst ge noemd mag worden. Van hen stemden 29 blanco. Aan deze gemeenteraadsverkiezingen deden zes partijen mee. De stemmen werden als volgt verdeeld: Heiloo 2000 kreeg 3.375 stemmen, de VVD 2.892 stemmen, het CDA 2.624 stemmen, de PvdA kreeg 1.321 stemmen, op D66 stemden 1.130 mensen en GroenLinks kreeg 828 stemmen. De verdeling van de raadszetels zag er als volgt uit. De VVD en Heiloo 2000 kregen beide vijf zetels, het CDA bezette er vier, D66 en PvdA namen er elk twee in en voor GroenLinks was er één zetel. HEILOO - Op de dag van de gemeen teraadsverkiezingen, woensdag 4 maart, zorgt de Partij van de Arbeid in Heiloo voor taxiservice. Wie per auto naar het stembureau gereden wil wor den (en wil worden thuisgebracht) kan bellen met Roelof Bos, tel. 072-5356603 of 5335747 of Gré Ris, tel. 072-5332429. HEILOO - Het CDA Heiloo houdt een verkiezingsmanifestatie op zaterdag 28 februari vanaf 11.00 bij 't Loo. Aan wezig zal zijn Gerda Verburg, kandi daat Tweede Kamer voor het CDA. Zij wil graag, staand op een zeepkist, met het winkelend publiek een gesprek aangaan over actuele politieke zaken; met haar een stevig debat hebben mag natuurlijk ook. CDA-lijsttrekker Geor ge Borst en de overige CDA-kandida- ten voor de Heilooër gemeenteraad zullen ook hun aandeel leveren aan de gesprekken. Op home-trainers kan het publiek z'n krachten meten. Bezoekers van de pre sentatie worden met een attentie ver welkomd. REGIO - De gezamenlijke NVM- makelaars in de regio Midden- Kennemerland gaan een woninggids uitgeven. Midden-Kennemerland om vat de plaatsen Wijk aan Zee, Bever wijk, Velsen-Noord, Heemskerk, Cas- tricum, Uitgeest, Limmen, Heiloo en de Egmonden. De makelaars zijn tot dit initiatief gekomen om de te koop staande woningen en de bedrijfspanden nog beter te promoten. De totale oplage is 62.000 exemplaren en wordt verspreid op zondag. De NVM-makelaarsgids verschijnt tien keer per jaar. Mensen met een sticker op de brieven bus krijgen de NVM-makelaarsgids niet, maar kunnen deze ophalen bij hun makelaar. Lijsttrekker voor de gemeenteraads verkiezingen is de huidige fractie-voor zitster Greet Blokker. Peter Verduin, Jannie Neppelenbroek, Kees Kuyper, Maarten van der Burgt, Jan Veenstra, Leo Both, Trudy Kuyper, Ine Boven- dorp-van Bommelen, Rein Schaap, Je roen Walstra, Gerard Struijf, Ans Bak- ker-Mijnders en Dick Kruiswijk staan in deze volgorde op de kandidatenlijst van de PvdA-Akersloot. Hoofdpunten in het verkiezingspro^- gramma van de PvdA-Akersloot zijn: meer inspraak voor de inwoners van Akersloot; samenvoeging slechts onder voorwaarden; behoud van de groene ruimte rond Akersloot; goed openbaar vervoer; bestrijden van verkeersveilig heid; aandacht voor de jeugd; bezuini gingen in het onderwijs ongedaan maken. In wijkraden en op buurtavonden krij gen Akersloters de mogelijkheid om vroegtijdig opmerkingen en wensen naar voren te brengen. De PvdA is voorstander van een maxi mumsnelheid van 30 km in de gehele bebouwde kom, met uitzondering van de Geesterweg. Rechtstreekse aanslui ting van het bedrijventerrein Boekeler meer op de A9 bij Heiloo zal het ver keer op de Geesterweg doen afnemen. De Storey-club moet professioneel en financieel gesteund worden, de opvang van twaalf- tot achtienjarigen moet worden voortgezet. In het onderwijs is de laatste jaren teveel bezuinigd. Finan ciering van logopedie, schoolzwemmen en muziekonderwijs moet weer door de gemeente gebeuren. CDA, Akersloot. CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL Het belang van cultureel centrum de Lelie is groot en met'name voor het intensieve sportgebeuren; daarnaast is er nog duidelijk behoefte aan meer plaatsen voor ontmoeting ten behoeve van de ouderen. Nu het gebouw van de Thuiszorg aan de gemeente te koop wordt aangeboden, zijn wij als CDA van mening dat de gemeente dit ge bouw moet verwerven om het daarmee te behouden, onder andere ten behoe ve van de SWOA, Stichting Welzijn Ouderen Akersloot. Binnen enkele jaren is meer dan 25 procent van de bevolking van ons dorp ouder dan vijf envijftig jaar, voorwaar geen overbodi ge luxe om te streven naar een eigen ontmoetingsruimte voor ouderen, juist op deze plaats. Verder punten van belang: realisatie 130 woningen Boschwerg/Koningsweg, in eerste instantie bestemd voor Aker sloters; bouw van een nieuwe brand weerkazerne op een stategische plek om de hulpverlening in Akersloot vei lig te stellen; ontwikkeling van de Klaas Hoorn- en Kijfpolde'r voor natuur en reactie en meewerken aan de totstand koming van een netwerk van vrijwilli gers, die zich voor onze gemeenschap willen inzetten. Wilt u er meer over weten, bel dan Kick Ruyter, lijsttrekker, tel. 313216, of Bert de Jong, lijstduwer, tel. 311331 of een van de ander kandidaten voor de komende verkiezingen. Een beginstap om te komen tot herin deling van Akersloot met Castricum en Limmen is in januari 1998 gezet. Maar deze stap is zeker nog niet definitief en maakt zelfs nog geen deel uit van een procedure in het kader van de Wet Algemene Regels Herindeling (ARHI- procedure). In de toelichting op deze vernieuwde wet wordt nadrukkelijk vermeld dat het beginnen van zo'n pro cedure niet bij voorbaat wil zeggen dat het resultaat een voorstel tot herinde ling zal zijn. Een ARHI-procedure is niets minder dan een onderzoek naar de wenselijk heid van het ongewijzigd laten of juist wijzigen van de indeling van bepaalde gemeenten, volgens wettelijke proce dures en voorschriften en met wettelij ke waarborgen voor inspraak en be trokkenheid van de gemeenten zelf, ander overheden, burgers en belangen organisaties. Een afweging van de voor- Marian Bleyendaal, VLA. en nadelen vindt ook tijdens de proce dure nog plaats. Vrije Lijst Akersloot wil pas een ARHI-procedure starten na evaluatie van de voorgenomen samen werking/samenvoeging met Castricum, Akersloot, Limmen en eventueel Uit geest. Over een uiteindelijk besluit tot herindeling wenst VLA een referen dum. Zij onderscheidt zich hiermede van de PvdA, het CDA en de VVD in Akersloot, die een dergelijke democra tische toetsing om uiteenlopende (poli tieke?) redenen niet wensen. m Wij hebben 'Recht door zee' tot motto van ons verkiezingsprogramma ge maakt omdat er een verband is met wat en vooral hoe we het de afgelopen vier jaar hebben gedaan en hoe we het de komende jaren willen doen. Wij vinden dat dit motto sloeg op ons handelen omdat wij ons niet lieten leiden door het bekende oppositiespel, waarbij col legepartijen klakkeloos goedkeuren en oppositiepartijen klakkeloos afkeuren. Wanneer wij een voorstel steunden op basis van een inhoudelijke afweging, heeft ons dat niet weerhouden het col lege op deze momenten als oppositie partij ook daadwerkelijk te steunen. Soms zelfs tegen de stroom van een col legepartij in, maar soms ook met de stroom van de overige partijen mee. Maar op de momenten dat het werke lijk nodig was, zijn we recht door zee dwars tegen het beleid in gegaan. Memorabele momenten waren het te genhouden van tennishal de Schulp, het bestrijden van het opzeggen van het convenant met Bergen en School en het aan de kaak stellen van het functio neren van de raad middels een inter pellatiedebat. Het verkiezingsprogramma krijgt u na een telefoontje (072-5065768) in de bus. Onze kandidatenlijst ziet er als vdlgt uit. 1. Peter Jan Zwart, 2. Marcel Halff, 3. Aad Roedema, 4. Leo Stork, 5. Elly van Kervel, 6. Nico Pronk, 7. Rob van Kervel, 8. Piet Zwart. m Met haar verkiezingsprogramma 'Be wogen in beweging met onze Lokale Agenda' wil D66 invulling geven aan de missie van Heiloo: fijn wonen in het groen, maar dan wel met een waardig zorgniveau. Sinds de internationale milieuconfe rentie Rio 1992 kunnen gemeenten lid worden van het klimaatverbond of deelnemen aan milieuverbetering en - verbondenheid middels een lokale Agenda 21. Aspecten die aan de orde komen zijn het aangaan van contacten op basis van duurzaamheid en een leef- De CD A-ploeg van Heiloo. CDA CHRISTEN DEMOCRATISCH APPEL Leest u ook die korte berichtjes in de Uitkijkpost over onveiligheid in ons dorp? Elke week woninginbraken, een beroving in het bos of 's avonds laat op straat. Het CDA vindt dat de overheid tot nu toe gefaald heeft in de zorg voor de veiligheid. De stadswachten zijn vorig jaar verdwenen omdat de liberale partijen (VVD en H2000) dat te duur vonden. Vervanging door agenten is nog steeds niet geregeld. Het CDA wil systematisch de onveilig heid aanpakken: politiekeurmerk mas- HEILOO - Afgelopen zaterdagoch tend organiseerde honk- en softbalver1 eniging Double Stars Heiloo weer haar jaarlijkse instuif. Bij elk begin van weer een nieuw seizoen geeft dit alle kinde ren uit Heiloo de mogelijkheid om eens kennis te maken met deze zomersport. De kinderen die na deze instuif in sporthal Het Vennewater echt geïnte resseerd zijn geraakt, kunnen meteen mee gaan doen met de trainingen voor het komende seizoen. Nu zijn dat nog zaaltrainingen, begin maart weer bui ten, half maart beginnen de oefenwed strijden waarna half april de competitie begint. De vele kinderen die zaterdagochtend in de sporthal waren, werden verkleed in vier 'Amerikaanse' honkbalteams. In een democratie wordt een parlement gekozen. Iedere burger mag z'n stem uitbrengen. Evenredige vertegenwoor diging, zoals in Nederland, leidt tot de eerlijkste verdeling van zetels in het parlement/gemeenteraad. De kiezer is aan het woord. Maar na de verkiezin gen is die kiezer vaak vier jaar mond dood. De overheid regelt wel. Arend Pleizier, GroenLinks.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6