Johan Alleman Mode geopend HEILOO De chemokar staat weer in het dorp Geaccepteerde meldingen uitrit-voornemen Gemeente Heiloo aanwezig op Bouwrai Wijziging bestemmings plan Omgeving 't Loo"(Kerkelaan 45) Nieuwe "Bij geen gehoor" nummers van brandweer en ambulance Beplantingsplannen Ypestein Woon-Zorgloket in Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST - 4 MAART Vervolg informatierubriek Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. De chemokar sta&t op dinsdag 10 maart a.s. bij: De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur; Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.40 - 10.30 uur; Willibrordusweg (nabij de glasbak) 10.40- 12.00 uur; Stationsplein (naast de glasbak) 12.40- 14.00 uur; Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.10- 15.00 uur; Ypesteinerlaan/Rosendaal (naast de glasbak) 15.10- 16.00 uur. Op woensdag 11 maart a.s. staat de chemokar bij: Boekenstein (scholen) 08.30 - 09.30 uur; De Kloosterhof (Buk-Buk) 09.40 - 10.30 uur; Ewislaan/Westerweg (supermarkt) 10.40- 12.00 uur; Het Hoekstuk (naast glasbak) 12.40 - 14.00 uur; Ringweg (naast de brievenbus) 14.10- 15.00 uur; Van Vladerackenlaan (naast de brievenbus) 15.10- 16.00 uur. Let op Laat nooit probleemstoffen onbe heerd achter op de bovengenoemde locaties. Dit is levensgevaarlijk, bijvoorbeeld voor kin deren. Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Openingstijden: maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uur; iedere vrijdagmorgen tussen 08.00 en 12.00 uur en iedere zaterdagmorgen tussen 09.00 en 12.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van artikel 2.1.5.3. van de algemene plaatselijke verordening 1995, dat de hieron der vermelde, positief bevonden uitrit-melding is verleend: - Zeeweg 22, C.P.M. Witte. Ter inzage Deze melding ligt ter inzage in het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitritvergunning heeft aange vraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer de uitritvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de rekening is betaald en de vergunning is vers trekt, wordt met de uitrit begonnen. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een uitritmelding dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De gemeente Heiloo is van 10 tot en met 13 maart, samen met J.G. Nelis Projektmaatschappij B.V. uit Haarlem, aanwe zig op de Bouwrai '98 in Amsterdam Rai. Heiloo is hier aanwezig in het kader van het voorbeeldproject Duurzaam en Energiezuinig Bouwen 'De Egelshoek Het plan 'De Egelshoekis tijdens de eerste Nationale Dubodag op 17 juni 1997 door staatssecretaris Tommei aangewezen als één van de voorbeeldprojecten Duurzaam en Energiezuinig bouwen. Alle projecten die door het Ministerie van VROM uitgekozen zijn tot 'Voorbeeldprojecten Duurzaam en Energiezuinig Bouwen zijn voor het eerst verenigd. Deelname aan de Bouwrai is één van de activiteiten die onderdeel uitmaken van de (verplichte) kennisoverdracht aan belangrijke doelgroepen. De Bouwrai is onder meer bedoeld voor opdrachtgevers bij de overheid (gemeenten, provincies en ministeries), woningcorporaties beleggingsmaatschappijen, financiële instel lingen, belangenorganisaties/onderzoeksin stellingen, particuliere verhuurders, architec ten/adviseurs/stedebouwkundigen, project ontwikkelaars/bouwbedrijven en energiebe drijven. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij ter uitvoering van een ingekomen aan vraag voor de bouw van een woning voorne mens zijn om met toepassing van artikel 32, lid 1 onder a van het bestemmingsplan "Omgeving 't Loo", het op de bestemmings- plankaart aangegeven bebouwingsvlak Kerkelaan 45 te wijzigen in die zin, dat: a. dit vlak enerzijds 1.20 meter in noordoostelijke richting wordt verschoven en daarmee gelijk komt te liggen met de achtergevel van het hoofdvolume Kerkelaan 43; b. anderzijds een verschuiving van het vlak plaatsvindt met betrekking tot de afstand tot de percelen Kerkelaan 43 en 47 in die zin, dat het nieuwe bebouwingsvlak is gesitueerd op een afstand van respectie velijk 2 en 3 meter vanuit de erfgrens van deze beide naastgelegen percelen. Ter inzage Het bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken met ingang van 5 maart 1998 gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 6 7 46). Indienen van bedenkingen Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen bedoeld voornemen van het college schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij voornoemd college, Postbus 1, 1850 AA te Heiloo. Op 4 maart 1998 wordt aan het Nollenoor in Alkmaar de nieuwe centrale meldkamer in gebruik genomen voor de Brandweer, Politie en de Centraal Post Ambulancevervoer. Hierdoor wijzigen de zgn. BGG (Bij Geen Gehoor) nummers van de Regionale Brandweer en de Centraal Post Ambulancevervoer in het gebied Noord- Kennemerland. Het nieuwe BGG-nummer is met ingang van 4 maart a.s. 072 - 564 44 44 Het BGG-nummer van de politie Noord- Holland Noord wijzigt niet. Dit blijft 072-512 22 22. Gebruik BGG-nummers In geval van nood en wanneer u de hulp van politie, brandweer en/of ambulance nodig hebt, moet u ALTIJD 1-1-2 bellen. De BGG- nummers zijn bedoeld als een extra veiligheid en kunt u bellen als onverhoopt het centrale alarmnummer 1-1-2 uitvalt. Dit zal echter zeer zelden het geval zijn. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid bestaat om de bouwplannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen Butterlaan 18, S. Schuurmans - vergroten woning; Vrieswijk tegenover huisnr. 139 t/m 161 - Woningstichting Heiloo - plaatsen booster-berging; Werkendelslaan 78, T.C.M. van Diepen - vergroten woning; Baetenburg 28, B.M. Robert - vergroten woning; De Ronge 46, A.W. Winnips - plaatsen berging; Westerweg 15, A.G. Le Clercq - vergroten woning; Goodeslaan 17, A.A. Oudhuis - vergroten woning. Ypesteinerlaan, De Kring, Rondelaan omge ving De Vlieger De inrichtingsplannen zijn uitgewerkt tot beplantingsplannen. Beplantingsplannen zijn plannen, waarop staat aangegeven op welke plek beplanting komt plus welke soort en de hoeveelheid beplanting. Onderstaand leest u de beplantingsplannen voor: De Ypesteinerlaan tussen de westelijke woontoren en de Krommert Voor de keuze van de laanbomen (Essen) is de visie op de bomenstructuur van belang geweest. De groenstrook tussen parkeer plaats en rijweg wordt beplant met bodembe dekkers (Euonymus) met diverse groepen sierheesters. De Kring In het midden van de cirkel wordt een speel plek gecreëerd met diverse speelelementen. Om de speelplek komt gras met een cirkel van leibomen (Sierpeer) met een leiconstructie. Rondelaan, omgeving Vlieger Rond De Vlieger worden waterpartijen aangelegd met eilandjes en natuun/riendelijke oevers. Voor de keuze van de laanbomen (Rode Kastanje) is de visie op de bomen- structuur van belang geweest. Verder worden nog Knotwilgen en Berken geplant. Ter inzage De beplantingsplannen liggen van 5 tot en met 13 maart 1998 ter inzage in het gemeen tehuis. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer C. Hartland van het Ingenieursbureau. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend; Het Maalwater 9, J. Nanne - slopen woning; Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met de bijbeho rende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 Uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaar de tekst bij het artikel "Verleende bouwvergunningen/meldingen". Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 12.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Buk Buk Sans Atout Voorjaarsconcert Caecilia Sportinstuif senioren Fanfare Showband vindt nieuwe oefenruimte Expositie Jac. van de Plaat Cursus keramiek HEILOO - Vorige week vond na een ingrijpende verbouwing de heropening plaats van Johan Alleman Mode aan de Stationsweg. De zaak heeft een complete metamorfose ondergaan: een nieuw interieur, een nieuw concept voor inkoop en presentatie en een nieuwe naam. Gebleven zijn de vriendelijke ontvangst en de deskundige adviezen, vanzelfsprekend toegespitst op de avontuurlijke, ambitieuze en actieve man. (foto André Drescher) HEILOO - Vrijdag 6 maart is het weer tijd voor wat chemical klanken in Buk Buk, die verzorgd worden in het maan delijks terugkerende chemical rock café. Verschillende dj's verzorgen de beste beats om je hele lichaam te laten swingen en de voetjes van de vloer te krijgen. Het café gaat om 21.00 uur open en de entree bedraagt f 5,-. Onder de noemer Big Buk Buk Band Battle is er op zaterdag 7 maart de tweede voorronde van Noórd-Hollands Glorie in Buk Buk. Noord-Hollands Glorie is een wedstrijd voor beginnen de bandjes uit Noord-Holland. De win naars van de twaalf podia in Noord- Holland gaan door naar de finale in De Patronaat te Haarlem en de band die in een finale als winnaar uit de bus komt zal doorgaan naar De Grote Prijs van Nederland in De Melkweg en Paradiso. Zaterdag maken de volgende bands het café van Buk Buk onveilig met hun muzikale kunsten: Club Ten, Suitcase, Beware, Rottweiler, Martelpap en Captain Kangaroo. Het café gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt f7,50. HEILOO - De bridge uitslagen van de dames van Sans Atout vorige week woensdag: A-lijn: 1. Visser-Twuijver 59.17, 2. Dekker-Bierman 55.83. B-lijn: 1. Zijlstra-Mak 60,42, 2. Werdmuller- Meijet;ing 56.25. C-lijn: 1. Kromhout- V. Os 65.10, 2. Fagel-Bakker 62.5. D-lijn: 1. Kemper-V. Warmenhoven 62.50, 2: Motta-Tonino 58.33. E-lijn: 1. Mosch-Ooms 61.81, 2. Romar-Harderveld 58.33. HEILOO - Op 14 maart geeft Heilooër Harmonie orkest Caecilia het jaarlijkse voorjaarsconcert. Na het succes van het nieuwjaarsconcert was het voor Cae cilia hard werken geblacen om in korte tijd een geheel nieuw en boeiend pro gramma aan te bieden. Toch is dat altijd nog gelukt, en ook dit keer kan het publiek genieten van bekende en min der bekende muziek uitgevoerd door het Jeugdorkest en het A-orkest. Tijdens dit concert is nog een bekende muziekvereniging uit Heiloo te belui steren: Tamboer en Majorettenkorps Nijenburg. Samen met Caecilia zullen zij een bekende mars ten gehore bren gen, de St. Louis Blues March. In de pauze vindt de jaarlijkse loterij plaats met mooie prijzen. Na de pauze treedt de Tram Harmonie uit Amster dam op. Het concert vindt plaats in theater De Beun en begint om 20.00 uur. De entree is f 10,-. Kaarten voor dit concert kunt u ver krijgen bij de voorverkoopadressen Kantoorvakhandel de Schrijverij in het stationscentrum, bij Disc 't Loo-en op 14 maart aan de kassa van de Beun vanaf 19.30 uur. op donderdag tussen 15.00 en 16.30 uur welkom in sporthal Het Vennewater. De wekelijkse sportinstuif begint met een goede warming-up. Daarna is het tijd voor één van de zaalsporten. Elke week wordt er wat anders gedaan en eigen inbreng is welkom. Er wordt bij voorbeeld gehockeyd, gevoetbald, ge basketbald en gelijnbald. Badminton en volleybal staan ook op het program ma. Door oefening onder deskundige leiding van Jouke Boerhaven komt het spelpeil op een hoger niveau. Wie eens mee wil doen is welkom, neem wel makkelijk zittende kleding en sportschoenen mee. Het seizoen gaat door tot en met 23 april. Voor meer informatie kunt u bellen met Jannie Levering-Schurer, tel. 072- 5337099. De Fanfare Showband Heiloo betrekt tijdelijk een nieuwe oefenruimte in PC Willibrord omdat de vaste oefenruimte momenteel wordt verbouwd. De boerenkapel van de showband oefent elke dinsdagavond en de fanfare elke donderdagavond. Eens in de drie weken zal het muziekkorps op zondag tussen 12.00 en 13.30 uur samen met het majorettenpeloton een buitenrepe titie houden op het parkeerterrein voor de muziektherapie-zaal van Willibrord. De buitenrepetities zijn er vooral om de show te oefenen. Toeschouwers zijn tijdens deze repeti ties of tijdens de oefenavonden van harte welkom. De eerste drie buitenre petities vinden plaats op 15 en 22 maart en op 5 april, daarna in principe elke drie weken. HEILOO - In het Trefpunt wordt van 5 maart tot 5 mei een expositie gehouden van aquarellen van dorpsgenoot Jac. van der Plaat. De onderwerpen - overwegend figura tief - zijn stillevens en landschappen. Van der Plaat legt veel nadruk op het kleurgebruik, hetgeen zijn werk soms' een vervreemdend element geeft. Hij wordt daarbij ook geïnspireerd door het expressionisme. Jac. van der Plaat heeft 45 jaar bij een bekende multinational gewerkt in diverse functies en is pas op later leef tijd gaan schilderen. Hij volgde lessen schilderen en tekenen van Willem Hop man bij het ACKV te Alkmaar en kreeg de laatste jaren aquarelles van Ingeborg van Bleisem. Hij werkt graag ter plaatse en maakte dan foto's van zijn onderwerp, ter on dersteuning bij de verdere uitwerking. Eerder nam hij deel aan groepsexposi- ties te Dordrecht en Alkmaar. HEILOO - Binnenkort gaat de cursus keramiek voor volwassenen van start. De cursus wordt gegeven in de Hobbyfam in Mariënstein. Bij deze cursus komen de volgende technieken aan de orde: boetseren, sto ken, glazuren en afglazuren. Het accent ligt op de vrije expressie. De cursus is bedoeld voor zowel gevorderden als beginners. Opgeven voor deze cursus kan bij Nanda Mariska, tel. 072- 5337606.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6