De Egmonden 1 Toneelgroep Spiegel is In Wankel Evenwicht Gastvrijheid hoog in het vaandel bij verbouwd Klein Varnebroek Tweede Dubbel wraak door Falkland Toneel S'h 11siloo teïènbeschermiitgi cmfBmff) tWuïïffi PAGINA 8 UITKIJKPOST - 18 MAART Egmonters exposeren in Egmond Straattennismanifestatie Ontwerp-convenant BES-gemeente Hardloopcursus in het Heilooërbos Muziek voor peuters Actie in supermarkten voor Rode Kruis TTV Rozing Foresters winnen overtuigend Zelfverdediging en weerbaarheid AOV brengt Matthaus Passion Contactmiddag ouders van overleden kind Geologiereis Nivon Sans Atout 1 TïWi HSV 1 wint bekerkraker Archeologie-lezing mÊNKsm De Beun Vrijdag 20 maart om 20.15 uur Reinder van der Naait met 'Wallebakken', en tree f 20,- (f 17,50). Het Trefpunt Tot 5 mei expositie van aquarellen van Jac. van der Plaat. PC Willibrord Op zaterdag 21 maart open dag archeo logische werkgroep Heiloo vanaf 11.00 uur, souterrain aan de Kennemer- straatweg 464. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Inzet Tot en met 26 april expositie van aqua rellen en schilderijen v^n Arnold de Lange bij lijstenatelier Inzet aan de Raadhuisweg 10. Gemeentehuis Heiloo Tot en met 29 april expositie van werk van Elly de Lange-Rijs. Open Huis In maart foto-expo over China van Rob Zomerdijk. Hema Tot en met maart expositie van Huug Zentveld. Bibliotheek Donderdag 19 maart cursus Internet voor beginners. 't Oosthonk Donderdag 19.30 uur Franse les. Vrijdag 19.45 uur bridgedrive, leden f 3,-/niet-leden f 4,-, aanmelden op tel. 5332199. Maandag vanaf 20.00 uur dar ten. Woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/niet-leden f 7,50; 19.45 uur com petitie bridgeclub Oosterpark. Alle activiteiten aan de Oostkanter 14. Hallemhuis Tot half april foto-expositie van vijf fotografen. Geopend op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Slotkapel en Galerie de Kapberg Tot en met 29 maart schilderijen, teke ningen en ruimtelijk werk van veertig Egmonders. Beide gebouwen aan de Slotweg 19 en 17 te Egmond aan den Hoef geopend op zaterdag en zondag tussen 13.30 en 17.00 uur. Abdij kaarsen Expositie 'Met het oog op het wad' door beeldend kunstenaars, fotografen, dichters en een kalligraaf uit de Wad denkunstkring. Abdijkaarsen en Kera miek Sint Adelbert zijn te vinden aan de Vennewatersweg 27 in Egmond aan den Hoef. Gemeentehuis Egmond Tot 1 april expositie van grafieken en schilderijen van Patrick Bergsma. Gemeentehuis aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee geopend op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur (donderdag tot 18.00 uur) en op afspraak. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 29 maart de familie Van Foreest in portretten; tot en met 14 juni schilderijen van Charley Toorop en Edgar Fernhout. Info op tel. 072- 5110737. Galerie Dijk 1 Tot en met 28 maart duo-expositie van grafisch werk en schilderijen van Vera van Heusden en beelden van Erik Meijer van Putten. Open van donder dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur. Dijk 1, Alkmaar. De cast van Egmondse toneelvereniging De Spiegel EGMOND - Vanaf woensdag 25 maart staan de leden van Toneelgroep Spiegel uit Egmond-Binnen vier achtereenvol gende avonden op de planken van Dorpshuis De Schulp met het stuk 'In Wankel Evenwicht' van Edward Albee. De regie is in handen van Hans Huikeshoven. In het stuk verschijnen Tobias en Agnes ten tonele. Ze zijn zo'n veertig jaar ge trouwd en al die tijd heeft Tobias nooit echt beslissingen genomen. Altijd is hij die uit de weg gegaan of heeft ze aan Agnes overgelaten. Bij het echtpaar in huis woont Claire, de zus van Agnes, die niet zelfstandig kan wonen omdat ze een ernstig drank probleem heeft. Tobias en Agnes zijn het voortdurend oneens over hun hou ding tegenover Claire. Als dan ook nog eens dochter Julia weer thuis komt wonen na het misluk ken van haar vierde huwelijk en harts vrienden Harry en Edna ook om onderdak verlegen-zitten, loopt het allemaal behoorlijk uit de hand... Alle voorstellingèn (van woensdag tot en met zaterdag) beginnen om 20.15 uur. Kaarten a f 12,50 zijn verkrijgbaar via Engel Stam, tel. 072-5062683. EGMOND - Op uitnodiging van de kunstcollectieven Hallem en Hafre zul len van zaterdag 21 tot en met zondag 29 maart 32 leden van de Zottegemse kunstvereni'ging KIVT uit België expo seren in dorpshuis Hanswijk te Eg mond aan den Hoef. De expositie wordt gehouden in het kader van de verbroedering tussen de EEG-landen en in het bijzonder lussen de stad Zottegem uit België, ook bekend als Stad Egmont, en het dorp Egmond. Sinds* 1995 wisselen de Egmondse en Zottegemse kunstenaars exposities uit om eikaars cultuur en geschiedenis beter te leren kennen, een geschiedenis die politiek teruggaat naar Lamoraal van Egmont, die in beide plaatsen kas teelheer was. De KIVT, waarvan de afkorting staat voor Kunst in Vrije Tijd, EGMOND - Onder het motto 'Maak kennis met tennis' houden tennisver eniging TC Hogedijk en de KNLTB op donderdag 19 maart een grote straat tennismanifestatie. Dit gratis tennis- spektakel vindt plaats op het school plein van de Windhoek in Egmond- Binnen. Van 16.00 tot 19.00 uur is ieder een van harte welkom. Een team van KNLTB-tennisleraren verzorgt een afwisselend programma met onderdelen als warming-up, tennis- les, minitenniswedstrijden en hard ser veren. Met begeleiding van swingende muziek worden de deelnemers de eer ste beginselen van de tennissport bijge bracht. Het trainersteam verzorgt rack ets en ballen zodat iedereen mee kan doen. Tijdens het evenement is het ook mogelijk om kennis te maken met TC Hogedijk. Voor wie enthousiast is ge worden en zelf wil gaan tennissen orga niseert TC Hogedijk een kennisma kingsactiviteit (materiaal aanwezig) op haar tennispark op zaterdag 28 maart van 12.00 tot 15.00 uur. richt zich vooral op het naar buiten brengen van de schoonheid van de Zwalmstreek, ook wel de poort van de Vlaamse Ardennen genoemd. Jaarlijks wordt er een kunstroute uitgezet waar bij het landschap wordt geschetst. De schetsen worden vervolgens thuis in olieverf uitgewerkt. Naast de schilderij en zuilen ook houtsnijwerken en kara- miek te zien zijn. De expositie wordt zaterdag om 15.00 uur feestelijk geopend. Geïnteresseer den zijn van harte welkom. Daarna is de expositie te bezichtigen tijdens de openingsuren van dorpshuis Hanswijk. EGMOND - Onlangs presenteerden de drie gemeenten Bergen, Egmond en Schoorl een ontwerp-convenant ter voorbereiding van de toekomstige fusie. Daarin staan de fundamenten beschreven waarop het beleid van de nieuwe BES-gemeente wordt geba seerd. Ook staat erin omschreven hoe de drie gemeenten, zolang ze nog zelf standig bestaan, efficiënt kunnen samenwerken om het fusieproces zo soepel mogelijk af te werken. In het ontwerp geven de fusiepartners aan dat in de nieuwe gemeente het goe de woon- en leefklimaat, het hoge voo rzieningenniveau, de grote cultuurhis torische waarde en de beschikbare open ruimte en de landschappelijke waarde ervan behouden moeten blij ven. Verder zijn toerisme, recreatie, cul tuur en volkshuisvesting terreinen waar eigen karakter en identiteit van de ker nen moeten blijven bestaan. In december vorig jaar besloten de drie gemeenten te gaan fuseren. Als streef datum voor de fusie wordt voorlopig 1 januari 2000 aangehouden. De binnen dienst van de nieuwe gemeente zal vol gens het ontwerp-convenant in Bergen worden gehuisvest. Daarnaast blijft er ook een vestiging in Egmond en een in Schoorl om de burgers beter van dienst te kunnen zijn. Na spectaculair vuurwerk en het ontkurken van een reusachtige champagnefles buitenging ook in de foyer de champagne open. Rechts eigenaar Pieter Ranzijn en echtgenote Gerda. (fotoAndré Drescher) HEILOO - Knallend en spetterend, zo kan de opening van het geheel ver nieuwde restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop het best worden om schreven. Afgelopen maandagavond plopte, na een daverend kanonschot afgevuurd door wethouder J. Wuijster- Schuddeboom, de kurk van een reus achtige champagnefles die gevuld bleek met kleurige ballonnen. Een bij zondere opening, maar dat past dan ook wel bij een heel bijzondere verbou wing. Dat het restaurant de afgelopen twee maanden gesloten was, wil zeker niet zeggen dat Pieter en Gerda Ranzijn en hun medewerkers rustig achterover hebben kunnen leunen. Door iedereen is keihard meegewerkt aan de specta culaire gedaanteverwisseling van de zaak. Een ware metamorfose, wat al direct duidelijk wordt bij binnenkomst in de ruime, lichte foyer. Veel glas, mar mer en een enorme kroonluchter geven de entree allure en een bijna theater achtige uitstraling. Pieter Ranzijn heeft er een duidelijke bedoeling mee. „Mensen moeten al meteen als ze bin nenkomen het idee hebben dat ze echt 'uit' zijn." Op de wanden van de foyer heeft de Egmondse schilder John Breed al zijn artistieke talent losgelaten. Rondom zijn er schilderingen van Het Maal water, een bos en van de boerderij Hoeve Varnebroek. Maar ook in de zaal, die nu aanzienlijk vergroot is en zo'n 250 a 300 gasten kan herbergen, heeft Breed zijn creatieve sporen nage laten met prachtige decoraties in de vorm van wijnranken. Het zijn de apar te details die, in combinatie met een mooi staaltje van niet-alledaagse archi tectuur van architectenbureau Paul Breddels, aan het restaurant een bij zonder karakter en exclusieve uitstra ling geven. Zuurstokroze wanden Het mogen dan niet zijn eigen ideeën zijn, de aandacht voor het detail in de inrichting komt helemaal overeen met de manier hoe Pieter Ranzijn met zijn gasten wil omgaan. „Je moet gewoon je best doen, kwaliteit leveren en bieden wat de mensen je vragen. Daarbij zijn juist de details belangrijk. En boven dien moet er voor de gasten ook wat te zien en te beleven zijn." Dat laatste is zeker het geval, want wie over de,, eerste verbazing heen is en langzaam gewend raakt aan het nieuwe uiterlijk van de zaal, wordt opnieuw verrast bij de toiletten. Zuurstokroze wanden met zilveren, gouden en zwart witte accenten schreeuwen de vrouwe lijke gasten tegemoet, bij de heren overheerst een diep zee-groene kleur en zit er een heus aquarium in de wand. De plannen voor uitbreiding van het restaurant waren er overigens als sinds een paar jaar. „We waren in feite uit ons jasje gegroeid," legt Ranzijn uit. „Bovendien wil ik up to date blijven en ervoor zorgen dat het restaurant vol doet aan de modernste eisen van de milieu- en Arbowet. Daarom is bijvoor beeld ook de hele keuken vernieuwd. En verder, tja, eerlijk gezegd vind ik het gewoon leuk om weer eens iets heel anders te doen." Naast de bruiloften en partijen wil Ranzijn zich nu ook meer gaan toeleg gen op zakelijke bijeenkomsten. „Alle mogelijkheden zijn aanwezig voor het organiseren van vergaderingen, semin ars en presentaties. Daar hoort ook het uitbreiden van het parkeerterrein tot ongeveer 145 parkeerplaatsen bij." Verbouwing of niét, voor Pieter en Gerda Ranzijn blijft hoe dan ook de gastvrijheid centraal staan. „Iedereen die iets te vieren heeft, is hier welkom," betoogt Pieter Ranzijn. „Dat hoeft echt niet altijd voor een groot en luxe feest te zijn. Want de hoeveelheid luxe is zeker niet bepalend voor de gezellig heid." Op zondag 5 april houden Pieter en Gerda Ranzijn tussen 13.30 en 18.00 uur open huis voor iedereen die wil komen kijken. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998; Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie adres: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (vermissingen). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Lapjespoes met veel wit, rode vlek op linkerhak en linkerknie, 5 jr, Krom- medijk Egmond aan den Hoef, maar weggeraakt op de Westerweg/Rechte Hondsbosschelaan, Heiloo. Rood poesje met witte bef en sokjes, 6 maanden, Westerweg/Schuine Honds bosschelaan, Heiloo. Lapjespoes, 5 mnd, wit befje, witte pootjes en wit vlekje bij oog, De Boog, Heiloo. Rode gec. kater met witte bef en witte voetjes, 3 jr, De Waard, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Witte kater, jong volwassen, ongecas- treerd, Nic. Beetsweg, Heiloo. Witte kater, volwassen,' blauwe ogen, Kennemerstraatweg/Van Foreestlaan, Heiloo. HEILOO - Duursportorganisatie Cees Munster start vanaf woensdag 25 maart een hardloopcursus van veertien we ken in het Heilooërbos. In korte tijd kunt u uw loopconditie verbeteren, waarbij wordt uitgegaan van uw huidi ge niveau. Onder deskundige begeleiding en met verantwoorde trainingsschema's kunt u meetrainen. De cursus is speciaal bedoeld voor degenen die willen (her)starten met hardlopen en zij die op recreatieve wijze willen trainen. De trainingen richten zich op het verant woord uitbouwen van het duurloopver- mogen en het verbeteren van de loop techniek door een combinatie van war ming-up, stretching, hardloopscholing, videofeedback, specifieke duurloop- vormen, testlopen, hartslagmeters en cooling down. Het trainingsblok start op 25 maart en eindigt op 24 juni. De start is om 9.00 uur vanaf restaurant Veldt aan de noordzijde van 't Loo. De woensdag training kan gecombineerd worden met de zondagtraining in Bergen. Voor een gratis proeftraining bent u van harte welkom. Voor informatie of deelname aan een proeftraining kun u contact opnemen met Cees Munster Parame dische Duursportbegeleiding, tel. 072- 5150930. HEILOO - Dinsdag 24 maart start op nieuw £en cursus 'Muziek voor peu ters'. Deze cursus is bedoeld voor kin deren van drie jaar met één van hun ouders. In de cursus wordt er vanuit gegaan dat noch de kinderen noch de ouders een sterke muzikale onder grond hebben. Het is juist deze onder grond die wordt aangereikt in de lessen en het bijbehorende lesmateriaal. Elke les komen er twee thema's aan de orde. Er wordt gezongen, gespeeld, gedanst en geluisterd, kortom, alle muzikale aspecten komen aan de orde. De cursus heeft tot doel om de kinde ren een kleine muzikale ondergrond mee te geven, terwijl de ouders wordt geleerd om actief muzikaal met de kin deren bezig te zijn. Verder leren de kin deren naar elkaar te luisteren. De cursus omvat tien lessen van een uur en kost, inclusief lesmateriaal, f 80,-. Bij voldoende animo wordt er een extra cursus gestart op maandag 23 maart. Voor meer informatie of om u op te geven kunt u bellen met Daniëlle de Wit, tel. 072-5334394. HEILOO - De supermarkten die ver enigd zijn in het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) vieren hun 50-jarigvjubileum door iedereen die Rode Kruislid wordt, in de super markt een pakket merkartikelen aan te bieden ter waarde van f 50,-. Tot en met 11 april kunnen klanten in hun super markt lid worden van het Rode Kruis door een machtigingskaart in de vullen en in de daarvoor aanwezige display- bakken te deponeren. Na ontvangst van het lidmaatschaps geld van f 35,- ontvangen nieuwe Rode Kruis-leden een waardebonnenboekje waarmee in de periode van 4 mei tot en met 27 juni gratis merkartikelen kun nen worden afgehaald. Plaatselijke Rode Kruis-vrijwilligers ondersteunen de actie door gedurende de actieperiode ouderen te helpen met het inpakken van boodschappen en kleurwedstrijden voor de jeugd te orga niseren. HEILOO - De laatste fase in de voor- jaarstafeltenniscompetitie is ingegaan en voorzichtig kan in de verschillende klassen van de ABTTB de balans opge maakt worden. In de vijfde klasse, waarin Rozing 3 en 4 er alles aan doen om degradatie te voorkomen, heeft het derde team goede zaken gedaan door mede-degra datiekandidaat De Koepel 2 tot twee keer toe met ruime cijfers te verslaan. Met name dankzij een wervelende show van Jan Heerkens en een uitste kende rentree van Mike van de Velden werd met 7-3 op vreemde bodem en met 8-2 in de thuiswedstrijd handha ving in de vijfde klasse vrijwel zekerge- steld. Dit alles is echter wel in het nadeel van team 4, dat ondanks een groeiende Wil Barendse (drie overwinningen) met 4-6 en 3-7 het onderspit moest delven tegen BRC z. Hierdoor zal Rozing 3, samen met De Koepel 2, volgend sei zoen hoogstwaarschijnlijk een treedje lager spelen. Rozing 2 kon na de vele zware ver plichtingen van de weken hiervoor genieten van een welverdiende rust pauze en zich tevens opladen voor de laatste weken om wellicht nog een laat ste gooi naar promotie naar de tweede klasse te doen. In deze klasse blijkt het eerste team meer dan alleen talent nodig te hebben om weer terug te keren naar het niveau van weleer. Na twee jaar geleden uit de hoofdklasse te zijn gedegradeerd is het enkel bergafwaarts gegaan met het paradepaardje van de club. Dankzij de komst van Achmed Mohammed lijkt de vrije val echter eindelijk gebroken. De speelavond voor competitie en recreanten is op vrijdag vanaf 19.30 uur. HEILOO - De Foresters handbalsters speelden afgelopen zondag een belang rijke wedstrijd. Omdat de dames de eerste plaats van de ranglijst deelden met OSC moest er gewonnen worden van Zeeman Vg/SEW. De vele toe schouwers zagen een leuke wedstrijd. Foresters ging vlot van start en nam een 2-0 voorsprong. Vanaf dat moment werd er om en om gescoord tot 5-4. Daarna zette Foresters een tandje bij, de snelheid werd opgevoerd en er wer den schitterende breaks gespeeld. De voorsprong van Foresters groeide tot 10-5. Maar dat ook SEW handballen kan, lie ten de speelsters toen even zien. De dames uit Nibbixwoud kwamen terug tot 10-8. Bij deze stand stopte keepster Esther Bruin van Foresters een straf- worp en uit de aanval die daarop volg de, scoorde Edith Metselaar 11-8. Vanaf dat moment is Foresters niet meer in gevaar geweest. De ruststand was 20- 12. Na de rust gingen de dames gewoon door. Het publiek genoot van twee ploegen die elkaar lieten handballen en van twee scheidsrechters die goed en onopvallend floten. Bij het laatste fluit signaal stond de stand 38-23 op het sco rebord. Omdat ook mede-koploper OSC won van Neijenrodes met 14-13 volgt er zondag 22 maart om 13.30 uur een beslissingswedstrijd om het kampioen schap in de tweede divisie. De wedstrijd zal worden gespeeld in sporthal De Schegt in Uithoorn. ALKMAAR - Op woensdag 8 april start Gré Braaksma een cursus zelfver dediging en weerbaarheid voor vrou wen van acht lessen. Het doel is om een realistischer inzicht te krijgen in ge vaarlijke situaties en daar adequaat op te reageren. Cursistes leren vechttechnieken die te gebruiken zijn wanneer je lastig geval len wordt, zij leren zich te bevrijden uit allerlei grepen, omklemmingen en ver wurgingen en oefenen met kracht. Het is de bedoeling dat deelnemers leren de eigen kracht te mobiliseren, zowel mentaal als fysiek en hun eigen grenzen leren herkennen en aangeven.- De lessen worden gegegeven van 19.00 tot 21.30 uur in De Ruimte, Verdoes- straat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave bij Gré Braaksma, tel. 072- 5124014. ALKMAAR - De Alkmaarse Orato rium Vereniging brengt op zaterdag 28 maart de jaarlijkse uitvoering- van de Matthaus Passion van J.S. Bach. Het koor wordt begeleidt door Philhar- monia Amsterdam en de uitvoering staat onder leiding van de vaste diri gent van de AOV, Johan Akerboom. De uitvoering vindt plaats in de Don Boscokerk aan het Geert Groteplein te Alkmaar. De aanvang is om 19.00 uur, de kerk gaat om 18.00 uur open. Ook het Amsterdams Jongenskoor ver leent zijn medewerking. Toegangskaarten kosten in de voorver koop f 32,50 (f 30,- voor CJP, Pas 65+ en Vrienden AOV) en zijn te verkrijgen in Alkmaar bij Spanjaard Muziekhandel en bij Disco Heiloo. Telefonisch reser veren is mogelijk op de nummers 072- 5120775 en 5611706. BERGEN - Op zondag 29 maart houdt de landelijke zelfhulporganisatie Ou ders van een overleden kind een con tactmiddag. De middag is bedoeld om ouders die een kind verloren hebben met elkaar in contact te brengen. Ook grootouders zijn welkom en voor broers en zussen is er een aparte ge- sprekshoek. De contactmiddag vindt plaats in de Van Reenenschool, Spaansepad 3 in Bergen. De zaal is open vanaf 13.00 uur, de bijeenkomst begint om 13.30 uur. HEILOO - Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de Nivon-geologie reis naar Duitsland van donderdag 7 tot en met zondag 10 mei. In het Werragebied bij Kassei in Hessen wordt onder deskun dige leiding gezocht naar mineralen en fossielen. De reis is zowel voor kenners als voor belangstellenden in geologie bedoeld. De reis wordt gemaakt per touringcar met overnachting in een nabij gelegen Natuurvriendenhuis. Kosten zijn f 375,- op basis van volpension. Voor inlichtin gen kunt u bellen met P. Postma, tel. 072-5330721 of W. van Kuijk, tel. 5332231. HEILOO - De bridge-uitslagen van afgelopen maandag: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 56,3, 2. Nuijens-V. Zomeren, Schipper en zn. en fam. v. Kleef 53,3. B- lijn: 1. Fam. Slob 65,8, 2. Kuiper-Zijp 59,2. C-lijn: 1. V. Schooten-Visser 65.4. 2. Daudeij-Beerepoot 62,1. D-lijn: 1. Wieffering-Zwitserland 62.1, 2. Fam. Kemper 55,5. E-lijn: 1. Doornbos-V. Es 63,8, 2. Fam. G. Toby 60,8. F-lijn: 1. Magermans-Feyen 61,3,2. Fam. Vasbinder 57,9. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 2Q.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 21 maart Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. DeSpringschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. HEILOO - Twee weken geleden won nen de zaalvoetballers van HSV1 hun wedstrijd tegen hoofdklasser Roels Sport. Dit team, gecoacht door Hei- looër Ruud de Boer, was naar verluidt een zeer gerenommeerde tegenstander. Ook bleken zij de meest scorende spits van Noord-Holland in hun gelederen te hebben. De jongens van HSV waren wat meer gespannen dan normaal toen ze begon nen aan, wat later zou blijken, een zeer open en spannende wedstrijd. HSV had gekozen voor een aanvallend spelletje in de eerste tien minuten. Dit pakte goed uit, want na twee mooie goals van Bas van Duivenboden namen ze de lei ding. Daarna kwam toch ook Roels goed op gang, maar Ralph Bolten was deze avond bij HSV een zeer betrouwbare sluitpost. Het team kwam zelfs voor rust nog op 4-0. Na de wissel waren er over en weer kansen, maar wat René Kaandorp vóór de rust wel lukte, lukte hem toen niet meer: hij scoorde niet. De spits van Roels scoorde drie goals. Voor HSV was de sensatie compleet, want met de ze overwinning bereikten ze de kwart finales in de bekercompetitie. ALKMAAR - Op donderdag 19 maart houdt drs. Maaike Sier een dialezing over de archeologische opgravingen die vorig jaar in Castricum zijn gedaan onder haar leiding. Bij de uitbreiding van de Oosterbuurt kwamen resten te voorschijn van de Friese bewoners in de Romeinse tijd en vroege Middel eeuwen. De lezing is georganiseerd door de Archeologische Werkgemeenschap Ne derland (AWN) en vindt plaats in het Archeologisch Centrum, Oudegracht 245 te Alkmaar. De lezing begint om 20.00 uur. HEILOO - Op vrijdag 3 en zaterdag 4 april speelt Falkland Toneel deel 2 van het tweeluik Dubbel wraak van Alan Ayckbourn in theater De Beun. In het eerste deel, gespeeld in novem ber vorig jaar, hebben Karen Knightley en Henry Bell een afspraak gemaakt: wraak nemen op eikaars tegenstander. Karen is de afspraak nagekomen. Zij heeft met Henry's chef afgerekend. Nu is het de beurt aan Henry, maar die wil niets liever dan de afspraak vergeten, omdat hij verliefd is op zijn slachtoffer. Karen is echter niet meer te stuiten in haar wraakzucht en maakt hem duide lijk dat, als hij zich niet aan zijn af spraak houdt, er maar één ding te doen blijft: alsnog van de brug springen. Voor degenen die het eerste deel niet gezien hebben, is het tweede deel goed te volgen. Bovendien staat er een korte terugblik in het programmaboekje en hangt er een fotoreportage in de hal van het theater. De voorstelling begint beide dagen om 20.15 uur. Entree is f 10,-, 65+ en CJP betalen f 7,50 en donateurs f 5,-. Kaarten zijn vanaf vrijdag 20 maart te koop bij reisbureau Holland Interna tional aan de Raadhuisweg, boekhan del Avis op het Staionsplein, sigaren magazijn 't Hoekstuk, de Grosmarkt in Ypestein en bij theater De Beun, van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur (tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling). Telefonisch gereserveerde kaarten (tel. 072-5115511) dienen een kwartier voor aanvang van de voorstelling aan de kassa te zijn afgehaald. Falkland speelt het tweede deel van Dubbel Wraak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8