Informateur in Limmen Kopij Uitkijkpost Hortus Bulborum open Expositie Gemaal 1879 X imran I.v.m Pasen uiterlijk 10 april 15.00 uur POLITIE n S&Uc6te*t UITKIJKPOST - 1 APRIL PAGINA 17 ÏOMcê 't JliMMeSl De kopij dient (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.80 u.) Helioo; Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 il) JzöfUj, e*i cdLfeSit&ntieA. inl&uesi&n 072- 5122222 SV Vredeburg Voorjaarsconcert The Cast en Emergo Jeugd TTV Limmen presteert Uw kopij voor de Uitkijkpost a.u.b. getypt en voorzien van naam en telefoonnummer van de afzender inleveren. Akersloot Anno 2000 plant millennium-boom HSV Limmen Conquista nieuws Handbal Meervogels Expositie gemeentehuis Rabopoldertrimloop O// Mk POLITIE Muziekweek voor koorzangers Bijeenkomsten rond kanker Bijeenkomst Vrienden van Vredeburg toni t £mmb jbie Inleveren kopij voor: LIMMEN - Vorige week dinsdag is door de lijsttrekkers van de Limmer fracties een informateur in de persoon van J. Meijer gevraagd om te helpen bij het opstellen van een collegeprogram ma en bij de samenstelling van een nieuw college. De onderhandelingen die tot dan toe tussen de partijen ge voerd waren, leverden niets op. Initiatiefnemer tot het aanzoeken van een informateur was lijsttrekker Gerda Kuyper-Bruschke van de Limmer Ge meenschap. „Eerst zijn er gesprekken gevoerd tussen de LG en de VVD, PvdA en CDA en vervolgens heeft de LG weer gesproken met VVD en PvdA. Maar we kwamen er niet uit, we bleven vastlopen op bagage uit het ver leden." Volgens Gerda Kuyper zijn er geen specifieke onderwerpen te noemen waar de onderhandelingspartners over struikelden. „Het is meer in het alge meen dat het verleden dwars zit. We hebben natuurlijk acht turbulente jaren achter de rug, en die jaren hebben waarschijnlijk niet echt meegewerkt aan het onderlinge vertrouwen. Dat vergeet je niet zomaar." Het leek haar, ook omdat burgemees ter Huisman het al eens geopperd had, verstandig om een buitenstaander in te schakelen die er 'objectief tegenaan kijkt'. De drie andere fracties gingen akkoord en op aanraden van burge meester Huisman werd J.' Meijer gevraagd om de taak op zich te nemen. Meijer was al eerder informateur in de gemeente Langedijk en deed bestuur lijke ervaring op als burgemeester van Wervershoof en als dijkgraaf in het dis trict Noord-Hollands Noorderkwartier. Het is de bedoeling dat de informateur nu eerst de knelpunten gaat inventari seren middels gesprekken met de ver schillende fracties. Op 14 april moet de samenstelling van de nieuwe gemeen teraad rond zijn. 112 'Noord-Holland Noord LIMMEN LIMMEN - Op 25 maart verleende de bestuurster van een personenauto bij het uitrijden van een parkeerterreintje aan de Rijksweg geen voorrang aan een bromfietster. De schade was alleen ma terieel. Op 27 maart vond op de kruising van de Rijksweg met de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat een kop-staart aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Er was alleen materiële schade. Op 28 maart werd er in een aantal woningen ingebroken. In een woning aan de Pagenlaan werd ingebroken na dat een raam van een dakkapel werd opengebroken. Een slaapkamer werd doorzocht. Tot zover bekend is er niets gestolen. Een woning aan de Rijksweg kwam men binnen door het forceren van een raam van de badkamer. De gehele woning wërd doorzocht. Er zijn een televisie en een stereoinstallatie buitge maakt. In een woning aan de Visweg werd ingebroken door het forceren van een slaapkamerraam. De gehele woning werd doorzocht. Niet bekend is wat er uit de woning werd gestolen. Omstreeks 23.30 uur werd een inbreker in een woning aan de Pagenlaan ont dekt. De inbreker had een ruit gefor ceerd en doorzocht de benedenverdie ping. Toen hij zich ontdekt wist, nam hij de vlucht. Ook hier is niet bekend wat er uit de woning wordt vermist. Ook twee woningen aan de Kapelweg kregen bezoek van het inbrekersgilde. Toegang tot beide woningen werd ver schaft door het forceren van een raam. Uit een van de woningen werd een bankpasje ontvreemd. Gevonden voorwerp: een huissleutel. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde Vredeburg ronde 22 van de interne schaakcompetitie. Het Vredeburg-acht- tal speelde tevens de voorlaatste bondswedstrijd tegen Caïssa 4 uit Hoorn. E. Stolp aan bord 1 ving de konings- aanval beheerst op en bouwde zijn ope ningsvoordeel rustig uit tot winst. J. Admiraal kwam goed uit de opening en nam met strategische zettende diago naal al-h8 definitief in bezit. Na dame- ruil besliste een matnet met torens en oionnen de partij en stond het 2-0. R. Rommel speelde aanvallend, waar rijn tegenstander onvoldoende op rea geerde. Een kwaliteitwinst was vol doende voor winst H. Ebels kwam in :empodwang en kon het pionneneind- >pel met 1 pion minder niet remise hou den. G. Hafkamp verloor teveel stuk ken en moest voortijdig opgeven. G. de Graaf had een winnende kongins- aanval maar verzuimde om een loper af te ruilen en sloeg-vervolgens met zijn toren in plaats van met het paard op h7. Daardoor kon de tegenstander een tegenaanval opzetten met stukwinst wat een snel einde betekende. J. Limmen en M. Limmen wonnen met sterk spel hun partijen op bord 7 en 8 waardoor de einduitslag 5-3 voor Vredeburg werd. Hiermee blijft Vre deburg kansen behouden op het kam pioenschap. Op vrijdag 4 april is het paastoernooi en op 10 april is er wegens Goede Vrijdag geen schaken. De uitslagen: Groep A: D. Schut-B. Stolp 1-0, R. vd Storm-H. Brak 1-0, J. Tebbens-P. vd Heijdt 0-1, J. de Graaf-N. Pepping 1-0, H. Levering-E. van Duin 1-0. Groep B: Duncan Keijzer- Maarten Kos 0-1, Koen Kramer-Kevin Keijzer 1- 0, Robert Termes-Jeroen Duin 0-1, Paul Mooij-Cees Pepping 1-0, Pandora van Rees-Mark Beentjes 0-1, Mary Hoogeboom-Barry Blekemolen 0-1, Jarno Stuifbergen-Niels Admiraal 0-1, Jan Valkering-Helen Termes 1-0. Galerie Amber Tot en met 18 april expositie van zetels en groei-vormen van Jeroen Mulder en Mary de Vries. Galerie aan de Dussel- dorperweg 18 geopend donderdag tot en met zaterdag en op 5 april van 14.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot Tot en met april expositie van tekenin gen van Joyce Wolvers en drie-dimen sionale kaarten en schilderijtjes van Bianca Valk. Beeldentuin Akermare Beelden en schilderijen van diverse kunstenaars. Op vrijdag en zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op af spraak (0251-312598). Uiterdijk 2, Akersloot. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. CASTRICUM - Op zondag 5 april ver zorgen de Castricumse vereniging Emergo en musicalgroep The Cast gezamenlijk een voorjaarsconcert in het Clusius College. Het optreden begint om 14.30 uur en de zaal is open vanaf 14.00 uur. Het concert is toegan kelijk voor f 7,50. Kinderen tot 12 jaar betalen f 2,50. Musicalgroep The Cast en Emergo zul len afwisselend elk een deel van het eigen repertoire ten gehore brengen. Naast de diverse musicalmedleys, solo's en duetten worden er door Emergo ste vige en melodieuze instrumentale stuk ken gespeeld. Kaarten kunnen voor aanvang van het concert (vanaf 14.00 uur) worden gekocht. LIMMEN - De twee jeugdteams van de Limmense tafeltennisvereniging probe ren elkaar de loef af te steken met hun overwinningen. Het eerste kjeugdteam won van Spirit met 7-3 en van Back hands met 6-4, terwijl het tweede van WW won met 7-3 en vervolgens Backhands met 7-3 aan de kar bond. De senioren doen ook van zich spre ken, maar dan meer om hun wisselende prestaties. Het eerste verloor tweemaal op rij, van Spirit 1 met 1-9 en daarna met 2-8 van DisnieRats. Het tweede speelde gelijk tegen DOV 8 DisnieRats 11, waar het gewonnen dubbel de door slag gaf en een 6-4 winst opleverde. Limmen 3 liet achtereenvolgens de eer aan Noordkop 6 met 4-6 en Be Fair 2 met een geflatteerde score van 1-9. Ook hier waren er vele nét aan verlo ren partijen met scores ver boven de 21 en liefst elf drie-game matches. Het vierde senioren leek een beetje op toe ren te komen tegen Esopus 4 en won met 0-4. In de volgende wedstrijd was DisnieRats 8 toch weer sterker dan ver wacht en bleek ook wat gelukkiger in de langere partijen: een 1-9 nederlaag was het gevolg. Het vijfde smaakte het zoet van de eer ste overwinning met een 7-3 winst op Dito 13. De volgende partij tegen kam pioenskandidaat DOKO 3 werd echter een complete deceptie: zelfs niet één spel kon worden behouden en ook de spontane en grote inzet kon niet voor komen dat hier een 0-10 nederlaag werd geleden. Hortus Bulborum in volle pracht. LIMMEN - Van zaterdag 11 april tot zondag 17 mei zal de Hortus Bulborum haar poorten weer voor het publiek geopend houden. Van 10.00 tot 17.00 uur zal de tuin dagelijks te bezichtigen zijn met uitzondering van de zondagen, dan gaat de tuin om 12.00 uur open. Tijdens de Limmer bloemendagen wordt deze openingstijd uitgebreid van 9.00 uur (zondags 12.00 uur) tot 21.00 uur. De Hortus Bulborum bewaart een grote hoeveelheid soorten bolbloemen die in het verleden uit de natuur af komstig zijn, of door veredeling en kruising zijn ontstaan. Uniek is de col lectie tulpen (ruim 1.400 variëteiten) waarin nog soorten uit de zestiende en zeventiende eeuw te vinden zijn. Zoals tulpen ooit werden geschilderd door bekende meesters, zo staan ze de komende weken te kleuren en. te geu ren alsof er geen eeuwen verstreken zijn. Natuurlijk worden ook moderne rassen, opgeplant om zodoende het ver loop van de sterkste soorten te kunnen volgen. Naast de collectie tulpen is er ook een flinke verzameling hyacinten (waaron der een aantal dubbelbloemigen) en narcissen, waarvan ook een aantal va- AKERSLOOT - De werkgroep 'Anno 2000' plaatst maandag 6 april een door gemeentewerken op kleur geselecteer de boom op het grasveld aan de President Kennedylaan. Naast het vre- des-symbool en de steen ter herden king aan de Tweede Wereldoorlog moet deze 'millenniumboom' een monument voor de toekomst worden. Burgemeester J. Cornelissen zal samen met wethouder Smit-van Goor de boom om 11.00 uur planten. Dit sym bool voor de nieuwe eeuw krijgt zo ruim anderhalf jaar de tijd om uit te groeien tot een echt monument in het jaar 2000. De Ondernemers Vereniging Akersloot neemt de kosten van de amberboom voor haar rekening en de gemeente verfraait het geheel met een bankje. Iedereen is welkom om bij deze gele genheid aanwezig te zijn. De werkgroep kan overigens nog wel wat ideeën gebruiken voor de viering van de eeuwwisseling. Wie mee wil den ken, kan bellen met tel. 0251-314689 of 314875. riëteiten reeds in de zestiende eeuw op schilderijen werden vereeuwigd. De frittillaria is een gewas waarvan ook de grootste variëteit (imperialis) zeer ruim vertegenwoordigd is, om maar te zwijgen over krokussen, irissen en ove rige bijzondere gewassen. Een rondleiding is mogelijk. Een afspraak maken kan met B. Dekker, 072-5052981, of Chr. van Keeken, 072- 5051234. De töegang voor de hortus aan de Züidkërkenlaan is f 5,-, 65-plus en groepen f 3,50, kinderen tot en met 12 jaar f 2,- en doorloopkaarten kosten f 10,-. LIMMEN - Vrijdag 27 maart werd bij HSV Limmen de jaarlijkse ledenverga dering gehouden. De belangstelling was matig, maar met name de jeugdige leden waren op komen dagen. Punten van aandacht waren onder andere de plantengroei in de Schulp- vaart, het weigeren van een landeige naar aan die zelfde vaart om vissers toe te laten, de aanleg van het bezinkbassin aan het Stet, de veranderingen binnen de NWS en de federaties in Noord- Holland, de wedstrijden en de activitei ten van de jeugdvisclub. Een levendige vergadering, waarbij diverse discussies ontstonden. Het bestuur kreeg bijval voor het gevoerde beleid en zal trach ten deze lijn voort te zetten. Zondag 5 april wordt de tweede wed strijd gevist in de all-round competitie in het Noord-Hollands kanaal te Alk maar. Vertrek om 7.00 uur vanaf eetcafé De Uitkomst. Na afloop is hier ook de prijsuitreiking. Vooraf opgeven is niet nodig. Het is tijdens deze wedstrijd niet toegestaaft wormen te gebruiken. Deel name kost vijf gulden. LIMMEN - Bij Conquista kunnen kin deren tussen 4 en 12 jaar op zaterdag 4 april tussen 10.30 en 12.30 uur paasha zen maken. De entree is f 1,-. De tieners kunnen op zaterdag weer uit hun dak gaan op steengoede top 40 nummers en goeie gouwe ouwe-num mers. Van 19.00 tot 23.00 uur is er voor hen een disco. De jongeren vanaf 16 jaar kunnen op vrijdag- en zaterdag in het jongerencafé terecht van 20.30 uur tot 1.00 uur. Je kunt er poolen, flipperen, darten of wat drinken. AKERSLOOT - De dames senioren 1 (veld) verloren van JHC met 17-24. Onder ideale weersomstandigheden werd afgelopen weekend de veldcom- petitie hervat. De Meervogels hadden op de felheid van JHC niet direct een antwoord. JHC profiteerde van de ver- dedigingsfouten aan Meervogelszijde, ruststand 7-11. Na rust nam Meervogels meer initiatief en werden aanvallen nu met resultaat afgemaakt. Bij het laatste signaal was JHC de terechte winnaar. De heren senioren 1 wonnen van Showbizz Aalsmeer met 21-17. De eer ste veldwedstrijd is door de heren van Meervogels met succes afgerond. In de vijfde minuut een 0-3 voorsprong. Enige verdedigingsfouten gaven Aalsmeer de kans weer dichtbij te komen 2-3. De broertjes Out zorgden voor 2-6, twee strafworpen tegen ont nam Meervogels de kans afstand te nemen 4-6, Johan Marthesius, die een voortreffelijke wedstrijd speelde, bracht de marge weer op 3, 4-7. Een minder trefzekere periode en onnodig balverlies bracht Aalsmeer tot 9-10. Ruststand. Direct na rust een strafworp tegen, 10-10. Reden voor coach Gerard Theunissen de keepers te wisselen. Dit bleek een gouden wissel. Het team van Meervogels speelde te nonchalant en in een fase waarin ook' niets lukte nader de Aalsmeer angstvallig tot 17-18. Een sterke eindfase van Meervogels bracht toch een terechte winnaar. Klaverjasdrive Vrijdag wordt de laatste klaverjasdrive van dit seizoen gespeeld in de handbal kantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.30 uur open en vanaf die tijd kan men zich opgeven. Eerder opgeven is ook mogelijk bij Jan Hollenberg tel. 0251-310182. De eerste kaarten worden om 20.30 uur geschud. Iedereen is welkom. LIMMEN - Van 2 april tot 15 mei is in het gemeentehuis de expositie 'In dia loog met moderne meesters' te zien. In het door stichting De Kunst georgani seerde expositiecircuit voor Noord- Hollandse amateurfotografen en ama teurkunstenaars is dit de vervolgexpo- sitie. In januari heeft de afronding plaatsge vonden van 'In dialoog met moderne meesters', het beeldende evenement dat Stichting De Kunst hield voor de Noord-Hollandse amateurkunstenaars. Aanleiding van het project was de ten toonstelling Collectie Sara Lee Cor poration in het Singer Museum in Laren. Er werden achtereenvolgens een introductiedag, een excursie en di verse workshops georganiseerd, waarin de deelnemers werden uitgenodigd in dialoog te treden met de modernen. De resultaten van deze dialoog zijn neergelegd in werken die in vorm, werkwijze en voorstelling een divers beeld geven van een hedendaagse visie op moderne kunst. Veel deelnemers hebben de platgetreden wegen verlaten en zijn gaan experimenteren met ver schillende werkwijzen en stijlen. De expositie is te bezichtigen tijdens kan tooruren (behalve op vrijdagmiddag). AKERSLOOT - Zondag 5 april wordt de laatste Rabopoldertrimloop gelopen van dit seizoen. Het parcours loopt als vanouds door en langs het dorp Aker sloot. De afstanden zijn 4 km speciaal voor de jeugdigen en 8 en 14 km voor volwasse nen en veteranen. De inschrijving is vanaf 9.00 uur in de .kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg waar om 10.30 uur de start is. De eerste drie, de eerste dame, de eerste veteraan en de eerste jeugdige beneden de 15 jaar, worden beloond met eremetaal. Inschrijfgeld bedraagt tot 15 jaar f 2,50, 15 jaar en ouder f 3,50. Met aandenken respectievelijk f 3,50 en f 4,50. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 28 maart verloor de bestuurder van een. personenauto op de Geesterweg na het passeren van een snelheidsremmer de macht over het stuur. Hij kwam remmend en stu rend op de andere weghelft terecht. Vervolgens slipte hij verder en kwam via een bushalte en het fietspad tegen een boom tot stilstand. De man hield er een lichte verwonding aan zijn hoofd aan over. Op 29 maart is vanaf een bedrijfster rein aan de Molenlei een aanhangwa gen gestolen. De diefstal moet zijn gebeurd tussen 09.30 en 09.50 uur. CASTRICUM - De werkgroep Vocatie is volop bezig met de voorbereidingen voor de zevende muziekweek voor koorzangers. Deze is van 17 tot en met 22 augustus in Castricum. Onder lei ding van gerenommeerde docenten en dirigenten komen deelnemers in con tact met nieuw repertoire. Dit jaar is gekozen voor teksten die aansluiten bij het thema 'Het Buitenleven'. Belangstellenden kunnen zich inschrij ven tot uiterlijk 21 juli. De kosten van deelname zijn f 350,- inclusief vijf war me maaltijden en f 275,- exclusief de waxme maaltijden. Het laatste tarief geldt uitsluitend bij inschrijving vóór 15 juli. Voor informatie of aanmelding kunt u concact opnemen met de werk groep Vocatie, tel. 072-5320773 of 072- 5320772. ALKMAAR - Op donderdag 9 april wordt een thema-avond over voeding gehouden voor vrouwen die borstkan ker hebben (gehad) en hun naasten in de lounge van het MCA van 20.00 tot 22.00 uur. Spreeksters op deze voorlichtingsbij eenkomst zijn M. Lassche, diëtiste in het MCA en M. van de Ven-de Jong, arts voor natuurgeneeskunde. Aan het bijwonen van deze voorlichtingsbijeen komst zijn geen kosten v verbonden. Aanmelden kan tot 7 april. In de serie van negen themamiddagen over kanker voor mensen met kanker en hun naasten is het thema van de zevende bijeenkomst 'introductie van alternatieve geneeswijzen'. Deze bij eenkomst vindt plaats op dinsdag 14 april van 14.00 tot 16.00 uur in het gezondheidscentrum Daalmeer, Johan na Naberstraat 43-45 te Alkmaar. De gastspreker is C. Rensen, arts. Hij houdt een inleiding over verschillende alter natieve geneeswijzen en geeft informa tie over de (on)mogelijkheden op dit gebied en de kosten van een behande ling. Aan het bijwonen van deze mid dag zijn geen kosten verbonden. Aanmelden voor beide bijeenkomsten kan op tel. 072-5483500. LIMMEN - De Vereniging Vrienden van Vredeburg houdt op vrijdag 3 april haar maandelijke bijeenkomst in de bovenzaal van Vredeburg van 17.00 tot 19.30 uur. In plaats van vrijdag 1 mei staat er voor zaterdag 16 mei een thema-avond op het programma. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 da gen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangèrschaps- en nabevalliftgs- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. Tele foon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Verzoeken om opname in een bejaar denhuis kunt u indienen bij de Indica tiecommissie Bejaardenoorden, p/a Sector Welzijn, Zonnedauw 4.1906 HA Limmen. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur, zij-ingang gemeen tehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaarden welzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 1^, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. AKERSLOOT - Op zaterdag 4 april begint het nieuwe seizoen in Gemaal 1879 in Akersloot met een tentoonstel ling van schilderijen van Josephine van Dusseldorp-Suurbier uit Zaandam. Het schilderwerk van Josephine van Dusseldorp vormt een spiegel van haar geest: vrolijk en met gevoel. Een krach tig spel van heldere, frisse kleuren en abstracte vormen is dan ook een steeds terugkerend kenmerk van al haar werk. Josephine liet haar creativiteit pas twaalf jaar geleden de vrije loop. Opvallend is dat in een groot deel van haar schilderkunst de kat centraal staat. Haar liefde en bewondering voor dit dier weerspiegelt zich in talloze schilderijen. Ht Gemaal 1879 ligt aan de Fielkerweg in Akersloot (schuin tegenover het motel) en is open op zaterdag en op zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar en donateurs gratis. Naast de exposities is altijd het gemaal zelf te bezichtigen. Elke eerste zondagmiddag van de maand is maal- middag: het gemaal kan dan in werking worden bekeken. Werk van Josephine Dusseldorp-Suurbier.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 17