072 - 535 68 88 o Verbetering oversteekbaarheid spoorwegovergang bij Zevenhuizerlaan Afscheid wethouders en raadsleden TjgT] Jj Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Tussentijdse stuiting gemeentehuis en gemeentelijke onderkomens Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Schoonmaakbeurt groene rolemmers PAGINA 4 UITKIJKPOST-15 APRIL i B m HEILOO Variant 4: rechtdoor trekken Zevenhuizerlaan Al enige tijd wordt er gesproken over een mogelijke oplossing voor een verbetering van de verkeerssituatie bij de spoorwegovergang ter hoogte van de Zevenhuizerlaan. In de hui dige situatie is deze overgang onveilig voor met name het langzaam verkeer en dit punt wordt door vele weggebruikers ook als onvei lig ervaren. Zo vindt men dat er te veel autoverkeer rijdt en dat de situatie onoverzichtelijk is. Een onderzoek naar de effecten van diverse maatregelen en tussentijds overleg tussen bewoners van de Zevenhuizerlaan en belang hebbende winkeliers hebben gezorgd voor enige vertraging ten opzichte van de oor spronkelijk voorgenomen procedure. Met behulp van deze publicatie wordt de inspraakprocedure opgestart. Om de situatie te verbeteren is aanvankelijk een drietal alternatieven ter beoordeling opgesteld: Variant 1: fietsdoorsteek ter hoogte van de spoorwegovergang u ozj txJ Bij deze variant wordt de spoorwegovergang afgesloten voor het autoverkeer. Fietsers en voetgangers kunnen uiteraard gewoon gebruik blijven maken van de spoorwegover gang. Het voordeel van deze maatregel is dat het langzaam verkeer ongestoord het spoor kan oversteken en dat de situatie overzichtelijker wordt. Bovendien zal veel doorgaand autover keer een andere route moeten nemenname lijk de Vennewatersweg. Hierdoor wordt de Zevenhuizerlaan en mogelijk de Westerweg (tussen Het Zevenhuizen en de Zeeweg) ont last. Ook kleeft er een aantal nadelen aan deze oplossing. Zo blijven er nog maar vier spoor wegovergangen voor het autoverkeer over. Bestemmingsverkeer en voertuigen van hulp- Morgendonderdag 16 april 1998wordt afscheid genomen van wethouder A.J.M. ten Hoope (Heiloo 2000) en de volgende raadsle den: - mevrouw J.M. Cahn-Vogel (WD); - mevrouw A.M. Geerling-Hofstee (WD); - mevrouw M.B. van Gelder-Kop (Heiloo 2000); - mevrouw M.E.A. Win nips (Heiloo 2000); - de heer A.R. Swart (D66). Tevens wordt van de heer R. Bos afscheid genomen als wethouder. De heer Bos keert echter wel terug als raadslid van de gemeen te Heiloo. De heer Swart en mevrouw Winnips zijn 4 jaar raadslid geweest, mevrouw Geerling-Hofstee 8 jaar. Mevrouw Cahn-Vogel en mevrouw Van Gelder-Kop hebben respectievelijk 15 en 20 jaar deel uitgemaakt van de raad. De heer Ten Hoope was het langst raadslid, te weten 32 jaar. Ter gelegenheid van dit afscheid wordt een buitengewone raadsvergadering gehouden. Die vergadering vindt plaats op donderdag 16 april a.s. om 14.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Gelet op het beperkt aantal beschikbare plaatsen is de raadsvergadering helaas alleen op uitnodiging bij te wonen. Receptie Aansluitend dan de raadsvergadering vindt een receptie plaats in de Witte Kerk. Van 17.00 tot 18.30 bestaat de mogelijkheid om afscheid te nemen van beide wethouders en raadsleden, ledereen is van harte uitgenodigd om bij deze receptie aanwezig te zijn. diensten moeten bij deze variant omrijden. Ook verslechtert de bereikbaarheid van de winkels rond de spoorwegovergang. Variant 2: fietsdoorsteek op de Zevenhuizerlaan tussen Hoogeweg en Heerenweg DTTD Hierbij wordt niet de spoorwegovergang, maar het gedeelte van de Zevenhuizerlaan tussen de Hoogeweg en de Heerenweg afge sloten voor het autoverkeer. Fietsers en voet gangers kunnen dit gedeelte wel passeren. Met deze variant worden de nadelen van de eerste variant voorkomen. Hulpdiensten kun nen gebruik blijven maken van de spoorweg overgang (met de Heerenweg of Westerweg als aanlooproute) en de bereikbaarheid van de winkels wordt minder aangetast. Een nadeel van deze variant is, dat fietsers en voetgangers de spoorwegovergang nog steeds moeten delen met het autoverkeer. Voetgangers krijgen daarbij als het mogelijk is wel een eigen ruimte. Variant 3: snelheidsremmende maatrege len zonder afsluiting Bij deze variant wordt geprobeerd met behulp van een aantal verkeersmaatregelen -bijvoor beeld drempels en lof uitritconstructies- het autoverkeer ter hoogte van de spoorwegover gang af te remmen en de situatie overzichtelij ker te maken. Een voordeel van deze variant is, dat de spoorwegovergang voor autoverkeer in tact blijft en dat de bereikbaarheid van de aanwe zige winkels ongeveer op hetzelfde niveau blijft gehandhaafd. Daarentegen zullen deze maatregelen als zodanig minder invloed hebben op de hoe veelheid autoverkeer ter hoogte van de spoor wegovergang. Wellicht dat de herinrichting van de Westerweg, tussen Het Zevenhuizen en de Zeeweg, de routekeuze van het door gaand verkeer nog kan beïnvloeden. Dit gedeelte van de Westerweg wordt binnenkort ingericht als een 30 km/uur gebied. Zoals eerder vermeld hebben de bewoners van de Zevenhuizerlaan en de belanghebben de winkeliers op eigen initiatief overleg gepleegd. De Kamer van Koophandel heeft hierin bemiddeld. Op basis van de uitkomst van deze gesprekken is door de gemeente nog een vierde variant opgesteld die een beetje het midden houdt tussen de varianten 2 en 3. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Bij deze oplossing wordt de Zevenhuizerlaan rechtdoor getrokken en aangesloten op de Hoogeweg. Vervolgens worden de Zevenhuizerlaan /Hoogeweg verbonden met de Heerenweg /spoorwegovergang. Deze weg wordt aan weerszijden voorzien van uitritcon structies ten einde deze route onaantrekkelij ker te maken en de voorrangssituatie te ver duidelijken. De ruimte die vrij komt aan de noordzijde van de Zevenhuizerlaan, in de hoek met de aansluiting op de Hoogeweg kan vervolgens bijvoorbeeld worden ingevuld als parkeerterreintje. Deze variant gaat wat verder dan alternatief 3. Door de doorgaande route via de Zevenhuizerlaan en de Westerweg minder logisch en onaantrekkelijker te maken kan deze variant voor een grotere afname van het autoverkeer zorgen dan de maatregelen die bij alternatief 3 zijn aangegeven. De spoor wegovergang blijft hierbij ook weer in tact en de bereikbaarheid van de ondernemers blijft ongeveer op hetzelfde niveau gehandhaafd. Gezien de positieve verwachtingen van deze variant heeft het college van burgemeester en wethouders besloten ook deze variant in de inspraakprocedure te brengen. Inspraakmogelijkheden Voordat voor een definitieve oplossing wordt gekozen willen wij graag uw mening weten. Daarom worden de tekeningen van de vier varianten tussen maandag 20 april en vrijdag 8 mei 1998 ter inzage .gehangen in de centra le hal op de tweede verdieping van het gemeentehuis. Hier is ook een formulier ver krijgbaar, waarop u uw voorkeur kunt aange ven en eventuele opmerkingen kunt vermel den. U wordt van harte uitgenodigd uw rri'ening kenbaar te maken. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Inloopavond Tenslotte wordt op dinsdag 28 april 1998 tus sen 19.00 en 21.00 uur nog een inloopavond gehouden in de raadzaal van het gemeente huis. Op deze avond zijn medewerkers van het Ingenieursbureau aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden en uitleg te geven over de vier alternatieven. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Westerweg 181 - vergroten woning; Heerenweg 178 - vergroten woning en ver groten garage(aanbrengen kap). Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 16 april 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij afdeling VROM; Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Keldercroftlaan 30, A.C. Dekker - plaatsen dakkapel; Westerweg 144, C.J. Leyen - vernieuwen ber ging; Rector Frederiklaan 23, J. van Ginkel - veran deren en vernieuwen woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas, nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Op donderdag 16 april 1998 zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens tussen 12.15 en 14.00 uur gesloten vanwege een personeelsbijeen komst in verband met het afscheid van wethouder A.J.M. ten Hoope. Na 14.00 uur zijn het gemeentehuis en de onderkomens weer telefonisch te bereiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid om de bouwplannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen De Waard 117, H. van der Pal - vergroten woning; De Waard 119, M.H. Thoolen - vergroten woning; Molenweg 3, H. Zwart - vergroten woning; De Hofstee 3, W. Levering - vergroten woning; Kanaalweg 32, Melkunie Heiloo - plaatsen hekwerk; Middelhof 25, C.W. de Wildt-ten Wolde - vergroten woning; Middelhof 37, A.J. Blei - vergroten woning. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie Grondgebiedzaken I: Ruimtelijke orde ning, volkshuisvesting en grondbedrijf van woensdag 16 april 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - 5e Serie wijzigingen bouwverordening; - Voorstel tot verhoging voorbereidings krediet herinirichting Stationsomgeving; - Subsidie Stichting Beduhenna; - Uitgifte woningbouwkavels Bayershoffweg; - Bespreking ontwerp-bestemmingsplan Egelshoek; - Uitspraak afdeling bestuursrechtspraak Raad van State in geding NS Stations en GS NH inzake vestiging van een wizzle op het NS-station Heiloo; - Verzoek voor de bouw van een bedrijfswoning aan de Hoogeweg; - straatnaamgeving bouwplan De Egelshoek. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 14 april 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Huisvesting Bestuurlijk Centrum; - Loket 2000/herhuisvesting Gemeentelijke Organisatie; - Vervanging bedrijfsmiddelen brandweer; - Protest van leerlingen Freinetschool tegen verwijderen van bomen en struiken rondom schoolgebouw aan het Malevoort. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken II: verkeer, milieu en reiniging, onderhoud en beheer openbare ruimte en monumentenbe leid vindt plaats op donderdag 17 april 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Subsidie-aanvraag fiets- en bromfiets maatregelen; - Beleid afkoop parkeernorm; - Voortgangsrapportage reconstructie Heerenweg. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 De groene GFT-rolemmers worden in week 17 weer schoongemaakt op maandag 20 april, dinsdag 21 april, woensdag 22 april, donderdag 23 april en vrijdag 24 april a.s. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met telefoonnummer 072 - 535 68 68. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek ■esterweg ''oogoweo Heerenweg ■esterweg Heerenweg ■esterweg Westerweg Hoogeweg Heer enweg «esterweg «esterweg Hoogrwf g Heerenweg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4