Inzameling van Groente- Fruit- en Tuinafval (GFT-afval) Vaststelling welstands richtlijnen Ophalen van wit- en bruingoed Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Woon-Zorgloket in Heiloo Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Verleende uitwegvergunning Koninginnedag PAGINA 8 UITKIJKPOST-15 APRIL Vervolg informatierubriek Stap voor stap leren wij, dat afval niet zomaar afval is. Veel afval komt in aanmerking voor hergebruik. Zo ook Groente-, Fruit- en Tuinafval (GFT). Daar wordt compost van gemaakt. Jaarlijks wordt er in de gemeente Fleiloo 3.388.000 kg GFT-afval en 443.000 kg grof tuinafval opgehaald. GFT-afval gaat gewoonlijk naar Purva B.V., een recyclingbedrijf voor organisch afval in Purmerend. Dit composteringsbedrijf zorgt ervoor, dat het GFT-afval wordt verwerkt tot schone compost. Purva B.V. verwerkt jaarlijks 65.000.000 kg GFT-afval. Er vindt eerst een mechanische voorscheiding plaats, waarbij grote stukken afval en ook afval wat niet te composteren valt eruit worden gehaald. Daarna wordt het afval verkleind en gezeefd. Het bruikbare GFT-afval wordt daarna in een dichte ruimte gestort, Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hun college de nota "Richtlijnen voor de Welstand" is vastgesteld met beleidsregels voor de toetsing van bouwplannen aan wel- standseisen. De nota bestaat uit twee delen: 1. een algemene toelichting, waarin onder meer aandacht wordt besteed aan wat welstand is, waarom welstandscriteria nodig zijn, welstandstoezicht in relatie tot de Woningwet en Bouwverordening, wel standscriteria en het bestemmingsplan, wat van de gemeente venwacht wordt, al vastgelegde afspraken en juridische aspecten; 2. algemene richtlijnen, oftewel regels en aanbevelingen die betrekking hebben op: - dakkapellen; - kapvergrotingen anders dan een dakkapel; - bijgebouwen; - Heilooër punthuizen. De beleidsregels in de nota geven aanvragers duidelijkheid over de welstandscriteria waar aan een bouwaanvraag moet voldoen. Voor de Welstandscommissie, de commissie die burgemeester en wethouders adviseert over bouwaanvragen, geven de beleidsregels een duidelijk kader voor de beoordeling van bouwaanvragen. De beleidsregels zijn overigens algemene richtlijnen. Dat neemt niet weg dat elk plan individueel wordt beoordeeld. Het is dan ook niet uitgesloten, dat in bijzondere gevallen van de regels wordt afgeweken. Hiervoor moet dan wel een duidelijke motive ring gegeven worden. Het college van burgemeester en wethouders wil de regels voor een jaar vaststellen. Daarna zal de Welstandscommissie het toepassen van de richtlijnen evalueren. Het resultaat van deze evaluatie wordt met een advies en even tuele suggesties ter verbetering voorgelegd aan het college van burgemeester en wethou ders. Ter inzage De nota "Richtlijnen voor de Welstand" ligt voor iedereen ter inzage bij de afdeling VROM, Bouw- en Woningtoezicht in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldig de kosten kunt u bij deze afdeling een exem plaar van de nota verkrijgen. Meer informatie Binnenkort worden brochures door de gemeente uitgegeven waarin de beleidsre gels welstandstoezicht in het kort worden uit eengezet en de algemene richtlijnen worden opgenomen. In de brochures zal ook aan dacht worden besteed aan de werkwijze van de Welstandscommissie Heiloo. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de heer F. Goedhart, tel. 072 - 535 67 37. waardoor er een composteringsproces ont staat bij 50 tot 60 graden. Het GFT-afval blijft daar dan nog vijf weken liggen, maar wordt wel vijf keer omgekeerd. Daarna is het proces gereed en kan het wor den afgevoerd naar de land- en tuinbouw om gebruikt te worden als bodemverbeterende stof (i.p.v. dierlijke mest). Compost wordt ook gebruikt voor aanleg en het onderhoud van groenvoorzieningen en voor de sier- en moestuin. De siertuincom- post dat in de winkels te koop is, is gemaakt GFT-afval dat wordt vermengd met veen, en is veel fijner gezeefd. Is al het GFT-afval geschikt voor compostering? Van elke 100 kg GFT-afval wordt 38 kg com post gemaakt. Verder is 55 kg water wat ver dampt of wordt afgevoerd. Helaas kan er van elke 100 kg GFT-afval uiteindelijk 7 kg niet gecomposteerd worden. Dit afval moet dan verbrand worden bij de Huisvuilcentrale in Alkmaar. Dit brengt een hoop onnodige kos ten met zich mee. Houdt u zich daarom aan de regels en vul de GFT-rolemmer alleen met afval dat ervoor bestemd is. Uw afvalkalender helpt u daarbij. Is het nodig om iedere twee weken het GFT-afval in te laten zamelen? GFT-afval dat langer dan twee weken in de rolemmer zit is moeilijk te composteren. Er ontstaat dan nl. een rottingsproces in plaats van een composteringsproces. Nog enkele tips. Gooi geen plastic zakken, bloempotjes, aar dewerkbloempotjes of -korrels, grond of gras zoden in de GFT-rolemmer. Let op aardappel mesjes, tuin harkjes/-schepjes e.d. Bundels grofsnoeiafval kunnen tot twee kuub als grof tuinafval worden aangeboden via tele foonnummer 072 - 935 68 88, bereikbaar van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 - 535 68 68. Waf is wit- en bruingoed? Grofweg zijn dit alle elektrische huishoudelijke apparaten met uitzondering van de koel- en vriesapparatuur. U kunt hierbij denken aan: Witgoed wasmachines, centrifuges, fornuizen, wasdro gers, afwasmachines, geisers, C.V.-ketels etc. Bruingoed televisies, radio's, platenspelers, CD-spelers, computers, printers, video's, wekkers, stofzuigers, strijkijzers, frituurpannen etc. Wie haalt het op? De firma Trade Market uit Alkmaar haalt in opdracht van de*gemeente Heiloo het wit- en bruingoed op. Zij zorgen zelf voor de inzame ling, de controle, de export en lof demontage. De apparaten worden bij u thuis opgehaald omdat ze niet zomaar op straat neergezet kunnen worden. Opgave ophalen wit- en bruingoed Van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur kunt u bellen met telefoon nummer 072 - 535 68 88 het tel.nr. voor grofhuisafval). U krijgt dan te horer\ op welke woensdagmiddag tussen 13.00 en 17.00 uur de apparaten bij u worden opgehaald. De adressen worden dan aan de firma Trade Market doorgegeven. Zij komen de apparaten daarna bij u ophalen. Zelf wit- en bruingoed brengen naar de afvalbrengplaats. U kunt ook zelf uw wit- en bruingoed naar de afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 te Heiloo brengen. De openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur iedere zaterdagmorgen tussen 09.00 en 12.00 uur Meer informatie, Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toe gestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag - Op het gemeentehuis zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor 21 april 1998, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn/haar keuze aan de stemming deel te nemen. Hij/zij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. - Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij/zij moet de volmachtstem tegelijk met zijn/haar eigen stem uitbrengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart - De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen, door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet op de dag van de kandidaat stelling (24 maart 1998) in hetzelfde stern- district staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem in het district waar hij/zij staat ingeschreven uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzin gen als gemachtigde aannemen. De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen bijv. traplift, douchezitje, verhoogd toilet, aangepaste woning, senioren woning, koppelwoning; *Welzijn bijv. vervoersvoorzieningen, warme maaltijdvoorziening, dagverzorging; *Zorg bijv. thuiszorg (verpleegkundige zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp), zorgcentrum Overkerck of De Loet, verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag terugge beld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar dan kunt u contact opnemen met de zorgcentrale. De zorgcentrale is bereikbaar onder telefoonnummer 0 72 - 512 71 27. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toe gestaan is zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek - Bij het gemeentehuis zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoek schriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van stemming, dus uiterlijk op 21 april 1998, door de kie zer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd als aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. - Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 1 mei 1998. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers pas, kan zich ter uitoefening van zijn/haar keuze binnen de woongemeente vervoegen tot ieder willekeurig stemburo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 6 7 20. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: - het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel de Brink 1. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer deze ver gunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegvergun ningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de periode van 12 april tot en met 18 april a.s.; - Nederlandse Hartstichting voor de periode van 19 april tot en met 25 april a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 20 april a.s. hoor zittingen voor de behandeling van de volgen de bij burgemeester en wethouders ingedien de bezwaarschriften: 20.00 uur: Bezwaarschrift tegen plaatsing berging Tuinenhof 23; 20.45 uur: Bezwaarschriften tegen verlenen bouwvergunning antennemast Oosterzijweg 25. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken lig gen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inzage. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrij dag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. De stukken liggen ter inzage bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt, afdeling Bestuurszaken, kamer 128 in het gemeentehuis. U kunt de heer Van der Jagt tele fonisch bereiken onder nummer 072 - 535 66 48. Meer informatie Voor meer informatie over het vorenstaande of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secretaris van de Commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op maandag 18 mei a.s. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 15 april 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Ontwikkeling lokaal integraal jeugdbeleid; - Afrekening reserves "andere voorzienin gen" bijzondere basisscholen; - Goedkeuring concept-statuten van de Federatie van Bevoegde Gezagen van het Samenwerkingsverband "Het Spectrum"; - Melkertbanen; - Dienstverlening NOVA bij WIW- werkgewennings/participatie-plaatsen; - Subsidie Wisselwerk Alkmaar; - Taakstelling opvang statushouders; - Verzoek om in aanmerking te komen voor een appartement in Hildebrandhof. Vrijmarkt 1998 op Win kei hof 't Loo plein De Vrijmarkt wordt gehouden op donderdag 30 april 1998 van 09.00 tot 12.00 uur op het Looplein voor Winkelhof 't Loo. De organisatie van de vrijmarkt is in handen van het Organisatiecomité Vrijmarkt St. Radboudschool in samenwerking met afde ling Welzijn van de gemeente Heiloo. Kinderen tot en met 12 jaar oud kunnen op donderdag 30 april a.s. vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte eetwaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdienen. Er mogen eóhter géén commerciële activiteiten plaatsvinden! De organisatie zorgt voor koffie (tegen een kleine bijdrage) en de kinderen krijgen gratis ■limonade met een verrassing. Het Heilooër Harmonie orkest Caecilia maakt muziek van 09.30 tot 11.30 uur in de muziektent. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom rondom Winkelhof 't Loo. Tot donderdag 30 april 1998 tussen 09. 00 uur tot 12.00 uur!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8