Regenachtige start Mk X T) iê fëenicfaetc 2" N UITKIJKPOST - 29 APRIL PAGINA 13 ill Inleveren kopij voor: vmd 't jUimm&i 2>ie De kopij client (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limmen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 (voor 12.00 tl.) Heiioo: Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) Herdenking 4 mei Bieb gesloten f io,-). - Uitslagen: Freddy Arends exposeert Hengelsport HSV Conquista nieuws Koninginnedag P#L I T 1 E Uitvoering Noarch De Uitkijkpost is donderdag 30 april en vrijdag 1 mei GESLOTEN SV Vredeburg - Jeugdvisclub Samen Beet TV Limmen T VmA t Èmtwb M4& LIMMEN - Op maandag 4 mei vinden diverse herdenkingsactiviteiten plaats. Om 16.30 uur komen de kinderen van de basisscholen Pax .Christi en Sint Maarten bij elkaar op de begraafplaats bij de Nederlands-Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan. De kinderen brengen daar een bloemenhulde bij de oorlogsgraven en de burgemeester houdt een korte toespraak. De oorlogsgraven zijn van H.R. Trib- beck ^28) en W.R. Zeiler (25). Zij wa ren de bemanningsleden van een Engelse jachtbommenwerper die op weg naar Duitsland boven Limmen in moeilijkheden kwam en neerstortte. De graven zijn sinds een paar jaar geadopteerd door de Limmer basis scholen. Om 18.30 uur begint in de R.K. Kerk een herdenkingsbijeenkomst. Daarna vertrekt om 19.20 uur een Stille Tocht Vanaf het voorplein van de kerk. Deze gaat via.de Kerkweg, Vuurbaak, Enterij en Rijksweg naar het oorlogsmonu ment op de grens van Limmen en Castricum. Hier vindt de herdenking plaats met om 20.00 uur twee minuten stilte. Tijdens deze plechtigheid staan burgers van zowel Castricum als Limmen stil bij de betekenis van vrede en vrijheid en de inzet van mensen voor dat doel. Vooral wordt daar,bij gedacht aan de mensen die hun leven hebben ingezet en verloren. LIMMEN - In verband met de doden herdenking is de bibliotheek op maan dagavond 4 mei gesloten, 's Middags is de bibliotheek normaal geopend. Gemeentehuis Limmen Tot 15 mei expositie door Noord-Hol landse amateurfotografen en -kunste naars, te zien tijdens kantooruren (vrij dagmiddag gesloten). Galerie Amber Tot eind mei tentoonstelling van schil derijen van Lex Heilker en keramiek met kristalglazuren van André Vaere- wijck. Galerie aan de Dusseldorperweg 18 geopend op donderdag tot en met zaterdag en op 3 mei tussen 14.00 en 17.00 uur. Ook open tijdens de Bloemendagen en op zondag 24 mei. Hortus Bulborum Van 2 tot en met 10 mei Bonsai show, met op 2,3,9 en 10 mei informatie door kwekers en demonstraties snoeien. Tot en met 17 mei is.de Hortus Bulborum aan de Zuidkerkenlaan dagelijks open tussen 10.00 en 17.00 uur, op zondag vanaf 12.00 uur. Toegang f 5,-, (65+ en groepen f 3,50, kinderen tot 13 jr f 2,-, doorloopkaarten Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands-spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. LIMMEN - Met aanvankelijk nog wat zon, die echter snel plaats maakte voor een flinke plens regen, ging vorige week zaterdag de zesenveertigste edi tie van de Bloemendagen van start. Niet dat er ook maar iemand was die om die regen maalde: bezoekers kwa men toch wel van heinde en verre om de vele prachtige mozaïeken, de fraai aangelegde tuinen en de vrolijk ver sierde straten te bewonderen. En was het zaterdag vanwege het weer dan niet op de fiets, dan kwam men wel met de auto of, beschermd door een grote paraplu, met de benenwagen. Seksuele escapades Actuele onderwerpen waren weer volop uitgewerkt. Bill Clinton en zijn vermeende seksuele escapades bleek voor velen een bron van inspiratie te zijn geweest. Ook het klonen werd door meer dan een prikploeg als onderwerp gekozen, waarbij de keuze voor clowns natuurlijk voor de hand lag. De Olympische Winterspelen leverden prachtige stof voor mozaïe ken op: zowel de strips die de schaat sers op hun pakken droegen als de belangstelling van 'blootbladen' voor de vrouwelijke atleten waren de Limmers niet ontgaan. Een ander onderwerp, ook op meerde re manieren uitgewerkt, was de toene mende criminaliteit, onder andere prachtig verbeeld door het lieveheers beestje op De Wieken met de veelzeg gende tekst 'Een minuut stilte is niet genoeg'. Wat kon de toeschouwer nog meer aantreffen? De commotie rond de paddo's, de ondergang van de Titanic, ijs op de maan. Lady Di en natuurlijk de alom aanbeden Spice Girls, de komst van de euro en werk stukken -geïnspireerd op de televisie programma's Telekids en het jarige Klokhuis. Jammer is wel dat er elk jaar langs de route meer en meer reclame gemaakt lijkt te worden. Dat plaatselijke bedrij ven zich wensen te profileren, alla, maar bordjes en borden van bouw markten en hamburgerketens zijn toch eigenlijk uit den boze bij dit oogstre- - mfsmggg V/.-.V «•-■■■■■ v,.; l>y> Mozaïeken/prikstokken: le Goud De Gouden Vetpan, Enterij 24 met Vredesduif 160 pnt: 2e Goud Spijkers met Koppijn. Enterij 23-25 met Vallende Sterren 154,5 pnt; 3e Goud De Alkemadeprikkers. Alkcmadelaan 21 met Limmen bloedt leeg 151 pnt: le Zilver SWOL, Dusseldorperweg 64 met Geraeente(n) wijzer 149 pnt; le Zilver Prikploeg Castricum, Viswcg 13 met Hc..hó! 146 pnt; 2e Zilver Scouting Limmen, Dusseldorperweg 2b met Telefoonrekening 143,5 pnt. Werkstukken: 2e Goud De Gaasverwerkers. Rijksweg 184 met Gouda's Glorie 155,5 pnt; 3e Goud 't Lamme Handje. Wanne 10 met Bommetje 152,5 pnt: le Zilver plus Persprijs De Plakkers, Hogeweg 105 met Misgekloond 148 pnt: le Zilver de Wiekenders, De Wieken 51-69 met Strippend over de streep 146,5 pnt. Traditioneel mozaïek: 1. Fam. Koot, Dusselddorpcrweg 19 met Koe te kijk 138 pnt; 2.2 bij 2, De Wieken 9 met Zinloos geweld 133 pnt; 3. Plantraam, Planiraam 2 niet Limmen in de roos 130 pnt. Straat versiering: 1. Rond de Limmer toren, Kerkweg met Hcksenweg 71,5 pnt; 2. W. Appelman, Alkcmadelaan 68,5 pnt: 3. Middenweg met Muscumweg 67 pnt. Kindermozuïcken: IDe Thecklantjes.Theebos 14 met Oliver Co 72 pnt; 2. Rita Bruin, Zomcrschoon 63 mei Spice Girls 70 pnt; 3. Mini-wickers, De Wieken 51-69 met Beste Reclamespot 68 pnt. Bloemsierkunst: l.corry Bakkum, Middcneg 50 met Fantasie 144 pnt; 2. Marja van Duin-Levering, I logeweg 112 133,5 pnt: 3. P. Staring, Zuidkerkenlaan 21 127,5 pnt. lende bloemenfeest. In schril contrast met leuk versierde straten zoals Pagelaan, Theebos, Vuurbaak, Kopmand (schitterend van eenvoud!) en de Kerkweg, waar je je moest hoe den voor de strooien heksen, stonden de her en der langs de weg te koop aangeboden artikelen. Gelukkig waren er ook veel leuke en vrolijke onderwerpen die dit allemaal weer deden vergeten. De niet weg te denken stripfiguren als Donald Duck, Suske en Wiske en Asterix. En meestal niet genoemd, maar wel h,eel lief en schattig zijn de kleine kinderstukken, de konijntjes, de clowntjes, een kabou tertje en de snoezige, jammer genoeg door de regen wat vroegtijdig bruin geworden Calimero (Piep piep hallo). Commotie Elk jaar zijn er wel politieke ontwikke lingen die in Limmen altijd voor veel commotie zorgen. Gelukkig maar, want zij zorgen meteen weer voor leuke Bloemendagen-ideeën. 'Moet het zwembad wijken voor een prestige plein', vroeg het Achtkant zich af. Ook de voorgenomen fusie van Limmen met Castricum en Akersloot ontkwam niet aan een stevige portie kritiek de willekeur op het dartboard op het Plantraam was veelzeggend, evenals 'Gemeente(n)wijzer' in de tuin van Vredeburg. Of Jos van Kemenade, commissaris van de koningin in Noord- Holland zich er tijdens de rondrit door het dorp wat van aangetrokken heeft, zal in de toekomst blijken. Een kreet om hulp kwam van de Sint Maartenschool: 'Wij barsten uit ons jasje' en bijzonder mooi was het stuk 'Limmen bloedt leeg' op de Alkemadelaan. De omvallende domi nostenen symboliseerden het achter elkaar wegtrekken van bedrijven uit Limmen. En last but not least waren daar de winnaars. Meer en meer gaat het erop lijken dat prikkers zich verenigen in groepen en met enorme stukken naar buiten treden. Met het voorspelbare gevolg dat daar dan ook de 'grote' prij zen vallen. Het is dan ook niet niks, die prachtige Vredesduif van De Gouden Vetpan op de Enterij 24, die daarmee de eerste prijs in de wacht sleepte. Ook nummer twee mocht er zijn: De Gaasverwerkers aan de Rijksweg 184 zetten met Gouda's Glorie een weder om indrukwekkend bouwwerk, voor stellende het stadhuis van Gouda, neer. Derde werd Spijkers met Koppijn van Enterij 23-25, die in Vallende Sterren Marco Bakker fraai lieten afgaan. De Vredesduif van De Gouden Vetpan. 2. Gouda's Glorie van De Gaasverwerkers. 3. Vallende Sterren van Spijkers met Koppijn. a'lKMAAR/LIMMEN - Van 6 mei tot 4 augustus presenteert Stichting de Kunst, centrum voor amateurkunst Noord-Holland, bij De Maatschap in Alkmaar het werk van Freddy Arends uit Limmen. Haar schilderijen en pas teltekeningen zijn een directe reactie op het project Dans en Beeld dat de Kunst hield in samenwerking met cre ativiteitscentrum IBIS in Alkmaar. In dit project is de relatie tussen de dans en de# beeldende kunst onderzocht door amateurdansers, beeldende ama teurs en hun docenten. Freddy Arends nam deel aan de works hops van het project en integreerde de dynamiek van dans en muziek in haar werk. Naast direct op dans en muziek geïnspireerd werk, toont Arends werk dat daar direct aan vooraf ging en wat daarna komt. 'Dans en Beeld' is te zien in de Tesselschadestraat 17 in Alkmaar, tijdens kantooruren. LIMMEN - Zondag 19 april werd de derde allround wedstrijd gevist, nabij Nieuwe Niedorp. Onder prima weer somstandigheden zochten zestien deel nemers hun stek op. Waarschijnlijk door het natte en koude weer was de vis echter zeer passief, en waren het vier man die met de voerkoif de vis behoorlijk wisten te vangen. In totaal werd er ruim 31 kilo vis gevan gen. De uitslag: 1. N. Schouws 7.220 gram, 2. H. Delbrugge 5.900 gram, 3. G. Tuijn 3.760 gram, 4. R. Jak 3.160 gram. Zondag 3 mei gaat de witviscompetitie van start met een wedstrijd in het Stet. In deze competitie wordt gevist in een a- en een b-klasse. De a-vissers mogen alle technieken gebruiken en vissen op gewicht. De b-vissers vissen met een vaste hangel van maximaal zeven meter en er wordt op aantal gevist. De vangst moet bewaard worden in een ruim leef- net, na afloop wordt deze dan gecon troleerd. Deze wedstrijd is het gebruik van wormen niet toegestaan. Opgeven kan voor vrijdag 19.00 uur bij G. Boer, tel. 072-5051543. Deelname kost drie gulden. Vertrek op zondag om 7.00 uur bij garage Schilder. De wed strijd duurt 2,5 uur. LIMMEN - De kinderwerkgroep van Conquista gaat op zaterdag 2 mei van 10.30 tot 12.30 uur lentebloemen maken met kinderen van 4 tot 12 jaar. Narcissen, tulpen en andere lentebloe men. De entree is f 1,- tn je krijgt onder het knippen en plakken een lekker glaasje limonade. De tieners gaan weer swingen op de leukste, nummers uit de top 40 en de beste gouwe ouwe. Ben je tussen de 12 en 16 jaar oud, kom dan zaterdag 2 mei van 1900 tot 23.00 uur naar de Con quista tienerdisco met de eigen huis dj. De jongeren vanaf 16 jaanzijn welkom op vrijdag en zaterdag van 20.30 tot 1.00 uur in het jongerencafé. Ook dit jaar organiseert Conquista de nationale Roefeldag van Jantje Beton. Dit jaar in samenwerking met tiener- centrum Tendenz in Heiioo. Daardoor komen er nog meer roefelplaatsen beschikbaar. Dit jaar mogen alle kinde ren van groep 7 en 8 meedoen. Wilt u op deze dag (17 juni) begeleider zijn van een groepje kinderen dat gaat roef elen, neem dan contact op met Sandra Schot 072-5334356. LIMMEN - Koninginnedag wordt in Limmen voor een deel op de fiets gevierd. Tussen 10.00 en 11.00 uur kan er bij het gemeentehuis gestart worden voor de puzzeltocht langs diverse attracties. Van 13.30 tot 17.00 uur is er feest in het dorpspark. Ook daar zijn diverse attracties voor de jeugd, de har monie zorgt voor muziek en er kan een oranjebiertje of frisje gedronken wor den. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op 23 april werd op een parkeerplaats aan de Roelat een Ford Transit bestelauto met kenteken VF- SV-25 aangetroffen. De wagen bleek op 21 april in Alkmaar te zijn gestolen. Op 25 april werd op de Burgemeester Nieuwenhuysenstraat een gestolen per sonenauto gesignaleerd. Na een korte achtervolging kon de bestuurder op de Middenweg worden aangehouden. De auto was op 29 maart in Alkmaar gesto len. Op de Rijksweg werd een bromfiets voor een technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De bestuurder reed met hoge snelheid over het fietspad. De bromfiets beschikte over een te hoog vermogen en proces-verbaal werd op gemaakt. Gevonden voorwerp: een bankbiljet. Verloren voorwerpen: een zwart sleuteletui met sleutels, een donkerblauw-bruine babyschoen. LIMMEN - Op vrijdag 15 mei worden het tuk Noarch en vijf andere korte composities van Egon Kracht opge voerd in de Corneliuskerk. Ruim een jaar is er door harmonieorkest Excel sior, gemengd koor De Windlimmer en vijf solisten gewerkt aan Noarch (dat uit acht delen bestaat) en vijf korte composities. Harmonieorkest Excelsior werd in 1925 opgericht en bestaat uit bijna zee- stig muzikanten. Het orkest staat onder leiding van Cock van der Molen. Het gemengde koor De Windlimmer is speciaal voor dit project in het leven geroepen. De koorleden komen uit Limmen en omliggende gemeenten. Het koor kwam wat moeizaam op gang, maar naarmate de tijd vorderde werd er met een steeds groter enthousiasme gereperteerd. De Windlimmer staat onder leiding van dirigent Jelle Jan Klinkert uit Castricum. Eén van de solisten is fluitiste José Winkelaar, die haar opleiding genoot aan de muziekschool Zaanstreek, de Harvard Muziekopleiding in Massa chusetts (USA) en bij diverse cursus sen aan de Muziek Pedagogische Academie in Alkmaar. Kaarten zijn te koop bij Albert Heijn aan de Vuur baak. Reserveren kan bij het gemeen tehuis, tel. 072-5051458 of de biblio theek, tel. 5052135. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde SV Vredeburg ronde 24 van de interne schaakcompetitie. Met nog twee ron den te gaan is de spanningom het kam pioenschap te snijden. E. Stolp zag zijn voorsprong op concurrent J. Admiraal drastisch slinken door een verlies in tijdnood tegen de immer gevaarlijke G. Hafkamp. Stolp had een niet te stuiten vrijpion ondersteund door een sterk paard. Met nog vijf minuten op de klok speelde Stolp a tempo een logische paardzet, maar zag niet het schaakmat in één zet dat Hafkamp als laatste kans in de stelling had gebracht. J. Admiraal profiteerde hiervan in zijn partij tegen D. Schut door vanuit de Scandinavische opening en pion te win nen en een grote druk op de koning te creëren. Na dameruil zag Schut geen verdediging meer gaf op J. Limmen en H. Ebels bevestigden hun plaats bij de eerste zes door respectievelijk te win nen van G. de Graaf en R. vd. Storm. B. Stolp had grote moeite met de onbe rekenbare H. Brak. In een betere stel ling verloor Brak echter zijn concentra tie, waarna Stolp toch nog aan het lang ste eind kon trekken. In de B-groep zakte Maarten Kos naar de derde plaats door te verliezen van buurtgenoot Robert Termes. Koploper Koen Kramer won van Paul Mooij en Kevin Keijzer staat stevig op de tweede plaats door zijn overwinning op de ster ke Jeroen Duin. Jarno Stuifbergen was opgepept door zijn schoolpresentatie over het schaakspel en won van Helen Termes. Uitslagen A-groep: E. Stolp-G. Hafkamp 0-1, J. Admiraal-D. Schut 1-0, J. Limmen-G. de Graaf 1-0, R. vd Storm-H. Ebels 0-1. H. Brak-B. Stolp 0-1, H. Levering-V. Deen 0-1, K. Aafjes-J. de Graaf remi se, T. Al-M. Wester 01 en N. Pepping-E. van Duin 0- 1. B-groep: Maarten Kos-Robert Termes 0-1, Paul Mooij-Koen Kramer 0-1. Jeroen Duin-Kevin Keijzer 0-1. Duncan Keijzer-Karin Kos 1-0, Mark Beentjes-Cees Pepping 0-1. Barry Blekemolen-Jan Valkering 0-1. Pandora van Rees-Tjeerd Blom 1-0, Jarno StuifbergenTHelen Termes 1-0 en Mary Hoogeboom-Éveline Beentjes 1-0. (foto's André Drescher) f LIMMEN - Jeugdvisclub Samen Beet is de hengelsportvereniging voof .de jeugd van Limmen. Iedereen, zowel jpngens als meisjes van 8 tot 15 jaar, kan lid worden en gratis deelnemen aan de viswedstrijden. Hiernaast vin den nog enkele andere activiteiten plaats, zoals filmavonden en spelletjes middagen. Dit jaar besteedt Samen Beet extra aandacht aan flora en fauna langs de waterkant. De wedstrijden vinden plaats in 't Stet, de Laandervaart en de Schulpvaart en worden op zaterdag van 19.00 tot 20.30 uur gevist. Op 16 mei is de eerste wedstrijd van de competitie. Voor informatie over aanmelden bel je Rob Jak, 072-5053858. LIMMEN - Het eerste herenteam van tennisvereniging Limmen heeft de eer ste twee competitiewedstrijden met nipt verschil verloren (2-4). Vorige week was Egmond 2 net te sterk (winst partijen waren van Perry Meijer de single en de dubbel van Frans Beentjes en Perry Meijer). Afgelopen zaterdag was het eerste team van Egmond de tegenstander. Door de hevige regenval leek het afge last te worden, maar gelukkig kon er uitgeweken worden naar het Goede Veld in Alkmaar. Aanvoerder Perry Meijer speelde als eerste tegen Jascha de Goede. De Goede (vorig jaar win naar van diverse BI toernooien) en Meijer maakten er een prachtige partij van. Uiteindelijk was het De Goede die net iets sterker was, maar was het Meijer die de complimenten kreeg (0-6, 6-1,6-7). Niet opgewassen Frits Zandbergen kon tegen Ron Verschoor de stand niet gelijk brengen. Zandbergen was niet opgewassen te gen het service-volley spel van Ver schoor (6-7, 3-6). Paul Klaver deed wat van hem verwacht werd in zijn partij tegen Jan Visser. Klaver speelde een geconcentreerde partij en pakte het eerste punt voor Limmen (6-3,6-4). De laatste singlepartij ging ook naar Egmond, omdat Ton Huysmans geen vuist kon maken tegeij de geroutineer de Peter Bruin (6-7,2-6). Het laatste punt van Limmen werd behaald door het dubbelspel van Frans Beentjes en Perry Meijer. Zij speelden een puike partij en lieten weinig heel van hun tegenstanders. De doelstelling (handhaving in de eerste klasse) komt door deze twee nederlagen niet in gevaar, aangezien Limmen de eerste competitiewedstrijden tegen de sterk ste tegenstanders uitkomt. Volgende week wordt er uitgespeeld tegen Neckslag uit Purmerend, ook een titel kandidaat.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 13