6 HEILOO Let op! Stemmen op 6 mei Afdelingen Welzijn en Burgerzaken 13 mei a.s. gesloten Gewijzigde openingstij den gemeentehuis Uitslag Tweede Kamer verkiezingen te volgen in Open Huis Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal .ftNTf Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Koninginnedag Telefoonnummer meldingen grofhuisafval 072 - 535 68 88 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 29 APRIL Wijziging datum leging rolemmers Koninginnedag De grijze rolemmers die normaliter op don derdag 30 april 1998 (Koninginnedag) zou den worden geleegdworden nu op vrijdag 1 mei 1998 geleegd. /r'' Bevrijdingsdag De groene gft-rolemmers die normaliter op dinsdag 5 mei 1998 (Bevrijdingsdag) zou den worden geleegd, worden nu op maan dag 4 mei 1998 geleegd. Grofhuisafval Zowel op donderdag 30 april 1998 als op dinsdag 5 mei 1998 wordt géén grofhuisaf val opgehaald. Y- Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op vrijdag 1 mei en op maandag 4 mei a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeu ren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Geen avondopenstelling van het gemeentehuis op 4 mei Vanwege de nationale dodenherdenking is het gemeentehuis op maandagavond 4 mei 1998 niet geopend. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 11 mei 1998tussen 18.00 en 20.00 uur. Op vrijdag 1 mei 1998 zijn het gemeente huis en de gemeentelijke onderkomens wel gewoon geopend. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 2 mei a.s. ook open tussen 09.00 en 12.00 uur. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, 072 - 535 66 41. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 23 april 1998 Geboorten Manon, d.v. R.J. Klaver en B.H. van der Linden Eline, d.v. J. Sibma en G. Wolters Elders geboren Liesanne R., d.v. J.W.M.M.M. de Wijs en D.R. Staas Yoeri, z.v. S.H. Hemmer en A.C. Zoon Angela G.L.W.M., d.v. H.R.A.L.M. Mastenbroek en B.A.S.W. van Roode Jim A.G.A., z.v. H.M.A. Taylor en N.E. van Duuren Danielle A., d.v. E.W. McNee en S.P. Amabile Malou, d.v. F.H.A.M. Kroon en C.C. van den Hoek Linde, d.v. H. Middelbeek en E.C.A. Valkering Rick, z.v. J.M. Orij en C.J. Lambregts Jop, z.v. G.P. Stolwijk en M.C. van Velzen Dion T., z.v. M.W. de Jager en Y.H.M. Knijn Björn E., z.v. T. Polman en J.M. van Vuure Huwelijksaangiften M.A. van Noord en E. Ouweltjes A. Henriet en J.C. Stolwijk M.D.J. Vogelzang en K. Koutouzi G.F. van de Putte en G.M.W. Hilt Overleden F.X. Schoen Elders overleden M.J. Möring ev. Keizer T. de Geus ev. de Boer W. Faber ev. Kemme R. Zorg Let op bij welk stembureau u kunt stemmen! Op woensdag 6 mei a.s. vindt de Verkiezing van de Tweede Kamer der Staten Generaal plaats. Uw stemkaart voor deze verkiezingen heeft u al in de brievenbus gekregen. Waar kunt u uw stem uitbrengen? Op uw stemkaart staat het stembureau ver meld waar u uw stem kunt uitbrengen. In de wijk Ypestein zijn twee stembureauséén in het Gezondheidscentrum aan De Krommert en één in de Ypsalon. Check voor u gaat stemmen uw stemkaart bij welk stembureau u uw stem kunt uitbrengen. Zo voorkomt u, dat u bij het verkeerde stem bureau staat! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Politieke markt in Winkelhof 't Loo Op zaterdag 2 mei 1998 wordt tussen 10.00 en 16.00 uur een politieke markt gehouden in Winkelhof 't Loo. Alle politieke partijen van Heiloo presenteren zich op deze politieke markt. Bent u nog een "zwevende kiezer", dan kunt u bij de diverse politieke partijen met uw vragen terecht. Wellicht vergemakke lijkt dit uw keuze! Vanwege een personeelsbijeenkomst zijn de afdelingen Welzijn en Burgerzaken op woensdag 13 mei a.s. gesloten. Geen paspoorten en rijbewijzen etc. Dit betekent dat u op 13 mei bijvoorbeeld geen paspoort, rijbewijs of uittreksel uit het geboorteregister kunt afhalen. Ook voor huisvesting, huursubsidie, de Algemene Bijstandswet, onderwijs en sport en recreatie etc. kunt u 13 mei a.s. niet terecht. Het Woonzorgloket Het Woonzorgloket is op 13 mei a.s. ook gesloten. Normaliter is het Woonzorgloket telefonisch bereikbaar onder nummer 072 - 535 67 03. Op 13 mei a.s. kunt u een boodschap inspreken op het antwoordappa raat. U wordt de volgende dag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Wanneer kunt u wel weer terecht De afdelingen Welzijn en Burgerzaken zijn alleen op woensdag 13 mei gesloten. Op donderdag 14 mei kunt u tussen 08.00 en 12.30 weer gewoon op de afdelingen terecht, 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 11 mei 1998 tussen 18.00 en 20.00 uur. In verband met Koninginnedag en Bevrijdingsdag zijn het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens op don derdag 30 april en dinsdag 5 mei 1998 gesloten. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 2 mei a.s. wel geopend. In verband met de nationale dodenher denking is er op maandag 4 mei 1998 geen avondopenstelling. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 11 mei 1998 van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Op woensdag 6 mei 1998 worden de Tweede Kamer verkiezingen gehouden. Net als bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn de stembureau 's tot 20.00 uur open. Na dit tijdstip worden de stemmen geteld. Wilt u de uitslag van de verkiezingen volgen? Vanaf 20.30 uur bent u van harte welkom in de foyer van het Open Huis. Hier wordt de uit slag van de Tweede Kamer verkiezing gepre senteerd middels een groot projectiescherm. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toe gestaan is bij volmacht te stemmen. Machtiging door overdracht van de oproe- pingskaart - De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem /haar te stemmen, door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kan didaatstelling (24 maart 1998) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kie zer die de volmacht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem in het district waar hij/zij staat ingeschreven uitbrengen. Een kiezer mag niét meer dan twee aanwijzin gen als gemachtigde aannemen. De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toe gestaan is zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (24 maart 1998) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 1 mei 1998. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezers pas, kan zich ter uitoefening van zijn/haar keuze binnen de woongemeente vervoegen tot ieder willekeurig stemburo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Vrijmarkt 1998 op het Looplein nabij Winkelhof 't Loo De Vrijmarkt wordt gehouden op donderdag 30 april 1998 tussen 09.00 en 12.00 uur op het Looplein nabij Winkelhof 't Loo. De organisatie is in handen van de Organisatiecomité Vrijmarkt St. Radboudschool in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De kinderen tot en met 12 jaar oud kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulletjes van zolder of uit hun kamer te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of hun zelfgemaakte eetwaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdienen. Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! De organisatie zorgt voor koffie (tegen een kleine bijdrage) en de kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. Het Heilooër Harmonie orkest Caecilia speelt tussen 09.30 en 11.30 uur in de muziektent. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong en oud is van harte welkom rondom Winkelhof 't Loo. Tot donderdag 30 april 1998 tussen 09.00 uur en 12.00 uur! Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 3 tot en met 9 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Baetenburg 28 - vergroten woning; Westerweg 297 - vergroten woning- De Moestuin 15 - vergroten woning; Obriglaan 29 - bouw garage/berging na sloop bestaande garage. Ter inzage De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 1 mei 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 072-535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid om de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen. De Brink 11, A. Maduro - plaatsen dakkapel; De Krommert 53, M.J.A. Arens - vergroten woning; Boekenstein 97, E. Schong - plaatsen dakkapel; Laan van Frans 8, C. Bakker - plaatsen erker; Pijlemeeth 1, E.H. van Randeraat - vergroten woning; Westerweg 330, C.H. Smit - vergroten woning; De Kuilenaar 13, P.H. Leerink - vergroten woning; Westerweg 324, P.F. de Haan - vergroten woning en plaatsen berging. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: De Brink 1, R.J. Houtenbos - oprichten garage/berging; De Kleine Kanne, W. Sterkenburg - vergroten woning (kapruimte en dakkapellen); Kennemerstraatweg 83, R.H.C. Winter - vergroten kantoor; Oosterzijweg 30, J.T. van Diepen - vergroten woning en plaatsen dakkapel; Boekenstein 104, W. Blakborn - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift'indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek 4 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4