Woningstichting Heiloo f^NT£ 4 Akersloot Expositie Gemaal 1879 HEILOO HELP HET GELUK'N 404040 Woonkeuzebon l èn Dodenherdenking in Heiloo Kleijn Barlaken 19 Incidentele afsluiting Kuillaan vanwege paddentrek ri in PAGINA 6 Vervolg informatierubriek Op maandag 4 mei a.s. wordt ook in Heiloo de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. U kunt dan meelopen met de Stille Tocht naar het monument "De Man van Vught", waar de twee minuten stilte in acht worden genomen en de kranslegging plaatsvindt. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering in de Moeder Gods kerk aan de Holleweg, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De dodenherdenking wordt afgesloten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma 18.00 uur, vlaggen halfstok Vanaf dit tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen halfstok. Ook particulie ren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur, Stille Tocht Omstreeks dit tijdstip vertrekt vanaf de Bergeonstraat, hoek Holleweg, de Stille Tocht naar het monument "De Man van Vught". ledereen is uitgenodigd aan deze Stille Tocht deel te nemen. 19.50 uur, aankomst van de Stille Tocht bij het monument Harmonie Caecilia zal toepasselijke muziek ten gehore brengen. Na het spelen van "The last post" door een solist van Showband Heiloo wordt om 20.00 uur, twee minuten stilte in acht genomen Na deze stilte zal door enkele gidsen en/of verkenners namens het college van burge meester en wethouders een krans bij het monument gelegd worden. 20.10 uur, samenzang Na het bloemen leggen wordt de plechtigheid besloten met het gezamenlijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. 20.30 uur, muzikaal gedeelte De dodenherdenking zal in de Witte Kerk met een kort muzikaal gedeelte worden afgeslo ten. Uitgevoerd wordt ondermeer "Vier ernste Gesange" van Johannes Brahms. Dit werk is het best te omschrijven als een korte solocan tate, gecomponeerd en geschreven als een soort intiem en persoonlijk requiem, dat geba seerd is op enkele bijbelteksten (o.m. uit Prediker). Voorts staan een aria uit de "Messiah" van Handel, een aria uit het "Requiem" van Verdi, een lied van Schubert (Litanei), en een korte pianosolo op het pro gramma. «IT- TE HUUR voor inwoners van Heiloo met koppel-indicatie Uitvoerenden zijn René van Sluis (bas) en Eva Scholtens (vleugel). Het muzikale gedeelte van de herdenking begint om 20.30 uur en duurt ca. 35 minuten. De toegang is, zoals gebruikelijk, gratis. Meer informatie Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opne men met de heer J. Beelen, afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 66 83. Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informatie, advies en vragen ovèr de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alar meringssysteem, warme maaltijdvoor ziening, vervoersvoorzieningen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (verpleeg kundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot .en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereik baar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Sinds 23 april jl. is de heer A.Th. Delleman, het gezicht van het Woonzorgloket, de Indicatiecommissie en maatschappelijk werker, uit dienst getreden bij de gemeente Heiloo. Het Woonzorgloket blijft uiteraard gewoon bereikbaar. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. De maand april is bijna weer voorbij en dus is de paddentrek zo goed als afgelopen. Dit betekent, dat de Kuillaan ook weer in de nachtelijke uren toegankelijk zal zijn voor het autoverkeer. Het is echter mogelijk dat de padden incidenteel toch nog gaan trekken als het weer hen gunstig gezind is. Daarom kan het gebeuren, dat de Kuillaan tussen 1 en 17 mei a.s. nog een enkele keer tussen 19.00 en 07.00 uur wordt afgesloten. Uiteraard blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar vanaf de Westerweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw E. Swart, tel. 072 - 533 03 24 of met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Giro 555 Den Haag Altijd dorst voortdurend moe... overgewicht... diabetes in uw familie? Koninginnedag Expositie Perspectief Wil Broersen kampioen de Broeikas Tuinexpositie Poppen- en berenbeurs Politieberichten IIITKI.IKPOfiT-29 APRIL kenmerken: huistype verdieping aantal kamers opp.woonkamer huurprijs per mnd: servicekosten eigenaar huuringangsdatum: voorzieningen koppel-woning 1e 3 (inclusief woonkamer) 24 m2 785,85 129,70 incl. stookkosten en water Woningstichting Heiloo 1 juni 1998 c.v.-combi lift voorwaarden: - aantal personen: 1 of 2 - senioren van 65 jaar of ouder - personen met een koppel-indicatie krijgen voorrang - kandidaten die een door de gemeente toewijsbare zelfstandige huurwoning achterlaten met een huurprijs tot 1085,= kunnen voorrang krijgen - netto inkomen per maand: voor alleenstaanden van 1.800,= tot 2.600,= meerpersoons van 2.100,= tot 3.200,= Heeft u interesse en voldoet u aan bovenvermelde voorwaarden dan kunt u zich binnen 5 dagen aanmelden door het insturen van de woonkeuzebon aan Woningstichting Heiloo. Tel. 072-5338536: maandag t/m vrijdag van 9.00 - 12.00 uur Fax. 072-5339437 onvolledig en onjuist ingevulde bonnen worden niet behandeld Ondergetekende reageert op Adres van de woning Naam voorletter(s) Huidig adres Postcode Telefoon Woonplaats Geboortedatum Geb. datum partner Totaal aantal verhuizende personen: Gezamijk netto maandinkomen: Datum koppel-indicatie Datum van inschrijving als woningzoekende van de gemeente Heiloo Alleen in te vullen door doorstromers Type achter te laten woning O koop* O huur* Eigenaar huidige woning Huurprijs huidige woning Handtekening *Aankruisen wat van toepassing is. Woonkeuzebon insturen naar/in de brievenbus deponeren van: Woningstichting Heiloo - Kennemerstraatweg 380 - 1851 BK Heiloo De bon moet binnen 5 dagen na verschijnen van deze krant in bezit zijn van Woningstichting Heiloo. ARTSEN ZONDER GRENZEN KERKEN IN AKTIE/SOH MEMISA MENSEN IN NOOD NEDERLANDSE RODE KRUIS NOVIB TEAR FUND TERRE DES HOMMES UNICEF NEDERLAND STICHTING VLUCHTELING SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES V Internet www.kinderhulp.nl, e-mail: receptie@kinderhulp.nl GIRO DEVENTER VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Ga dan eens naar uw huisarts toe! Laat u controleren op diabetes mellitus. Een tijdige behandeling kan uw klachten én het risico op ernstige complicaties aanzienlijk verminderen. Vraag de gratis informatiebrochure aan bij het: Diabetes Fonds Nederland, Regentesselaan 39, 3818 HH Amersfoort. Bellen kan ook: (033) 46 22 055. AKERSLOOT - Ook in Akersloot staat op donderdag 30 april oranje natuurlijk centraal. En zoals altijd heeft handbalvereniging Meervogels weer een bruisend programma in elkaar gezet in de omgeving van het complex aan de Boschweg. De allervroegste vogels kunnen vanaf 7.30 tot 10.00 uur starten voor de Koninginnewandeltocht bij de kantine van de vereniging. Tussen 8.30 en 15.30 uur is er de tradtionele vrijmarkt waar weer van alles te koop is. Verder is er gedurende die dag nog heel veel meer te beleven. Vanaf 11.00 uur zijn er de minikermis met héél veel spelletjes en wedstrijden op de super- slide (een soort reuzensjoelbak). Tussen 11.00 en 12.00 uur en 14.00 en 15.00 uur is er op het A-veld een snel- zeskamp voor kinderen vanaf 8 jaar met wedstrijdjes als was ophangen, blik lopen en kruiwagen rijden. Op diezelf de tijden kunnen de kinderen ook mee doen aan dartwedstrijden. Om 12.00 uur vertrekt de optocht van versierde fietsen vanaf Sporthal De Lelie. Bij het gemeentehuis wordt een aubade gehouden voor de koningin, die burgemeester Cornelisse zeker niet wil missen. Kinderen vanaf 3 jaar kunnen zich vanaf 13.00 uur vermaken bij het kin dertheater. Vanaf 14.30 uur kan ieder een zich tenslotte opmaken voor de grote ballonnenwedstrijd. De ballon nen en labels worden dan uitgedeeld bij en in het clubgebouw, om een kwartier later gezamenlijk op te worden gelaten. Alle festiviteiten eindigen om 17.00 uur. BAKKUM - Op Koninginnedag wordt een expositie gehouden van Perspectief in ateliers de Duinrand, Van Olden- barneveldtweg 37, met het thema 'Bak- kum en omgeving'. Te zien zijn schilderijen, aquarellen, et sen en beelden. Ook is er een loterij en kunnen tegen een gerirïge vergoeding portrettekenaars uw portret of dat van uw kind maken. Verder zijn de papie ren trommelaars van de Paulusschool te bewonderen. Op 3 april zijn de ate liers geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op 1,2, en 3 mei van 13.00 tot 17.00 uur. AKERSLOOT - Wil Broersen heeft het damseizoen 1997/1998 afgesloten met het kampioenschap van de Broeikas. Hij nam daarmee de beker over van Gerard Oud, de kampioen van vorig seizoen die nu tweede werd. De eindstanden Groep A: W. Broersen 16-40. G. Oud 16-32, A. Roemeling 16-23, G. J. Zonneveld 16-22. R. Veenstra 7-21. M. Twaalfhoven 16-21. C. De Wit 16-19, A. Broersen 16-19, C. Broersen 16- 14, P. van Diepen 16-14. Groep B: R. Boelens 18-43. L. Ridder 18-37, G. Jansen 18-36, M. Kerssens 18-29, F. Zonneveld 18- 26. G. Berkhout 18-22, W. Laan 18-21, J. Broersen 18-16, C. v. Diepen 18-10, N. Oud 18-3. Groep C:J. van Dijk 18-39, J. Snijder 18-32, N. Laan 18-29, T. Dil 18-27,0. Wever 18-24, E. Boots 18-20. B.Pragt 18-20, R. Bohemen 18-20. C. Omerov 18- 15, J. Stam 9-3. AKERSLOOT - De teken- en schilder- groep HUIB draagt op eigen manier bij aan alle festiviteiten op Koninginnedag door een expositie te houden. Deze is te bezichtigen in de tuin van één van de leden, Henny Bakker. Het thema is 'feest', een begrip dat door de schil dersleden op eigen manier en in ver schillende technieken wordt geïnter preteerd. Het adres is Koningsweg 62 (bij slecht weer in de bijgebouwen), kijkers zijn welkom van 10.00 tot 17.00 uur. AKERSLOOT - Op zondag 3 mei is er een poppen- en berenbeurs in Motel Akersloot van 10.30 tot 17.00 uur. De entree is f 5,-, kinderen tot 12 jaar gra tis en 65+ f 4,-. Er zal een grote verscheidenheid aan poppen te zien zijn, zoals replica's, karakter- en kunstlerenpoppen en fan tasiefiguren poppen die alleen met de hand worden gemaakt. Ook is er plaats ingeruimd voor beren, in alle maten en ook wel kleuren. De poppendokter zal zeer zeker niet ontbreken en repareert ter plekke. Oude, antieke poppen en beren kunnen worden getaxeerd en er worden de monstraties gegeven, zodat beginnende maaksters eens kunnen zien hoe een pop of beer tot stand komt. AKERSLOOT - Op 23 april vond op de Startingerweg tussen de Uitgeester- weg en de Sluisweg een aanrijding tus sen een motorfiets en een personen auto plaats. De bestuurder van de per sonenauto moest ter hoogte van de rij baanversmalling remmen voor een te gemoetkomend landbouwvoertuig. De achter hem rijdende motorrijder had dit te laat in de gaten en kon een aan rijding niet meer voorkomen. Zowel de motor als de personenauto raakten beschadigd. De motorrijder liep lichte verwondingen op. AKERSLOOT - Van zaterdag 2 tot en met zondag 31 mei is in Gemaal 1879 te Akersloot een expositie te zien van Marcella Spronkers-Hagenaar en Jen- nigje Reitsma. De titel van de expositie is 'Natuurlijk natuur'. Marcella Spronkers-Hagenaar is een jonge fotografe uit Koog aan de Zaan en zij toont haar foto's van de natuur. Natuur is haar inspiratiebron en bij de totstandkoming van deze fotoserie was dit dan ook het belangrijkste uitgangs punt. Telkens weer raakt zij gefasci neerd door de kleurenpracht en na tuurlijke uitingen. De weergave van verschillende natuurverschijnselen ge ven veel spanning aan deze foto's, die op locaties in verre landen genomen zijn. Op de expositie zijn foto's te zien van vruchten, bloemen, water en ijs. De Doornse kunstenares Jennigje Reitsma exposeert haar keramische werken. Zij wordt geïnspireerd door de overweldigende natuur met haar schoonheid, kracht en zachtheid. Te vens is zij geboeid door oude culturen. Zij slaat een brug tussen deze tegen stellingen door haar hand met het gevoel en de geest mee te laten gaan. De aardewerken zijn zowel gebruiks goed als uiting van vrije vormgeving. Het Gemaal 1879 ligt aan de Fielker- weg en is geopend op zaterdag en op zondag van 13.30 tot 16.30 uur.Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar en donateurs gratis. Naast de expositie is het gemaal zelf te bezichtigen. Elke eerste zondag middag van de maand is maalmiddag. Het gemaal kan dan in werking worden bekeken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6