John van 't Hof verlaat Muziekschool maar blijft trouw aan de muziek ActiMteiê&irt. If#fl No pay no cure Op de bres voor vrouwen in de katholieke kerk Pastor Walstra zegt beroep van uitersten vaarwel i flFWl Björn Vosse clubkam pioen TTV Rozing TV 't Vennewater Opbrengst collecte Roemenië Hi I |ppP i J Fietstocht van Swietochlowice naar Melaune Bedrijven Contact Dagen Koninklijke onderscheiding Natuurwandeling Wimmenummer duinen Kat uit de boom kijken Toen haar vier kinderen naar de mid delbare school gingen, besloot Truus Walstra om theologie te gaan studeren. „Ik was altijd al actief in de kerk, maar had het idee dat ik er niet zo veel van wist." Ze was de eerste vrouw die deze studie deed in een dagopleiding. Aan vankelijk was het zeker niet haar bedoeling om pastoraal werk te gaan doen, ook omdat dat toen nog zeer ongebruikelijk voor vrouwen in de rooms-katholieke kerk. Door een priestertekort veranderde dat enigszins en ook Truus Walstra raakte geïnteres seerd in het vak. Desalniettemin was ze, toen ze als pastoraal werkster in Heiloo werd aangesteld, als zodanig Pastor Truus Walstra-Bosma. (foto Starfield HEILOO - Aan het einde van het tafel- tennisseizoen wordt er bij TTV Rozing zoals altijd gestreden om de clubtitel. Joris Keuning, de titelverdediger, moest de wisselbeker weer ter beschikking stellen. Na de voorronde bleek dat Raymond van Dommelen te sterk was voor Joris en hem geen uitzicht meer gaf op de titel. Paul Koopman profiteerde van deze misstap en werd eerste in deze poule. Raymond en Joris werden res pectievelijk tweede en derde. In de andere poule was de winnaar Björn Vosse, die al zijn partijen in twee sets en met duidelijke cijfers won. Ook Achmed Mahamed, teamgenoot van Björn, kon deze run niet stoppen en moest genoegen nemen met een twee de plaats. De derde en vierde plaats werden be vochten door Achmed en' Raymond. Ravmona, die normaal gesproken voor niets of niemand aan de kant gaat, had het nu toch moeilijk tegen de ervaring die Achmed gedurende een jaar had opgedaan in het eerste team. Hoewel hij de eerste set nog net aan met 24-22 naar zich toe kon trekken, waren de tweede en derde sets voor Achmed, zodat die derde werd in het eindklasse ment. De finale ging tussen Björn en Paul. Alle ingrediënten voor een spetterend duel waren aanwezig. Nadat hij de eer ste set al gewonnen had, stond Paul in de tweede set met 18-16 voor. Toch verloor hij met 21-18. Een derde set moest uitstel brengen. Het was Björn die deze set overduidelijk met 2-12 naar zich toetrok en zich een jaar lang clubkampioen mag noemen. In de najaarscompetitie, die gespeeld wordt bij de Alkmaarse Bedrijfstafel- tennis Bond, is het tweede team be staande uit Jack de Geus, Raymond van Dommelen, Hans Busch, en Paul Koopman kampioen geworden in de vierde klasse. Dit team gaat het vol gend seizoen dus een klasse hoger pro beren. HEILOO - De tweede ronde van de tenniscompetitie^ liep niet voor alle teams van 't Vennewater positief af. Jeroen Wardenburgs eerste gemengde team dat uitkomt in de vijfde klasse verloor thuis met 7 tegen 1 van Grootslag. Het tweede gemengde team dat een klasse lager speelt, won wel: met 6-2 van Oghe 1. Succesvol was ook het eerste damesteam dat op de zondag uitkomt in de districtcompetitie. Dit team onder leiding van Cecile Ouwejan won de ontmoeting tegen Castricum 2 heel overtuigend met 6-0. Het eerste juniorenteam ging thuis ten onder tegen Oudorp met 2 tegen 6. De zaterdagcompetitie verregende voor een groot deel. Enkele wedstrijden werden verplaatst naar de zaal. In de ochtenduren kon nog wel een aantal wedstrijden worden voltooid. Ge mengd 5 van Theo Schouten won met 5-0 van de Zeswielen. In de dameskringcompetitie vond afge lopen woensdag de derby plaats tussen het eerste en het tweede team van t Vennewater. 't Vennewater 1 van Els Timmens won deze prestigewedstrijd overtuigend met 4-0 van het tweede team van aanvoerster Marjo van Soest. Vennewater 8 van Hanneke Ruiter won van Alkmaar met 4-0. Er was slechts een driesetter nodig. Team 11 in de dameskring speelde na een span nende wedstrijd 2-2 tegen Limmen. Een achterstand werd in de laatste wedstrijd goedgemaakt. Ook het damesdistrictteam speelde op de dins dag haalde de volle winst. Met 6-0 werd gewonnen van KLTV. Resterende uitslagen Zondag: gemengd 3 - Juliana 2-6, gemengd 4 - Ready '28 0-8. gemengd 5 - Tie Breakers 7-1-, heren 2 - Animo 5-1. gemengd 1 35+ - Spaarndam 1-4. Kring: Ven 3 - Alkmaar 3-1. Ven. 4-Heerhugovvaard 3-1. Ven 5 1 - Bergen 3-1, Heerhugowaard - Ven 6 2-2. Oudorp - Ven 9 2-2, Ven 10 - Akesloot 2-2, Ven. 12 - Heerhugowaard 1- 3 Heiloo - Ven 13 2-2. Heiloo - Ven. 14 0-4, Alkmaar - Ven. .15 4-0, Ven. 16 - Heerhugowaard 2- 2, Ven 17 - Heerhugowaard 2-2. Hogedijk - Ven. 18 4-0, Ven. 19 - Oudorp 3-1. District; Westerhout - Ven, 2 4-2. Ven. 3 3- Dijkzicht 3-3. HEILOO - De collecte van de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië heeft dit jaar een bedrag van f 8.321,10 opge bracht. Ruim vijfitg collectanten haal den deze recordopbrengst bij elkaar. Met dit geld kan de stichting weer een hulptransport bekostigen. Op 16 mei vertrekt een volgeladen vrachtwagen met aanhanger richting Roemenië. De vrijwilligers volgen in een personenbusje en dragen er zorg voor dat de kleding, goederen, medicij nen en leermiddelen op de juiste plaats terecht komen. Wie de collectant heeft gemist en de stichting toch financieel wil steunen, kan een gift storten op giro 1708566 ten name van de Stichting Hulp Kinder tehuizen Roemenië. Voor meer infor matie over het werk van de stichting kunt u contact opnemen met H. Kraak- man-Reuling, tel. 072-5332713. HEILOO - 'Zweethok' staat er ge schreven boven de directeurskamer op de Muziek- en Dansschool Heiloo. Het bordje blijkt een overblijfsel van het Heksenbal dat twee dagen ervoor in het gebouw werd gehouden. En hoe grappig bedoeld ook, een kern van waarheid zit er wel in: gezweet is er af en toe behoorlijk in het vertrek dat zeventien jaar lang domein was van directeur John van 't Hof. Afgelopen vrijdag trok hij de deur voor het laatst achter zich dicht om te gaan genieten van de vut. Veel van de energie die Van 't Hof de afgelopen zeventien jaar in 'zijn' muziekschool stak, ging op aan het doorvoeren van steeds nieuwe bezuini gingen „Toen ik hier kwam, in een prachtig nieuw gebouw aan Het Veld dat er net een jaar stond, viel ik direct met m'n neus in de boter. En steeds ging er wat van de subsidie af. De limiet is nu bereikt. We hebben een flinke wachtlijst, maar er is niet genoeg geld voor meer lesuren en docenten." Zelfs op zijn laatste werkdag zal Van 't Hof het niet laten om te .pleiten voor zoveel mogelijk gemeentelijke subsidie voor de Muziek- en Dansschool. Natuurlijk omdat dat zijn taak is als directeur, maar ook omdat hij oprecht overtpigd is van het nut van muziek- en danson- derwijs aan kinderen en volwassenen. Met een enorm enthousiasme vertelt hij over muziek, wat volgens hem een 'fantastische vrijetijdsbesteding' is. „Je kunt je eigen richting kiezen in instru ment en in de soort muziek die je wilt maken. Verder betekent samenspelen met "'anderen samen een {product maken, iets wat heel veel plezier kan geven. Zelf muziek maken is een verrij king van je leven." Stevige toon Zelf is John van 't Hof dan ook een gedreven musicus. De trombone is zijn grote liefde, 'vanwege de rijke, warme, stevige toon'. Als leraar Nederlands begon hij pas op latere leeftijd aan zijn studie directie aan het conservatorium. De baan als directeur van de muziek school in-Heiloo, die hij kreeg toen hij begin veertig was, leek hem vooral leuk omdat hij dan lekker zou kunnen rege len en organiseren. Dat heeft hij dan ook volop kunnen doen, hoewel hij niet alle ideeën die hij had toen hij begon heeft kunnen uit voeren. „Ik wilde hier graag een paar grote schoolorkesten hebben, maar dat is niet gelukt. De animo voor het spelen in ensembles is in Heiloo niet groot. De meeste leerlingen willen toch nog gewoon ouderwets individueel les heb ben." Hoewel dat laatste wijst op weinig ver andering, is de muziekschool volgens Van 't Hof zeker niet meer hetzelfde als zeventien jaar geleden. Zo kwam er in 1993 een samenvoeging met een dans school tot stand. „Het heeft de school een meerwaarde gegeven, en buiten dat is dans in feite ook een muziekvaardig- heid." Maar ook het muziekonderwijs zelf is niet meer als voorheen. „Een grote ver andering is de komst van de computer. Tegenwoordig is dat een geweldig hulp middel met ongekende mogelijkheden voor leerlingen bij het muziek maken, aldus Van 't Hof. Ook noemt hij de grote ommezwaai die er ongeveer tien jaar geleden kwam in de muziekkeuze. „Vroeger was het voornamelijk klas siek, nu is het een heel breed scala, met ook veel lichte muziek, pop en jazz." Geen tijd voor vervelen Toch is de keuze er voor de leerlingen in de loop der jaren niet makkelijker op geworden. „De kinderen van nu heb ben het volgens mij veel te druk. Op maandag hebben ze paardrijden, op dinsdag voetballen en ga zo maar door. Ze hebben eigenlijk geen tijd meer om zich gewoon eens te vervelen. En tja, het muziekonderwijs komt vaak op de laatste plaats in de planning omdat het individueel is. Bovendien: om het eën beetje goed te leren móet je gewoon elke dag oefenen." Ondanks dat het dus niet altijd even makkelijk geweest moet zijn, kijkt John van 't Hof naar eigen zeggen met veel plezier terug op de afgelopen zeventien jaar. „Vooral vanwege de sfeer die er hier is onder de collega's om er samen iets van te maken. Daarbij heb ik geprobeerd om van de school een plek te maken waar mensen graag komen en om alle voorwaarden te scheppen zodat docenten zich volledig aan het lesgeven kunnen wijden. Want zij moeten het uiteindelijk doen. In de leskamer ge beurt het en als de les niet goed is, sta ik met lege handen. In alle redelijkheid durf ik te zeggen dat ik daarin wel geslaagd ben." Toch kijkt hij ook erg uit naar de nieu we periode die nu aanbreekt. „Ik heb alweer een ensemble opgezocht om weer lékker zelf trombone te spelen, want daar heb ik de laatste jaren weinig gelegenheid voor gehad.' Daarnaast is er dan ook nog de Brassband Haarlem, waar Van 't Hof de dirigentenstok zwaait. „Het lijkt me leuk om voor dat orkest wat meer te gaan arrangeren." Op de Muziek- en Dansschool zullen ze hem niet meer zien. „Nee hoor, daar kom ik niet meer. Natuurlijk zal ik wel contact houden met een aantal docen ten, maar ik wil dé nieuwe directeur Jacques van der Sterren niet voor de voeten lopen. Ik ben ervan overtuigd dat die het prima zelf redt." t HEILOO - Onder het motto 'No pay no cure' voerden verpleegkundigen van PC Willibrord vorige week actie. Zij willen in de nieuwe CAO loonsverhoging, maar de werkgevers willen liier niet aan zolang liet Rijk hier geen extra geld voorgeeft. Ook vandaag zullen er overal in het land en met name in de 'ziekenhuizen acties gevoerd worden voor een betere CAO(foto Starfield) Het Trefpunt Tot 5 mei expositie van aquarellen van Jac. van der Plaat. De Oude Pastorij Tentoonstelling 'Verzamelingen verza meld' in de Oudheidskamer aan de Nic. 'Beetsweg 94, geopend op dinsdag tus sen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. PC Willibrord Museum van het psychiatrisch centrum aan de Kennemerstraatweg 464 zater dag 2 mei geopend tussen 14.00 en 16.00 uur, toegang gratis. Zorgcentrum Overkerck Tot en met 5 juni expositie van aquarel len van Jeanne Lienos. Silhouet Tot en met 30 mei expositie van aqua rellen van Irma van de Zande aan de Kennemerstraatweg 99, tijdens open- ningsuren. Bibliotheek Tentoonstellingen tot 25 mei in de vol wassenen-afdeling 'Verkiezingen, vre de vroeger en nu' en in de jeugdafde ling 'Vrede en oorlog'. Tot 22 mei ten toonstelling in de kleuterafdeling 't Voorjaar komt'. Hallemhuis Tot en met 8 juni expositie van werk van Egmonders Mark en Judith Broer- sen, Ewoud de Groot en Paulus Kra mer. Gebouw aan de Heerenweg 45 A A in Egmond-Binnen geopend op zater dag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 10 mei expositie van schil derwerken van Doris Groeneveld en schilderijen en sculpturen van Ruud Ditmarsch. TC Hogedijk Maandag 4 mei racketavond, aanvang 19.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 9 mei groepsexpositie van werken van Marija Ilic (kolografie en linogravures), Joyce Ennik (polystyr- eendrukken), Karen Opstelten (aqua rellen), Hanneke Saaltink en Elly Stolwijk (tekeningen). Galerie aan de Dijk 1 in Alkmaar open van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en na afspraak op tel. 072-5124022. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 14 juni schilderijen van Charley Toorop en Edgar Fernhout en tentoonstelling van textiel uit 'het depot. Info op tel. 072-5110737. John van 7 Hof vindt de computer een aanwinst voor het muziekonderwijs. HEILOO - 'Onthaasten', dat is wat Truus Walstra-Bosma vooral gaat doen binnenkort. Als pastor in de rooms-kat holieke parochie in Heiloo moest ze haar tijd continu zorgvuldig in- en ver delen. Met een overvolle agenda bleef er meestal weinig tijd over voor al die andere leuke dingen die er nog te doen zijn. Ruim twaalf jaar lang preekte ze in de Willibrorduskerk en Moeder Godskerk en werkte tussen uitersten: ze begeleid de mensen bij leven en dood en alles wat daar tussenin ligt. En dat in een kerk waar, zeker toen ze begon, maar weinig vrouwen in deze functie werk zaam zijn. Inmiddels is ze in Heiloo zo ingeburgerd dat veel parochianen haar hun spijt al hebben betuigd dat ze op I mei met pensioen gaat. Maar dat is zeker niet vanzelf gegaan, volgens pas tor Walstra. „Het was minder makke- liik dan het er aan de buitenkant uit zag" n Na haar pensionering zet collega Helsloot de werkzaamheden voorlopig alleen voort. Dat er nog geen opvolger is benoemd komt onder meer door het afnemende bezoek aan de kerk, een ontwikkeling die pastoor Walstra van dichtbij heeft meegemaakt in de afgelo pen twaalf jaar. „Jammer, want ik ga er vanuit dat geloven een goed iets is. Nu zijn er heel wat mensen die zeggen 'ik ga niet naar de kerk, maar ik geloof wel'. Natuurlijk mag dat, maar ik denk dat als je echt wilt blijven geloven, het goed is dat dat geloof af en toe gevoed wordt met verhalen en symbolen uit de kerk." Volgens haar komt het massale bezoek aan de kerk vóór en vlak na de Tweede Wereldoorlog niet meer terug. „Vroe ger had de kerk ook veel meer een sociale functie, mensen kwamen er om elkaar te ontmoeten. Maar nu is er op dat gebied zoveel meer aanbod. En bovendien spreekt het passief zitten in de kerkbanken tegenwoordig veel min der aan." Toch blijft er volgens pastor Walstra behoefte aan een kerk. „Er zal altijd een groep blijven die uit overtuiging en behoefte blijft komen, al is die groep dan minder groot." Ze heeft daarom ook hoop dat misschien toch een opvol ger voor haar wordt aangesteld. „En als ik daar zelf iets over te zeggen zou heb ben, zou dat weer een vrouw worden." niet alleen de eerste vrouw in de parochie maar ook in dé regio. Een lange periode van wennen brak aan, zowel voor haar mannelijke colle ga's in de regio en de parochianen als voor haarzelf. „Tijdens de vergaderin gen in de regio's merkte ik dat mijn mannelijke collega's toch een heel spe cifiek taalgebruik hadden, waar ik erg aan moest wennen. Bovendien hadden zij allemaal precies dezelfde achter grond qua opleiding en hetzelfde soort leven. Ikzelf had een hele andere route afgelegd en kwam dus met een hele andere inbreng, waar ook zij aan moes ten wennen." De meeste parochianen keken eerst flink de kat uit de boom. „Vooral voor ouderen was de acceptatie niet altijd makkelijk. Ook omdat ik als vrouw geen priester kan worden en dus geen sacramentele handelingen mag verrich ten. In de eucharistieviering mag ik bij voorbeeld niet de woorden uitspreken die bij de Heilige Communie horen." Ze windt er geen doekjes om dat ze dat geen goede zaak vindt. „Zoals ik het ook omstreden vind dat priesters onge huwd moeten zijn. Volgens mij is een celibatair leven omwille van de be schikbaarheid voor de kerk alleen goed als het op vrijwillige basis gebeurt." Vrouwen op de voorgrond Ondanks de lange tijd van wennen is Truus Walstra er, volgens haarzelf mede door de hulp in het begin van haar supervisor, langzamerhand in geslaagd zich een eigen plek te verwerven bin nen de Heilooër rooms-katholieke parochiegemeenschap met haar eigen manier van werken. „Ik denk dat ik bij voorbeeld verschillende mensen over de streep heb kunnen trekken om zich zelf verder te ontwikkelen en een oplei ding te gaan doen voor vrijwilligers werk bij de kerk." Ook in haar preken ontwikkelde pastor Walstra een eigen stijl. „Ik hecht er belang aan dat de verhalen uit de bijbel vooral op een begrijpelijke manier uit gelegd worden. Het moet niet te moei lijk zijn. Daarbij vind ik dat je niet alleen maar van het positieve uit moet gaan en dat mensen alléén maar goede ervaringen hebben." Ze illustreert het met een voorbeeld. „Neem nu een preek voor moederdag. 'Eert uw vader en uw moeder', staat er in de bijbel. Er zijn ook mensen die helemaal niet zo'n goede relatie met hun moeder hebben. Als ik dan alleen maar in de gloria sta te preken, dan denk ik dat ik verkeerd bezig ben." Verder ijverde ze er altijd voor dat vrouwen genoemd worden in de pre ken. „De bijbel is geschreven in een tijd dat vrouwen meer op de achtergrond stonden. Zo heb ik ooit in een preek de uitdrukking 'voor Jan en Alleman' uit gebreid met 'en voor Marie en alle vrouwen'. Niet iedereen was daarvan gecharmeerd, maar volgens mij is dat echt geen spijkers op laag water zoe ken. Er zit iets wezenlijks achter." Juist die eigen invulling die een pastor kan geven aan het beroep, vindt Truus Walstra het mooie van het vak. „En het omgaan met mensen, en dat zal ik str aks ook missen." Nog twee keer gaat ze voor in de vieringen, namelijk op zater dag 16 en zondag 17 mei. Toch ziet ze heel erg uit naar een leven zonder alle verplichtingen. „Nu zie ik het als een soort oase in de woestijn, om eindelijk weer eens dingetjes voor mezelf te kun nen doen en lekker lang op vakantie te gaan." In de katholieke kerk is er wat haar betreft nog heel wat werk aan de win kel, zeker als het om de positie van vrouwen gaat. „Maar er is zo'n lange, taaie traditie op dit gebied, dat dat nog wel eens heel lang kan gaan duren voordat er iets verandert. Ik zie dat niet zo positief." Voor haarzelf is het in elk geval nooit reden geweest om de kerk de rug toe te keren. „Ik denk dat je, door erin te staan, meer bereikt dan er voor weg te lopen. En ik denk dat ik in mijn positie hier, door er alleen maar te zijn, misschien heb gezorgd dat het beeld toch een klein beetje verschuift." HEILOO - Morgen vertrekken Hei- looërs .Ed de Boer en Jaap de Hoop voor een fietstocht van Swietochlowice in zuid- Polen naar Melaune in het voormalige Oost-Duitsland. De twee fietsers verblijven momenteel in Swietochlowice in verband met de viering van het vijfjarig bestaan van de stedenband tussen deze plaats en Heiloo.Toen zij hoorden over een fiets tocht vanuit Heiloo naar Melaune in verband met het tienjarig bestaan van kerkelijke contacten tussen deze plaat sen, ontstond het idee om door een eigen fietstocht een verbinding te maken tussen de twee organisaties. De heren zullen eerst vijfhonderd kilo meter door Polen fietsen. Onderweg staat een bezoek aan een bejaardente huis in Wroclaw op het programma, waarvan het herstel financieel wordt gesteund door de fietstocht van Heiloo naar Melaune. Ed de Boer en Jaap de hoop zullen de laatste kilometers van hun tocht samen fietsen met de deelne mers aan de Heiloo-Melaune tocht. De verwachte aankomst in Melaune is op donderdag 7 of vrijdag 8 mei. ALKMAAR - Op donderdag 7 en vrij dag 8 mei vinden de Bedrijven Contact Dagen voor Noord-Holland Noord plaats in Tenniscentrum 't Goede Veld te Alkmaar. De beurs dient als zakelijk ontmoetingspunt voor ondernemers in de regio. Ondernemers kunnen in een ontspan nen sfeer zakelijke contacten leggen, noviteiten presenteren en hun kennis en kunde ortder de aandacht brengen. Ze krijgen de kans om hun netwerk te verstevigen en nieuwe relaties te ont moeten. Verder kunnen ze op de hoog te blijven van de laatste ontwikkelin gen op hun vakgebied. De deelnemers komen uit zeer ver schillende bedrijfstakken. Dat loopt uiteen van het bank- en verzekerings wezen, industrie en transport tot ge meentes en Kamers van Koophandel. De beurs wordt officieel geopend door R. van Keulen, voorzitter van de regio commissie Noord-Kennemerland van de Kamer van Koophandel voor Noordwest-Holland. De openingstij den zijn op beide dagen van 14.00 tot 22,00 uur. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren. uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Liminen Kerkweg 29 a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombos^ienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek. Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Zwangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel, 5052757. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijk adres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Limmen, tel. 5052048 (bgg 0251- 533480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Limmen. Afspraken: 5335148. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. EGMOND - Vanmorgen reikte burge meester E. Brommet een koninklijke onderscheiding uit aan S.P Hopman uit Egmond aan Zee. De heer Hopman werd benoemd als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de onderscheiding vanwege zijn bijzonder langdurige, trouwe dienst sinds 1963 als vrijwilliger bij de Koninklijke Nederlandse Redding maatschappij in Egmond aan Zee. Daarnaast is hij actief in de plaatselijke rooms-katholieke kerk, in een loop groep, bij botenclub de Werf, bij een visclub en heeft hij jarenlang deel uit gemaakt van de postduivenvereniging. EGMOND - Op zondag 3 mei verzorgt het IVN een wandeling ten noorden van Egmond aan Zee, onder begelei ding van een ervaren natuurgids. Deze wandeling voert u door het grootste, nog levende zeedorpenlandschap in Nederland. De naam zeedorpenlandschap wijst op de gebieden in het duin, die door de kustbewoners ontgonnen zijn voor de landbouw. Hierdoor is onder meer een unieke plantengroei ontstaan, die el ders weinig wordt waargenomen. Tij dens de wandeling zal de gids, behalve op deze flora en fauna, ook ingaan op de cultuurhistorische aspecten van dit unieke landschapstype. Het startpunt is op het parkeerterrein bij het zwembad van Egmond een Zee. De wandeling begint om 10.00 uur en duurt ongeveer twee uur. Omdat de tocht door PWN-gebied gaat, is een duinkaart verplicht. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met Frits Dijkhof, tel. 072-5896050 of Eveline Rutgers, tel. 5124411.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8