072 - 535 68 88 UjihiéM I HEILOO Astma Fonds Uitslag Tweede Kamer verkiezingen te volgen in Open Huis Ontwerp-bestemmingsplan "Egelshoek" ter inzage Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Nieuwe expositie in het gemeentehuis Diverse wegwerkzaamheden in Heiloo Verleende uitwegvergunning Woonzorgloket in Heiloo Schoolvakanties openbaar en bijzonder basisonderwijs in Heiloo PAGINA 4 UITKIJKPOST-6 MEI G Vandaag, woensdag 6 mei 1998, worden de Tweede Kamer verkiezingen gehou den. Net als bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn de stembureaus tot 20.00 uur open. Na dit tijdstip worden de stemmen geteld. Bijeenkomst verkiezingsuitslag Wilt u de uitslag van de verkiezingen vol gen? Vanaf 20.30 uur bent u van harte welkom in de foyer van het Open Huis. Hier wordt de uitslag van de Tweede Kamer verkiezing gepresenteerd middels een groot projectiescherm. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Agenda voor raadsvergadering d.d. 11 mei 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergaderingen d.d. 6 en 14 april 1998 4a. Mededelingen en ingekomen stukken b.Eventuele voorstellen gemeenschappelijke regelingen 5. Instemming met 5e serie wijzigingen op de Bouwverordening 1993 6. Vaststelling saldi van over te hevelen reserves Andere voorzieningen bijzondere basisscholen 7. Verhoging voorbereidingskrediet voor herinrichting Stationsomgeving 8. Begrotingswijzigingen: a. krediet voor vervanging bedrijfsmiddelen brandweer (trekker/manschappen/slangenwagen) b. krediet voor vervanging materieel 1998 afdeling BOR Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met- ingang van 7 mei 1998 gedurende vier weken het ontwerp-bestemmingsplan "Egelshoek" ter inzage ligt. Het ontwerp heeft betrekking op de ontwikke ling van een woongebied op de voormalige sportvelden van De Foresters globaal begrensd door de Belieslaan, Laan van Muijs en de Dors. Openingstijden Het ontwerp kan worden ingezien bij de afde ling VROM in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Ook kan het ontwerp worden inge zien in de openbare bibliotheek aan het Malevoort 13. Gedurende de termijn dat het ontwerp ter inzage ligt kan een ieder schriftelijk zijn ziens wijze omtrent het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad van de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldtngen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Morgen, donderdag 7 mei a.s. wordt om 16.30 uur de nieuwe expositie in het gemeen tehuis geopend door wethouder mevrouw Schoutsen-Bolten. Het gaat om werken van Marjan Groenveld-Lambeck. De expositie is vanaf vrijdag 8 mei a.s. te bezichtigen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. In het leven van Marjan Groenveld-Lambeck (1945) heeft creativiteit altijd een grote rol gespeeld. Zij is zich echter pas volledig aan de kunst gaan wijden, nadat zij begin jaren tachtig door rug- en heupproblemen arbeids ongeschikt raakte. Ze volgde de opleidingen "akte K" (textiele werkvormen) en L. O.-teke nen en gebruikt haar eigen leven als inspira tiebron voor haar werk. Op zoek naar innerlijke rust en een voortdu rende verbondenheid met "al wat is", geeft zij haar dromen, emoties en gevoelens weer in onder andere etsen, schilderwerken, tekenin gen, mandala 's en beeldhouwwerken. De kleuren, oervormen, symbolen en soms ook teksten die zij daarbij gebruikt, geven haar werk zowel een technische als mystieke gelaagdheid. Onderwerpen als androgyniteit en leven vanuit je bron zijn steeds terugkeren de thema 's. "Iedere mens op zich is een heelheid", aldus Marjan. "Niet zwart of wit, niet goed of slecht. En binnen die heelheid kan in meer of minde re mate balans bestaan. Hoe meer je leeft vanuit je eigen innerlijke bron, hoe meer balans en harmonie je zult ervaren". En juist die harmonie en de zoektocht daar naartoe is af te lezen in de werken van Marjan. De kijker kan onwillekeurig de emo tionele, mystieke en energetische aspecten herkennen van zijn/haar eigen proces. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nationaal Fonds Kinderhulp voor de periode van 3 tot en met 9 mei a.s.; - Nederlands Astma Fonds voor de periode van 10 tot en met 16 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. In Heiloo worden de komende weken diverse wegwerkzaamheden uitgevoerd. Werkzaamheden nabij Toyota Dealer De Bruijn-Blokker Ter hoogte van Kennemerstraatweg 187 (nabij Toyota Dealer De Bruijn-Blokker en de krui sing van de Kennemerstraatweg-Stationsweg) worden saneringswerkzaamheden uitgevoerd. De werkzaamheden starten in week 23 en eindigen in week 27. Werkzaamheden aan het riool in fietspad langs de Kennemerstraatweg De riolering in het fietspad aan de westkant langs de Kennemerstraatweg tussen de Ter Coulsterlaan en de Stationsweg wordt vervan gen. De werkzaamheden starten in week 23 en eindigen in week 27. Verkeersmaatregelen Voor de twee hierboven uit te voeren werk zaamheden gelden de volgende verkeers maatregelen: Fietsers van het fietspad aan de westkant van de Kennemerstraatweg worden omgeleid naar het fietspad aan de oostkant van de Kennemerstraatweg. Autoverkeer ondervindt vooralsnog geen hinder van de werkzaamheden. Alleen als tijdens de uitvoering van de werkzaamheden blijkt dat ook sanering van de grond onder het wegdek nodig is, kan dat gedeelte van de weg tijdelijk afgezet worden voor autoverkeer. Werkzaamheden nabij Garage Zander Ter hoogte van Kennemerstraatweg 105 (nabij Garage Zander en de T-splitsing Kennemerstraatweg-Van Aostastraat) worden saneringswerkzaamheden uitgevoerd. De werkzaamheden starten in week 21 en eindigen in week 23. Aanbrengen van middengeleider in Kennemerstraatweg Ter hoogte van de Van Aostastraat wordt in de Kennemerstraatweg een middengeleider aan gebracht. Deze middengeleider zorgt ervoor, dat verkeer vanuit de Van Aostastraat voortaan niet meer linksaf de Kennemerstraatweg op kan rijden. Ook kan verkeer dat vanuit de rich ting Limmen komt vanaf de Kennemerstraatweg voortaan niet meer linksaf de Van Aostastraat inrijden. De werkzaamheden starten in week 21 en eindigen in week 23. Verkeersmaatregelen Voor de twee hierboven uit te voeren werk zaamheden gelden de volgende verkeers maatregelen: De werkzaamheden met betrekking tot de sanering bij Garage Zander en het aanbren gen van de middengeleider zorgen helaas voor verkeersoverlast. Het oostelijk wegvak (verkeer vanuit Limmen richting Alkmaar) van de Kennemerstraatweg wordt vanaf de Frederica 's hof tot aan de Dokterslaan afgezet. Verkeer afkomstig vanuit de richting Limmen wordt omgeleid via de Frederica 's hof door de M. Geesteranusweg en via de Dokterslaan weer terug naar de Kennemerstraatweg. Voor verkeer afkomstig uit de richting Alkmaar is geen omleiding nodig. Fietsverkeer ondervindt nagenoeg geen hin der van de werkzaamheden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer P. Cornelissen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 64. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: - het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Zeeweg 4. Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd krijgt bericht van de afdeling Beheer Openbare Ruimte wanneer deze ver gunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informatie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarme ringssysteem, warme maaltijdvoorziening, vervoersvoorzieningen en invalidepar- keerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (verpleeg kundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een bood schap inspreken op het antwoordappa raat. U wordt de volgende werkdag terug gebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bel len met nummer 072 - 567 00 50. Schooljaar 1998/1999 Herfstvakantie: 17 tot en met 25 oktober 1998 Kerstvakantie: 19 december 1998 tot en met 3 januari 1999 Voorjaarsvakantie: 20 tot en met 28 februari 1999 Paasvakantie: 2 tot en met 5 april 1999 Meivakantie (incl. Hemelvaartweekend): 30 april tot en met 14 mei 1999 Pinkstervakantie: 24 mei 1999 Zomervakantie: 24 juli tot en met 5 september 1999 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer H. Wagenaar van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 636 66 84 Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Oudburgerlaan 11 - veranderen aangebouwde garage in woon ruimte; De Brink 2 - veranderen en vergroten van de berging. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 6 mei 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 ,van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventueel bezwaar in te dienen De Ronge 58, P. Buzing - vergroten woning; Holleweg 104, C.A. Hoogeboom - plaatsen dakkapel en erker; Zeeweg 25, M.G. Zoon-Tromp - plaatsen dakkapel (achter); Zevenhuizerlaan 100, E. van Westerop - vergroten woning; Vossenakkers 5, M.J.J.Pater - plaatsen dakopbouw; Vredenoord 12, G.J. de Boer - plaatsen dakopbouw; Rosendaal 53, T.J. Bakker - vergroten woning; Rosendaal 55, P.A.M. Kleef - vergroten woning; Nicolaas Beetsweg 53, R. Leeuw - vergroten woning. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Themadag vakantie en recreatie voor slechtzienden Brijderstichting GEEF ASTMAPATIENTEN MEER LUCHT Cursus voor startende ondernemers Steunpunt Mantelzorg Spijsverteringsproblemen Themamiddag Informatierubriek I; - i 'MM: MMMM MMmM M MmM HEERHUGOWAARD - De Neder- landse Vereniging van Blinden en Slechtzienden (NVBS) houdt samen met Visio, de regionale instelling voor revalidatie van blinden en slechtzien den, een themadag rond het onderwerp vakantie en recreatie. Deze activiteit vindt plaats op woens dag 13 mei in het gebouw van Visio te Heerhugowaard aan de Gildestraat 3 (nabij het NS-station). Bezoekers van deze themamiddag zijn welkom tussen 10.30 en 16.00 uur. Voor meer informa tie kan men terecht bij de NVBS, tel. 072-5157577 of 5337616. ALKMAAR - De Brijder, centrum voor verslavingsproblematiek, organi seert twee informatieve bijeenkomsten voor ouders of verzorgers van jongeren die (problematisch) soft of xtc gebrui ken. De infocursus vindt plaats op maandag 11 en 18 mei van 19.30 tot 22.00 uur in de Brijderstichting, Kees Boekestraat 20 in Alkmaar. Deelname is gratis. Een informatiemap kost f 5,-. Inschrijven geldt voor beide avonden.' Opgeven kan bij het CDA Alkmaar, 072-5155414. STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS ALKMAAR - De Kamer van Koop handel voor Noordwest-Holland helpt startende ondernemers op weg via de cursus 'Commercieel Plan en Markt onderzoek'. De volgende onderwerpen komen in deze cursus aan de orde: marktonderzoeksvormen, informatie-, bronnen, doelgroepbepaling, het ver werken van onderzoeksresultaten, pro motie en klantenwerving en de organi satie van de afzet. Deze cursus omvat drie dinsdagavon den 12,19 en 26 mei, van 19.00 tot 22.00 uur in het kantoor van de Kamer van Koophandel te Alkmaar. Voor aanmel ding en meer informatie kan contact worden opgenomen met 072-5195757. ALKMAAR - Donderdag 28 mei houdt het Steunpunt Mantelzorg een bijeenkomst voor mantelzorgers in de regio Noord-Kennemerland. Iedereen die de zorg heeft voor een zieke, (gees telijk) gehandicapte of hulpbehoeven de oudere, wordt mantelzorger ge noemd. De regiobijeenkomst is bedoeld voor alle mantelzorgers in Noord-Kenne merland en wordt gehouden in het gebouw van Regionale Thuiszorg, W.M. Dudokweg 55 te Heerhugowaard. Aan vang is 14.00 uur. Het thema van de bij eenkomst is dit keer 'Persoons gebonden budget, hulpmiddel of last?' ALKMAAR- De gezondheidswijzer, het informatiecentrum van Regionale Thuiszorg, besteedt in de maand mei aandacht aan het thema Spijsver teringsproblemen. Er is veel folderma teriaal aanwezig over de spijsvertering, problemen en ziekten die hierbij kun nen voorkomen en hoe u een gezonde spijsvertering kunt bevorderen. U kunt deze informatie gratis ophalen. De Gezondheidswijzer is te vinden bij de GGD, Hertog Aalbrechtweg 5 te Alkmaar. U bent welkom op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur, ook voor andere vragen op het gebied van gezondheid. Tel. 072-5199214. ALKMAAR - Het MCA en Regionale Thuiszorg houden een serie themamid dagen over kanker voor mensen met kanker en hun naasten. Het thema van de achtste bijeenkomst is: werk en werkhervatting. Deze bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 12 mei van 14.00 tot 16.00 uur in het gezondheids centrum Daalmeer, Johanna Naber- straat 43-45 te Alkmaar. De gastspreker is C. Aalders, sociaal verpleegkundige in het Antoni v^n Leeuwenhoek ziekenhuis (AVL) in Amsterdam. Zij bespreekt welke pro blemen zich kunnen voordoen bij werkhervatting en gaat nader in op mogelijke oplossingen. Er is gelegen heid om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. De middag is gratis en aanmelden kan vóór 9 mei op tel. 072-5483500.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4