Lintjesregen druppelt na 11 SI voor al uw binnen- en buitenzonwering. UÊMA NTERIEU Open Dag: zaterdag 16 mei Mnziek a Dansschool Heiloo van 10.30 uur tot 15.00 uur Muziek en Dansschool Heiloo Het Veld l tel. 072-5332460 f 1 pJlÉpi wwwèfibf1 Muziek is geweldig. Hoe jonger, hoe beter. Kom naar de Open dag. Cursusaanbod 1998-1999 Dansen is zingen met je lijf. Klassiek, Jazz- of showballet. Kom langs op 16 mei. PAGINA 10 UITKIJKPOST - 13 MEI HEILOO - Soms gaan foto's een eigen leven leiden. Het rolletje waarop deze foto stond, heeft een kleine wereldreis langs diverse ontwikkelcentra in den lande gemaakt, om uiteindelijk toch bij de Uitkijkpost terug te keren. De foto werd gemaakt tijdens de uitreiking van de koninklijke onderscheidingen op 29 april aan C. Stikkel-Sigling (l) en de heer J. Roelofs, waarover wij vorige week schreven, (foto Starfield Rhododendrons REGIO - De plant van deze maand is de rhododendron. Over de hele wereld komen rhododendrons voor, behalve in Afrika. Niet alleen in de Alpen en het Tibetaanse hoogland, maar ook in het tropische deel van Australië. Meestal zijn ze bladhoudend. De azalea's, die vroeger niet tot de rhododendrons wer den gerekend, zijn echter bladverlie zend. De grotere soorten en kruisingen die in parken en tuinen staan zijn voor het merendeel afkomstig uit Noord- Amerika, van rond de Zwarte Zee en uit de Kaukasus. Kleinere soorten zijn veelal uit Azië ingevoerd. Voor het gebruik in de tuin hebben de grotere rhododendrons twee aantrek kelijke eigenschappen: ze behouden hun prachtig glimmend blad in de win ter en ze bloeien rijk met bijzonder mooie bloemen. De bloei duurt weli- waar slechts enkele weken, maar toch is het een onmisbare bloemheester. Ronde tuilen De rhododendron 'Catawbiense Gran- diflorum' is een brede, 2 tot 3 meter hoge struik met leerachtig, bol staand blad, 6 tot 13 cm lang. De bladeren staan in kransen van 15 tot 20 stuks bij elkaar. Vanaf half mei verschijnen de lilapaarse bloemen in dichte, vrijwel ronde tuilen. 'Catawbiense Grandiflo- rum' is bijzonder winterhard, de reden, waarom hij veel wordt aangeplant als solitair, in grote groepen en onder bomen die een lichte schaduw geven. Vanaf de negentiende eeuw zijn door kwekers heel veel rhododendronsoor- ten gekruist, met als resultaat een onge looflijke hoeveelheid kruisingen of hybriden. Alleen al in Nederland zijn meer dan 2700 soorten en hybriden (inclusief de tuinazalea's) verkrijgbaar. Deze soorten groeien gemakkelijk wanneer ze op de juiste plek staan, op voedzame, vochtige maar niet nat blij vende, kalkvrije grond. Dat laatste is vanzelfsprekend als men weet dat de rhododendron tot de heidefamilie behoort. Met veel bladcompost is de bodem eventueel te verbeteren. Schoffelen uit den boze Zet rhododendrons nooit in de volle zon, want ze wortelen vrij oppervlak kig. De bovenlaag van de grond droogt dan teveel uit, het blad wordt lelijk en de struik groeit slecht. Schoffelen rond rhododendrons is om dezelfde reden uit den boze, de wortels beschadigen dan snel. Een laag afgevallen blad in de herfst rond de struiken laten liggen of aanbrengen helpt bij het verbeteren van de groeiomstandigheden. Op grond waar eerder rhododendrons hebben gestaan doen planten het nog beter. Daarin bevindt zich namelijk een bodemschimmel, die de wortels van de planten helpt bij het opnemen van vocht en voedsel. Wie lelijk uitgegroei de, oude rhododendronstruiken in de tuin heeft staan kan de oude stamme tjes op een hoogte van 0,5 tot 1 meter afzagen, dan lopen ze snel weer uit. I JÉ jlf m Hf anai mm Smm Tegets Sanitair Zonwering Gordijnen Vitrage Tapijten Marmoleum Laminaat Stationsweg 94 - Heiloo - Tel. 072 533 57 98 Droom je er wel eens van om net zo mooi saxofoon te spelen als Candy Dulfer? Om net als Jan Vayne de mooi ste liedjes op de piano te spelen? Om net zo geweldig te zingen als Marco Borsato? Gelijk heb je. Want muziek is geweldig. Om naar te luisteren, maar vooral ook om zelf te spelen. Blijf er daarom niet langer over dromen, maar ga het ook echt doen. Op de Muziek Dansschool Heiloo. En wie weet ben jij over een tijdje wel de nieuwe nummer 1 Als jij een instrument wilt leren spelen, moet je daar op tijd mee beginnen. Want ook voor muziek geldt: hoe jonger, hoe beter. Bij de Muziek Dansschool ben je al welkom als je nog niet eens 3 bent. Die eerste muzieklessen heten: 'Muziek op schoot'. Hartstikke leuk, wantje doet het samen met je vader of moeder. Ben je 7 jaar of ouder? Dan is de cursus 'Spelenderwijs muziek' echt iets voor jou. Want op deze cursus leer je liedjes, dansjes en ritmes en maak je ook nog kennis met allerlei verschillende muziekinstrumenten. Na een jaartje weet je dan welk instrument je het leukst vindt en dan kunje daar bij ons les op krijgen. En je hoeft geen instru ment te kopen want de meeste kun je bij ons huren. De eerste driejaren krijg je muziekles samen met andere kinderen en vanaf het vierde jaar kun je ook alleen leskrij- gen. Natuurlijk kun je ook voor muziek- én dansles kiezen. Je ziet: op de Muziek Dansschool Heiloo kun je alle kan ten op. Jij mag 't zeggen. Kom daarom langs op onze Open Dag van 10.30 uur 's ochtends tot 15.00 uur 's middags op 16 mei. Er is van al les te doen. Zo zijn er optredens van onze muziek- en dansleerlingen. Je kunt in elke klas een kijkje nemen en ook in de aula zijn er allemaal speciale dingen aan de gang. Zorg in iedergeval datje er bij bent, want de Open Dag van de Muziek Dansschool Heiloo mag je niet mis sen! En neem gerust je broertjes of zusjes, je vriendjes en je vriendinnetjes of je neefjes en nichtjes mee. Heel graag tot ziens op zaterdag 16 mei a s. Instrumenten: Accordeon - viool - Gitaren - Harp Blokfluit - Hobo - Cello - Drums - Dwarsfluit - Hoorn Keyboard - Klarinet - Piano - Orgel - Saxo foon - Slagwerk - Solozang - Tuba - Trombone - Trompet Cornet. Cursussen: Muziek voor peuters - Muziek spelenderwijs - Instrumentale lessen - Harmonie, Fanfare en Brassband opleidingen - Beginnend samenspel - Samenspel gevorderden - Voorbereiding vakonderwijs - Koor - Muziektheorie en gehoortraining - Algemene dansante vorming voor 4 tot 6 jaar - klassieke dans - Jazz-dans vanaf 13 jaar - Voorstellings/show/musicalgroep - Klassieke dans voor volwassenen - Jazz-dans voor volwassenen. Gratis prospectus verkrijgbaar met uitgebreide ge gevens. Misschien vind je dansen ook heel leuk. Klassiek ballet bij voorbeeld. De beste basis voor een goede houding en de ontwikkeling van je spieren. En dan zonder dat je het ge voel hebt dat je echt aan het 'werk' bent met je lichaam. Je danst... Behalve dat ballet goed voor je is, is het vooral heerlijk om te doen. Doe het puur voor jezelf en doe het ook voor anderen. Voordat je 't weet, dans je voor publiek. Je ouders bijvoorbeeld. Of de kinderen van je klas. Jij trots, iedereen trots. Bij de Muziek Dansschool Heiloo geven we les in allerlei soorten dans. Al ben je nog maar heel jong (4 bijvoorbeeld) of een paar jaartjes ouder: wij hebben voor iedereen een passende lesgroep. Voor jou, maar ook voor je moeder. En heb je speciale wensen? Geen probleem, vertel het ons. Kinderen van 4 tot 6 jaar kunnen al beginnen met klassiek ballet. Ben je tussen de 7 en de 10 jaar? Dan geven we klassiek balletles die weer een stapje verder gaat. En ben je 12 jaar of ouder? Dan kun je bij ons leren jazz-dansen. Swing it out! En natuurlijk kunnen ook jongeren en vol wassenen bij ons terecht. Benieuwd naar Muziek Dansschool Heiloo? Kom dan op zaterdag 16 mei naar onze Open Dag. Daar kun je kijken naar de kleuterklasjes, ons spectaculaire showballet en nog heel veel meer moois. In de aula is van alles te bele ven: er zijn muziekinstrumenten waar je op kunt spelen, een grimeuse die je schminkt als een van de poezen uit de bekende musical 'Cats' en voor de kleintjes is er een vi- deohoek met leuke tekenfilms. Natuurlijk hebben we ook voor wat te drinken gezorgd. Terwijl je daar van geniet, is er een speciale uitvoering van onze leerlingen. Dat belooft dus wat moois te worden. Kom maar langs en geniet. Geef je talent de ruimte. En als je je inschrijft als nieuwe leerling, hebben wij een prachtige tas voor je. Doen dus! f ^388888888?" M «88? 88» «8» W I lii» m vit mwi Dt mM t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 10