Ringsteken druk bezocht Toneelgroep Tendenz zet in tien weken tijd leuk toneelstuk neer Honderdjarige mevrouw van Krieken heeft veel plezier in het leven Gasten Buk Buk schilderen voor de vrede Buitenschaakbord bij Trefpunt brieven Dierenbéschermin PAGINA 8 UITKIJKPOST - 13 MEI Spreekuur VVD nieuws Jazz-gitaar bij Alhambra Blauwe Reiger Voor aanvang van het ringsteken onder de man' verzamelden paarden en berijders zich pp het Stationsplein, (foto André Drescher) HEILOO - Afgelopen zondagmiddag zag het Stationscentrum er een tikje anders uit dan normaal: hoefgetrappel en paardenvijgen waren alom aanwezig bij de vierde editie van het ringsteken. Het talrijke publiek dat in zijn meest zomerse outfit naar de Heerenweg toog, was getuige van de wedstrijden waarbij dertig losse paarden onder de man meededen en veertien aanspan ningen. Bij het ringsteken won Stefanie Brand met Babou, tweede werd Iris Blauw- bouer met Bimbo en Marit Bos behaal de met Tabor een derde plek. Ben Meyland en Sylvia Punt met Trouwze werden eerste bij de aanspan ningen. Zilver haalden D. Klop en K. Klop met Odessa en de derde plaats was voor Arie Zwijnenburg en Deanne Glas met Pepperone Z. Renate Roskam met Desi en Ben Meijland met Trouwze kregen de prij zen voor het bestgaande paard en Bart Koekenbier met Truus en Jolanda Ad miraal met Orlinde behaalden prijzen voor het schoonste geheel. Na afloop van het ringsteken was het nog lang geen tijd om naar huis te gaan. Er kon nog worden doorgefeest in de verschillende café's, die voor een gezel lige muzikale omlijsting hadden ge zorgd. HEILOO - De gemeenteraadsfractie van de VVD houdt donderdag 14 mei om 19.30 uur spreekuur in het gemeen tehuis, ingang Raadhuisweg. Vragen en opmerkingen zijn uiteraard vrij, maar opgave aan fractiesecretaris J. Gim- brère, Kennemerstraatweg 3, 072- 5110820 of aan de fractievoorzitter G.J. Stokreef, Ronde Laan 24, 072-5332520 werkt snelle en complete beantwoor ding in de hand. projecten waarbij de Blauwe Reiger betrokken is. Rond het middaguur is er een live-muziekoptreden. Kinderhuis de Blauwe Reiger werd in het najaar van 1978 geopend. Het was bedoeld als internaat voor de Mytyl school, de nabijgelegen basisschool voor kinderen met een lichamelijke handicap. De Mytylschool had en heeft een bovenregionale functie. Het ver voer van en naar school gaf dikwijls problemen en zodoende was er grote behoefte aan een woon-en verblijfs- voorziening voor een aantal leerlingen. Vooral de laatste tien jaar is de Blauwe Reiger zich steeds meer gaan ontwik kelen als zelfstandig centrum met een hoge expertise op het gebied van opvang, begeleiding en (ortho)pedago- gische begeleiding van lichamelijk en of meervoudig gehandicapte kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 18 jaar. Donderdag 14 mei Yoga Yoga voor ouderen Heilooër Operettever. Sjoelclub Heiloo Heilooër Bridge Club 09.30-10.30 09.30-11.45 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 Vrijdag 15 mei Volksdansver. De Wisselpas09.00-10.30 N WH damesbridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Volksdansver. De Wisselpasl4.00-15.30 Beg.orkest v. NH 20.00-22.00 Volksdansver. Pridini 19.30-21.30 Zaterdag 16 mei Zondag 17 mei NHK kindernevendienst Maandag 18 mei Rode Kruis welfare PI.landsvrouwen zang Falkland Toneel EHK klaverjassen gesloten 10.00 14.00-16.00 14.00-15.30 20.00-23.00 20.00-22.00 Dinsdag 19 mei Gymn. en Turnver. Heiloo 09.00-11.00 Oratoriumver. Nieuw Leven 20.00-22.00 Stichting Open Huis 19.30-20.30 Woensdag 20 mei Mensendieck Heilooër Bridge Club Falkland Toneel Rotaryclub Heiloo Mensendieck 10.00-11.00 20.00-23.00 20.00-23.00 19.00-21.00 20.00-22.00 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance: 072-5150173 (alarm), 072-5150085 (vermissingen). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Zwarte poes met grijs en licht bruin, 2 jaar, witte bef, voetjes en buik, witte vlooienband met goudkleurige koker, Butterlaan, Heiloo. Zwarte kater, 8 mnd. ongec., iets wit befje en iets wit onder de buik, witte vlooienband, tatouage WX 1856 Kel- dercroftlaan, Heiloo. Grijs gestreepte poes met rood, 10 mnd. Westerweg/Bayershoffweg, Hei loo. Groene geringde parkiet met rood rondom de bek en onder de vleugels, ongeveer 30 cm. groot. Kapellaan, Limmen. Rode kater, 5 jaar, gec. witte bef en buik, scheur in oor, blauw bandje met koker, Bosrank, Heiloo. Gevonden Grote zwart-witte ongec. kater met een wit vlekje op z'n kop, witte bef en poten, Warmoezierslaan, Heiloo. De heer Van Hoek doet samen met wethouder Juup-Waijster-Schudde- boom de eerste zetten op het buitenschaakspel bij het Trefpunt. (foto André Drescher Trefpunt Donderdag 14 mei voorlichting over kleding en kleuren door Sandra Donse, aanvang 14.00 uur, entree f 3,-. Tot 30 juni expositie van pastelschilde rijen van Jaap Besteman. Zorgcentrum Overkerck Tot en met 5 juni expositie van aquarel len van Jeanne Lienos. Silhouet Tot en met 30 mei expositie van aqua rellen van Irma van de Zande aan de Kennemerstraatweg 99, tijdens openi- nigsuren. Bibliotheek Donderdag 14 mei van 15.00 tot 16.30 uur voorlezen met muzikale intermez zo's in zorgcentrum Overkerck, thema is Annie M.G. Schmidt. Hallemhuis Tot en met 8 juni expositie van werk van Egmonders Mark en Judith Broersen, Ewoud de Groot en Paulus Kramer. Gebouw aan de Heerenweg 45AA in Egmond-Binnen geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 14 juni schilderijen van Charley Toorop en Edgar Fernhout en tentoonstelling van textiel uit het depot. Info op tel. 072-5110737. Orgelzaal Booy Vrijdag 15 mei orgelconcert door Arjan Breukhoven in de orgelzaal aan het Daalmeerpad 13 in Alkmaar. Aanvang 20.00 uur, toegang f 7,50. ALKMAAR - Op zaterdag 16 mei wordt bij Stichting Alhambra een con cert gehouden door het jazz-trio van Erik van Heijzen (gitaar), Wim Ninaber (saxofoon) en Mark van Rooy (contra bas), Het concert begint om 20.15 uur in de Vigilantie, Verdronkenoord 45 te Alkmaar. Erik van Heijzen studeerde lichte muziek in Rotterdam bij Klaus Flenter en Ben de Bruijn. Hij maakte deel uit van tal van ensembles en is vaste gast docent aan het Rotterdamse Conserva torium. Saxofonist Wim Ninaber. die ook in Rotterdam studeerde, maakt al geruime tijd deel uit van tal van forma ties, meestal met Erik van Heijzen als partner. Mark van Rooy is een buitengewoon veelzijdig musicus, hij bespeelde de contra-bas in het trio Rob van Bavel en het kwartet Piet Noordijk, maar maak te daarnaast ook deel uit van de bege leidingsgroep achter Toon Hermans. Het publiek kan rekenen op een afwis selend programma met diverse stijlen die binnen de jazz horen, zoals bebop, cool jazz en latin. Toegangsprijs is f 12,50 (f 10,-) Reserveren kan op tel. 072-5335462. Gereserveerde kaarten dienen voor 20.00 te worden opgehaald bij De Vigilantie. HEILOO - Het buitenschaakspel/dat ruim twintig jaar in de tuin van schaak liefhebber Van Hoek in Vrieswijk gestaan heeft, is vorige week woensdag officieel overgedragen aan het Tref punt. Destijds kreeg Van Hoek uit han den van de toenmalige wethouder Bol- ten een 'schaakbord' van zwarte en witte tegels. De houten schaakstukken maakte hij er zelf bij. Deze werden later vervangen door stukken van plas tic, met zand verzwaard en betaald uit de opbrengst van een rommelmarkt in Vrieswijk. Het lot wilde echter dat de heer Van Hoek om gezondheidsredenen moest verhuizen naar Egmond. Het schaak- Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 16 mei Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. bord kon niet mee en werd daarom vorige week samen met de stukken overgedragen aan het Trefpunt, een idee overigens van wethouder Juup Wuijster-Schuddeboom, die ouderen beleid in haar portefeuille heeft. De activiteitencommissie van het Trefpunt was bijzonder in haar nopjes met het buitenschaakspel en hoopt dat veel ouderen er gebruik van gaan maken. Door de naastliggende jeu de boules-baan, het nieuwe terras en de onlangs geplaatste bankjes zal het niet alleen in, maar ook buiten het Trefpunt een gezellige boel kunnen worden. Wel wordt er nog iemand gezocht die schaakles kan geven. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland. Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - In nog geen drie maanden een toneelstuk neerzetten met een groep jeugdige en min of meer onerva ren spelers. Voor die taak zag regisseur en schrijver Hugo Vasbinder zich ge steld. Vrijdagavond beleefde een hand jevol publiek in Buk Buk de première van 'Op zolder', een stuk dat speelt in een jongerencentrum dat af en toe ver dacht veel op Buk Buk leek. Het verhaal draait om elf vrijwilligers, van wie er twee een relatie met elkaar hebben. Een relatie die danig op de proef wordt gesteld na een surprisepar ty ter ere van dit koppel, een party die maar niet leuk wil worden. Zelfs niet met behulp van alcohol en drugs. Aan het eind van de avond gaat een van de twee dan ook vreemd, iets wat pas later ontdekt wordt. Aan het eind van de eenakter zal pas duidelijk worden met wie. het spel van Jouke Piepenbrink, die in zijn rol van de door een stickie bene velde Juul liet zien dat hij over een komisch talent beschikt. Ook de gebe zigde taal was typerend voor een jonge rencentrum. Termen als kicken, zwaar, waanzinnig en vet werden voortdurend gebruikt, waardoor een eigentijds beeld ontstond. Bijzonder leuk en overtui gend was de onthulling van de ware toedracht van het vreemdgaan. Via een band en daarna een aantal prachtige scènes viel te horen en te zien wat er was voorgevallen na het bewuste feest je. Een ontknoping die het stuk net dat beetje méér meegaf. Het luide applaus van het publiek was dan ook zeker op zijn plaats. Vraatzucht Op de voorpagina van de Uitkijkpost van vorige week las ik het bericht dat op 30 mei bij vishandel Michel in het Hoekstuk het Nederlandse kampioen schap haringhappen zal worden gehou den. Degene die de meeste haringen weet te verorberen is winnaar en krijgt een welverdiende prijs. Ik erger me aan dit bericht. Degene die dus de meeste haringen opvreet (dit is geen eten te noemen) binnen een bepaalde tijd krijgt een prijs. Wat een schande en wat een 'lol' om zo met kostbaar voedsel om te gaan. Als geboren en getogen IJmuidenaar die enkele jaren in de vishandel heeft gewerkt en ook aan de visserij heeft deelgenomen, weet ik onder welke moeilijke en harde omstandigheden de visvangst plaatsvindt. En dan juist in deze tijd waarin verschillende vissoor ten, waaronder de haring, met uitroei ing bedreigd worden, vind ik het ver werpelijk dat een aantal figuren kok halzend snel zoveel mogelijk haringen verslindt. Egoïsme en domheid ten top. In een land waar zo'n 500.000 mensen onder de armoedegrens leven, en zo'n 1 miljoen huishoudens constant in het rood staan, en in Heiloo waar zo'n 400 mensen aangewezen zijn op een gemeentelijke uitkering op het niveau van het sociaal minimum wordt een wedstrijd gehouden in vraatzucht. Schandelijk. Dat Michel niet op een ander idee is gekomen om haring te promoten. Ik kan diverse meer beschaafde en betere ideeën aandragen. Gewoon weg met dat belachelijke wedstrijd-gedoe. Voor honderden plaatsgenoten is een haring al veel te duur. Een idee? Ik las dat arme kinderen uit Engeland, Ierland en Berlijn ons dorp bezochten of zullen bezoeken. Geef die arme sloebers dan zo'n lekkere haring. Of geef een vaatje mee met de mensen uit Heiloo die regelmatig de ex-DDR en Polen bezoe ken waar sinds 1990 door massale werkloosheid ook grote armoede heerst. Vishandel Michel zal mij niet meer zien. Zijn wedstrijd is voor mij smakeloos en niet welverdiend. Willem Gomes Heiloo BERGEN - Kinderhuis de Blauwe Reiger in Bergen bestaat twintig jaar en daarom worden er in dit jubileum jaar diverse activiteiten georganiseerd. Een daarvan is de open dag die plaats heeft op zaterdag 16 mei. Het is een goede gelegenheid voor het publiek eens kennis te maken met het wonen en werken in de Blauwe Reiger. De open dag begint om 11.00 uur en loopt door tot 15.00 uur. Iedereen is van harte welkom. De Blauwe Reiger is gevestigd aan het Molenweidtje 6 in Bergen. Er worden rondleidingen verzorgd door medewerkers en bewoners. Bo vendien zijn er diverse kraampjes waar de bezoekers informatie kunnen krij gen over het kinderhuis en de diverse Mevrouw van Krieken in Overkerck met een van haar lievelingsboeken. HEILOO - Op 12 mei 1898 werd in Amsterdam Amelia Elisabeth van der Hoeden geboren. Een eeuw later woont zij, tot haar grote tevredenheid, in huize Overkerck in Heiloo. Haar man Piet van Krieken is al geruime tijd terug overleden. Heel precies weet ze het niet meer, maar ze denkt dat het wel zo'n dertig jaar geleden is. Maar dat het een hele lieve man was, dat weet ze nog heel goed. Ze ontmoette hem in de trein, tijdens een vakantie. Hij was wat ouder dan zij. Zo rond haar vijfender tigste trouwde ze met hem. Kinderen zijn er nooit gekomen. „Mijn man zei altijd: ik heb genoeg aan jou," lacht mevrouw Van Krieken. Maar even later vertelt ze dat haar man geen fijne jeugd gehad had, en misschien daarom geen kinderen wilde. Zelf koestert ze alleen maar goede her inneringen aan haar kindertijd. Ze hield het meest van haar vader, geeft ze een tikkeltje besmuikt toe. Haar moe der was een beetje streng, maar dat moest misschien wel, met vier dochters en een zoon. Ze weet nog dat ze ging schaatsen in het Sarphatipark, heerlijk was dat. Sportief was ze sowieso. Tennissen, zwemmen ('ik sprong van de hoge') en gymmen deed ze graag. Ze was lid van gymnastiekvereniging Hollandia. Het clublied kent ze nog uit haar hoofd. Ze was ook muzikaal. Piano speelde ze, en een beetje viool. Nu niet meer. Ze zit graag te lezen, of kijkt naar de tele visie. Dat ze nog goed haar talen spreekt komt daarbij goed van pas. Voor Frans, Duits en Engels draait ze haar hand niet om. Trots wijst ze naar een oude foto aan de wand. Een statig portret van haar grootmoeder van va ders kant, een Engelse. Mevrouw van Krieken heeft veel mee gemaakt in haar leven. Twee wereld oorlogen trokken aan haar voorbij. De herinneringen daaraan zijn grotendeels naar de achtergrond verdwenen, behal ve de honger. Dat heeft een onuitwis bare indruk op haar gemaakt. Daarom is ze vorige week ook gaan stemmen. Want ze weet heel goed wat vrijheid en democratie betekent. De kersverse honderdjarige is gelukkig in Overkerck. Ze zingt graag en is altijd vrolijk. Gelukkig loopt ze nog goed, al is het met een rollator. Maar de deur gaat ze niet meer uit, dan is ze wat ang stig. Na de pensionering van haar man kwam het echtpaar Van Krieken in Heiloo wonen. Door het weglopen van de kat kwam ze in contact met me vrouw Creyke, die haar sinds die tijd geregeld komt opzoeken. Haar verjaar dag is dinsdag op passende wijze gevierd. Met een hand van de burge meester, een serenade van de fanfare én een lekker glaasje vruchtenwijn. Want honderd jaar, dat word je maar een keer! Het stuk kwam aanvankelijk traag op gang. Waarschijnlijk door de zenuwen kwamen de spelers niet makkelijk in hun rol. Enkelen zeiden hun tekst met de rug naar het publiek op, hetgeen de verstaanbaarheid niet ten goede kwam. Het was hen sowieso niet gemakkelijk gemaakt. Behalve het opkomen was er weinig beweging op het podium. Het grootste gedeelte speelde zich zittend af en het stuk moest het dan ook van de dialogen hebben. Toch raakten de spelers gaandeweg aardig op dreef en er ontspon zich een serieus en naar het einde toe ook bij zonder vermakelijk toneelstuk, waarbij het leek alsof het rumoerige publiek zelf ook meespeelde. Vooral de jongere toeschouwers konden zich kennelijk goed inleven in de geschetste situaties en liet dat met instemmend of juist afkeurend geroep blijken. Goed spel was er van de hoofdrolspe lers Martin Otto als Pim en zijn geloof waardige tegenspeelsters Mellissa Theunisz als Lara en Maria Rupert als Nadi. Jammer was dat de enige met toneelervaring, Sophie Louter, wegens onverstaanbaarheid niet goed uit de verf kwam. Naar later bleek was dat voor een deel te wijten aan de haperen de microfoons. Te lachen viel er ook. Bijvoorbeeld om HEILOO - Een uitwisseling in het teken van de vrede: dat was uiteindelijk de achterliggende gedachte bij het verblijf van een groep jongeren uit Belfast in Noord-Ierland en Liverpool in Engeland in Heiloo. Samen met Heilooër jongeren uit Buk Buk deden ze een week lang mee aan allerlei activiteitenwaaronder ook het maken van een muurschildering bij het jongerencentrum met als thema fvrede\ In de zomer gaan de Buk- jongeren op bezoek in Belfast en Liverpool, (foto Starfield) Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8