Pakketten voor Polen zijn druppel op gloeiende plaat maar blijven nodig m Gezelligheid troef bij echtpaar Koevoets CJ Kappers bekijkt klant als persoon Aalsmeerse Bloemenhal begrip in Heiloo I-papieracties in Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST - 20 MEI Internationaal toernooi Flashing Heiloo Nieuwe dienstregeling NZH Eindexamens jazz en pop in De Beun TV Heiloo enioren info Excursie Beeckestein Boekhandel Deutekom is Turning point Drukkerij Uitkijkpost is donderdag 21 mei en vrijdag 22 mei GESLOTEN Brand in boomhut Het diamanten echtpaar Wim en Rie Koevoets-Breuker. (foto Starfield) HEILOO - De gezelligheid, die heeft altijd bijzonder hoog in het vaandel gestaan bij de familie Koevoets. Ver jaardagsfeestjes gingen door tot in de kleine uurtjes en altijd moest er gedanst worden. Nooit ontbrak er iets lekkers bij de koffie, hoewel het tegen woordig niet meer uit eigen oven maai bij de bakker vandaan komt. Het feest dat zaterdag op het program ma staat is dan ook zeker goed aan hen besteed: Wim en Rie Koevoets-Breu ker vieren dan hun diamanten huwe lijksfeest. Alleen dansen is er voor Wim Koevoets (86) niet meer bij. Tot een jaar geleden, toen hij pas op de plaats moest maken vanwege zijn hart, heeft hij samen met zijn vrouw Rie (83) heel wat afgedanst. „Favoriete dans van ons allebei is de Engelse wals." Dat hun eerste ontmoeting plaatshad op een feestje wekt dan ook weinig ver bazing. Bij de Rotterdammer EHBO- vereniging waar Rie lid van was, kwam Wim naar een feest omdat daar gedanst werd. Zijn aanbod om haar thuis te brengen sloeg ze af, wel stemde ze toe in een afspraakje. En daar bleef het niet bij, hoewel er niet bijster veel tijd was om elkaar te zien. „Als dienstbode was ik alleen op woensdagavond en 'eens in de twee weken op zondagmiddag vrij," weet Rie Koevoets nog. Ingepakte dozen Na twee'jaar verloofde het paar zich, nog eens twee jaar later vond het huwe lijk plaats in Rotterdam. Op 18 mei voor de burgelijke stand, een week la ter - zoals dat toen gebruikelijk was - in de rooms-katholieke kerk. Nog goed herinneren de echtelieden zich de huwelijksreis van een dag, die per trein naar Den Haag ging. Destijds nog een hele rit, maar later legde het stel nog wel grotere afstanden af. Zo was er in 1940 de verhuizing naar het Noord-Hollandse Krommenie waar Wim Koevoets een baan kreeg als machine-bankwerker bij de Verenigde Blikfabrieken. Voor Rie Koevoets was de overgang van de stad naar een dorp bijzonder groot. „Ik kon daar niet wen nen, ik ben een echte stadse." Toen ze met hun kinderen in 1948 ver huisden naar Heiloo omdat Wim een baan kreeg bij Hulskamp in Alkmaar, had Rie dan ook helemaal niet het plan daar lang te blijven. „In ons huis aan de Stationsweg liet ik een hoop dozen gewoon ingepakt staan." Het liep anders. „Op een gegeven mo ment dacht ik aan m'n kinderen en vond dat ik mijn verlangen naar de stad maar eens opzij moest zetten voor hen. Zij waren hier zo gelukkig. En nu zou ik voor geen goud meer weg willen uit Heiloo." Die kinderen, vijf meisjes en een jon gen, waren en zijn nog steeds het aller belangrijkste in het leven van echtpaar Koevoets. Beiden noemen de periode dat hun kinderen opgroeiden, ouder werden en vrienden en vriendinnen kregen.de gelukkigste tijd van hun leven. Indrukwekkende reis Die kinderen zorgden er ook voor dat hun ouders, hoewel ze hun plek in Heiloo hadden gevonden, méér van de wereld zagen: drieëntwintig jaar gele den gingen Rie en Wim op bezoek bij hun zoon die tijdelijk in Johannesburg in Zuid-Afrika verbleef en bij dochter Mirjam, die als missiezuster in het Afrikaanse Swaziland werkte. „Het was de reis van ons leven," vertelt Wim Koevoets. En zijn echtgenote vult aan: „Het is indrukwekkend om te zien hoe die verpleegsters daar met heel weinig middelen toch heel veel doen. Ik herin ner me bijvoorbeeld nog goed hoe plas tic wasmandjes dienst deden als cou veuse." Buiten dat overtuigde de reis hen ervan dat hun enige ongetrouwde dochter hier haar bestemming had gevonden. „We hebben er vroeger wel moeite mee gehad dat ze dit beroep koos, hoopten zelfs stiekem dat het wel over zou gaan en dat ze gewoon zou trouwen en kin deren zou krijgen," geeft Wim Koe voets toe. „Er zijn heel wat tranen gela ten bij haar vertrek, maar toen we haar daar aan het werk zagen, wisten we dat ze daar thuis was." Toch zijn zowel Rie als Wim blij dat ze inmiddels weer terug is in Nederland, net als de andere kinderen geregeld gezellig op visite komt en dus ook za terdag van de partij is op hun diaman ten huwelijksfeest. Over hun recept voor een lang en gelukkig huwelijk doen Rie en Wim Koevoets trouwens niet geheimzinnig: „Rekening houden met elkaar en nooit naar bed gaan met ruzie. Natuurlijk hoort ruzie er wel bij, anders zou het maar een saai leven zijn. Maar voor het slapen gaan moet het zijn uitgepraat!" Het team van CJ Kappers, (foto Starfield) HEILOO - De stijlvolle, grote houten tafel met leesvoer te over in het midden van de zaak zegt al genoeg: CJ Kappers aan de Stationsweg 78 is niet zomaar een kapperszaak. Eigenaar Cees de Waal heeft geheel eigen ideeën over het kappersvak. „Het moet gezellig zijn bij de kapper." Daarbij staat altijd de persoon van de klant centraal. „Als je gaat knippen moet je meer weten dan alleen de naam van de persoon die in de stoel zit." Na zijn opleiding in Engeland aan de academie voor het kappersvak van Vidal Sassoon was De Waal vier jaar lang freelance-kapper in de modellen- wereld. Inmiddels heeft hij al jaren een eigen kapsalon in Abcoude en ruim een half jaar geleden nam hij als tweede zaak de kapsalon in het Stationscen trum over. Een nieuwe uitdaging, zoals hij zelf zegt en over Heiloo is hij bij zonder enthousiast. „Ik hou niet van stoffige winkelcentra. Dit is toch een prachtig straatje hier!" Oog voor detail De klanten zullen bij de Heilooër vesti ging van CJ Kappers doorgaans te ma ken krijgen met de vakkundige scharen van de vijf kapsters die de zaak beman nen. CJ Kappers hanteert moderne technie ken, maar is van mening dat 'draag baar' en 'kwaliteit' sleutelwoorden zijn. „We knippen dames, heren en kinderen en ons principe is dat \Ve er altijd de tijd voor nemen. Neem nou een folie cou- pe-soleil. Dat is veel meer werk dan andere manieren die worden gebruikt om een coupe soleil aan te brengen, maar het resultaat is wel veel mooier. Wij kiezen dan toch voor de kwaliteit." Cees de Waal benadrukt dat een goede kapper altijd probeert de persoon die hij gaat knippen in te schatten. „Je moet proberen om zo snel mogelijk een totaalbeeld van iemand te krijgen, met de werkzaamheden en dingen die ie mand dagelijks doet." Behalve dat zit het 'm volgens de kap per in het detail. „Iedereen kan een pony knippen, maar het gaat erom dat precies te doen met de details die pas sen bij die persoon." CJ Kappers is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 18.00 uur, op vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Iedereen is welkom voor gratis advies. Behandeling gaat op afspraak, tel. 072- 5330502. HEILOO - Op donderdag 21 en vrijdag 22 mei houdt basketbalvereniging Flashing Heiloo voor de elfde keer een internationaal basketbaltoernooi. Er zal worden gestreden door heren-, da mes en juniorenteams in sporthal Het Vennewater. De wedstrijden vangen beide dagen aan om 11.00 uur en duren tot 17.45 uur. In totaal strijden 24 teams met elkaar, waarbij het internationale karakter is gewaarborgd door deelname van zeven buitenlandse teams: Duitse, Engelse en in Engeland woonachtige Australische spelers bevolken het veld. Bijna alle teams konden meestrijden voor een koppositie in hun poule. Van de negen teams zijn er drie kampioen geworden in de competitie. Het eerste damesteam speelde de laat ste wedstrijd in de competitie tegen de dames van Kinheim. Ze wonnen de tweestrijd en kunnen zich derhalve kampioen van dit seizoen noemen. Het tweede herenteam stond aan het einde van de reguliere competitie gelijk met Alkmaar Guardians, waardoor een beslissingswedstrijd moest worden ge speeld in Haarlem. Gesteund door veel supporters kon Flashing Heiloo met name in de tweede helft uitlopen naar een comfortabele voorsprong die, hoe wel Alkmaar Guardians in de laatste minuten terugkrabbelde, niet meer in gevaar kwam. De aspiranten van Flashing Heiloo speelden eveneens in Haarlem een beslissingswedstrijd om het kampioen schap tegen Mapleleaves uit Heems kerk. De jongens uit Heiloo hebben de hele wedstrijd voor gestaan en konden uiteindelijk met acht punten verschil de wedstrijd winnen en het kampioen schap meenemen naar Heiloo. HEILOO - Morgen, donderdag 21 mei, is het weer een drukte van belang bij de familie Velthuis aan de Zeeweg 17. Dan is namelijk de maandelijkse inleverdag van de pakketten voor Polen. „Eigen lijk is het morgen Hemelvaartsdag, maar we konden de datum niet meer verschuiven," aldus Bets Velthuis. En een heleboel 'vaste klanten', mensen die elke maand een doos met spullen inleveren, zitten er niet mee. Zij komen ook deze donderdag hun pakketten voor Polen brengen. Elke maand staat er ergens in de Uitkijkpost een kleine aankondiging te lezen: 'Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd'. Wat steekt daar nu eigenlijk ach ter? Bets Velthuis vertelt: „Het is eigenlijk allemaal in 1981 begonnen. Toen ging er een groot konvooi naar Polen. Ik had daar ook spullen aan meegegeven, ver gezeld van een kaart die de ontvanger retour kon zenden. Heel lang hoorden we niets, totdat een gezin de kaart te rugstuurde, met de vraag om nog meer goederen." Een oproepje in de krant om bruikbare artikelen volgde, uit Polen kwam steeds meer vraag en zo ging de bal aan het rollen. „Later ben ik inzamelpunt geworden. De pakketten die hier aan huis bezorgd worden, gaan vervolgens met een grote Poolse trailer mee naar Polen." De pakketten worden in Polen aan huis bezorgd. Velthuis houdt er inmiddels een hele administratie op na. In een grote map bewaart ze de gegevens van zo'n veertig gezinnen, tot en met de maten van alle gezinsleden aan toe. Ze noteert wat naar wie gestuurd wordt en wanneer. Middels teruggezonden REGIO - Per 24 mei wijzigt de dienst regeling van de bussen van de NZH. Streeklijn 166, die van Egmond aan Zee via Egmond-Binnen en Heiloo naar Alkmaar rijdt, zal in Heiloo 's morgens aansluiten op de vertrektijden van de intercity naar Amsterdam. De streeklijn 176 vervalt en wordt ver vangen door nummers 167 en 168. Deze bussen rijden samen om het half uur van Alkmaar naar Beverwijk, via Heiloo, Limmen en Castricum. 's Avonds rijdt alleen de 167. Reizigers van Heiloo naar Alkmaar kunnen binnenkort uitstappen op twee nieuwe haltes: de halte langs de Ken- nemersingel bij de Nassaulaan (ter hoogte van de Jozefkerk) is al in gebruik vanaf 24 mei, later komt daar nog een halte bij op de Bergerhout- rotonde. Momenteel rijden de bussen nog via een omleiding over de Kennemer- straatweg, maar als binnenkort de werkzaamheden bij het MCA zijn afge rond rijden de bussen daar weer langs. Wie in de nacht van zaterdag op zondag terug wil reizen van Amsterclam naar Limmen, Heiloo of Alkmaar, heeft daar binnenkort meer mogelijkheden voor. De nachtlijn 240 rijdt dan tussen 3.00 en 6.00 uur elk half uur vanaf het Leid- seplein in Amsterdam richting Alk maar. In Limmen stopt de bus aan de Kerkweg en in Heiloo bij de halte Slimpad. HEILOO - Op woensdag 27, donder dag 28 en vrijdag 29 mei worden de openbare eindexamen-presentaties van studenten van de afdeling Jazz en Pop van het Conservatorium Hogeschool Alkmaar gehouden in theater De Beun. Studenten saxofoon, zang, elek trische gitaar en piano presenteren zich met hun eindexamenprogramma's. De programma's vermelden bestaande en eigen composities in uiteenlopende stij len: pop, rock, latin, fusion, blues en jazz. De eindexamen-presentaties van de studenten vormen de afsluiting van hun conservatoriumopleiding, waarin naast de artistieke en theoretische scholing veel aandacht is besteed aan onderwijs kundige vakken en stages. Alle eind examenkandidaten zijn al in meer of mindere mate actief in verschillende werkvelden: muzikant in verschillende formaties, lesgeven, studio-muzikant, workshopleider etc. De tijden in De Beun: 27 mei 16.00 uur saxofoon, 19.30 en 21.30 uur zang, 28 mei: 14.00, 16.00, 19.30 uur elektrische gitaar, 29 mei: 19.30 uur piano. Alle eindexamenpresentaties zijn vrij toe gankelijk. Belangstellenden zijn van harte welkom. HEILOO - In de vijfde competitieweek heeft een aantal teams van TV Heiloo het uitstekend gedaan. Zo wisten het zaterdag heren team Heiloo 1 met aan voerder Fons van Haastrecht, het gemengd zaterdag team Heiloo 2 met aanvoerster Jantine de Boer, het dins dag dames team Heiloo 1 met aanvoer ster Lia Taylor en het gemengd zondag team Heiloo 1 met aanvoerster Alice Hemmer alle wedstrijden te winnen. Uitslagen. District: Heren- zaterdag - Bergen 1- Heiloo 1 0-6, Beem Star 3-Heiloo 2 5-1, Heiloo 35+ 1-Westzaan 13-1, Heiloo 35+ 2-Castricum 1 2-2, Castricum 1-Heiloo 50+ 1 4-0. Gemengd zaterdag - Zeemacht 1-Heiloo 50+ 1 0-4, Heiloo 1-Beem Star 1 4-1, Heiloo 2-Hoorn 6 5-0. Dames dinsdag - Hei loo 1-Hulstenaar 1 6-0, Balletuin 1-Heiloo 2 1-5, Wieringerwaard 1-Heiloo 3 6-0, Heiloo 4- Akersloot 3 3-3, Heren Vrijdag - Heiloo 50+ 1- Schagen 1 1-3. Gemengd Zondag - Heiloo 1-St. Maarten 5-0. Jeugd 12-15 jaar meisjes - Heiloo 1- Elckerlyc 1 0-6. Kring Dames: Heiloo 1-St. Pancras 1 2-2, Heiloo 2-Vennewater 2-2, Heiloo 3-Heer- hugowaard 5 1-3, Heiloo 4-Vennewater 11 0-4, Akersloot 5-Heiloo 5 4-0, Heerhugowaard 6- Heiloo 6 4-0, Schermer 1-Heiloo 7 3-1. vrachtbrieven en een brief van de ont vangers wordt gecontroleerd of de pak ketten op de juiste plaats van bestem ming komen. Veel van de vaste gevers nemen één bepaald gezin onder hun hoede en onderhouden er geregeld contact mee. „Ómdat je weet waar het naar toe gaat, is het leuk om te doen. Je weet bij wie je spullen terecht komen." Schatkist leeg' De economische situatie in Polen is nog steeds schrijnend. Het land verkeert in een staat van wederopbouw, de schat kist moet worden gevuld en de buiten landse schulden moeten worden ver minderd. De belastingen zijn hoog. Er moet nog veel geïnvesteerd worden, maar daar is geen geld voor. Velen zit ten zonder werk. Omdat de gezinnen vaak groot zijn, moeten er een hoop monden worden gevoed. Veel mensen, vooral op het platteland, leven onder de armoedegrens. Op het ogenblik is er veel vraag naar kleren voor schoolgaande kinderen, schoeisel, schoolspullen, lakens, hand doeken, schoonmaakmiddelen en zelfs om tandpasta wordt gevraagd. „We hebben ook eens een lappen-actie gehouden. Ik had in de krant om lap pen stof gevraagd. Je hebt geen idee hoeveel lappen er toen zijn gebracht!" Ook heeft Velthuis al eens een naaima chine weten te 'ritselen'. Momenteel is ze op zoek naar kappersbenodigdhe den en zelfs om een melkmachine is laatst gevraagd. „Eerst dacht ik, daar kan ik natuurlijk niet aan beginnen, maar later sprak ik weer iemand die er een wist, dus vooruit maar weer." Velthuis stelt zelf ook dozen samen. „Behalve de pakketten die gebracht worden, geven de mensen me vaak ook geld. Daar koop ik dan nieuwe spullen voor." Drie a vier grote dozen vol gaan er maandelijks de grens over. „Maar op het ogenblik komt de bodem van de portemonnee in zicht." Maar het blijft een druppel op de gloei ende plaat. „Dat is echter geen reden om het niet te doen. En daarbij hebben we er natuurlijk ook een hoop lol van." Ze bedoelt met name de 'inlever-don- derdagen'. „Dan is het hier een drukte van belang, soms zit de halve kamer vol. En dan komen er ook allerlei ver halen uit Polen op tafel, verhalen die de gevers van 'hun' gezin hebben ge hoord." Ze wordt bijgestaan door Ada Zandstra, die helpt met inschrijven en wegen. „En af en toe gaat het er ook vrolijk aan toe hoor, dat kan ik je wel vertellen!" Mensen die pakketten brengen, moeten zelf de vrachtkosten betalen. Per pakket kost is dat f 7,50 plus nog eens f 2,50 per kilo. Een pak ket mag maximaal 25 kilogram wegen. Onder de indruk Bets Velthuis is zelf nooit naar Polen geweest. Haar man wel, naar een wees huis van moeder Theresa in Warschau. Hij kwam diep onder de indruk terug. „De mensen die wij helpen zijn vaak erg dankbaar en nodigen je daarom uit. Maar ik vind dat je dat niet moet doen. Je jaagt ze alleen maar op kosten. Ze hebben geen eten genoeg en vaak maar weinig woonruimte. Wat moet je er doen?" En de mensen hier naar toe ha len is ook niet zo'n goed idee. „Dan worden ze alleen maar ontevreden. Ze moeten tenslotte wel weer terug." Zolang ze er plezier in heeft, gaat Velthuis er mee door. Elke maand zal er daarom een berichtje in de Uitkijk post staan: 'Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd'. HEILOO - Op de dinsdagen 30 juni en 7 juli houdt Aktief 55+ een korte cursus over het landgoed Beeckestein in Vel- sen. De cursus omvat twee lessen. In de eerste les wordt in het Trefpunt door Wouter Dooijes, museummede werker bij Beeckestein, een toelichting met lichtbeelden gegeven op het unie ke landgoed dat als enige buitenplaats in Kennemerland bewaard is gebleven. De geschiedenis, de stijl en de schitte rende tuinaanleg zullen in deze les aan bod komen. De tweede les wordt besteed aan een uniek opgezette excursie naar Beecke stein. U wordt rondgeleid op het land goed door niemand minder dan de heer des huizes, Willem Boreel en zijn dienstmaagd Saar. De acteurs, gehuld in historische kleding, nemen de bezoe kers twee eeuwen mee terug in de tijd en vertellen over het leven in de acht tiende eeuw. Na een pauze, waarin u een consumptie kunt gebruiken in het restaurant van Beeckestein, kunt u de tuinen en het park bezoeken. De kosten voor deze cursus bedragen f 25,- (inclusief de ont vangst op het landgoed). De entree voor het museum (f 5,50) is hier niet bij inbegrepen. De cursustijden zijn op 30 juni van 10.00 tot 12.00 uur en op 7 juli van 9.30 tot 12.00. uur. Informatie en opgave op tel. 072-5331297. HEILOO - Boekhandel Deutekom kan zich vanaf heden 'Turning point' noemen. Turning point is een keten van ruim honderd actieve informatie-win kels, die naast boeken een belangrijk deel van hun schapruimte, winkelvloer en enthousiasme besteden aan cd roms. De turning point winkels brengen vier maal per jaar een magazine uit, elke maand is er een speciale cd rom en een speciale spaarkaart geeft tien procent korting op de aanschaf van multimedia. Ook wordt wekelijks een top tien van multimedia samengesteld. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Vennewater, zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur, vrij dag en maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 23 mei Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie plan Zuid en Ypestein, dozen en bundels gereed zetten langs de kant van de weg vóór 10.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op pafkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag 25 mei Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, gedeelte plan Ype stein nabij Laan Eindeloos. Dozen en bundels gereed zetten op de gele stip pen vóór 19.00 uur. Brengen is mogelijk tussen 19.00 en 20.00 uur op de par keerplaats bij de school., Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tijdens school uren tussen 8.45 en 15.30 uur (bij loca tie centrum in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek en Dansschool, Het Veld 1, tus sen 9.00 en 12.00 en 14.00 en 19.30 uur. Elke woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner op sportcomplex Het Vennewater, tussen 13.00 en 20.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softballclub Double Stars Heiloo, container bij kantine op sport park Het Vennewater, tijdens trainin gen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. HEILOO - Zondagmiddag is er brand ontstaan in een boomhut aan de Span jaardslaan. Ook de bosjes rond de hut vatten vanwege de droogte vlam. De brandweer wist het vuur te blussen. Omdat er geruchten gingen dat er een gangenstelsel onder de boomhut zou zijn, waar zich mogelijk nog kinderen zouden bevinden, is daar uitgebreid naar gezocht. Er werden echter geen ondergrondse gangen aangetroffen. HEILOO - Aalsmeerse Bloemenhal: de naam is na tweeëntwintig jaar een begrip in Heiloo. Toch dekt de naam de lading niet echt meer. Zeker niet meer sinds de afgelopen vijf jaar, nadat Jan van Bennekom en zijn familie de zaak aan de Zevenhuizerlaan 54 hebben overgenomen. Kamerplanten, planten voor buiten en een grote collectie pot ten en vazen staan opgesteld in een omgeving die weinig weg heeft van een hal waar het ooit mee begonnen is. Maar hoewel hij in vijf jaar tijd veel veranderd heeft, verandert Van Ben nekom de naam niet. „Die is veel te bekend." De tweehonderd vierkante meter die er in en voor de hal beschikbaar zijn om alle planten en aanverwante artikelen op te stellen, bleken de laatste jaren niet voldoende. Van Bennekom heeft sinds een jaar ook zijn eigen voor- en achtertuin van de aangrenzende wo ning bij de zaak betrokken. „We groei en eigenlijk uit ons jasje, maar groter dan nu kunnen we niet worden. Dat is niet erg, want op zich is het goed zoals het nu is. Ons enige probleem is par keergelegenheid voor de deur. Maar klanten kunnen altijd ook op de Bree delaan parkeren." De uitbreiding heeft onder meer te maken met de toenemende populari teit van het tuinieren. „Mensen doen tegenwoordig steeds meer aan hun tuin, al was het alleen al omdat ze ideeën krijgen door alle tuinprogram- ma's op televisie." Van Bennekom heeft buiten een uitge breid assortiment vazen, potten en beelden in alle maten en kleuren. Ook de buxusboompjes die erbij staan geven een goed beeld hoe iedereen zijn tuin mooi en gezellig kan maken. Chinees porselein Eén ding is zeker: aan Jan van Ben nekom is het decoreren wel toever trouwd. Dat is zeker binnen te zien, waar hij tussen de planten en bloem stukken een aantal prachtige oude Chinese porseleinen vazen heeft opge steld. „Toevallig heb ik die kunnen kopen. Ze staan hier en zijn ook te koop, maar dat is echt eenmalig. Als deze vazen verkocht worden komen er geen nieuwe voor in de plaats." Ook de tentoongestelde keramiek- objecten van diverse kunstenaars en de bijzondere schilderijen aan de wand ('Die zijn niet te koop want ze zijn geschilderd door een kennis van me, die inmiddels niet meer leeft. Ik ben er aan gehecht') "illustreert de interesse van Van Bennekom voor het mooier maken van het interieur. En als het over planten gaat, geldt volgens hem altijd dat die bij het interieur moet pas sen. Daarover geven zowel Jan als zijn echt genote Mieke en zoon Johan, die even eens in de zaak meehelpen, graag advies. „Dat is ook onze kracht," denkt Van Bennekom, „dat klanten hier vak kundig advies kunnen krijgen van per sonen die ze kennen. We doen ook alles zelf, zowel de inkoop als verkoop. Zo blijf je dicht bij je producten en bij de klanten." Omdat ze vijf jaar eigenaar zijn, heeft de familie Van Bennekom de komende periode diverse aanbiedingen voor haar klanten in petto. De Aalsmeerse Bloemenhal is ook op Hemelvaartsdag geopend. Staand v.l.n.r. Jan, Mieke en Johan Bloemenhal. (foto Starfield van Bennekom, samen met een van de medewerkers van de Aalsmeerse

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6