Alleen op woensdag 3 juni om 12.00 uur is het loos alarm Weet wat je moet doen als de sirene gaat 1JÏ 5L 072 - 535 68 88 o I HEILOO ■ï/i. Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Openbare Commissievergadering Onderzoek Gemeenterekening 1997 Alleen op woensdag 3 juni is het loos alarm Berm Zandersloot gemaaid Leden van Westelijke Land- en Tuinbouworgani satie raken asbest makke lijk en goedkoop kwijt Inzameling groente-, fruit en tuinafval in de zomer!!! Sluiting gemeentehuis Kofferbakmarkt De sirene gaat 1. Ga direct naar binnen 2. Sluit deuren en ramen 3. Zet radio of tv aan Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmeldenbel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Op donderdag 4 juni 1998 wordt de openba re Commissievergadering over het onderzoek van de Gemeenterekening 1997 gehouden. De vergadering begint om 19.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Ter inzage De Gemeenterekening 1997 ligt vanaf heden ter inzage bij receptie van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Tegen bet aling van de hiervoor verschuldigde kosten is een exemplaar van de Gemeenterekening bij de afdeling Financiën verkrijgbaar. Bij deze afdeling kunt u eventueel ook 's middags terecht na telefonisch afspraak tel. 072 - 535 66 10. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer W. Knaap van de afdeling Financiën, tel. 072 - 535 66 10. Maandelijks proef alarm wordt jaarlijks proefalarm De gemeenten en brandweerregio 's berei den zich op dit moment voor op 3 juni 1998. Dan vindt namelijk om 12.00 uur voor de eerste keer het luide oefenalarm plaats van het nieuwe sirenestelsel. Bij het oude waarschuwingsstelsel werd elke eerste maandag van de maand om 12.00 's middags het alarm getest. Deze hoge fre quentie van testen was nodig, omdat het om mechanische alarminstallaties ging, die gevoelig waren voor storingen. Nu het nieuwe waarschuwingsstelsel in heel Nederland is geïnstalleerd, vervalt het maandelijkse luide oefenalarm. De nieuwe sirene wordt volledig elektronisch gestuurd en het testen vindt per computer plaats, zonder dat bij u in de buurt het alarm afgaat. Om te voorkomen dat nie mand het geluid van de sirene herkent als er werkelijk iets aan de hand is, zullen ieder jaar op een vaste dag alle sirenes tegelijkertijd driemaal achtereen afgaan. Jaarlijks op de eerste woensdag van de maand juni om 12.00 uur 's middags precies gaat bij u in de buurt het alarm af. U weet dan: er is niets aan de handdit is een test. Als op een andere dag van het jaar de sirene gaat, kunt u het signaal niet negeren: er is dan echt iets aan de hand. De oude sirenes waren oorspronkelijk bedoeld om de bevolking te waarschuwen voor luchtaanvallen tijdens oorlogstijd. Deze stonden vooral in de grote steden, zodat maar een beperkt gedeelte van de bevolking kon worden bereikt. Inmiddels ziet de overheid een oorlog op Nederlands grondgebied niet meer als het grootste risico. Onze complexe samenleving is onder meer vanwege de industrialisatie daarentegen wel kwetsbaarder voor rampen en zware ongevallen geworden. Daarom zijn nieuwe sirenes ontwikkeld, die beter verspreid zijn over het land. Indien nodig kan elke sirene apart worden aangezet. Daarnaast zijn ze door een ander geluid beter hoorbaar. De bevolking kan op deze manier veel beter worden bereikt bij een grootschalige ramp, maar ook bij kleinere incidenten. Het nieuwe systeem werkt dus sneller en gerichter en is minder storingsgevoelig. De huidige sirens hebben wel dezelfde bete kenis als de oude. Als ze afgaan, geldt nog steeds de vaste regel: ga direct naar binnen, sluit deuren en ramen en zet de radio of tv aan. Experiment voor doven en slechthorenden De nieuwe sirenes maken een hard geluid, dat voor vrijwel iedereen die zich buiten bevindt te horen is. Anders ligt dat bij doven en slechthorenden die een alarm slecht of zelfs helemaal niet kunnen horen. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken heeft onderzocht hoe deze groep beter bereikt kan worden. Resultaat hiervan is, dat in samen werking met het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport een expe rimenteel project wordt opgezet met een zogenaamd Radio Data System in een tweetal proefregio 's. De eerste resultaten van dit proefproject zijn in het najaar van 1998 te ver wachten. Voorlopig mag meer worden verwacht van burenhulp en een goed georganiseerde loka le hulpstructuur. In het rampenplan, dat iede re gemeente heeft klaarliggen, zijn voor doven en slechthorenden speciale maatrege len getroffen. Dat geldt ook voor hulpbehoevenden, bejaar den en scholieren. Kent u mensen in uw omgeving die een alarm niet kunnen horen of die hulp nodig hebben? Denk dan aan hen als de sirene gaat! De afgelopen week heeft u kunnen zien dat de berm van de Zandersloot gemaaid is. Maaien van de berm was juist op dit ogenblik gunstig, omdat het gras nog niet zo hoog stond, zodat er geen overlast ontstaat van hoge kruiden op het naastgelegen fietspad. Nu maaien geeft ook ruimte voor de padden. Nu zitten ze in de sloot en willen over enkele weken pas weer gaan trekken. Voor de ontwikkeling van kruiden was maaien ook gunstiger. De kruiden kunnen nu beter tot wasdom komen en u kunt eerder genieten van een gekleurde en gevarieerde berm. Het maaien van de berm is door de gemeente uit besteed. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Hij is van maandag tot en met vrijdag te bereiken tussen 12.00 en 12.30 uur onder nummer 072 - 533 63 45. Noordhollandse agrariërs kunnen van 16 tot en met 26 juni 1998 op 11 plaatsen boven het Noordzeekanaal zwerfasbest inleveren. Het materiaal wordt dan afgevoerd in speciale verpakkingen. Leden van de Westelijke Land en Tuinbouworganisatie (WLTO) profiteren van een speciaal tarief. Niet-leden kunnen ook deelnemen, zij het tegen een hoger tarief. Waarom een zwerfasbest-actie? Deze actie is een vervolg op de proef, die vorig jaar in West-Friesland is gehouden. Zwerfasbest is losse asbest, dat ergens op het erf van de agrariër ligt, bijvoorbeeld dak platen die na een storm zijn vervangen of brokken van platen. Zolang het asbest niet nagelvast zit, valt het onder de noemer "zwerfasbest". Naar schatting tweederde van de bedrijven heeft zwerfasbest op het bedrijf. Sinds 1993 is het verboden om asbest toe te passen of als los materiaal in bezit te hebben. Het opruimen van asbest is echter duur en omslachtig. Asbest is bovendien gevaarlijk. Het moet op een veilige manier worden opge ruimd. Wat houdt de actie in? In overleg met gemeenten, de arbeidsinspec tie, de Provincie en diverse deskundigen is vorig jaar een manier ontwikkeld om het op te ruimen. Er is rekening gehouden met alle regelgeving op dit gebied. Er wordt gebruik gemaakt van speciaal voor dit doel ontwikkel de hulpmiddelen, een beschermingspakket en verpakkingsmateriaal, de zgn. "Depot Bags". Leden van de WLTO krijgen deze week een brochure in de brievenbus, waarin precies staat wat ze moeten doen. Het scheelt hen een flinke hoeveelheid administratieve hande lingen. Op verzoek van gemeenten kunnen ook agrariërs deelnemen, die geen lid van de WLTO zijn. Leden betalen 120,-- voor een Depot Bag voor zeshonderd kilo asbest. Er zit ook een persoonlijk beschermingspakket bij. Het materiaal storten zou normaliter ongeveer 400,-- kosten. Een tweede en derde Depot Bag kost 80,--. Niet-leden betalen 300,- voor de eerste Depot Bag en 240,- voor de tweede en derde Bag. In de prijs zijn de kosten van de speciale ver pakking, het beschermingspakket, het trans port, de organisatie en het storten verwerkt. Het maximale aantal Depot Bags voor dit spe ciale tarief is drie stuks. Als iemand meer zwerfasbest heeft en dit wil afvoeren wordt het bedrijf eerst bezocht. Afhankelijk van de situatie wordt dan een maatwerkoplossing gezocht. De zwerfasbest- actie loopt vooruit op een latere actie om bouwasbest op te ruimen. Hiervoor is een proefproject in West-Friesland in voorbereiding. Opgave en meer informatie Opgave voor de actie kunt u doen via Actie zwerfasbest, WLTO, Postbus 649, 2003 RP Haarlem. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer F. Meijer van de afdeling VROM, Milieu van de gemeente Heiloo, tel. 072 -535 67 31. Tijdens de zomerperiode vraagt de inzame ling van GFT-afval extra aandacht. GFT-afval kan namelijk gaan rotten als geen rekening gehouden wordt met enkele aan dachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ontstaan van maden is het gevolg. Daarom geven wij u enkele tips om dit te voorkomen c.q. te verminderen: 1. Producten/resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer depone ren die het eerst wordt geleegd. In de ene week is dat de rolemmer voor het restaf val, in de andere week de GFT rolemmer; 2. Onder in de rolemmer een krantje leggen om het aankoeken tegen te gaan; 3. Vlees- vis- en kipresten verpakken in een krantje (voorkomt madenvorming); 4. Indien mogelijk de rolemmer in de schaduw plaatsen; 5. De invloed van warmte en kou op GFT-afval beperkt u ook door het vocht er zoveel mogelijk uit te houden. Laat bijvoor beeld koffiefilters en theezakjes goed uit lekken en wacht met grasmaaien tot het gras droog is; 6. Zelf de GFT rolemmer af en toe schoon spuiten, zodat er geen afval "aankoekt". Gebruik hiervoor groene zeep of zgn. "rolemmerfris". Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achterblijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT-afval tot compost. Drie keer per jaar (april-juni/juli-september) worden de groene rolemmers schoonge maakt (zie ophaalkalender reiniging 1998). Wanneer u bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), tel. 072 - 535 68 68. Openingstijden van de Afvalbrengplaats maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur; zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen bij de Afvalbrengplaats, dan kan men daar naar uw legitimatie vragen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. LET OP! LET OP! LET OP! Wijziging datum legen rolemmers vanwege Pinksteren Op maandag 1 juni 1998Tweede Pinksterdagwordt geen grofhuisafval en lof worden geen takken opgehaald. De groene rolemmers die normaliter op maandag 1 juni zouden worden geleegd, worden nu op dinsdag 2 juni geleegd. Belangrijk U wordt verzocht uw rolemmer om 07.30 uur buiten te zetten en tot na 16.00 uur te laten staan. Het legen van de rolemmers kan op dinsdag 2 juni a.s. namelijk tot later dan 16.00 uur gebeuren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Zevenhuizerlaan 100 - vergroten woning; Werkendelslaan 11 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 28 mei 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Prins Bernhard Fonds/Anjerfondsen voor de periode van 24 tot en met 30 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Het gemeentehuis en de gemeentelijke onderkomens zijn op maandag 1 juni 1998 in verband met Pinksteren gesloten. Er is dan ook geen avondopenstelling. De eerstvolgende avondopenstelling is op maartdag 8 juni a.s. Burgemeester en wethouders en de burge meester van Heiloo maken bekend dat zij, ieder voorzover het hun bevoegdheid betreft, hebben besloten toestemming te verlenen aan de heer P.J.M. Liefting voor het organise ren van een zogenaamde kofferbakmarkt op het parkeerterrein bij de sportcomplexen van De Foresters en Double Stars Heiloo aan de Vennewatersweg in Heiloo. Aan de vergun ning is een aantal voorschriften verbonden met het oog op het voorkomen van overlast en in het belang van de openbare orde en de verkeersveiligheid. De kofferbakmarkt wordt gehouden op de zondagen 5, 12, 19 en 26 juli 1998. Per keer mogen er maximaal 45 auto's worden toege laten van waaruit mag worden verkocht. Alleen personen die niet handelen in de uit oefening van een beroep of bedrijf wordt toe stemming gegeven zaken te verkopen op de kofferbakmarkt. Indienen van bezwaar Belanghebbenden, die het niet eens zijn met dit besluit, kunnen binnen zes weken na ver zending hiervan aan belanghebbende een gemotiveerd bezwaarschrift sturen aan de burgemeester van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ter inzage Gedurende bovenstaande periode ligt de ver gunning met de daaraan verbonden voor schriften ter inzage in kamer 126 van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's middags kunt u na telefonische afspraak terecht. U kunt hiervoor bellen met de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 44. Meer informatie Voor overige vragen over de kofferbakmarkt kunt u ook op nr. 072 - 535 66 44 terecht. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 MEI Informatierubriek leder jaar vindt voortaan op de eerste woensdag in juni een oefenalarm plaats van de sirenes in onze regio. Dit jaar op woensdag 3 juni om 12.00 uur. U weet dan: dit is loos alarm, er is niets aan de hand. Dit is een publicatie van uw gemeente Dit is een publicatie van uw gemeente

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4