Mannühkoor in Willibrord Coiffure Award voor Annet Haar Zaak Jngezwïïffln brieven Woonzorgloket in Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Uitvoering Machtigingsregeling Naturalisatie en Naturalisatiegelden Wijziging Bouwverordening Vlindermonitoring door Vlinderstichting in De Neggen Legitimatie Afvalbrengplaats CD-rom spel bij inlevering batterijen PAGINA 6 UITKIJKPOST - 27 MEI Vervolg informatierubriek Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 11 mei 1998 de 15e serie wijzigingen van de Bouwverordening heeft vastgesteld. Deze wijzigingen hebben betrekking op de aanscherping van de energie-coëfficient voor de woningbouw en de gevolgen van de derde tranche van de Algemene wet bestuursrecht. De wijzigingen treden in werking op 1 juni a.s. Ter inzage De 15e serie wijzigingen van de Bouwverordening ligt voor iedereen ter inza ge bij de afdeling Bouwzaken in het gemeen tehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 38. Tegen betaling van de verschuldigde kosten kunt u bij deze afdeling een afschrift hiervan verkrijgen. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 3:40 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat de burgemeester bij zijn besluit van 18 mei 1998 heeft besloten ondermandaat te verlenen van de aan hem door de Staatssecretaris van Justitie geman dateerde bevoegdheden op grond van de artikelen 1 en 2 van de Machtigingsregeling Naturalisatie en Naturalisatiegelden aan het hoofd en de eerste medewerker van de afde ling Burgerzaken. Dit betekent dat de genoemde medewerkers thans bevoegd zijn beslissingen te nemen en stukken te onderte kenen ter uitvoering van de vorengenoemde regeling. In de recreatiegebieden De Neggen vindt vlindermonitoring plaats door de Vlinderstichting, leder jaar brengt de Vlinderstichting een jaarverslag uit over hun bevindingen van het afgelopen jaar. De ontwikkeling van de vlinders in De Neggen verloopt gunstig, was de conclusie van het jaarverslag. De Vlinderstichting en de gemeente Heiloo werken samen en proberen de insecten en vlinders bijvoorbeeld door natuurvriendelijk groenbeheer gelegenheid te geven zichzelf te ontwikkelen. Voor bepaalde vlindersoorten wordt op deze manier een leefmilieu gecreëerd, zodat zij een plek vinden om te kunnen overleven. De Vlinderstichting neemt ieder jaar het initia tief om de monitoring te verzorgen. Vrijwilligers houden het vlinderbestand en de ontwikkeling van de vlinders in de gaten. De gemeente overlegt met de Vlinderstichting wanneer het beste moment om te maaien is. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw E. Swart van de Vlinderstichting, tel. 072 - 533 03 24 of met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo. De heer Bake is van maandag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 12.30 uur te bereiken onder nummer 072 - 533 63 45 Ter inzage Het vorenaangehaalde besluit ligt voor ieder een ter inzage bij de afdeling Burgerzaken. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 20. Tegen betaling van de verschuldigde kosten kunt u bij deze afdeling een afschrift van dit besluit verkrijgen. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF 0 In de periode van 9 mei tot en met 20 juni 1998 organiseert de Stichting Batterijen (Stibat) een landelijke campagne voor de jeugd tussen 12 en 18 jaar om gebruikte bat terijen in te leveren. De actie is eenvoudig: lever 15 gebruikte batterijen in en ontvang een gratis CD-rom spel". De batterijen kunnen worden ingeleverd bij de volgende 10 winkelketens: Dixons, Intertoys, COOP, Jan Linders, Jumbo, Hoogvliet, EmTé, Dekamarkt, Boni en Retourette. Omdat deze winkels niet in Heiloo voorkomen biedt de gemeente Heiloo de mogelijkheid om de batterijen in te leveren bij de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Bij inlevering van 15 gebruikte batterijen ontvangt u van de gemeente Heiloo het CD-rom spel. De openingstijden van de Afvalbrengplaats maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur; zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte tel. 072 - 535 68 68. Bedrijven viswedstrijd Tweedehands boekenmarkt Verkoop afgeschreven materialen TV 't Vennewater TV Heiloo Bruisende waterideeën bij Intratuin Info-cursus gokken iij: jiiiiiiii L::V;; Het Mannühkoor. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking hebben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. HEILOO - Op zondag 7 juni zal het Mannühkoor optreden in de kapel van PC Willibrord. Het repertoire dat het koor hier ten gehore gaat brengen varieert van shanty tot Schubert, van jazzy tot pop en van canon tot vriend schap, zoals de heren het zelf omschrij ven. Het Mannühkoor is begonnen vorig jaar zomer, onder leiding van dirigent Cas Himmelreich. Het doel was om plezierig samen te zingen, waarbij het repertoire in onderling overleg wordt samengesteld. Het koor vond onderdak in de balletstudio van Diana Satoer in Alkmaar, alwaar elke donderdagavond gerepeteerd wordt. Vertegenwoordigd zijn eerste en twee de tenoren, baritons en bassen. Van de laatsten kunnen er twee de lage c zin gen, iets wat volgens kenners net zo HEILOO - De jaarlijks terugkerende viswedstrijd om het open kampioen schap wedstrijdvissen voor verenigin gen en bedrijven wordt gehouden op zondag 21 juni. Eén ploeg bestaat uit drie personen. Meerdere ploegen per bedrijf of vereniging zijn welkom. Het inschrijfgeld bedraagt f 10,- per ploeg. Ploegen kunnen zich opgeven voor 10 juni bij H. Franse, 072-5330111; C. Bakker, 072-5052269; N. Stuifbergen, .072-5061028 en P. Welp, 0251-654867. Er wordt gevist in de recreatievijver bij Het Maalwater te Heiloo van 8.JXLtot 10.30 uur. Het is toegestaan te vissen met één hengel, voorzien van één haak, en er wordt gevist op witvis. zeldzaam is als asperges eten met de kerst. Een eerste optreden in een café aan het Waagplein in Alkmaar was meteen een doorslaand succes: het leverde het koor een uitnodiging op om tijdens het bevrijdingsfeest in de Alk- maarse muziektuin te komen zingen. In de kapel van Willibrord zal een groot deel van het repertoire gezongen worden. De mannüh worden onder steund door Jaap Jan Schermer op slag werk en Andreas Keesman op contra bas. Dirigent Himmelreich neemt de piano voor zijn rekening. De entree voor dit bijzondere concert, dat om 14.00 uur begint, is gratis. Wie daarna zin heeft gekregen om met de mannüh mee te zingen, kan bellen met Leo (072-5336788) of Nico (072- 5332664). Vooral tenoren zijn van harte welkom. HEILOO - Op zaterdag 30 mei is er van 10.00 tot 13.00 uur een tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2. Omdat dit de laatste verkoopdag is van het sei zoen zijn er grote kortingen op alle boeken. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georgani seerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en pla ten heeft die u in de weg staan en die u eigenlijk wel kwijt wilt, dan kunnen die na een telefoontje (072-5331297) wor den opgehaald. Brengen naar het Trefpunt mag ook. HEILOO - De bibliotheek houdt op vrijdag 29 mei weer een verkoop van afgeschreven materialen. Naast boeken worden er ook tijdschriften, video's en puzzles verkocht. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 17.30 uur (jeugdmaterialen) en van 18.00 tot 20.30 uur (materialen uit de afdeling voor volwassenen) in de hal van de bibliotheek. Voor f 1,50 koop u een jeugdboek, een boek voor volwas senen kost f 3,-. HEILOO - De eerste kampioenen zijn bekend bij tennisvereniging 't Venne water. Na zes competitieweken en nog één te gaan zijn in de derde klasse van de dameskring 't Vennewater 5 en 't Vennewater 8 niet meer in te halen door de concurrentie. De dinsdag damesdistrict derde klasse heeft inmid dels ook al voldoende punten voor het kampioenschap. Dit geldt ook voor de heren van 't Vennewater 3 en 't Vennewater 5, die respectievelijk uit komen in de vijfde en zesde klasse. Voor enkele andere teams zal de laat ste competitiedag de beslissing moeten brengen. Het herenteam van Cor van Etten wist dankzij het actieve netspel van Anne Mantel de dubbel te winnen en uitein delijk de volledige winst van 6 punten te pakken. Hiermee staan zij op een tweede plaats in de vijfde klasse. Ook het eerste damesteam dat op zondag uitkomt in de districtcompetitie wist met 6-0 te winnen en staan op een tweede plaats. Het komend weekend wordt er geen competitie gespeeld, maar kan de jeugd zich zaterdag uitleven tijdens het luik- laktoernooi. Voor de senioren is er zon dag het pinkstertoernooi. Uitslagen: Zondag gemengd Vennewater 2-Anna Paulowna 1 6-2, Vennewater 4-Almere 2 0-8, Vennewater 5-'t Nieuweland 1 3-5, Dames: Vennewater 1-Niedorp 1 6-0. Heren: Vennewater 1-Heerenduin 2 3-3. Junioren: Vennewater 1- Santpoort 1 8-0. Zaterdag gemengd: Vennewater 4- Schagen 2 1-4, Vennewater 6-De Rijp 6 0-5. Heren: Vennewater 1-KZTV 2 4-2, Vennewater 2- Uilenbanen 1 2-4, Vennewater 3-Langedijk 4 5-1, Vennewater 6-Maaier 1 0-6, Vennewater 8-Wings 3 5-1. Heren 35+: Vennewater 2-Warmenhuizen 5 3- 1. Gemengd 35+: Vennewater 1-Hoog op 1 0-4, Vennewater 2-Dirkshorn 2 3-1, Vennewater 3- Wings 2 1-3. Jongens 15-18: Vennewater 2- Julianadorp 2 4-2, Vennewater 2-Egmond 1 5-1. District: Twiske 1-Vennewater 1 0-6, Vennewater 2- Monnickendam 1 3-3, Vennewater 3-Enkhuizen 2 3-3. Kring: Vennewater 1-St. Pancras 1 4-0, Egmond 1-Vennewater 2 4-0, Vennewater 3- Heiloo 1 0-4, Heerhugowaard-Vennewater 4 3-1, Bergen 1-Vennewater 5 0-4, Vennewater 6- Heerhugowaard 4- 2-2, Vennewater 7-Bergen 2 2- 2, Alkmaar 5-Vennewater 8 1-3, Vennewater 9- Oudorp 6 3-1, Akersloot 3-Vennewater 10 1-3, Vennewater 11-Limmen 4 0-4, Vennewater 13- Heiloo 3 0-4, Vennewater 14-Heiloo 5 3-1, Vennewater 15-Alkmaar 7 0-4, Vennewater 18- Hogedijk 8 1-3, Oudorp 12-Vennewater 19 0-4. Wizzl-winkel Via de Uitkijkpost heb ik kennis geno men van de komst van een Wizzl-win kel op het station. Ondanks het feit dat het college van B en W en de raad in tweede instantie de komst van zo'n winkel afwezen en de winkeliersvereni ging van het Stationscentrum zich terecht verzette tot aan de Hoge Raad aan toe, komt die winkel er toch. Opnieuw heeft het grootkapitaal van de NS het gewonnen van kleine winke liers die al grote moeite hebben om zich staande te kunnen houden, tegen het geweld en de moordende concur rentie van de multinationals. En dan die opmerking van commercieel-mana- ger Dudink van de NS dat het slechts om vergeetboodschappen gaat. Wat een gezwam. De NS vergeet bewust sa men met de Raad van State dat de kleinschalige activiteiten van de Wizzl- winkel grootschalige gevolgen hebben voor de middenstanders in de stations- buurt. Ik doe hierbij een oproep aan de bevol king van Heiloo de winkeliers te steu nen en geen produkten in de Wizzl- winkel te kopen. Er zijn al genoeg buurtwinkels verdwenen, wat de sfeer in ons dorp nadelig beïnvloed heeft. En trouwens: een station dient alleen een in- en uitstapplaats te zijn voor treinrei zigers en geen plaats om te winkelen. Willem Gomes Heiloo Wizzl en Heiloo Het prestige-object van de Spoor wegen, een Wizzl-winkel in Heiloo, gaat dankzij een onbegrijpelijke uitspraak van de Raad van State door. (Of heeft hier macht een rol gespeeld?) Wel heeft de Raad van State een aantal restricties opgelegd over het aantal te verkopen artikelen dat echter nooit gecontro leerd zal gaan worden, waardoor vrij spel ontstaat. Om psychologische redenen wordt de winkel eind juni geopend zodat wach tenden het naderend ongemak wat minder zullen voelen, want bij slecht en koud weer kon men in de (winters ver warmde) loket-wachtruimte zittend of staand wachten, maar dat wordt verle den tijd. De argumenten die gebruikt worden om de Wizzl te promoten tarten elke logica en of de reizigers nu ineens zeer blij zijn met een Wizzl vraagt om een openbare enquête. Overigens is hier sprake van een grote rechtsongelijk heid. Waar burgers in Heiloo voor elk verbouwinkje vergunning moeten aan vragen en legeskosten moeten betalen, is over de verbouwing in de gemeente lijke rubriek niet gepubliceerd. Dit kan voer voor advocaten worden. Politiek Heiloo heeft burgers, onder wie ook de winkeliers in het Stations centrum gerekend dienen te worden, weer eens in de kou laten staan. De ruim 2,5 miljoen voor de verbouwing van het gemeentehuis was schijnbaar belangrijker. Maar bij tekorten als gevolg van de bouw van de Wizzl-win kel en de niet uitgekomen verwachtin gen, verhoogt de Spoorwegen gewoon de tarieven, zoals de gemeente dat zal doen met de OZB-belastingen om de verbouwing van het gemeentehuis te bekostigen. Rechten van burgers zijn ver te zoeken. A. van der Meulen Heiloo HEILOO - In de afgelopen competitie- week heeft een aantal teams van TV Heiloo het bijzonder goed gedaan. Zo wist het gemengde zaterdag team 1 met captain Luus de Boer Neckslag 2 met 5- 0 te verslaan en is daarmee kampioen van hun pool geworden. Het zaterdag team 1 met captain Fons van Haastrecht heeft met 4-2 van Hogedijk 3 gewonnen. Met het halen van nog een punt kunnen zij volgende week kampioen worden. Uitslagen: Heren zaterdag - Heiloo 1-Hogedijk 3 4-2, Heiloo 2 - Westzaan 4 3-3, Juliana 2-Heiloo 35+ 1 4-0, Grootslag 1-Heiloo 35+ 2 2-2, Heiloo 50+ 1-Drieban 1 0-4. Gemengd zaterdag - Heiloo 50+ 1-Medemblik 1 1-3, Neckslag 2-Heiloo 1 0-5, Westerzijderveld 5-Heiloo 2 1-4. Dames dinsdag - Uitgeest 1-Heiloo 1 3-3, Heiloo 2-KLTV 2 6-0, Heiloo 3-Alkmaar 3 5-1, Hogedijk 2 -Heiloo 4 0-6. Heren vrijdag - Alkmaar 2-Heiloo 50+ 1 3-1. Gemengd zondag - Balletuin 2-Heiloo 11-4. Heren zondag - Heiloo 18+ Oudorp 1 1-1. Kring Dames - Vennewater 3-Heiloo 1 0-4, Noordend 1-Heiloo 2 2-2, Vennewater 3-Heiloo 3 4-0, Koedijk 2-Heiloo 4 2-2, Vennewater 14-Heiloo 5 3-1, Heiloo 6- Zeswielen 5 1-3, Heiloo 7 - Zeswielen 11 4-0. Jeugd 12-15 jaar - meisjes - Uitgeest 1-Heiloo 1 5-1. Jongens - Heiloo-Elckerlyc 3 5-1. HEILOO - In het nieuwste Intra Nova Magazine staat alles op het gebied van water in de tuin of op het balkon en ter ras. Het groene warenhuis is één brui send geheel van waterideeën. U kunt zien hoe u op een simpele manier een vijver op uw balkon of terras plaatst, er zijn tips over mini-vijvers, hoe u helder water krijgt, hoe u een rijk waterleven creëert maar ook hoe u uw planten goed houdt met behulp van handige sproei-installaties. Met de handige intratips wordt uitge legd hoe u een beekloopje of waterval HEILOO - Caroline Duit heeft voor Annet Haar Zaak m/v een nominatie behaald in de categorie herenvak Noord-Nederland. Zondag 17 mei werd bekendgemaakt wie zich tot de geno mineerden mocht rekenen en wie uit eindelijk hairdresser of the year 1998 zou worden. Tijdens een gala presenteerde Robert ten Brink de eerder gekozen 94 finalis ten, om vervolgens per categorie de zes genomineerden en de uiteindelijke winnaar kenbaar te maken. Caroline Duit mocht voor Annet Haar Zaak m/v een nominatie en oorkonde in ont vangst nemen in de categorie herenvak Noord-Nederland. aanlegt. En ook de aanleg van een tuf stenen vijver wordt met een intratip een stuk gemakkelijker. Het Intra No va Magazine kunt u bij elke Intratuin ophalen. ALKMAAR - De Brijder Stichting, centrum voor verslavingsproblematiek in Noord-Holland, organiseert een informatiecursus gokken voor partners, ouders en familieleden van gokkers. De infocursus vindt plaats op maandag 8 en 15 juni van 20.00 tot 22.00 uur aan de Kees Boekestraat 20, Alkmaar. Opgave voor 2 juni op tel. 072-5155414. De kosten zijn f 5,-. Annet Haar Zaak is trots op deze nominatie, maar zij niet alleen. Ook Ab Baart die de fotografie voor zijn reke ning heeft genomen is in zijn nopjes met dit succes. 'Voor de eerste keer meedoen en dan al een nominatie in de wacht slepen in een van de sterkste categorieën is niet niks. Het bewijst dat we lekker bezig zijn', aldus Ab Baart. Maar het ultieme doel blijft voor het team van Annet toch de Coiffure Award zelf. Dit jaar hebben vijf kap sters meegedaan, volgend jaar zullen dat er elf zijn, om zo nog meer kans te hebben een award in de wacht te sle pen. Inmiddels zijn de voorbereidingen hiervoor al in volle gang. Caroline Duit behaalde met dit model een nominatie, Fotostudio Ab Baart nam de fotografie voor zijn rekening.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6