Reiniging en inspectie hoofdriool krijgt binnenkort vervolg Schoolvakanties openbaar, bijzonder basisonderwijs en voortgezet onderwijs (PCC) in Heiloo Installateurs en Energiebedrijf Noordwest geven voorlichting op de milieumarkt Woonzorgloket in Heiloo Leden van Westelijke Land- en Tuinbouworgani satie raken asbest makke lijk en goedkoop kwijt PAGINA 6 UITKIJKPOST-3 JUNI Vervolg informatierubriek Op donderdag 11 juni en vrijdag 12 juni 1998 wordt de hoofdriolering van de Molenweg en de Wilgenlaan gereinigd en geïnspecteerd. Deze schoonmaak en inspectie worden uitge voerd door de firma Heymans Speciale Technieken. Eventuele overlast Bij reiniging van de riolering kan bij sommige huizen of bedrijven water- en stankoverlast voorkomen. Dit gebeurt vaak op plaatsen waar de rioleringsbuizen een te kleine door snede hebben. Dit eventueel in combinatie met een slechte ontluchtingscapaciteit van de huisriolering en de aanwezigheid van een vuilprop in de leidingen veroorzaakt water- en stankoverlast. Als het schoonmaakbedrijf de riolering reinigt met hoge druk, dan is het mogelijk dat een vuilprop in de richting van het huis wordt gestuwd, Hierdoor ontstaat ongerief in het toi let of in de badkamer. De oplossing tegen de stank is het deksel van het toilet te sluiten. Eventuele schade wordt niet door de gemeente vergoed. Wat kunt u doen om overlast en verstoppingen te voorkomen Stankklachten kunnen overigens normaal gesproken worden voorkomen door geen (chemische) afvalstoffen, zoals olie en vetten, terpentine, verfresten, fotochemicaliën en bij tende schoonmaakmiddelen door de goot steen en/of het toilet te spoelen. Een verstopte riolering komt vaak voor door onwetendheid en onvoorzichtigheid met afval stoffen. Vooral in de huisriolering komen man kementen veelvuldig voor. Verstoppingen zijn Agenda voor raadsvergadering d.d. 8 juni 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken bJnventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief com missie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergade ringen d.d. 6 en 14 april en 11 mei 1998 4a. Mededelingen en ingekomen stukken b.Eventuele voorstellen gemeenschappelijke regelingen Bespreekstuk n 5. Benoeming van vertegenwoordigers en plaatsvervangend vertegenwoordigers in organen van gemeenschappelijke regelin gen, privaatrechtelijke deelnemingen e.d. en afzonderlijk gereglementeerde com missies (wordt nagezonden) Akkoordstukken 6. Goedkeuring statuten federatie van bevoegde gezagsorganen stichting Het Spectrum 7. Vaststelling aangevulde/gewijzigde delegatie- en mandatenlijst 8. Subsidie-aanvraag fiets- en bromfietsmaatregelen 9. Beschikbaarstelling krediet voor aankopen/plaatsen en inrichten van twee noodlokalen ten behoeve van uitbreiding van basisscholen Meander en Paulus in Ypestein 10. Begrotingswijzigingen: a.overheveling van 35.000,- van het product Sociale Vernieuwing naar het pro duct Integraal Veiligheidsbeleid in het kader van het werkplan met betrekking tot de inzet van een politiesurveillant te voorkomen door een zeefje in de afvoer te gebruiken. Koffieprut, theebladeren en etens resten horen in de groene rolemmer thuis. Overig afval hoort in de grijze rolemmer. Verder is het belangrijk om regelmatig haren en zeep bij het afvoerputje van de douche te verwijderen. Verstoppingen in huis kunnen eventueel met een ontstopper worden opge heven. Verstoppingen in de huisriolering zijn in de meeste gevallen moeilijk op te heffen. Zeker als u bedenkt dat er soms dweilen, luiers en zelfs complete kledingstukken in de huisriole ring aangetroffen worden. Ook gestold vet kan de oorzaak zijn van veel ellende. Vet kunt u overigens brengen bij de gemeentelijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal. Ook kunt u het afgeven bij de Chemokar of eventueel in uw grijze rolemmer doen. Wat u ook doet, spoel het niet weg via de riolering. De ontstoppingsput vervult een belangrijke rol bij ontstoppingen. Als deze put, die zich op de erfgrens op een diepte van een halve meter bevindt, bij een verstopping leeg is, mag aangenomen worden dat er problemen zijn in de binnenhuisriolering. De bewoner moet dan zelf aan de slag om deze verstop ping te verhelpen of hij moet hulp van een loodgieter inroepen. Staat de ontstoppingsput vol, dan kan de bewoner kosteloze hulp inroepen van de dienst Beheer Openbare Ruimte. Uit ervaring weet de gemeente, dat veel men sen niet weten waar de ontstoppingput zich bevindt. Het is sowieso nuttig om die plaats in geval van nood te weten. Ook als u plannen heeft om bomen en lof struiken te planten is het belangrijk de plaats van de ontstoppings put te weten om ingegroeide boomwortels in de toekomst te voorkomen. Meer informatie Verstoppingen kunt u van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur melden op telnr. 072 - 535 68 68. De gemeente kan bij verstoppingen, waarbij de oorzaak bij de bewoner ligt, niet aanspra kelijk worden gesteld. Schooljaar 1998/1999 Herfstvakantie: 17 tot en met 25 oktober 1998 Kerstvakantie: 19 december 1998 tot en met 3 januari 1999 Voorjaarsvakantie: 20 tot en met 28 februari 1999 Paasvakantie: 2 tot en met 5 april 1999 Meivakantie (incl. Hemelvaartweekend): 30 april tot en met 14 mei 1999, voortgezet onderwijs tot en met 7 mei 1999, Hemelvaart 13 en 14 mei 1999 Pinkstervakantie: 24 mei 1999 Zomervakantie: 24 juli tot en met 5 september 1999, voortgezet onderwijs 19 juli tot én met 5 sep tember 1999 Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer H. Wagenaar van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 636 66 84 Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in Zonne-energie met subsidie Op de milieumarkt wordt door 4 specialisti sche installateurs en het ENW voorlichting gegeven over de werking, de subsidierege ling en de technische achtergrond van zonne-energie. Subsidie Voor u is het nu extra aantrekkelijk om eens na te denken over het laten installeren van een zonne-energiesysteem. De actie, waar aan de vier installateurs deelnemen, levert namelijk extra voordelen op voor de koper. Er is subsidie mogelijk van het ministerie van Economische Zaken van 945,-- tot meer dan 1.800,--, afhankelijk van het gekozen systeem. De gemeente Heiloo geeft daarbo venop nog een extra subsidie van 250,--. De installateurs nemen de hele subsidie afhandeling voor hun rekening. Daarnaast zorgt de zonneboiler voor een lagere energie rekening. Tel uit je winst. Goed voor u en voor het milieu. De zon geeft ons enorm veel energie: meer dan vijftig keer zoveel dan we jaarlijks aan gas, elektriciteit en benzine verbruiken. Die energie kunnen we het hele jaar door benut ten, bijvoorbeeld om tapwater te verwarmen met een zonneboiler. Een zonneboiler ver warmt koud leidingwater net zoals een geiser of een gasboiler. Alleen doet een zonneboiler dat niet met gas maar met energie van de zon. Energiebesparing Een zonneboiler bespaart energie. Dat bete kent zuiniger omspringen met brandstoffen en minder uitstoot van schadelijke gassen, zoals het broeikasgas CO 2. Voor een gezin dat gas gebruikt om water te verwarmen scheelt dat de helft, zelfs als het al een HR- combiketel heeft. Met een elektrische boiler is het verschil nog groter. Die besparing is natuurlijk ook terug te vinden op de energie rekening. Comfort Een zonneboiler werkt op het licht van de zon. Als de zon volop schijnt is het water in een mum van tijd opgewarmd. Als het bewolkt is duurt het wat langer, maar het water wordt wel warm. Als er veel warm water wordt gebruikt koelt het zonneboilerwater af. Geen nood, want elke zonneboiler is zo ont worpen dat de Cv-ketel dan het werk van de zon overneemt. Er is dus het hele jaar door warm water voor bad, douche en keuken. Er is nog veel te vertellen over de zonneboi ler. Wilt u er meer over weten kom dan naar de milieumarkt in winkelcentrum 't Loo. Daar zullen de installateurs en het energiebedrijf klaar staan om u volledig in te lichten. te dienen De Kleine Kanne 2, K.G.F. Beers - vergroten woning; Holleweg 153, E.M. van Anholt - vergroten woning; Kennemerstraatweg 464, GGZ Heiloo-Limmen - veranderen en vergroten paviljoen "Amantius"; E.J. Potgieterweg ongenummerd, H.J.T. van Beek - vergroten woning; Korte Kapellaan 18, J.E. de Boer - vergroten woning; De Kleine Kanne 8, J.A.M. Reurings - vergroten woning; Westerweg 51B, K.J. Bakker - oprichten ligboxenstal; De Hoefsmid 31, Bouwbedrijf de Haan - gewijzigd uitvoeren bedrijfspand; Ypesteinerlaan 79, F. Klamer-Kempers - vergroten woning; Vrieswijk ongenummerd, Gemeente Heiloo, plaatsen boosterbergingen; De Kloosterhof 54, Gemeente Heiloo - plaatsen boosterberging; Kennemerstraatweg 265, T.W.N. te Buck - vergroten woning; Oesdommerveen 18A, J. van Gasteren - veranderen woonruimte in appartement. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezitje, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Noordhollandse agrariërs kunnen van 16 tot en met 26 juni 1998 op 11 plaatsen boven het Noordzeekanaal zwerfasbest inleveren. Het materiaal wordt dan afgevoerd in speciale verpakkingen. Leden van de Westelijke Land en Tuinbouworganisatie (WLTO) profiteren van een speciaal tarief. Niet-leden kunnen ook deelnemen, zij het tegen een hoger tarief. Waarom een zwerfasbest-actie? Deze actie is een vervolg op de proef, die vorig jaar in West-Friesland is gehouden. Zwerfasbest is losse asbest, dat ergens op het erf van de agrariër ligt, bijvoorbeeld dak platen die na een storm zijn vervangen of brokken van platen. Zolang het asbest niet nagelvast zit, valt het onder de noemer "zwerfasbest". Naar schatting tweederde van de bedrijven heeft zwerfasbest op het bedrijf. Sinds 1993 is het verboden om asbest toe te passen of als los materiaal in bezit te hebben. Het opruimen van asbest is echter duur en omslachtig. Asbest is bovendien gevaarlijk. Het moet op een veilige manier worden opge ruimd. Wat houdt de actie in? In overleg met gemeenten, de arbeidsinspec tie, de Provincie en diverse deskundigen is vorig jaar een manier ontwikkeld om het op te ruimen. Er is rekening gehouden met alle regelgeving op dit gebied. Er wordt gebruik gemaakt van speciaal voor dit doel ontwikkel de hulpmiddelen, een beschermingspakket en verpakkingsmateriaal, de zgn. "Depot Bags". Leden van de WLTO krijgen deze week een brochure in de brievenbus, waarin precies staat wat ze moeten doen. Het scheelt hen een flinke hoeveelheid administratieve hande lingen. Op verzoek van gemeenten kunnen ook agrariërs deelnemen, die geen lid van de WLTO zijn. Leden betalen 120,- voor een Depot Bag voor zeshonderd kilo asbest. Er zit ook een persoonlijk beschermingspakket bij. Het materiaal storten zou normaliter ongeveer 400,- kosten. Een tweede en derde Depot Bag kost 80,-. Niet-leden betalen 300,- voor de eerste Depot Bag en 240,- voor de tweede en derde Bag. L In de prijs zijn de kosten van de speciale ver pakking, het beschermingspakket, het trans port, de organisatie en het storten verwerkt. Het maximale aantal Depot Bags voor dit spe ciale tarief is drie stuks. Als iemand meer zwerfasbest heeft en dit wil afvoeren wordt het bedrijf eerst bezocht. Afhankelijk van de situatie wordt dan een maatwerkoplossing gezocht. De zwerfasbest- actie loopt vooruit op een latere actie om bouwasbest op te ruimen. Hiervoor is een proefproject in West-Friesland in voorberei ding. Opgave en meer informatie Opgave voor de actie kunt u doen via Actie zwerfasbest, WLTO, Postbus 649, 2003 RP Haarlem. Voor Heiloo is de inzameldag op maandag 22 juni 1998 bij de Vuilstortplaats van GP Groot B.V., Kanaaldijk 13a te Heiloo. Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer F. Meijer van de afdeling VROM, Milieu van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 535 6 7 31. r Info-avond PC Willibrord HEILOO - Vorige week woensdag werd voor de cliënten van PC Willi brord een informatieavond gehouden over de komst van forensische psychia trie naar het centrum. Het ligt in de bedoeling in september met de behan deling van forensisch-psychiatrische patiënten te starten. In gebouw Junia nus komen tien plaatsen beschikbaar voor gedetineerden die tijdens hun ver blijf in de cel psychisch in de war raken. Zij zullen dan voor een korte periode in Willibrord verblijven voor een be handeling. Zo'n behandeling kan enke le dagen tot maximaal een half jaar duren. Over twee jaar komen er 24 plaatsen beschikbaar. De afdeling moet op termijn uitgroeien naar 48 plaatsen. De belangstelling voor deze zogenaam de achterbanvergadering was groot. Een forum, waarin onder meer locatie manager C. de Mol, directeur behan- delzaken H. Koetsier en een vertegen woordigster van de cliëntenraad zitting hadden, gaf een korte toelichting, waar na de aanwezigen vragen konden stel len. De meeste vragen betroffen de veilig heid in PC Willibrord. Ook vroeg men zich af of de komst van forensische psy chiatrie niet strijdig is met de voorge nomen 'vermaatschappelijking' van het Mauro Avaltroni leest een van zijn gedichten voor. (foto Starfield) psychiatrisch centrum. Opvallend was wel de grote solidariteit en betrokken heid met de komst van forensisch-psy chiatrische patiënten. De komst van een mogelijke tbs-kliniek naar PC Willibrord stond niet ter discussie. De avond werd opgeluisterd met de gedichten van aankomend dichter Mauro Avaltroni, die de afgelopen maanden al een aardig succes oogstte op verschillende poëziefestivals. De John Springfield Band stond daarna garant voor een muzikale afsluiting. Circus in Heiloo HEILOO - Op zaterdag 6 en zondag 7 juni zitten de liefhebbers van acrobati sche toeren, vrolijke grappen en grollen en kunstige dressuur goed in Heiloo: dan slaat het Belgische circus Bavaria zijn tenten namelijk op op het evene mententerrein Noorderneg aan de Omloop. Op zaterdag verzorgt het internationa le artiestengezelschap een wervelende show om 15.00 en om 19.00 uur en op zondag om 15.00 uur. In het twee uur durende familieprogramma staan de clowns centraal. Pico en Picolina ver rassen elke keer opnieuw met andere surprises en zijn steeds weer in een andere, onverwachte.rol te zien. De dolkomische waaghalzen Francesco en Maria uit Tsjechië maken met hun bijzonder uitgeruste taxi de piste onvei lig, terwijl Miss Helena uit de Oekraïne elegant door de circusnok zwiert aan haar koord. Er is nog meer acrobatiek, en wel van het duo Francis, dat stijlvol le lichaamsbeheersing laat zien. Dressuur van de bovenste plank wordt getoond door professor Bartelli met het schrandere rekenpaardje Mathe matica, die op de moeilijkste vragen een antwoord weet. Verder laat Heidi in originele Tiroler klederdracht haar vijf geiten vrolijk door de piste dansen. De circuskassa is dagelijks geopend van 11.00 tot 13.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstelling. Voetbaltas cadeau HEILOO - John Moen Optiek in 't Loo verkeert al helemaal in WK-voetbalsfe- ren. Wie tijdens het wereldkampioen schap voetbal een halfjaarpakket zach te maandlenzen SofLens 66 van Bausch Lomb en ReNu MultiPlus lenzen- vloeistof met eiwitreiniger aanschaft, krijgt een voetbaltas cadeau. Wie meer informatie wil over het speciale WK- lenspakket kan contact opnemen met John Moen Optiek, tel. 072-5332595. Eerste paal nieuwbouw Pouwels geslagen ALKMAAR - Vrijdag 29 mei is de eer ste paal geslagen van het nieuwe pand voor Pouwels Autobedrijf, Italiaans Autocentrum. In het nieuwe dealerbe- drijf zal Pouwels beschikken over 1.600 vierkante meter showroom in twee eta ges. Voor elk merk, Fiat, Lancia en Alfa Romeo, komt een eigen showroom ruimte beschikbaar. Ten opzichte van de huidige locatie aan de Heilooërdijk betekend dit een ruime verdubbeling van het aantal meters. Het nieuwe onderkomen wordt gebouwd aan de Koraalstraat 5. Poëzie aan zee op Wereldzeedag EGMOND - Op Wereldzeedag, maan dag 8 juni, verschijnen langs de gehele Nederlandse kust van Groningen tot Zeeland borden met gedichten van kin deren over de zee. De gedichten zijn geschreven voor het poëzie-project Dichter bij Zee. De borden blijven het hele zomerseizoen staan. De gedichten zijn geschreven door kin deren uit het hele land. Een jury onder leiding van Ted van Lieshout selecteert in totaal veertig gedichten. Elk gedicht komt in drie verschillende kustgemeen- ten te staan. Het poëziefestival Dichter bij Zee begint op 8 juni 's morgens met het onthullen in de verschillende kust- gemeenten van de gedichtenborden door de dichters zelf. In Egmond aan Zee worden langs de boulevard maar liefst twaalf gedichten onthuld. Jeroen Kramer, bekend van het programma Het Klokhuis, presen teert 's middags het vervolg van dit poëziefestival met onder andere optre dens van alle jonge dichters. De win nende gedichten worden ook in een speciale bundel uitgegeven. Avondvierdaagse EGMOND - Van 8 tot en met 12 juni wordt de jaarlijkse avondvierdaagse gehouden. Ook dit jaar heeft de organi satie vier afwisselende routes samenge steld in de omgeving van de Egmon- den. Voor de maandag- en woensdag avond is hetzelfde parcours uitgezet. In verband met de uitreiking van de medailles heeft de organisatie het liefst dat deelnemers ook op de vrijdagavond lopen. De afstanden zijn 5 of 10 km en mogen per avond verschillen. Kinderen tot en met 8 jaar kunnen onder begelei ding meewandelen. De start is dagelijks vanaf 18.30 tot 19.15 uur vanuit dorpshuis Hanswijk. Deelnemers kunnen zich tot en met 7 juni voor f 6,- voorinschrijven. Dat kan in Egmond aan den Hoef bij Ria Noteboom, Pr. Marijkelaan 2, Riet Wal- ta, Graaf Dirkplein 16, Gerrit Waal, Tiggellaan 58 en bij Margriet Valkering, M. van Weerdenburglaan 18. In Eg- mond aan Zee kan dat bij Anneke Groot, Kerkstraat 11. Het startgeld vanaf juni bedraagt f 7,50. Zowel bij de start en finish als langs de route zijn medewerkers van EHBO en Rode Kruis aanwezig voor hulpverle ning. J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6