lepziekte bestrijden w 072 - 535 68 88 Waarom en hoe? Schoonmaakbeurt groene rolemmers Legitimatie Afvalbrengplaats Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Schetsplan lokatie "het Oude Trefpunt" ter inzage Verleende uitwegvergunning Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Zomerspelen 1998 in Heiloo activiteiten datum te betalen bijdrage Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 24 JUNI Informatierubriek Waarom? lepziekte is een besmettelijke ziektedie via de iepenspintkever verspreid wordt Deze iepenspintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomen- bestand is het van groot belang, dat zodra er een zieke iep geconstateerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel particu liere als gemeentelijke iepen. Om een ramp zalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op een iedere burger een zieke iep bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op particulier terrein, dan krijgt de eige naar een brief. Van de eigenaar wordt verwacht, dat hij/zij de boom binnen twee weken kapt. Ook moet de stam van de schors worden ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepen spintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kun nen leven. Veel iepen zijn in 1997 verloren gegaan In 1997 zijn veel iepen op gemeentelijke ter rein en op particulier terrein verloren gegaan. Om de aantallen zo laag mogelijk te houden is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wan neer u een brief ontvangt, dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. RECYCLEREN van afval is goed HERGEBRUIKEN van afval is beter VERMINDEREN van afval is het beste \T li r De gcpene QpT-rolemmers wgfden in week 27 weer schoongemaakt op maandag 29 juni, dinsdag 30 juni, woensdag 1 juli, donderdag 2 juli en vrijdag 3 juli a.s. U wordt verzocht uw groene rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met telefoonnummer 072 - 535 68 68. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: De Kleine Kanne 8, J.A.M. Reurings - vergroten woning (dakopbouw) en plaatsen berging; Tuinenhof 23, J.H. Rooker - (ver)plaatsen berging; Swanendael 8, L. van Ravenszwaay/J. van Dam - veranderen/vergroten woning; Vredenoord 165, J.R. van der Sande/M. Apeldoorn - vergroten woning; De Krommert 53, M.J.A. Arens - vergroten woning; Westerweg 324, P.F. de Haan - vergroten woning en plaatsen berging; Spoorlaan 16, A. Olivier vergroten Sakkapel (voorzijde); IJpesteinerlaanJOl, P.W.T. Bakker - plaatsen berging; Werkendelslaan 78, T.C.M. van Diepen - vergroten woning; De Kleine Kanne 2, K.G.F. Beers - vergroten woning (dakopbouw); Bergeonstraat 2, A. Zwijnenburg - vergroten woning en dakkapel; Bergeonstraat 4, G.W.M. Heideman - vergroten dakkapel; Groote Olven 17, P.J.M. Venneker - vergroten woning (dakopbouw); Werkendelslaan 11, T.L. Kranenburg-Hart - vergroten woning; Zevenhuizerlaan 100, E. van Westerop - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 18 juni 1998 Geboorten Naomi, d.v. R.J van der Lee en L.H.W.T. de Boer Marit C., d.v. P.A. Kampstra en I.S. Korsse Tim, z.v. R.F. Beintema en J.M.W. van Aken Demi, d.v. E.A. de Visser en C. Visser Elders geboren Sascha A.M., d.v. P.W.M. Langedijk en K.B. Zwart Tobias L., z.v. A.W. Zandbergen en M.E.A. Winnips Nina, d.v. E. Braam en A. Broersen Mees, z.v. J.N.A. Kaandorp en A.T. Breukels Wick A.C., z.v. J.A.E. van Aken en J.C. Duijn Isabella R., d.v. M.J. Settels en N. Oppedijk Bo, d.v. J.P.A.C. Schutte en P. Kops Leon J., z.v. M.J.N. Schilder en C.A.M. Bijvoet Niels G.H., z.v. H.L. Krijnen en M.S.C. Boermans Stijn T., z.v. L.M. Bouwman en E.C. den Hamer Folkert M., z.v. A.F. Konijn en C. Bosma Huwelijksaangiften R.R.J. Smeenk en L. Duppen J. Beelen en I.C.N. Dijkhuizen P.W.M. Hover en A.T. van Kessel H. van der Blom en C.J. Rietveld A. van Haastrecht en I.M.M. Ruis Huwelijken C. de Jong en S.C. Stam G.A. Out en A.G.M. Verlaan I.T. Papavoine en D. van der Zee G.F. van de Putte en G.M.W. Hilt B. Moleman en P.M.C. Koppes P. De Groot en A.G. Baanders Overlijden C. Heijne N.H. van den Berg, wv Spies Elders overlecfen B E. Stam, wv Oldenburg A.A. Stekelenburg P.H. van Dijk Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummpr voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Inloopavond op maandag 29 juni a.s. De gemeente Heiloo heeft het voornemen om op het terrein van het gesloopte Oude Trefpunt woningbouw te realiseren. Het gaat om huurwoningen in de sociale sector. Er is inmiddels een voorlopig schetsplan voor de invulling en ontsluiting van de bouwlocatie gemaakt. Ook is voor de bouw van deze woningen op grond van de Wet geluidhinder een geluidwe- rende voorziening noodzakelijk in de vorm van een geluidscherm of een geluidswal. Inloopavond in het gemeentehuis Op maandag 29 juni van 18.30 tot 20.00 uur is op het gemeentehuis een inloopavond. Op deze avond wordt door ambtenaren van de afdeling VROM een toelichting gegeven op het voorlopige schetsplan en de geluidweren- de voorzieningen. Ter inzage Vanaf 29 juni a.s. liggen de plannen geduren de een periode van 2 weken ter informatie op het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. van den Broek, tel. 072 - 535 67 53. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Waard 36, B.P.M. Molenaar - vergroten woning; Baijershoffweg 22, E. van der Zee - vergroten woning; Het Zevenhuizen 57, W. Hartong - vernieuwen woning; De Hucht 6, Gemeentebestuur van Heiloo - plaatsen twee noodlokalen; Matthijs Zonderhuisweg 1P.T.T. Post - plaatsen fietsenstalling/containerruimte; Schuine Hondsbosschelaan 44, B. Veer - vergroten dakkapel; Ewisweg 4, J. de Hoop - vergroten woning; achter Vennewatersweg 8-10, Fa. P. Hoogland en Zn. - vernieuwen kas; De Boog/De Brink, Bouwfonds Woningbouw b.v. - plaatsen dakkapellen/aanbouwen. Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende uitwegvergunningen ver leend: - het maken van een uitweg op de openbare weg op het perceel Kennemerstraatweg 165 Ter inzage De uitwegvergunningen liggen met bijbeho rende stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Degene, die de uitwegvergunning heeft aan gevraagd, krijgt bericht van de afdeling Beheer en Openbare Ruimte wanneer deze vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitweg. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitwegver gunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Lever Darm Stichting voor de periode van 21 tot en met 27 juni 1998; - Nederlandse Rode Kruis voor de periode van 28 tot en met 4 juli 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. -\.v De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. zmmWii urgerzaken Welzijn Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 creatieve-middag Fotospeurtocht Schilder-middag Trommel-middag Voor de 15e keer worden de Zomerspelen georganiseerd in Heiloo. Vijftien zomerspelen, lekker knutselen, schilderen, sporten en ga zo maar door. Het is een spannend jaar, want de vrijwilligers die nodig zijn om de kinderen te ontvangen zijn schaars. Daarom zijn er dit jaar weer vier middagen in plaats van negen. Inschrijven Hieronder staat het inschrijfformulier voor de Zomerspelen. Dit inschrijfformulier is bedoeld voor kinderen die niet in Heiloo op school zit ten. Kinderen die wel in Heiloo op school zitten hebben een boekje gekregen met daarin een inschrijfformulier. Het formulier moet op 27 juni a.s. worden ingeleverd in de Hobbyfarmlokalen in de Hofdijk te Mariënstein tussen 10.00 en 12.00 uur. 3 augustus 5 augustus 10 augustus 12 augustus Totaal te betalen Naam Adres Woonplaats Geb. datum telefoon: O meisje O jongen (streep het juiste aan) Per kind is één inschrijfformulier nodig. Heeft u meer kinderen, maak dan een copie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4