Ria de Jong viert onderwijs-jubileum 1r. Oud speelgoed favoriet in motel Heiloo Regionale Thuiszorg opent nieuw kantoor ngezo brieven Woonzorgloket in Heiloo Afsluitingen van Ypesteinerlaan, Nijverheidsweg en Oosterzijweg PAGINA 6 UITKIJKPOST - 24 JUNI nieuws Nieuwe bouwplannen Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. enioren info Vervolg informatierubriek Op dinsdag 30 juni wordt gestart met de asfaltering van verschillende wegen in de wijk Ypestein. Vanwege veiligheid en een vlotte uitvoering van het werk worden sommige wegen voor enige tijd afgesloten voor het ver keer. Welke wegen worden tijdelijk afgesloten? Volgens planning vinden de volgende afslui tingen plaats: Op dinsdag 30 juni 1998 wordt de Ypesteinerlaan afgesloten vanaf de rotonde Kennemerstraatweg tot aan De Hucht. Ook de Nijverheidsweg tussen de Ypesteinerlaan en de Warmoezierslaan zal zijn afgesloten. Hoe lang duren de afsluitingen? Voor de asfaltering en bijkomende werkzaam heden van de Nijverheidsweg en de kruising met de Ypesteinerlaan zijn drie werkdagen nodig. Dit betekentdat de Nijverheidsweg op vrijdag 3 juli 1998 weer toegankelijk is voor het verkeer vanaf de rotonde. De Ypesteinerlaan zal dan nog steeds afge sloten zijn vanaf de Nijverheidsweg tot aan De Hucht. De afsluiting van de Ypesteinerlaan duurt in totaal drie weken, naar verwachting tot en met 17 juli 1998. Zodra de Ypesteinerlaan gereed is wordt de Oosterzijweg opgeknapt. Omleidingsroutes worden aangegeven Gedurende de werkzaamheden worden omleidingsroutes aangegeven. Ook worden voorzieningen getroffen voor de bedrijven en direct betrokken bewoners. Zij worden door middel van een brief voorafgaand aan de werkzaamheden ingelicht. Wij vragen uw begrip voor eventuele overlast die kan ontstaan gedurende de werk zaamheden. Meer informatie Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de heer M. Slippens van het ingenieursbureau, nr. 072 - 535 67 67. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Westerweg 51B - bouw ligboxenstal; Nic. Beetsweg 53 - vergroten en veranderen van de woning; Korte Kapellaan 18 - vergroten van de woning; Molenweg 3 - vergroten van de woning; Vossenakkers 31 - vergroten van de woning en het plaatsen van een berging. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 25 juni 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 46). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Kenteken graveren Bedrijven viswedstrijd Beurs Foresters handbal beste van Nederland Alarmering thuis PCC-cheque voor Unicef HEILOO - Een interview met de krant, dat hoefde van juf Ria de Jong van de Radboudschool niet zonodig. Maar haar vijfentwintigjarig jubileum vieren, dat leek haar wel wat. Dus werd zij vorige week opgehaald met een oldtimer, naar de gymzaal van het PCC gereden en daar door de peuters van groep 1 en 2 ondanks de neerplenzende regen feestelijk onthaald met een prachtige ereboog. Er volgde een vrolijke middag met liedjesversjes en sketches Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. Een taxateur buigt zich over een leger tinnen soldaatjes. (fotoAndré Drescher) HEILOO - Een oude, houten puzzel met een wat zoete afbeelding van een jongen en een meisje. De eigenaar schat dat-ie zeker honderd jaar oud moet zijn. De taxateur buigt zich ero verheen. Wel oud, maar niet meer dan een paar tientjes waard, zo luidt het meedogenloze oordeel. Alleen wan neer de puzzel nog in de oorspronkelij ke doos zou zitten, met nog een aantal andere puzzels, zou het ding wat meer waard zijn geweest. Het advies is dan ook: inlijsten, aan de muur hangen en nog heel lang met veel plezier naar kij ken. Dat is maar één voorval afgelopen vrij dagmiddag in een zaaltje van het motel Heiloo, waar drie taxateurs van het Oude Ambachten en Speelgoed Mu seum uit Barneveld zich buigen over door het publiek meegebracht oud speelgoed. Belangstelling voor de taxa tiemiddag is er voldoende, zowel van publiek als van pers. Fotografen ver dringen elkaar bijna om het mooiste plaatje te maken. Belust op onvermoed bezit, misschien veel geld waard, zoals geregeld in programma's als Tussen kunst en kitsch of Eenmaal andermaal te zien is? Of gewoon een leuke middag voor de liefhebber of eigenaar van oud of antiek speelgoed? Een pop wordt aan een grondig onder zoek onderworpen. Een gewone sterve ling zou haar allang in de vuilnisbak gegooid hebben, een oude, gehavende pop die kennelijk op haar achterhoofd is gevallen. Het gaat om een Schildpad pop, vertelt de taxateur, een celluloid- pop van het model Inge. De pop is al eens eerder gerepareerd, maar zo te zien niet door een kenner. De verhou ding tussen de armen en benen is ver te zoeken. Deze pop zou in goede staat tussen de honderd en tweehonderd gul den opbrengen. De eigenaresse krijgt het adres van een poppendokter mee. Ongeveer tien keer per jaar houden ze taxatiemiddagen in het land, de mede werkers van het museum. Niet om in te kopen, zoals een bezoeker stellig beweert, maar om publiciteit te krijgen voor hun museum. En om ideeën op te doen voor nieuwe exposities. Veel oud en antiek speelgoed is er al door hun handen gegaan. Tinnen soldaatjes, een heteluchtmachine (zie foto), poppen in alle soorten en maten, poppenhuismeu- bilair, autootjes, blikken en houten speelgoed en speelgoed dat na de oor log is vervaardigd van vliegtuigalumini- um en munitie. In de top tien van aan geboden speelgoed staat het domino spel op nummer een, op de voet gevolgd door halma. Ook het vlooien- spel komt veelvuldig voor. Bij elk stuk speelgoed hoort een ver haal. En iedereen krijgt een advies. Over restaureren, verzekeren, verza melen, documentatie, noem maar op. En wat de taxateurs niet weten, dat zoeken ze op. Het Oude Ambachten en Speelgoed Museum is te vinden aan de Rijksweg 87 in Terschuur bij Barneveld. Tot en met september is er een speciale tentoonstel ling van meccano. Dagelijks, uitgezon derd de maandag, open van 10.00 tot 17.00 uur. Een cliënte opent met een reuzenpas het nieuwe kantoor van de Thuiszorg. foto André Drescher) HEILOO - Op donderdag 25 juni is er bij 't Loo tussen 9.00 en 14.30 uur gele genheid om uw kenteken te laten gra veren door een professioneel team van B en P Autobeveiliging. Om diefstal van uw auto te voorkomen adviseren politie en verzekeringsmaat schappijen autobezitters het kenteken in alle ruiten van de auto te laten gra veren. Wanneer het kenteken in de rui ten is gegraveerd maakt dat een gesto len auto onverkoopbaar omdat dan eerst alle ruiten vervangen moeten worden. Door de afschaffing van deel III achter de vooruit per 1 januari vorig jaar is het bovendien ook niet meer zichtbaar of een auto is voorzien van valse kente kenplaten. Indien de auto is gegraveerd blijft het gemakkelijk controleerbaar voor douane en politie of ze eventueel te maken hebben met een gestolen auto. Bermvoorziening in de Noordergeeststraat De gemeente heeft eind december van het vorige jaar, ik meen op het slechtste moment van het jaar, gras ingezaaid. Keurig werden er paaltjes omheen gezet (er mocht eens een onverlaat het in zijn hoofd halen om op het vers inge zaaide gras te stappen). Nu is het vrijdagmiddag. De zon komt via het dak van het huis vrolijk langszij. Ik volg de bewegingen van de schone schijn. Maar de schijn is ongemakke lijk. Het voelt zich niet thuis en wenst zich niet te draperen over het gras. Het gras van de bermvoorziening. Berm voorziening? Me zuster op een hortsik zal je bedoelen. Een berm vol paardenstekken, papa vers, onkruid, bende en uitgemergelde kale plekken met hier en daar een ver loren maanzaadbol of wat er ook op lijkt. De gemeente mag best eens langs komen om de Noordergeeststraat stijl vol op te vrolijken overeenkomstig het ware groengevoel. De oude dorpsomroeper zou zich ple zieren en het volgende hebben rondge bazuind: Komt allen, o schone burgers naar de Noordergeest waar de zon zich baadt en alle schijn aanwezig is op het mooie stille gras, helder en groen, niets mis zo moet het toch immer zijn geweest? A. Berkhout Heiloo HEILOO - Afgelopen zaterdag vond de jaarlijkse bedrijven viswestrijd plaats. De weergoden hadden voor warm weer gezorgd, en de vissen moes ten dan ook wat aangespoord worden om te bijten. In totaal visten de harde werkers van de bedrijventeams 41 kilo en 675 gram vis bij elkaar, wat toch een prestatie genoemd mag worden op je vrije dag! Er deden in totaal 21 teams mee, waar van het team van La Strada als eerste eindigde met 8.000 gram vis. Omdat dit team voor de derde achtereenvolgende maal won, mocht La Strada de wissel beker definitief mee naar huis nemen. Goede tweede werd het team Franse 1, met 5.400 gram, derde werd Dok 1 met 4.400 gram. In het individuele klassement eindigde Jan Walta als eerste. Hij haalde 4.900 gram vis uit het water. Tweede werd Dick Oosterling met 3.500 gram en de derde plaats werd gedeeld door Tiet Welp en M. Visser (what's in a name?), met beiden 3.200 gram. De grootste vis die opgehaald werd, was een brasem van 45 centimeter lang. Hij werd aan de haak geslagen door Martin Niele. De ploeg 't Kroegje 3 ving deze ochtend helaas bot. Geen vis sen, maar daardoor weer wel een troostprijs om mee naar huis te nemen. HEILOO - Plaatsgenote Brenda Groot heeft van de VSB bank een studiebeurs gekregen. Groot studeert momenteel harp aan het Rotterdams Conserva torium, maar wil zich verder gaan bekwamen in Aken bij docente Helga Stork. HEILOO - Met een behoorlijk uit de kluiten gewassen toegangspas werd vorige week vrijdag officieel het nieu we rayonkantoor van de Regionale Thuiszorg aan de Nijverheidsweg 33 geopend. Vanuit dit kantoor, het rayon kantoor Zuid, wordt de thuiszorg in het gebied ten zuiden van Alkmaar gecoör dineerd. Ook ontving de Regionale Thuiszorg Alkmaar afgelopen vrijdag het officiële Keurmerk Kwaliteit van de Landelijke Vereniging voor Thuis zorg. Het rayonkantoor Zuid is één van de in totaal drie rayonkantoren van de Regionale Thuiszorg, die haar centrale in Alkmaar heeft. De organisatie is één van de huurders van het kantorencom plex dat het afgelopen jaar aan de Nijverheidsweg is verrezen onder beheer van projectontwikkelaar Zee man Vastgoed bv. Niet zonder problemen overigens, want een groep bewoners van de Kenne merstraatweg en de Warmoezierslaan verzette zich aanvankelijk tegen de bouw van de kantoren. Hun bezwaren dat het gebouw een verlies van rust en privacy aan de achterzijde van hun hui zen meebrengt en dat ook de ramen in het gebouw aan de westzijde van de eerste etage een inbreuk op hun vrij heid zijn, werden door de gemeente van de hand gewezen. Woordvoerder Hinke Geutskens gaf blijk van gemengde gevoelens nu het gebouw in gebruik is genomen. „Het is nog steeds een bittere pil. In het najaar en in de winter hebben we achter hele maal geen zon meer. Daarnaast hebben we het gevoel dat we een flink stuk vrij heid zijn kwijtgeraakt en dat ons huis hierdoor behoorlijk in waarde is gedaald." Geutskens besloot overigens groot moedig om de opening van het nieuwe pand van Thuiszorg bij te wonen. „De Thuiszorg valt weinig te verwijten, die huurt het pand alleen maar. En ik vind het toch belangrijk dat je goed contact hebt met je buren." HEILOO/CASTRICUM - Afgelopen zondag speelden in Castricum alle kampioenen veldhandbal om de uitein delijke titel landskampioen op het veld. Vier dames- en vier herenteams traden tegen elkaar aan. Als kampioen van Noord-Holland mocht Foresters aan treden. De eerste tegenstander was TVO uit Bekkum. De Foresters dames kwamen goed uit de startblokken en namen een 6-2 voorsprong. Via een 8-4 ruststand speelde Foresters de dames uit Overijssel helemaal weg. Edith Molenaar nam het grootste aantal doel punten voor haar rekening (zes) en Foresters wist met 18-10 te winnen. De volgende tegenstander was het altijd lastige Neijenrodes dat de dames nog uit de zaal kenden. Ook tegen de dames uit Breukelen deed Foresters het prima. Foresters ging zelfs met een 5-1 voorsprong rusten. De tweede helft deed Neijenrodes iets meer terug maar Foresters won toch dik verdiend met 10-7. Als laatste moest Ancora uit Rotter dam nog bedwongen worden. Een fysiek sterke ploeg met twee speelsters van Jong Oranje in de gelederen. Fores ters begon erg sterk en nam een 4-0 voorsprong. Ancora kwam echter terug tot 4-4. Opnieuw moest er een schepje boven op bij de ploeg uit Heiloo. Dit leidde tot een 8-4 voorsprong bij de rust. Sterk keeperswerk van Esther Bruin en een sterk collectief dat met en voor elkaar wilde werken bracht ook deze wedstrijd tot een goed einde: Foresters won met 16-12. Foresters zette een kroon op een toch al prima seizoen en mag zich nu Nederlands kampioen veldhandbal noemen. Een historisch feit, want in het vijftigjarig bestaan van deze vereniging is dit niet eerder gebeurd. HEILOO - Sinds kort biedt de Stichting Ouderenwerk Heiloo een nieuwe service aan inwoners van Hei loo: het beschikbaar stellen van perso nen-alarmeringsystemen. In noodsitu aties kan er met behulp van een alar meringsysteem snel hulp worden inge schakeld. Alarmeringsystemen bieden uitkomst in situaties waarin men plotseling onwel wordt, in situaties waarin men dreigt te vallen of wanneer men zich in huis niet veilig voelt. De bediening is eenvoudig. Met een druk op de knop van een zendertje dat men altijd bij zich draagt, wordt contact gelegd met een centrale. Deze is dag en nacht bereik baar en op de hoogte van de persoon- Unicef is dankzij het PCC tien mille rijker. HEILOO - Leerlingen van de PCC- vestiging in Heiloo hebben vorige week donderdag een symbolische cheque van f 10.000,- overhandigd aan Unicef. Elke vestiging van het PCC heeft begin april geld opgehaald voor een goed doel. De vestiging Heiloo heeft voor het project 'Mag het ietsje meer zijn?' van Unicef gekozen. Dit project bestrijdt de ondervoeding bij kinderen. Mevrouw de Groot, voorzitter van de regionale commissie Alkmaar en oms treken van Unicef, toonde zich verrast over de hoogte van het bedrag dat door 270 leerlingen was opgehaald met een sponsorloop. Zij overhandigde namens Unicef een oorkondeposter aan de leerlingen van de vestiging Heiloo. lijke situatie. Middels een spreek-luis- terverbinding met de aangeslotene kan de reden van de alarmering worden besproken, waarna er desgewenst hulp ingeschakeld wordt. Een alarmeringsysteem dat op medi sche gronden wordt aangevraagd, wordt vaak bekostigd door de ziekte kostenverzekeraar. De alarmeringsdes- kundige van de Stichting Ouderenwerk Heiloo behandelt aanmeldingen voor alarmering en helpt ook bij het afhan delen van aanvragen voor de verzeke ring. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297 of bij het Woonzorgloket in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 072-5356666.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6