I I 072 - 535 68 88 Rijbewijzen Legitimatie Afvalbrengplaats Bijzondere openbare raadsvergadering op 16 juli 1998 Subsidie voor vervanging loden waterleidingen Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Bekendmaking nevenfuncties raadsleden PAGINA 4 UITKIJKPOST-15 JULI O ^NT HEILOO Enige tijd geleden verstreek de termijn van tien jarendat de eerste rijbewijzen met deze vernieuwingstermijn van tien jaar werden afgegeven. Nu blijkt in de praktijk vaakdat bij een aan vraag voor vernieuwing van een rijbewijs de vernieuwingstermijn toch al is verstreken. Omdat het voorlopig nog niet mogelijk is u te waarschuwen dat uw rijbewijs -binnenkort- verloopt, moet u hier zelf attent op zijn. Als de datum van vernieuwing verstrijkt, dan is uw rij bewijs niet meer geldig en bent u ook niet meer verzekerd! Waar moet u op letten Op uw rijbewijs staan twee data vermeld: de datum vernieuwen vooren de datum geldig tof. De datum geldig tof heeft te maken met de rijvaardigheid en is voor de geldigheid van uw rijbewijs niet van toepassing. De datum vernieuwen voof geeft aan wan neer u uiterlijk uw rijbewijs moet vernieuwen. Houdt deze datum dus goed in de gaten en vernieuw uw rijbewijs op tijd! Vermissing van rijbewijzen Vermissing of diefstal van rijbewijzen blijkt in de praktijk veel te maken te hebben met de manier waarop wij met deze documenten omgaan. Laat uw rijbewijs nooit in de auto liggen of in de binnenzak van uw -uitgetrok ken- jas zitten. Het is belangrijk dat u vermissing van uw rijbewijs zo snel mogelijk laat registreren bij de afdeling Burgerzaken. Dit om zoveel mogelijk te voorkomen dat er verkeerde han delingen met het document worden verricht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 21, 535 67 22 of 535 67 23. U kunt natuurlijk ook langskomen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften: maandag 20 juli 20.00 uur: afwijzing plaatsing op de lijst urgent woningzoekenden 20.30 uur: voortzetting bijstandsuitkering 21.00 uur: terugvordering bijstandsuitkering woensdag 22 juli 20.00 uur: afwijzing vergoeding aanleg verwarming in doucheruimte (WVG) 20.30 uur: afwijzing aanvraag vergoeding realiseren afgescheiden woonruimte (WVG) Alle hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak met de heer Vap der Jagt terecht, tel. 072 - 535 66 48. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 17 augustus a.s. GELUIDOVERLAST Is het u wel eens opgevallen dat het nooit meer ergens echt stil is? Hoort u geen auto 's op de achtergrond voorbij razen, dan schreeuwt er wel ergens muziek uit een radio! Klussen in en om het huis gaat gepaard met de nodige decibels (dB). We realiseren ons niet altijd dat onze muziek voor een ander misschien storend is. Naast muziekoverlast kunnen schreeuwende kinderen, dichtslaande garagedeuren, toeterende auto 's ergernis opwekken. Wie ondervindt er dan overlast? ledereen kan last ondervinden van te veel geluid. Geluidoverlast bevordert het gene zingsproces van zieken niet. Als u zelf last heeft van een barstende hoofdpijn dan wilt u ook uw rust. Mensen die juist uit de nacht dienst komen, willen in hun slaap niet gestoord worden. Bij thuiswerkers vermindert het concentratievermogen bij te veel geluid. Maar er zijn ook mensen die gewoon van de rust willen genieten. Met andere woorden, er zijn dus veel meer mensen die niet gediend zijn van opgedrongen geluid. Voorkom onenig heid en ruzies en houdt rekening met elkaar! Wat kunnen we eraan doen? Geluidoverlast kan flinke stress veroorzaken. En dat is niet nodig. Door meer rekening te houden met onze medemens voorkomt u ergernis, stress en ruzies. Er wordt ons al zoveel geluid opgedrongen door het verkeer. Zet daarom de muziek eens een stand lager bij het klussen. Luister eens naar de muziek van vogels en insecten. Rijdt eens wat minder "cool" weg. Door rustig weg te rijden verbruikt u minder brandstof, onden/indt de buurt geen overlast en wordt de verkeersveiligheid bevorderd. Toeteren bij het afscheid nemen is ook een bron van ergernis en met uitzwaai en bereikt u hetzelfde effect. HOUDT DUS MEER REKENING MET ELKAAR Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 -535 67 31. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt ver staan uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Op donderdag 16 juli 1998 wordt om 20.00 uur een bijzondere openbare raadsvergade ring gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. De agendapunten voor deze vergadering luiden: 1 vaststelling profiel nieuw te benoemen burgemeester; 2 benoeming vertrouwenscommissie; 3 vaststelling verordening op de vertrouwenscommissie. Bij deze vergadering is de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, de heer dr. J.A. van Kemenade aanwezig. Ter inzage De stukken ten behoeve van deze vergade ring liggen tot en met donderdag 16 juli 1998 ter inzage bij de receptie van het gemeente huis tussen 08.00 en 16.30 uur. Ook liggen de stukken tijdens de openingsuren ter inzage in de leeszaal van de openbare bibliotheek. In woningen, die gebouwd zijn vóór 1960, was het gebruikelijk dat er loden waterleidin gen werden aangebracht. Ook de leidingen buiten de woning waren van lood. De meeste loden leidingen zijn inmiddels ver vangen. Toch zijn er nog woningen die deze loden waterleidingen bevatten. Wanneer drinkwater door een loden waterleiding stroomt kunnen deeltjes lood in het water terechtkomen. Gevaren bij gebruik van loden waterleidingen Hoewel lood in het lichaam voor niemand goed is, levert water uit een loden leiding voor vrijwel niemand risico. Alleen baby 's tussen de o en 1 jaar lopen enig risico. Daarom is het verstandig bij de bereiding van hun (fles)voeding bronwater te gebruiken of kant-en-klare (fles)voeding te nemen. Met filteren of koken gaat het lood namelijk niet uit het water. De kraan flink laten lopen helpt ook niet. Vervanging Inmiddels zijn de waterleidingsbedrijven begonnen met het vervangen van de loden waterleidingen buiten de woningen. De lei dingen binnen de woning zijn uw zaak. Heeft u nog loden leidingen in huis, dan zult u dat zelf moeten (laten) vervangen. Hoe ziet een loden waterleiding er uit? Een loden waterleiding is grijs terwijl een koperen leiding roodbruin van kleur is. De meeste leidingen in huis zitten in de muur of vloer, of ze zijn geschilderd. Opsporen van leidingen Veel huizen, die gebouwd zijn voor 1960 zijn in de tussentijd gerenoveerd of verbouwd. Daarbij werden ook de leidingen meestal ver nieuwd. Vaak zijn echter alleen de leidingen vernieuwd die gemakkelijk bereikbaar waren. Leidingen in vloeren bijvoorbeeld, heeft men vaak om praktische redenen niet vervangen. Het is dus niet eenvoudig om zelf vast te stellen of er loden leidingen in huis zitten. Een installateur kan dit wel! Subsidie Alle loden waterleidingen in Nederland moe ten worden vervangen. Het is aan te raden dit zo snel mogelijk te doen. Momenteel stelt de gemeente Heiloo in het kader van de Tijdelijke Stimuleringsregeling Duurzaam Bouwen een subsidie beschikbaar voor het vervangen van deze loden waterleidingen. Hiervoor is een beperkt budget beschikbaar. De maximale subsidie die wordt uitgekeerd, bedraagt 5.000,-- per woning. Het minimum bedrag is vastgesteld op 500,--. Meer informatie Informatie en aanvraagformulieren kunt u krij gen bij de balie van de afdeling VROM, Bouw- en Woningtoezicht. Daar ligt ook de brochure "LOOD in Drinkwater, saneren, sub sidie, flesvoeding". Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders makpn bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 105, L. Hiemstra - vergroten woning; Baetenburg 139, G. Hardeveld Kleuver - plaatsen berging; Kennemerstraatweg 464, Psychiatrisch Centrum Willibrord - oprichten hooiberg en onderkomen; Ronde Laan 23, T.P.A. Waterkott - vergroten woning; Bergeonstraat ong., H.G. Mühren - oprichten kantoor/praktijkruimte; Vierakkers 6, M. Mostaard - plaatsen dakopbouw; Westerweg 152, R. Camp - plaatsen dakkapel; Werkendelslaan 60, J. Former - vergroten woning; Obriglaan 58, G.E. Corbett - vergroten dakkapel; Spanjaardslaan 14a, A.J. Klaasse - oprichten woning; De Ronge 60, M.J.W. Jansz - plaatsen dakkapel; Poortweijdt 14, E; Brijde - plaatsen dakopbouw; De Krommert 57, B.A.M. van Veen - vergroten woning; Bestevaerslaan 17, R. Tonkes - vergroten woning; Baijershoffweg, J. Oostindië - oprichten woning; Baetenburg 138, J.E. van Dijl - plaatsen berging; Gróót Barlaken 66, M. de Caluwé-Toonen - plaatsen garage; Het Zevenhuizen bij nr. 62, W.N.K. bedrijven - plaatsen unit. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 6 juli 1998 Geboorten Lisa, d.v. E. van 't Boveneind en L.M. Stoop Jesse, z.v. A. Bijlsma en C.S.M. van Baar Amber G.M., d.v. E.L. Bos en H.M.H. Groot Elders geboren Puck, d.v. E.P.H. van De Nesse en J. Heijnis Jimmy, z.v. P. Beenhakker en E.l. van der Meer Marijn, z.v. H.E.M. van den Boogaard en P. Veerkamp Bart W., z.v. V.F.A. van Slagmaat en N.J. Mooij Jelmer N., z.v. S. Ooyevaar Gavin, z.v. M. Güler en L.D.N. Schalkwijk Lars, z.v. R. Vilters en A.J.M. Huismans Huwelijksaangiften G.M. Klopper en C.A.M. Tol E.P. Avis en L. Bonnier H.J. Hommes en J. Hobbelink P.E. Bleeker en E.M. Disseldorp G. Tool en B.A.K. Kranenburg R.A. Boogaard en M.J. de Lijster Huwelijken F.C. Koomen en A.M. Belleman G. Kloosterboer en C.E.C. Koomen P.H. van Noord en A.A.M.M. Keulemans B.W.J. de Wit en J. Torenbeek Overleden A Vreeker, e.v. Kaandorp M.G. Meijer, w.v. Beerse G. Elzer, w.v. Heistek Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: De Brink 30, M.J. Wolven - plaatsen berging; Westerweg 15, A.G. Le Clercq - vergroten woning; Holleweg 153, E.M. van Anholt - vergroten woning; Goodeslaan 57, H.E.M. Metzelaar - vergroten woning en plaatsen dakkapel; Westerweg 51b, K.J. Bakker - bouwen ligboxenstal; De Boog 7, 9, 30, 36, 38, 40, 4143, 45, 46, 48, 52, 54, Bouwfonds Woningbouw B.V. - vergroten woningen/opties; De Waard 36, B.P.M. Molenaar - vergroten woning; Rosendaal 53, T.J. Bakker - vergroten woning (entree); Rosendaal 55, P.A.M. Kleef - vergroten woning (entree); Vierakkers 6, M. Mostaard - plaatsen dakopbouw; De Boog 52, H.G.F. Steenhuisen - plaatsen berging; Oudburgerlaan 50, H.K. Daamen - plaatsen dakkapel; De Ronge 60, M.J.W. Jansz - plaatsen dakkapel; Obriglaan 58, G.E. Corbett - vergroten dakkapel. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 -535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Artikel 12, lid 1, van de Gemeentewet schrijft voor, dat het gemeentebestuur openbaar maakt welke andere functies dan het lidmaat schap van de raad door de leden van de gemeenteraad worden uitgeoefend. Ter inzage Deze openbaarmaking doet de gemeente door overzichtslijsten van nevenfuncties van de raadsleden ter inzage te leggen op het gemeentehuis. Deze lijsten liggen tot en met 2 augustus 1998 ter inzage bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 66 48. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer A.C. van der Jagt, tel. 072 - 535 66 48. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van I8.0Q tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek mmm naiaMM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4