succesvol verlopen Frits Calf zegt YSB-bank vaarwel Zomer in het Stedelijk Museum Tannes Jeugdtoernooi Houdt |e op de hoogte De Uitkijkpost. Het gratis omstreken. Dierenbescherming PAGINA 6 UITKIJKPOST - 5 AUGUSTUS v'S'v'i uieehblad voor Heiloo en Inbrengen voor kunstveiling Inschrijving Dam tot Dam trimloop open Expressie verbeeld Frits Calf weg bij de VSB-bank. (foto Storfield) HEILOO - Afgelopen vrijdag trok hij voorgoed de deur van de bank achter zich dicht. Nou ja, voorgoed. Op don derdag 13 augustus komt hij nog even terug, om tijdens een receptie afscheid te nemen van relaties en bekenden. Maar dan zit het er toch echt op. Frits Calf, kantoorleider van het voormalig filiaal van de VSB Bank aan de Hee- renweg - dat sinds kort verhuisd is naar de Raadhuisweg -,gaat met de vut. Tijd dus voor een korte terugblik. „Ik ben in 1974 bij de bank gekomen en in *1981 voor het eerst in Heiloo. Tus^ sendoor ben ik nog wel een paar jaar weggeweest, maar in '91 was ik weer terug in Heiloo," vat Frits Calf zijn dienstverband bij de VSB in vogel vlucht samen. Maar voordat hij bij de bank kwam, had hij al heel wat om zwervingen gemaakt. Op zijn achttien de jaar ging hij naar zee. „Heel gewoon in onze familie." Acht jaar hield hij het vol, op passagiersschepen en in de koopvaardij. Het was in de tijd dat schepen nog lang in de haven lagen, zodat er veel tijd was om wat van de wereld te zien. Het Verre Oosten, de Fiji Eilanden, Vietnam, Indië, Amerika, de namen rollen als vanzelf over zijn lippen. Een mooie tijd was het. „Ik denk dat ik door dat varen ook een bre dere visie heb gekregen. Ik kan heel goed relativeren." Eenmaal getrouwd en aan de wal, ging hij werken in de horeca, vervolgens raakte hij in de verzekeringen en van daar belandde hij in het bankwezen. Frits Calf omschrijft zichzelf als 'van eenvoudige komaf'. „Misschien ben ik daarom wel zo'n spaarzaam type. In 1957 ging ik in Alkmaar bij het zieken fonds werken. Ik mocht de brieven rondbrengen en dan de helft van de porto houden." Die porto bedroeg een dubbeltje per brief, zijn eerste verdien sten. „Ik heb sparen altijd heel belang rijk gevonden. Ik wilde geld opzij leg gen voor een eigen huis." Bij de aan koop van zijn eerste woning had hij dan ook een leuke som eigen geld. „Ik kan heel erg zuinig zijn. Eigenlijk past dat niet bij een bankier," lacht hij fijntjes. Drie zware jaren Als kantoorleider bij de bank noemt hij zichzelf 'streng'. Ik heb nooit, maar dan ook nooit, een lening verleend die niet afgelost kon worden." Het feit dat hij in Heiloo is opgegroeid en schoolgegaan, ervoer hij niet als belemmerend voor zijn werk. „Dat was juist heel makke lijk. Ik heb het altijd prettig gevonden dat ik zoveel mensen hier kende. Was er bijvoorbeeld twijfel over een lening, dan was het een voordeel dat ik de mensen kende, dat ik wat van de fami lie wist," herinnert hij zich. „Maar ik was wel streng, ja. Als ik een jong stel voor me had, die hun eerste huis wilden kopen, dan hield ik hen voor dat de eerste drie jaar zwaar zouden zijn. Dat je dan alles in je huis moet stoppen, waardoor er niet veel overblijft voor, ik noem maar wat, luxe vakanties. Je moet er nu eenmaal veel voor over hebben. Maar kom je dan 'heelhuids' door zo'n eerste periode heen, dan wordt het alleen maar leuker." Dat er de afgelopen kwart eeuw het nodige veranderd is in het bankwezen, kan Calf alleen maar beamen. „Alleen al op het gebied van hypotheken. Daar is zoveel mogelijk, die diensten zijn zó uitgebreid. Ik noem het wel eens maat kostuums." Maar er waren ook ontwik kelingen die hij minder leuk vond om te volgen. „Ik ben bijvoorbeeld geen ster in het omgaan met al die ingewik kelde computerprogramma's, dat was niets voor mij," grijnst hij. En ook de 'verzakelijking' stond hem wel eens tegen. „Mensen werden kostenplaatjes, managers deden hun intrede. Dat vond ik wel eens jammer. De afstand tot 'de cliënt' wordt dan steeds groter." Fit in de vut Over zijn vervroegde uitdiensttreding is Frits Calf meer dan te spreken. „Ik heb de verhuizing van de Heerenweg naar de Raadhuisweg nog mogen bege leiden, en dat heb ik met heel veel ple zier gedaan. Als kantoorleider ben ik al sinds eind '96 opgevolgd door Bart Ooijevaar. En nu wordt het tijd voor andere dingen." En die zijn er genoeg, want Calf is een actief mens. Hij houdt enorm veel van fietsen en schaatsen, 's Winters staat hij drie maal per week met een vriendenclubje op de Alk- maarse ijsbaan, om zich te trainen in het marathonschaatsen. Later in het seizoen vertrekt hij naar de Weissensee, voor de alternatieve Elfstedentocht. Hij is graag buiten, een doe-type. „Ik ben lid geworden van de golfclub hier in Heiloo, maar ik moet eerlijk beken nen dat ik eigenlijk maar heel weinig golf. Ik vind het een beetje een 'luie' sport, als je begrijpt wat ik bedoel." En dan komt er natuurlijk ook meer tijd vrij voor zijn grote hobby, het fok ken van verschillende soorten pluim vee. In zijn tuin wordt een grote kip penren bevolkt door 'Wyandotten' en 'Noord-Hollandse blauwen'. Eén hen toont trots haar acht kuikens. Het kip- penvolk en de drie hanen scharrelen tevreden rond terwijl Calf nog een handje voer strooit. „Ik zit ook nog in een aantal besturen van verenigingen van kleindieren. Ik ben onder andere vice-voorzitter van Aves in Alkmaar en penningmeester van Ornithophilia. Daar kan ik meteen weer mooi gebruik maken van mijn kennis van bankza ken," zo breit hij de cirkel rond. Frits Calf treedt dan wel uit dienst, maar stil zitten is er nog lang niet bij. De beeldentuin van het Stedelijk Museum in Alkmaar. ALKMAAR - Heerlijk buiten zijn en toch op museumbezoek? Het kan in de prachtige tuin met beelden en gevelste nen van het Stedelijk Museum Alk maar. Een tuin om in rond te dwalen of om lekker even uit te rusten en te genieten van de onverwachte stilte midden in de stad. Ook in de omgeving van het museum zijn er mooie groene en sfeervolle plek jes te vinden. Het museum wijst u de weg met stadswandelingen en fietsrou tes. Vooral de stadswandeling is erg leuk om met kinderen te doen. En bij slecht weer kan iedereen een wande ling in het museum langs de eeuwenou de stadsgezichten en andere schilderij en maken. Om zo de oude stad Alk maar én de museumcollectie een beetje te leren kennen. Speciaal voor de jonge museumbezoekers zijn er verschillende speurtochten te doen door het hele museumgebouw. En natuurlijk hoort daar een bezoek aan de speelgoedten toonstelling bij. Ook de zomertentoonstelling brengt de sfeer van het Noord-Hollands land schap; de stolp, het boerenerf, paardjes en geitjes, kerktorens en hardwerkende boeren op het land. Het is allemaal te zien op de schilderijen van Dirk Oudes (1895-1969) die met veel liefde en oog voor het detail zijn omgeving heeft vastgelegd. Deze tentoonstelling duurt nog tot en met 13 september. Het museum, dat te vinden is aan de Doelenstraat 5, is geopend van dinsdag Ook het strand van Egmond aan Zee werd weer bezocht. Hier werd gestre den om de beachtennis titels door de 13 tot en met 16-jarigen. Door het slechte weer moest er echter een vroegtijdig einde komen aan het strandbezoek. De jongere deelnemers gingen ook naar de badplaats en brachten een bezoek aan het subtropisch zwempara dijs. De zeskamp met barbecue moet het hoogtepunt worden van het activi teitenprogramma. In teams van zes werkten de deelnemers onderdelen als het vliegend tapijt, de zeephelling, de loopski, duo zaklopen en het touwtrek ken af. Uiteindelijk toonden Ron Visser, Stefan Bakker, Jan Peters, Erica Zeeman, Bart Degeling en Marleen Wessel zich het vaardigst en ging met een prijs naar huis. De zeskamp werd gevolgd door de playbackshow. Hierbij toonde Linelle Koebrugge voor het tweede opeenvol gende jaar aan over de beste imitatie technieken te beschikken. In het finale weekend kon iedere deelnemer de snelheid van zijn service meten en kon iedereen springen op een groot spring kussen. De prijswinnaars: MD-10: 1. Martise Leemhuis en .Margot Dicke, 2. Pauline Slinger en Jessica Molenaar. JD-10: 1. Stephan Peters en Justin Paarlberg, 2. Daniël Kulk en Daniël Ibink, MD-12: 1. Mariëlle Stam en Francesca Ehmig, 2. Helen Liefting en Linsey de Boer. JD-12: 1. Misha Velthuis en Ronald Beentjes, 2. Maarten de Boer en Michael Hemmer. MD-14: 1. Lindsay Maduro en Paula Kaan, 2. Sanne Groen en Sharon Kolk. JD-14: 1. Owen Ligtelijn en Louis Goderie, 2. Ard Stoop en Thomas de Boer. MD-16: 1. Linda Nelissen, 2. Simone Kunst. JD-16: 1. Rob Dekker en Ron Visser, 2. Machiel van de Hoonaard en Seb Velthuis. ME-10:1. Martise Leemhuis, 2. Puck de Wit. JE-10: 1. Daniël Kulk, 2. Neil Pritchard. ME-12: Linelle Koebrugge, 2. Nikki Nelissen. JE-12: 1. Misha Velthuis, 2. Floris Heuff. ME- 14: 1. Lindsay Maduro, 2. Paula Kaan. JE-14: 1. Daan Oolders, 2. Anton Eckhardt. ME-16: 1. Jolien Kaan, 2. Linda Nelissen. JE-16:1. Rob Dekker, 2. Nick Oolders. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag fot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur, telefonisch bereikbaar op nummer 5356703. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: mw. I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: J. Snel, Frederica's Hof 1, 1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. De Kisternaker 3, Heiloo, tel. 5330748. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder oudëren en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8686. HEILOO - Een kleine vierhonderd tennispartijen waren er vorige week nodig voordat de winnaars van het vier de Broekman Bokma Tannes Jeugd- toernooi bekend waren. De eerste prijs bij het jongens enkelspel tot en met 16 jaar ging naar Rob Dekker. Bij de meis jes tot en met 16 jaar toonde Jolien Kaan zich de sterkste. Het record aantal prijzen zorgde voor grote drukte op de banen van TV Het Vennewater. De meisjes dubbel finale tot en met 12 jaar van Helen Liefting en Linsey de Boer tegen Francesca Ehmig en Mariëlle Stam was een echte marathonpartij, waarin laatstgenoem den zich de sterksten toonden door de derde set met 7-5 naar zich toe te trek ken. Vennewatersucces was er voor Louis Goderie die samen met Owen Ligtelijn de jongens dubbeltitel tot en met 14 jaar won. De jongens enkel finale tot en met 14 jaar was een wisselvallige partij. De uit Brabant afkomstige Daan Oolders won de eerste set overtuigend met 6-0. Zijn tegenstander, Anton Eckhardt uit Nij- verdal, knokte zich terug in de tweede set en won deze met 6-3. Daan beschik te toch over de langste adem en won de laatste en beslissende set met 6-3. Het Tannes Jeugdtoernooi geniet inmiddels landelijke bekendheid. Zo was er onder de deelnemers een grote groep Brabanders en twee dames uit Texel. Naast tennis stonden vele activi teiten op het programma. Dagelijks waren er activiteiten als voetballen, een tennisclinic, tafeltennis, flipperen, tafel voetbal en een filmhoek. De week werd geopend met de tradi tionele groepsfoto, gevolgd door de ballonnenwedstrijd. Deze werd gewon nen door Lisette Land en Annette van Hattem. Hun ballonnen landden in Tietjerk (Leeuwarden). Vermist en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kenneme rland: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Lapjespoes, zwarte en rode vlekken en veel wit (getatoeëerd), 3 jr. tijdens ker mis in Heiloo. Schildpadpoes met witte bef, voetjes en staartpunt, neus half rood, half zwart, 6 jr. Rondelaan, Heiloo. Donkerbruine poes met lichtbruine vlekjes, witte vlooienband, 2 jr, Slootenslaan, Heiloo. Donkercyperse gec. kater, rood bandje met zilverkleurige koker, 3 jr, Theebos, Limmen. Bontegekleurde poes (lapjes met cy pers), wit befje en voetjes, blauw band je, Van Merlenlaan, Heiloo. Roodcyperse gec. kater met witte bef, buik en teentjes, 14 jr, Bogerdlaan, Limmen. Rood-wit gevlekte volwassen kat, wit vlekje op neus, Burg. Nieuwenhuysen- straat, Limmen. Inl. 072-5616106. Gevonden Zwarte volwassen poes, Maria's Hof, Heiloo. Wit sierduifje, Van Doornstraat, Hei loo. Cyperse poes met bruine bef, witte snuit, keel, buik en voetjes, één witte achterpoot, bruinzwarte vlooienband, Raadhuisweg, Akersloot. zwarte staartpunt, Kanaaldijk, Aker Doorbloeiende rozen sloot. Inl.: 072-5616106. Plant van de maand: Rosa Bonica. en tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het is voor kinderen gratis toegankelijk. BERGEN - Op zaterdag 8 en 22 augus tus en op 5 september kunnen tussen 12.00 en 16.00 uur bij de Rustende Jager spullen worden ingebracht voor de kunstveiling die op 25 oktober, de laatste dag van de Bergense Kunsttien- daagse, wordt gehouden. Het gaat vooral om kunst uit de beginperiode van de twintigste eeuw, waarbij de nadruk ligt op werken van de Bergense School en tijdgenoten. Ook werk van hedendaagse schilders uit Bergen en omstreken wordt geveild. U vindt de Rustende Jager aan de Breelaan 2a in Bergen, waar ook de kijkdagen (van 22 tot en met 25 okto ber) en de veiling zelf worden gehou den. Voor inbreng en verdere informa tie kunt u terecht bij Bernard van Welsenes, tel. 072-5899018 of Willem Kerseboom, tel. 072-5895018. De vijfde Bergense Kunsttiendaagse wordt gehouden van 16 tot en met 25 oktober. Ook nu staan weer kunstuitin gen als muziek, beeldende kunst, litera tuur en fotografie centraal. Het thema is dit jaar 'De vele gezichten van Bergen'. In het gemeentehuis, waar ook de ope ning van het evenement plaatsvindt, is een grote schilderijententoonstelling te zien. Er zijn weer diverse kunstwandel routes langs ateliers en Holland Music Sessions verzorgt klassieke avondcon certen in de Ruïnekerk. Op 18 oktober is er rond deze kerk een grote kunstmarkt. Museum Kranen- burgh vestigt de blik op kunstenaar Henri ten Holt en ook in Museum Het Sterkenhuis, in het Kunstenaars Cen trum Bergen en bij de ABN AMRO- bank zijn exposities. Verder zijn er films in Ciné Bergen en zijn er lezingen in de bibliotheek. REGIO - Er zijn maar weinig mensen die niet van rozen houden, en meestal is het dan nog een kwestie van 'onbe kend maakt onbemind'. Een van de sterkste kanten van de roos is de uit bundige bloei. En doorbloeiende rozen doen dat ook nog eens heel lang, van juni tot in oktober. Rozen zijn er in zóveel verschillende soorten, dat er voor ieders smaak wel een te vinden is, of je nu van klassiek, modern, trendy of natuurlijk houdt. Er zijn ook rozen die het behalve in de tuin ook uitstekend doen in een sierpot op terras of balkon. Als u op zoek bent naar een pastelroze bloeiende en iets naar wit verkleurende roos met een heel rijke bloei, die u eventueel als haag wilt gebruiken, dan is 'Bonica' een uitstekende keus. Het is een tot 1 m hoog uitgroeiende heester roos die geen last heeft van ziekten. De gevulde bloemen zitten in zware tros sen. Door zijn vorm en het kleine, don kere blad is 'Bonica' ook heel mooi in een cottage garden. 'Bonica' is ook in grote groepen te gebruiken, want snoei is nauwelijks nodig. De volwassen struik heeft een mooie, bossige vorm. Wordt de struik u wat te wild of te groot, geen nood: snoei hem gewoon met de heggenschaar in de gewenste vorm. Een andere leuke toepassing is 'Bonica' als stamroos. Door zijn eerst opgaande en vervolgens breed uitgaan de vorm geeft 'Bonica' een mooie kroon op de stam. Als 'Bonica' na de bloei wordt teruggesnoeid wordt u met een tweede bloei beloond. Een heel sterke soort is 'The Fairy', die vanaf eind juni rijk bloeit met veelbloe- mige pluimen van kleine, gevulde roos jes. De kleur is lichtroze, in volle bloei word de kleur iets bleker. 'The Fairy' bloeit door tot de eerste nachtvorst en wordt circa 70 cm hoog. Het blad is klein, maar het struikje is zeer dicht vertakt en daardoor goed bodembe- dekkend. Met zulke rozen kun je een plat vlak of een helling vullen. Plant ze dan op 40 cm afstand van elkaar. 'The Fairy' en haar vele dochters, zoals 'Fai ry Dance' (bloedrood) en 'Fairyland' (lichtroze) en 'Fairytale' (fuchsiaroze) zijn ook als kleine struikroos te gebrui ken. 'The Fairy' is een ideale roos voor luie snoeiers. Bij gebruik als struikroos worden de takken in het voorjaar (eind maart-begin april) gewoon 10 cm bo ven de grond afgeknipt. Past u 'The Fairy' toe als bodembedekker, dan snoeit u de takken in het voorjaar met ongeveer eenderde van de lengte terug. Schneewittchen Een park- of trosroos die onder verschillende andere namen door het leven gaat is 'Schneewittchen' ('Sneeuwwitje', 'Iceberg' of 'Fée des Neiges'). De bloemen zijn uiteraard wit en hebben sierlijke, spitse knoppen met een beetje lichtroze. Als ze opengegaan zijn is de bloem groot en half gevuld, tegen het eind van de bloei schaalvor- mig. 'Schneewittchen' bloeit heel rijk, van juni tot oktober. De struik wordt tot 1 m hoog en is los van vorm. Daar om is een combinatie met wat hoger wordende, bloeiende vaste planten een leuke toepassing: blauw of roze bloei ende Salvia Nemerosa, Aconitum (monnikskap), Delphinium (ridder spoor), maar ook zich omhoog werken de geraniums als 'Ann Folkard' of kleinbloemige Clematis-soorten. 'Schneewittchen' is er ook als klimroos ('Climbing Schneewittchen). Als stam roos is het misschien wel de mooiste witbloeiende soort. Het snoeien van 'Schneewittchen' is niet zo ingewik keld. Eind maart worden de lelijke en beschadigde takken aan de grond afge knipt. De overblijvende takken op ongeveer 15 cm afknippen. Alle rozen houden van goede, luchtige, niet te zware grónd, die niet te nat of te droog is. Bloeien kost veel energie! Bemest doorbloeiende rozen daarom regelma tig, bijvoorbeeld met speciale rozen- mest. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekje, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Stichting Welzijn Ouderen Hanswijk lb, 1934 CP Egmond aan den Hoef, tel. 5065204. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: secretariaat A.H. Eeken, Termijen 11, 1852 TA Heiloo, tel. 5333154. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13,1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag gesloten Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.0014.00-20.30 Zaterdag gesloten Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) elke woensdag open van 14.00 tot 16.30 uur. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 5337676, dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur, vrijdag tevens van 18.00 tot 22.00 uur. HEILOO - De veertiende van de Nike Dam tot Damloop vindt plaats op zon dag 20 september. Dit evenement van het centrum van Amsterdam naar het centrum van Zaandam is na dertien edities uitgegroeid tot het grootste en zeker tot een bijzonder sfeervol loope venement in Nederland. Voor de trimloop van de Dam tot Dam loop worden ongeveer tienduizend deelnemers verwacht. De starts van deze categorie vinden in vier groepen plaats. Doel is te komen tot een betere verdeling van de deelnemers over het parcours zodat een optimale doorstro ming zal worden bereikt. Doordat de tijd middels de chipregistratie pas bij de werkelijke start begint te lopen, zal geen sprake meer zijn van startvertra ging en is niet van belang of men vroeg of laat start. De starts van alle catego rieën op de Prins Hendrikkade vinden plaats vanaf 12.30 uur. De kosten voor inschrijving aan de trimloop bedragen f 27,- inclusief huur chip. Voorinschrijving is mogelijk tot 24 augustus door inzending van een speci aal inschrijfformulier, verkrijgbaar bij de Zaanse VVV, Gedempte Gracht 76, Zaandam tel. 075-6162221. Voor informatie: inschrijving Dam tot Damloop bij Zaanse VVV, tel. 075- 6162221; inschrijving businessloop bij Le Champion, tel. 072-5338136 en in schrijving skatetocht bij CIS, tel. 070- 4182114. ALKMAAR - In september start in de Ruimte aaii de Verdoesstraat 2a in Alkmaar een cursus 'Een beeldend produkt tot leven laten komen'. In deze multi-expressiegroep wordt de kunst van het beeldend vormgeven aan materiaal (klei, schilderen) en lijfelijk verbeelden in personage, stem en be weging gecombineerd. Een voorbeeld: een hoed maken van stof en papier- maché en een personage ontwikkelen die onder die hoed past. 'Beide docenten, Anneke Mul en Gré Braaksma, hebben een uitgebreide er varing op hun eigen vakgebied. Anneke Mul is sinds 1987 bezig als beeldend kunstenares en verbonden aan het ACKV als docent beeldende vorming. Gré Braaksma is sinds 1986 actief als dramadocente op het gebied van licha melijke expressie door middel van stem, dans, en drama. De cursus, die acht avonden duurt, start op 9 september om 19.0Q uur. Informa tie en opgave: Anneke Mul, 072- 5156099 en Gré Braaksma. 072- 5124014. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Hei loo, container bij kantine op sportpark Het Vennewater, tijdens trainingen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6