Heiloo blijft geliefd onder vakantiegangers - e Heiloo loopt uit voor nieuwe cd Borsato U Trommelmiddag doet harten sneller kloppen en voeten sneller gaan /Mascotte /l/lode krant DE LAATSTE 3 DAGEN DE LAATSTE RESTANTEN van de zomerkollektie voor de allerlaagste prijzen 173"1 NU OOK OP INTERNET: ALBERT HEIJN I I NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN A P E L L A Omdat geen twee ogen gelijk zijn Dé Hy^heekwinkel ^LoJU J 1(L^ JDrukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 34 19 AUGUSTUS 1998 Vier kandidaten voor vacature burgemeester Cursussen Engels Nieuw seizoen Tintoretto Stationsweg 85 - Heiloo Winkelcentrum Geesterduin 54 - Castricum www.tummersaccountants.nl reclameproaucties JOHN MOEN GOED GEZIEN Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Voortaan is in Winkelhof 't Loo I ook zaterdagavond I tot 20.00 uur geopend!. I SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 CEES HACHMANG LOODGIETERS Timmerdorp groeit Themadag GAOS De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Redactie, acquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoor maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) Waarnemend burgemeester H. den Boon. HEILOO - Vier personen, onder wie één vrouw, hebben gesolliciteerd naar de functie van burgemeester in Heiloo. Twee van deze kandidaten hebben een CDA-achtergrond, twee zijn van CDA- huize. Dit heeft de provincie Noord- Holland bekend gemaakt. Momenteel is Henk den Boon waarne mend burgemeester van Heiloo. Hij werd in februari '97 als zodanig benoemd na het vertrek van Nico Schoof naar Alphen aan den Rijn. Den Boon, lid van het CDA en oud-burge meester van Veere, werd als waarnemer benoemd omdat niet duidelijk was of Heiloo als gemeente zelfstandig zou blijven. Inmiddels heeft Heiloo beslo ten niet te willen fuseren met andere gemeenten, waardoor er nu een nieuwe burgemeester benoemd kan worden. De gemeenteraad heeft laten weten Den Boon als burgemeester te willen. Dit staat ook uitdrukkelijk in de adver tentietekst, maar er moet een officiële procedure gevoerd worden waarbij minimaal twee kandidaten worden voorgedragen. De benoeming wordt verwacht in oktober of november. Van de vier kandidaten hebben er drie een fulltime functie in het openbaar bestuur, een is elders in het openbaar bestuur werkzaam. Bij gelijke geschikt heid gaat, vanwege de ondervertegen woordiging van vrouwen in het ambt, de voorkeur naar een vrouw, zo staat er tevens in de advertentietekst. Verder geldt dat er aan sollicitaties van burge meesters van op te heffen gemeenten en van oud-burgemeesters van opgehe ven gemeenten 'in het bijzonder aan dacht zal worden besteed'. HEILOO - Bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo en Aktief 55+ worden al jaren cursussen Engels gege ven. Wie kennis wil maken met de Engelse taal en cultuur of zijn reeds bestaande kennis wil opfrissen in een gemoedelijke lessfeer, kan zich melden bij de coördinator, drs H.G. ten Berge, Romplaan 5 te Heiloo, tel. 072-5333134, bij voorkeur tussen 19.00 en 19.45 uur. Dit kan vanaf vrijdag 21 augustus. De start is 7 september. HEILOO - Een drukte van belang was het, vorige week vrijdag op de cam pings aan De Omloop. Grondzeilen v/erden aangeveegd en opgevouwen, tenten werden afgebroken en caravans werden weer aan auto's gekoppeld. De slagbomen gaan continu open en dicht. De vakantie lijkt op zijn eindje te lopen. Een heleboel Nederlandse vaders moesten afgelopen maandag weer naar hun werk en volgende week zitten de meeste schoolvakanties er ook weer op. Dan gaat het dagelijkse leven weer zo zijn gangetje en zitten we in een mum van een tijd allemaal weer in ons oude ritme van 'druk, druk, druk'. Grote drom voorbij Maar dat geldt niet voor iedereen. Bij camping Klein Varnebroek rinkelt de telefoon onophoudelijk. Is er nog een plekje vrij voor dit weekend? Beheerder Ad Zoon kan de bellers blij maken, er is weer plaats. Nu de grote drom voorbij is, komen er weer andere gasten naar de camping. Ouderen bij voorbeeld, die met de bouwvak en schoolvakanties niets te maken heb ben. Of kampeerders die plotseling zin hebben in nóg een weekendje. „En als de weersvoorspelling dan goed is, dan gaan ze," aldus Zoon. Aan de receptie staat mevrouw Tor uit Veendam. Ook zij vertrekt 's middags met haar gezin, maar niet voordat ze alvast een plek voor volgend jaar gere serveerd heeft. De familie was dit jaar voor het eerst in Heiloo en kennelijk is het verblijf goed bevallen. „We wilden op een nette camping staan, en per se op een veldje." Het is de familie in Heiloo prima bevallen. „We zijn hier wel eerst komen kijken hoor," vertelt mevrouw Tor. „Vorig jaar stonden we op een camping in Gelderland, zo groot en zo massaal, verschrikkelijk gewoon. Smerige toiletten, heel lang in de rij bij het winkeltje, nee, dat was eens maar nooit weer." Ad Zoon knikt instemmend. „Altijd gaan kijken van tevoren. Het kost je maar één dag, maar je komt tenminste niet voor verrassingen te staan." De Torren hebben het fijn gehad in Heiloo. „Alleen jammer dat we onze fietsen niet mee hadden. Die hebben we echt node gemist." Iedereen op de fiets Fietsen is het helemaal. Bij de recepties van de campings gaan de fietsroutes grif van de hand, en ook bij de VVV zijn fietskaarten niet aan te slepen. Vorige week vrijdagavond was er op camping Heiloo een swingende pyjamaparty, (foto Starfield) „Fietsroutes en duinkaarten, die heb ben we dit jaar heel veel verkocht," beaamt Ria Rozing. Bij de VVV is het de afgelopen weken behoorlijk druk geweest. „Het begint nu een beetje af te lopen, maar vorig weekend zat echt alles vol. De campings natuurlijk, die zitten sowieso vol, maar ook het Golden Tulip Hotel, bungalow- en cara vanpark Westerhoeve en de particulie re logeeradressen waren allemaal bezet." Behalve aan de toeristen ('Nederland ers en Duitsers, maar ook veel Engelsen, Fransen en Italianen weten de weg naar Heiloo te vinden') heeft de VVV ook haar handen vol aan Heilooërs die erop uit willen. „Die komen vaak voor gidsen. Texel en Terschelling staan ook dit jaar volop in de belangstelling en ook Maastricht is momenteel erg in," weet Ria Rozing. Maar over het geheel genomen is ze over het voorbije seizoen niet echt te spreken. „Het kwam natuurlijk heel laat op gang. Eerst waren er die wereld kampioenschappen voetbal en daarna was het lange tijd slecht weer." Op de valreep Het weer, het weer, dat eeuwige weer. Er is bijna niets waar we in Nederland zo graag over praten en waar we af en toe behoorlijk de pest over in kunnen krijgen. Die zomer, die maar niet echt wilde zomeren. Ook Robert Barnhoorn van camping Heiloo moet het beamen. „De mensen boeken steeds later, door dat tegenvallende weer. Ze wachten het een tijdje af, en als het dan slecht weer blijft, verdwijnen ze alsnog naar het buitenland." Maar echt reden tot klagen heeft hij niet. Met 150 vaste plaatsen en 75 goed bezette passantenplaatsen is het gezel lig druk op deze familiecamping. Ook lees verder op pagina 2 HEILOO - De Heilooër schilderver eniging Tintoretto, die opgericht is in 1945, opent in september het nieuwe seizoen. Het cursusaanbod voor het komende seizoen is zeer gevarieerd en biedt aan geïnteresseerden diverse mogelijkheden om tot creatieve uitin gen te komen op papier of doek in een inspirerende omgeving. Tintoretto hecht veel belang aan de professionele begeleiding van haar cur sussen, waarbij het plezier in het werk voorop staat en iedereen vrij kan pres teren naar eigen mogelijkheden. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar en wel bij de volgende cursussen: basistechnieken en aquarelleren, beide op maandag van 19.30 tot 22.00 uur; olieverf en aquarelleren, beide op dins dag van 9.30 tot 12.00 uur en houtsnede op woensdag van 9.30 tot 12.00 uur. De in totaal vijftien lessen per cursus, bestemd voor zowel beginners als gevorderden, worden tweewekelijks gegeven in het atelier De Hofdijk, Mariënstein 178a. Wie meer wil weten of zich wil opgeven, kan bellen met Adriaan Zoon, 072-5331191. HEILOO - De nachtverkoop van de nieuwe cd 'De Bestemming' van de populaire zanger Marco Borsato is ook in Heiloo een succes geworden. Nadat de vele fans door radio en televisie op donderdagavond in een marathonuit zending 'opgewarmd' waren, opende Centerdisc aan het Slimpad om mid dernacht haar deuren. „Om tien voor half twaalf - ik moest toen even in de winkel zijn - stonden de fans hier al in een lange rij voor de deur," vertelt een opgetogen Atie Sinnige de volgende ochtend. „Om klokslag twaalf uur hebben we de win kel opengedaan. De oma van Marco Borsato kocht de eerste cd, bij wijze van stijlvolle opening, daarna waren de klanten aan de beurt." Behalve de fel begeerde cd's vlogen ook de beloofde slaapmutsen en T-shirts als warme broodjes over de toonbank. Van de gemeente had Centerdisc toe stemming gekregen om haar deuren tot 02.00 uur open te houden. De surveille rende politiewagen hoefde dan ook niet op te treden. Om 01.00 uur vonden de Sinniges het echter mooi geweest. De ergste drukte was toen wel voorbij. „Maar vanmorgen om 9.00 uur stonden ze er alweer," lacht Atie. Wat zo'n Marco Borsato al niet losmaakt... Oma 'Borsato4 Glunderend van trots staat ze het, een beetje van opzij, allemaal aan te kijken. Mevrouw de Graaf-van Zanten, de oma van Marco Borsato, is aanwezig bij de lancering van de cd van haar klein zoon. 'Krijgt u er dan niet een van Marco?', was een veelgestelde vraag. Dat wel, maar oma de Graaf, die weet dat de jongens Marco en broer Armando) het druk hebben, kon gewoon niet langer wachten. Met bloe men in de hand staat de bijna negentig jarige iedereen graag en enthousiast te woord, of het nu bekenden zijn of niet. Natuurlijk was ze meegeweest naar het huwelijk van Marco en Leontien in Venetië, en gezellig dat het die drie dagen geweest was! Mevrouw de Graaf vertelt dat ze nog veel contact heeft met haar kleinzoon. Geregeld wipt Marco even aan in Heiloo, om haar op te zoeken.Tenslotte hebben de Borsato's vroeger een hele poos bij opa en oma op de Zeeweg gewoond, toen papa Roberto als pia nist-zanger speelde in de Oude Herberg. 'Is het niet een beetje laat voor haar?' Nee hoor, ze is een nacht mens. De muzikaliteit heeft Marco dan misschien van zijn vader gekregen, de energie komt zeker van zijn oma! 't Loo dicht Disc 't Loo deed niet mee aan deze nachtelijke verkoopactie, om de een voudige reden dat het praktisch gezien onmogelijk is om het winkelcentrum 's nachts te openen. „Jammer, want we hadden wel graag gewild," aldus een medewerker. Ook bij hem is het de vrij dagochtend na de release van de cd drukker dan anders. „En dan zijn er ook nog een heleboel klanten voor wie we een cd hebben weggelegd, die komen hem zaterdag wel halen." Vol overgave studeerden de kinderen een Afrikaanse dans in op de laatste middag van de Zomerspelen, (foto Starfield HEILOO - Zo'n zestig kinderen meld den zich vorige week woensdagmiddag bij Buk Buk, waar de jaarlijkse Zomerspelen besloten werden met een trommelmiddag. Dat het een warme dag was, zo eentje die je eigenlijk het liefst doorbrengt aan strand en zee, kon de kinderen echter niet weerhouden van deze activiteit. Want een zin dat ze erin hadden! Verdeeld over drie groepjes werd er gezongen op zijn Afrikaans, gedanst op zijn Afrikaans en getrommeld op zijn Afrikaans. Een en ander werd hen bij gebracht door het gezelschap van Victor Sems, die zelf helaas deze mid dag verstek moest laten gaan vanwege een blessure aan zijn handen. Dit gezel schap reist met deze workshop langs scholen in het land. Na een korte introductie gingen de drie groepen kinderen uiteen voor hun workshops. Trommel- en zangles werd gegeven door twee donkere, Afrikaan se mannen en de danslessen waren in handen van een Nederlandse danseres, van wie de blonde paardestaart vrolijk heen en weer zwiepte op de aansteke lijke danspassen. Lummelen was er niet bij, de kinderen moesten zich wel dege lijk inspannen. Want om 17.00 uur wer den de afzonderlijk geleerde delen samengevoegd om te resulteren in één vrolijke voorstelling, waarvoor ook de ouders uitgenodigd waren. De trommelmiddag was de laatste van vier middagen Zomerspelen. Eerder werden er een creatieve middag, een fotospeurtocht en een schildermiddag gehouden. Organisator Ilse Plasmeijer was aanvankelijk teleurgesteld over het tegenvallende aantal inschrijvingen, maar naarmate de vakantie vorderde en het mooie weer op zich liet wachten, nam de kaartverkoop toch nog toe. Voor de Zomerspelen van volgend jaar hoopt de organisatie op meer vrijwilli gers, zodat er dan weer zes of zeven spelmiddagen gehouden kunnen wor den voor de Heilooër jeugd van zes tot twaalf jaar. TUMMERS Accountants belastingadviseurs Rijksweg 103 1906 BG Limmen Tel. 072 - 505 70 00 Fax 072 -505 37 51 E-mail: tummers.Iimmen@accountnet.nl Internet: www.tummersaccountants.nl OMDAT IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny van der Veer-Stoop Tel: 072 - 532 03 45 tmv AUTOBELETTERING RECLAMEBORDEN OOSTERZIJWEG 122 -TEL.072-5337143 Geesterduin 37, Castricum. 0251-656695 Winkelhof 't Loo 49, Heiloo. 072-5332595 Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 Erkend schilder- wandafWerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Regio Noord~ Kenriemeriond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 85. Atie Sinnige verkoopt de eerste cd aan mevrouw de Graaf-van Zanten. HEILOO - Wie deze week langs De Omloop komt, kan het niet ontgaan. Aan de westzijde van Heiloo verrijst voor deze ene week een compleet nieuw dorp, een Timmerdorp. Vijfhonderd kinderen in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar leven zich hier in hun laatste vakantieweek uit met hamers, spijkers, verf en een hele grote berg hout. Om een en ander goed te begeleiden is op het terrein een volledig geoutilleer de EHBO-post aanwezig en houden ruim 35 medewerkers een timmer mansoogje in het zeil. Ouders en ande re pottenkijkers worden beslist geweerd: zij mogen op donderdag avond het terrein op om de bouwsels van de kleine timmermannetjes- en vrouwtjes te bekijken. Traditiegetrouw zal het Timmerdorp op vrijdag weer groots afgesloten worden, waarna het grote opruimen weer kan beginnen... ALKMAAR - Komende zondag wordt er in restaurant De Alkmaarse Poort aan de Omval 72 een themadag gehou den door de Stichting GAOS. De Stichting GAOS (Gedupeerde Arbeids Ongeschiktheids Slachtoffers) staat arbeidsongeschikten die aantoonbaar het slachtoffer zijn geworden van onzorgvuldige diagnose en of keuring met raad en daad terzijde. De themadag, die om 13.30 uur begint (zadl open om 12.30 uur) en tot 17.00 uur duurt, behandelt het onderwerp 'claimbeoordeling'. Diverse sprekers laten hier hun licht over schijnen en er is ook gelegenheid om vragen te stel len. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de secretaris van de stich ting, Hans Schut, tel. 072-5340202.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1