1 072 - 535 68 88 HEILOO O Legitimatie Afvalbrengplaats Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis <c- Woonzorgloket in Heiloo Telefoonnummer meldingen grofhuisafval fijn wonen tussen al dat groen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 19 AUGUSTUS Q> I HEILOO - 1 De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzerschoon houtschoon puinplat glas grof snoeiafval, grof afvalklein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP GrootKanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel. nr. 072 - 535 68 68. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur Burgerzaken Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Burgemeester en wethouders van Heiloo Nieuwe bouwplannen (art. 19 Wet R.O.) Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 13 augustus 1998 Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Geboorten Mickey, z.v. G. Meijer en C.J.N. van Wonderen M aartje, d.v. J.W. van Haneghem en A.M.M. van der Steen Sander J.J., z.v. M.C. Barnhoorn en Y.M.L. Koster Elders geboren Dominique, d.v. R. de Jong en P.C. Hackmann Femke S., d.v. M.J.E. Schots en E.B. Oudt Patricia E., d.v. F.P.N. Mulder en A. van Twuijver Lindsey, d.v. R.M. Veuger en J. Molendijk Martijn R., z.v. R.N.J. Comans en W.M. Bitter Veronique V.H., d.v. M.A. Kruithof en E.A.M. Koopman Pieter M., z.v. A.M.J. Verver en D.M. van Woerkom Matthijs A., z.v. A. Nap en R.B. Beemster Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap A.L.J. Nuijens en M.A. Winder P.S. Krom en J.C. Frans M.G. Harkmans en J.S. Avis H.G. Santen en M.M.J. van der Lee R.N. Raap en H. Groot S.H. Hemmer en A.C. Zoon Huwelijken/geregistreerd partnerschap E. Huijzer en S. Beentjes J.A.M. Buiter en E. Kok G.M. Klopper en C.A.M. Tol J.N. van Dam en M.E. van der Laan H.H. van Rheenen en P.T.G.M. van der Beek R.A. Boogaard en M.J. de Lijster Overleden J.F. Sondaar A.B.M. Melis W.J.F. Laurent R.J. Takens T. van de Stadt P.C.M. Westen Elders overleden J.P. de Vries J.T.E.M. Timmer ev ten Hacken M. Rol wv Rentenaar J Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijk heid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Brink 21 - plaatsen berging; De Brink 23 - plaatsen berging; Baijershoffweg (kavel 2) - oprichten woning; Baijershoffweg (kavel 5) - oprichten woning; Baijershoffweg (kavel 8) - oprichten woning; Het Zandstuk 96 - plaatsen dakkapel; Het Zandstuk 94 - plaatsen dakkapel; Oosterzijweg 13 - legaliseren bijgebouwen; Van Foreestlaan 1 - plaatsen schuur; Middelhof 43 - vergroten woning; Sluijsweijdt 1 - veranderen voorgevel. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om voor de hieronder vermelde plannen met toe passing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimte-lijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergunning te verlenen. De Omloop 2 (kavel 2) - oprichten vrijstaande woning met garage; Bayershoffweg 57 (kavel 5) - oprichten vrijstaande woning met garage; Bayershoffweg 51 (kavel 8) - oprichten vrijstaande woning met garage; hoek De Omloop/Bayershoffweg - Aanleg nieuwe toegang vanaf De Omloop naar parkeerterrein sportvereniging HSV als mede overige infrastructurele werkzaamhe den. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 20 augustus 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072- 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde plannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemees-ter en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: De Biender 2 - plaatsen berging; Ypesteinerlaan 91- plaatsen berging; Termijen 126 - plaatsen dakkapel (achterdakvlak); Termijen 125 - plaatsen dakkapel (achterdakvlak); Het Zevenhuizen bij nr. 62 - plaatsen kantoor/schaftruimte; Het Zandstuk 124 - plaatsen twee dakkapellen; De Krommert 57 - vergroten woning; Boekenstein 15, veranderen woning; Kennemerstraatweg 319 - vergroten woning; Westerweg 213 - plaatsen garage en aanleg inrit; Ronde Laan 23 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 430 - vergroten woning; Hoek De Oude Werf/Rosendaal - plaatsen beveiligingsbord; De Kuilenaar 55 - plaatsen dakkapel (achterdakvlak); Kennemerstraatweg 383 -plaatsen dakkapel (zijgevel); Pijlemeeth 31 - plaatsen berging; Obriglaan 51 - plaatsen berging; Het Zandstruk 68 -veranderen garage (slaapkamer); De Brink 33 - plaatsen berging; Trompenburg 2 - plaatsen dakkapel; Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38 Bestevaerslaan 17 - vergroten woning; Heerenweg 183 - vergroten woning; Lijnbaan 3 - veranderen en vergroten woning; Zevenhuizerlaan 76 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf 20 augustus 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072-535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen, schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. nssH Procedure Degene, die de boüWêrgunnir\§JÏÏ(êIding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt - bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Yoga voor vijftig-plus Hadewijchspel in St. Liobaklooster Parkeergarage MCA open Nieuwe cursussen Arabische muziek Galerie 1917 Tekenen en schilderen voor beginners Informatierubriek HEILOO - Bij de Stichting Ouderenwerk gaat in september weer een cursus yoga van start. Om aan yoga te doen hoeft u niet lenig te zijn en tij dens de lessen hoeft u niet op uw hoofd te staan. Wel kunt u door yoga beter leren met uzelf om te gaan, zowel gees telijk als lichamelijk. Yogalessen zijn erop gericht een ande re levenshouding te verkrijgen, leren het lichaam bewuster te gebruiken. Een les bestaat uit ademhalings-, even- wichts- concentratie- en ontspannings oefeningen. Toestellen komen er niet aan te pas. De lessen staan onder lei ding van deskundige docenten. De lessen beginnen in de week van 8 september en lopen tot eind april 1999. De kosten per seizoen bedragen f 150,- eventueel te voldoen in twee termij nen. Geïnteresseerden kunnen bellen met C. Koster, tel: 072-5334458 of J. Bruijn, tel: 072-5333921. EGMOND - Op woensdag 2 en don derdag 3 september zal de Antwerpse theatergroep De Internationale Nieuwe Scene voor de derde maal in het Sint Liobaklooster de evocatie 'Hadewijch, van Liefde en Minne' uit voeren. Hadewijch was één van de religieuze vrouwen uit het midden van de dertien de eeuw in de lage landen. Zij kozen voor een religieus maar onafhankelijk leven, noch het huwelijk noch de monastieke geloften, maar leefden een evangelisch leven en zorgden door hun handenarbeid voor het dagelijks brood. Ze leefden in dienst van de relatie tus sen de menselijke ziel en God en bouw den daar op basis van hun eigen erva ring een visie op, wat echter door de kerkelijke hiërachie als zeer bedrei gend werd ervaren. Rond Hadewijch groeide een kring van gelijkgezinde vriendinnen, van wie zij de spirituele leidster was. Op haar negentiende kreeg zij een visioen waarin ze het besef krijgt van de goddelijke eenheid die onder de veelvuldige zichtbare werkelijkheid ligt. De wereld waar de menselijke ziel thuishoort en kan opgaan in God. Vanaf dat moment leeft Hadewijch in dienst van 'de minne'. Het stuk, dat op twee verschillende locaties uitgevoerd wordt, zal ten dele in het gastenhuis en ten dele op de bin nenhof van het klooster gespeeld wor den. Om deze uitvoering mogelijk te maken, heeft tuinarchitect Maarten Haverkamp een ontwerp gemaakt om de schilderachtige plek binnen het kloostercomplex van Sint Lioba. de binnenhof, om te bouwen tot een klein amfitheater. Het Sint Liobaklooster zelf, bekend omwille van het kunstambacht dat sinds zestig jaar door de zusters en broeders van de gemeenschap in Nederland, Zwitserland en Frankrijk beoefend wordt, is lid van de Algemene Kristelijke Kunstenaars Vereniging (AKKV). Met de totstandkoming van dit amfitheater wil de communiteit in de toekomst ook andere theatergroe pen en jonge kunstenaars in de gele genheid stellen kleine uitvoeringen en concerten te geven. Plaatskaarten voor Hadewijch (aan vang 21.00 uur) zijn te verkrijgen door overmaking van f 40,- (CJP f 30,-) per plaats op bankrekening 315756810 van St Lioba inzake Culturele Even ementen, Rabo BES te Schoorl. Vermelding graag van de eerste of tweede voorkeursavond. De kaarten worden toegezonden. Na 20 augustus niet meer overmaken maar rechtst reeks telefonisch contact opnemen met het klooster tussen 15.00 en 17.00 uur, telefoon 072-5061388. In dat geval moeten de kaarten worden afgehaald aan het klooster, Herenweg 85, Egmond-Binnen. ALKMAAR - Sinds afgelopen vrijdag is de parkeergarage van het Medisch Centrum Alkmaar aan de Wilhel- minalaan open voor patiënten en bezoekers van het ziekenhuis. In totaal biedt de nieuwe garage ruimte aan 174 auto's, waarvan twintig bestemd zijn voor invaliden. Het tarief bedraagt f 1,- per uur voor de eerste drie uur, daarna f 1,50 per uur. De parkeergarage bestaat uit zes bouw lagen. De garage is 'aangekleed' met groene stangen en gevelsteentjes die enigszins overeenkomen met de gevel stenen van de Cadettenschool. ALKMAAR - Vanaf september biedt de Wereldmuziekschool (ACKV) drie nieuwe korte cursussen in de Arabische muziek. Op gebied van zang, percussie en luit kan er kennis gemaakt worden met de fascinerende wereld van Noord- Afrika en het Midden-Oosten. Voor mensen die graag zingen is er de cursus Introductie in de MArokkaanse muziek. In deze cursus wordt kennis gemaakt met de Arabische muziek. De docent is Hamid Bazi, zanger en bespe ler van de 'ud', de oriëntaalse luit. Er wordt naar opnames en live door de docent gespeelde voorbeelden geluis terd en natuurlijk veel gezongen. De cursus is bedoeld voor mensen die ervaring hebben in het zingen; noten kunnen lezen is niet nodig. De darbuka is het meest geliefde ins trument van de oriëntaalse peercussie. Door zijn prachtige klanken en zijn veelzijdigheid verovert deze 'vaastrom- mel' ook steeds meer terrein in de wes terse muziek. Onder leiding van Ali Hamsa leert men de speeltechnieken en wordt er kennisgemaakt met een aantal oosterse ritmes. Bij voldoende belangstelling wordt ook een cursus voor gevorderden georganiseerd. Voor beginners zijn er ook huurinstrumen- ten beschikbaar. De ud is het hoofdinstrument van de Arabische klassieke muziek, maar wordt ook in de volksmuziek gebruikt. De ud - de vader van de westerse luit - is fretloos: hierdoor kunnen de subtiele kwarttonen van de Arabische muziek gespeeld worden. Docent is Hamid Bazi; bij voldoende belangstelling wordt de cursus verlengd. Informatie over deze en andere cursus sen van de Wereldmuziekschool staat in het cursusboekje of kunt u telefo nisch opvragen bij het ACKV na 24 augustus, 072-5404335. ALKMAAR - Een nieuwe expositie start in Galerie 1917, met schilderijen van Hanneke de Jager. Deze tentoon stelling is te zien van 30 augustus tot en met 26 september, op donderdag, vrij dag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De galerie is te vinden aan het Verdronkenoord 29. CASTRICUM - Bij Perspectief staan ze al in de startblokken om u'in het nieuwe seizoen weer heel veel creatie ve mogelijkheden te bieden en in de ateliers aan de slag te gaan met teke nen, schilderen, beeldhouwen, etsen en keramiek. Zo starten er voor nieuwkomers twee beginnerscursussen van elk achttien lessen waarin tekenen, aquarelleren en olieverven uitgebreid aan de orde komen. Op maandag 14 en dinsdag 15 septem ber gaan deze cursussen van start in de Duinrand-ateliers, Van Oldenbarne- veldtweg 37 in Bakkum. De maandag cursus vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur en de dinsdagcursus wordt gehou den van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten bedragen f 280,- (exclusief materiaal), voor welk bedrag u meteen een heel jaar lid bent van Perspectief en u ook al mee kunt doen met de bestaande werkgroepen op allerlei gebieden. Aanmelden kan bij Marian Smulders, tel 0251-657667. Zij kan u ook informe ren over de andere werkgroepen bij Perspectief die vanaf maandag 31 augustus weer van start gaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4