Open Monumenten Dag tMonum t_rW ENTEN o> Nieuwe gemeentegid- sen worden verspreid Inwerkingtreding wijzigin gen Bouwverordening Legitimatie Afvalbrengplaats Zaterdag 12 september 1998 Woonzorgloket in Heiloo NT HEILOO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 9 SEPTEMBER Informatierubriek De twaalfde Open Monumenten Dag van aanstaande zaterdag heeft als thema STEENGOEDDe zorg voor historische bouwmaterialen". De Open Monumenten Krant beschrijft dit uit gebreid. Deze krant is, net als in voorgaande jaren, deze week volop beschikbaar in het gemeentehuis en bij de opengestelde monu menten op zaterdag 12 september tussen 10.00 en 17.00 uur. Welke monumenten in Heiloo zijn te bezichtigen? De Hutkoffer, Heerenweg 21 (Rijksmonument); De Oudheidkamer, Nic. Beetsweg 94 (gemeentelijk monument); De Wipwatermolen bij 't Maalwater, ook wel de Varnebroekermolen genoemd (Rijksmonument); Het Kapel en het complex van Onze Lieve Vrouw ter Nood aan de Kapellaan (Provinciaal monument); De Witte Kerk en de toren (beiden een Rijksmonument); Het complex van Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg, waar sinds begin dit jaar de Stichting Baduhenna is gehuisvest. Stichting Baduhenna Deze Stichting is nieuw dit jaar en is gehuis vest in Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. De Stichting zal u graag het zogenaamde "Houtje van Heiloo" laten zien evenals andere vond sten die zijn gedaan door de Archeologische Werkgroep Heiloo. Activiteiten die honderden jaren geleden heb ben plaatsgevonden, hebben soms in de grond sporen achtergelaten. Bij moderne grondwerkzaamheden, zoals het aanleggen van waterpartijen, het bouwen van woningen, diepploegen, grondkeren en andere grond- verstorende activiteiten, gaan grote delen van de informatie die eeuwenlang in de bodem lag opgeslagen, het zogeheten "bodemar chief', voorgoed verloren. De Stichting Baduhenna probeert in nauwe samenwerking met de gemeente Heiloo, de Provincie Noord-Holland en de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te overleggen waar behoud van het bodemar chief mogelijk is en waar niet. Afgelopen vrijdag heeft wethouder mevrouw A.M. Worm-de Moei tijdens een werkbezoek al met bewondering kennisgenomen van het werk van deze bij de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland (AWN) aangesloten werkgroep. Voor meer informatie over de Stichting Baduhenna kunt u telefonisch contact opnemen met de heer A. Haverman, tel. 072 -531 23 13. Bij dit artikel ziet u een afbeelding van het "Houtje van Heiloo", dat ca. 8.000 jaar gele den werd gebruikt om vuur te maken. Wipwatermolen of Varnebroekermolen Van deze molen moet gezegd worden, dat hij niet zal draaien. Restauratie is noodzakelijk. U kunt wel de mooie wandeling over de Polderdijk maken vanaf 't Maalwater en de molen van dichtbij gaan zien. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer J. van den Broek, tel. 072 - 535 67 53. Volgende week (maandag 7 tot en met vrijdag 11 september a.s.) worden de nieuwe gemeentegidsen huis aan huis verspreid. leder huisadres in Heiloo krijgt een gids in de brievenbus. Alleen de huizen waar een zogenaamde "Nee-Nee"-sticker of een "Nee-Ja"-sticker op de brievenbus geplakt is krijgen de gids niet thuisbe zorgd. Heeft u een dergelijke sticker op de brie venbus, dan kunt u de nieuwe gemeente- gids vanaf maandag 14 september a.s. tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Na 14 september is de gemeentegids in beperkte mate ook ver krijgbaar bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 7 sep tember 1998 de 6e serie wijzigingen van de Bouwverordening heeft vastgesteld. Deze wijzigingen, die op 14 september a.s. in werking treden, houden verband met de wijzi ging van de Woningwet inzake het tegengaan van bouwen op verontreinigde grond en de wijziging van het Asbestverwijderingsbesluit. Ter inzage Het raadsbesluit tot wijziging van de Bouwverordening ligt met de bijbehorende stukken voor iedereen ter inzage bij de afde ling Bouwzaken in het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde kosten kunt u bij deze afdeling een afschrift van de verordening verkrijgen. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 15 septem ber 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Herziening kerntakenbesluit ten behoeve van Stichting Open Huis en Muziekschool. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 14 september 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - informatieplan 1998-2002 gemeente Heiloo; - aanpassing bevoegdheden tot het voeren van rechtsgedingen in delegatie- en mandatenlijst; - vervanging bedrijfsmiddelen. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: - Nederlandse Organisatie voor Kankerbestrijding voor de periode van 6 tot en met 12 september 1998; - Het Prinses Beatrix Fonds voor de periode van 13 tot en met 19 september 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen - Bergeonstraat 13, plaatsen berging; - W.J. Hofdijkweg 4, vergroten woning. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebied-zaken I vindt plaats op woensdag 16 september 1998 om 20.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Attentie: aanvangstijdstip is gewijzigd. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: - Het nemen van een delegatiebesluit en het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van realisatie Golfbaan; - Verkoop Nic. Beetsschool; - Art. 19 WRO procedure Oosterzijweg 13; - Art. 19 WRO procedure Spanjaardslaan 14a; - Besluit Gedeputeerde Staten tot gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmingsplan Boekelermeer-Zuid I. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommis-sie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 17 september 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - onttrekken voetpad aan het openbaar verkeer; - toepassing Technische en Administratieve Dienst; - geluidsoverlast Spoorwegen. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: - De Wildtlaan 16, plaatsen carport; - De Waard 13, veranderen en vergroten woning; - Vossenakkers 3, plaatsen dakopbouw; - Vossenakkers 5, plaatsen dakopbouw; - De Dors 8, vergroten garage; - Groot Barlaken 66, aanbouwen dubbele garage/berging; - De Brink 26, plaatsen berging; - Ypesteinerlaan 83, plaatsen berging; - Holleweg 103, plaatsen duiventil; - Middelhof 43, vergroten woning; - Ypesteinerlaan 67, plaatsen berging; - De Brink 21, plaatsen berging; - De Hucht 6, plaatsen twee noodlokalen. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 Of 072 -535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4