m 072 - 535 68 88 Verstandig stoken van houtkachels en open haarden Telefoonnummer meldingen grofhuisafval De Energy Awards worden uitgereikt Voorgenomen aanleg verhard speelveld in plan Oost Afdeling Beheer Openbare Ruimte 24 september a.s. s middags gesloten Legitimatie Afvalbrengplaats G> I HEILO Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot!2.30 uur Maandagavond van I8.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 16 SEPTEMBER Informatierubriek Helaasde "R" zit weer in de maand. De dagen worden korter en de avonden zijn fris. Velen van ons willen echter nog niet de ver warming 's avonds aanzetten. Dat betekent dus een dikkere trui aantrekken. Sommigen onder ons gebruiken hun open haard of kachel. Stoken geeft warmte én gezelligheid maar het kan ook een bron van ellende bete kenen. Doordat we in een dichtbevolkt land leven kan stoken van open haarden en houtkachels al gauw tot overlast leiden. Afgezien van stank kunnen open haarden en houtkachels een flinke luchtvervuiling veroorzaken. Voor men sen met C.A.R.A. (astma en andere aandoe ningen aan de luchtwegen) is een buurtbe woner met een open haard vaak een regel rechte ramp. Deze mensen worden er dood ziek van. U wilt toch ook niet steeds het gevoel hebben dat u geen lucht kunt krijgen! Uit onderzoek is gebleken dat 17% van de mensen last ondervindt van open haarden en kachels van buren. Misschien kunnen er onderling afspraken gemaakt worden om de overlast te beperken. Maar denk ook eens aan uzelf! Bij een slecht trekkende schoorsteen of gebrekkige ventila tie in huis ademt u de vervuiling in. Het is dus van levensbelangdat u het rookkanaal goed onderhoudtdat u de juiste brandstof gebruikt en bij de juiste weersomstandigheden de kachel/open haard gebruikt. Afhankelijk van de mate waarin u stookt moet het rookkanaal 1 of 2 keer per jaar schoonge- Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften: Maandag 21 september 20.00 uur: afwijzing aanvraag vergoeding aanbrengen verwarming in doucheruimte; 20.30 uur: terugvordering bijstandsuitkering; 21.00 uur: afwijzing bijzondere bijstand voor kosten schoolreisje. Woensdag 23 september 20.00 uur: melding bouwvoornemen berging De Kistemaker 2 De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en kan het horen afzonderlijk plaatsvinden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u eventueel na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 66 48. De stukken liggen ter inzage bij de Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken. U vindt de heer Van der Jagt in kamer 126 in het gemeentehuis, tel. 535 66 48. Buiten de openingstijden van het gemeentehuis kunnen de stukken alleen op afspraak met de Secretaris van de Commissie worden ingezien. Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de Secretaris van de Commissie. De commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 19 oktober a.s. maakt worden. Controleer het rookkanaal ook op de scheurtjes en lekkages. Wie geen stank- en rookoverlast wil veroorza ken zorgt voor droog hout met een maximum vochtigheidsgehalte van 15 a 20%. En dat is zeker geen vers houtwant dat bevat gemid deld 80vocht. Vochtig hout zorgt dat de temperatuur van het vuur te laag blijft. De warmte-afgifte is dan weinig meer dan de helft van die van goed droog hout. Erger nogdoor onvolledige verbranding ver laten onverbrande gassen de schoorsteen en die zijn slecht voor ons milieu. Onverbrande rook- en teerdeeltjes gaan mee de hoogte in maar blijven onderweg aan de wanden van het rookkanaal plakken en kunnen bij slecht onderhoud schoorsteenbranden veroorzaken. Stoken van geverfd en geïmpregneerd hout levert extra vervuiling op. Bij het verstoken van leer, rubber, plastic, oud papier en melk pakken komen wéér andere giftige stoffen in de lucht. Stook verder nooit bij mist of windstil weer! In de directe omgeving veroorzaken rook en roetdeeltjes dan gegarandeerd overlast. En dat doet u uw medeburger toch niet aan! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw K. Coenen van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 33. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Morgen, donderdag 17 september 1998, wordt bekend of de gemeente Heiloo een Energy Award krijgt toegekend. De Energy Award is een prijs die is ingesteld door de Nederlandse Onderneming voor Energie en Milieu (Novem). Heiloo is één van de drie genomineerde gemeenten in de categorie gemeenten met 15.000 tot 25.000 inwoners. De nominatie vond plaats op grond van het collegepro gramma van Heiloo, waarin collegepunten werden getoetst op energie en milieu. Of het bij een nominatie blijft, dat weten we morgen! Voor de uitreiking van de Energy Awards in Naarden zijn in Heiloo filmopnames gemaakt. Het presentatiefilmpje geeft in een notendop een beeld van wat de genomineerde gemeenten aan energie en milieu doen. Op de foto maakt wethouder E. M. I. ten Hacken gebruik van de dienstfiets. Deze foto is gemaakt tijdens de filmopnames 1 september jl.. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan de heer A. de Winter te Heiloo voor de bouw van een woonhuis met garage op het perceel Slootenslaan 16. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 17 september 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrij stelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een verhard speel veld aan te leggen op de hoek Dokterslaan, De Hoghe Weijdt en Kleijn Barlaken, tegen over het parkeerterrein aan De Loet. Ter inzage De inrichtingstekening en alle daarbij beho rende stukken liggen vanaf donderdag 17 september 1998 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47) Indienen Gedurende de termijn dat de stukken ter inza ge liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovengenoemd plan vrijstelling te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Pijlemeeth 14 - vergroten woning; Van Foreestlaan 1 - plaatsen garage/berging; Laan van Frans 22 - vergroten bestaande dakkapel; Kennemerstraatweg 464 - oprichten hooiberg met dierenonderkomen; Land van Maat 24 - plaatsen schuur; Middelhof 25 -vergroten woning (dakopbouw); Zevenhuizerlaan 76 - vergroten woning; Lijnbaan 3 - veranderen en vergroten woning; Heerenweg 183 - vergroten woning; Bestevaerslaan 17 - vergroten woning; Kerkelaan 18 -veranderen woning (voorgevel); De Ronge 41 - plaatsen terrasoverkapping; Baetenburg 31 - veranderen en vergroten garage in keuken. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38 Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen" mag met de bouw worden fTi6Fnen •.-) ex! ji Hf begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 10 september 1998 Geboorten Rick, z.v. N. Outhoff en M. Hink Charlotte I, d.v. M.G. Horsten en E.F.C. Smith Twan, z.v. E.O. Heidemann en V.D. Solkesz Jormay, z.v. M. Busso en A.A.M. Besseling Lieke, d.v. D. Kampstra en M.A.C. Brakenhoff Elders geboren Larissa D.K., d.v. F.J. Disseldorp en C.G. Giacomini Timotheus D.L., z.v. F.J. Disseldorp en C.G. Giacomini Matthijs, z.v. G.E.M. Janssen en K. Schermer Victor A.W., z.v. F.A. Poelakker en H.l. Schievink Khaliel, z.v. M. Al Badry en B. Al Badry Jesse D., z.v. H.G.M. Out en I. Keizer Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap J.J. Mulder en A.A. Beemster R. Griessler en E.G.M.A. Voerman S.J.N. Weel en H.L.E. van Baar Huwelijken geregistreerde partnerschappen A.A.J. van der Lem en A.M.C. de Haan J.G.M. Kok en A.W.C. Dijkzeul A.Holstvoogd en D. Boots A.Henriët en J.C. Stolwijk Overleden W. van Rossum, wv Rusch B.M. Bronstring J.C. Blom A.M. Zoon, wv Oudhoff Elders overleden W.C.F. van den Heuvel G.P. Hofmeister K.E. Besseling J.H.J. van der Tak, wv Pesman li Op donderdag 24 september a.s. is de afdeling Beheer Openbare Ruimte wegens een personeelsaangelegen- heid vanaf 13.00 uur gesloten. U kunt die middag dus ook niet bij de Afvalbrengplaats terecht Legen van de rolemmers Alle groene rolemmers, die op de don derdag worden geleegd, worden op 24 september vóór 12.00 uur geleegd. Wilt u de rolemmer daarom uiterlijk 07.00 uur 's ochtends buitenzetten? Vrijdag 25 september staat de afdeling Beheer Openbare Ruimte weer voor u klaar! Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethoudersJs aan, de volgende instelling vergunning verleend voor het.houden van een-collecte in deu/olgende periode: - Het Prinses Beatrix Fonds voor de periode van 13 tot en met 19 september 1998; - De Nier Stichting Nederland voor de periode van 20 tot en met 26 september 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel. nr. 072 - 535 68 68.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4