Twintig jaar lid van FSH Texaco middelpunt in actie Radio 10 Gold brieven Voorbereidingsbesluit Woonzorgloket in Heiloo Milieuvriendelijk verbouwen met subsidie Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Dierenbescherming PAGINA 6 UITKIJKPOST - 16 SEPTEMBER Vervolg informatierubriek Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Bayershoffweg 20 - vergroten/veranderen woning; Heerenweg 5 - veranderen woning; De Blinkenlaan 14 - plaatsen overkapping; Van Foreestlaan 1 - veranderen garage (studeerkamer); Vredenoord 53 - vergroten woning; De Kuilenaar 31 - vergoten woning; De Oude Werf 1 - vergroten bedrijf; Het Zevenhuizen 36 - oprichten woning. De burgemeester van Heiloo maakt bekend ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordeningdat de gemeenteraad heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond, gelegen op de hoek Dokterslaan/De Hoghe Weijdt/Kleijn Barlaken, tegenover het parkeerterrein aan De Loet. Het besluit zal in werking treden op donderdag 17 september 1998. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 4 7). Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Voor de gemeente Heiloo was ten behoeve van deze tijdelijke rijksregeling, voor 1996 tot en met 1998 een totaal budget beschikbaar van 79.594,-. Op dit moment is dit bedrag nagenoeg besteed. Tot en met 31 december 1998 kunt u nog wel aanvragen indienen. Omdat het beschikbare budget op is, is het niet mogelijk dergelijke nieuwe aanvragen nu te honoreren. Echter, in 1999 vindt er een landelijke herverdeling plaats van budgetten van gemeenten die niet volledig zijn besteed. Op basis van de dan nog aanwezige aanvragen in Heiloo, zou het kunnen zijn dat de gemeente Heiloo alsnog een extra bijdrage tot zijn beschikking krijgt. Medio 1999 kan dan uw aanvraag (gedeelte lijk) gehonoreerd, danwel afgewezen worden. Momenteel is niet in te schatten hoe groot de kans is, of de gemeente Heiloo na de De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 landelijke herverdeling een budget toege wezen krijgt. Het zou ook kunnen zijn dat de gemeente Heiloo helemaal geen budget toegewezen krijgt. De regeling nog even in het kort Verplichte voorzieningen Om in aanmerking te komen moeten er een aantal verplichte voorzieningen in de woning aanwezig zijn of nu worden aangebracht. Ook hier kunt u subsidie op krijgen. Deze verplich te voorzieningen zijn: isolatie van de schil van de woning (het dak, de gevel en de begane grondvloer), aanwezigheid van minimaal dub bele beglazing én minimaal een VR verwar mingsketel. Vervangen loden drinkwaterleidingen Ter bevordering van het vervangen van loden drinkwaterleidingen (gezondheidsmaatregel) vervalt de voorwaarde, dat de verplichte voor zieningen aanwezig moeten zijn, danwel dat ze aangebracht moeten worden. Minimaal en maximaal bedrag Om voor subsidie in aanmerking te komen moet u voorzieningen aanbrengen, waarvan de totale subsidie minimaal 500,- per woning bedraagt. U kunt nooit meer subsidie ontvangen dan 5.000,- per woning. Start werkzaamheden U mag pas met de werkzaamheden beginnen als er een aanvraag is ingediend met de nodi ge bijlagen. In overleg met de gemeente kan hiervan worden afgeweken. U moet echter wel de nodige bescheiden in tweevoud indienen: aanvraagformulier met offertes/begrotin gen en een kopie van de vestigings vergunning van de aannemer/installateur gereedmeldingsformulier met nota 's en betalingsbewijzen Als u eerder met de werkzaamheden start, dan loopt u het risico dat u geen subsidie ontvangt! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer M. van Wijk van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 43. Dojo 't Loo Foresters-nieuws Lezing over Quantum kosmologie Heiloo naar nationale top bloemschikken TC Hogedijk Tennisvereniging HSV Op de fiets door het platteland Rookvrije bridge Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. HEILOO - Femmie Kuiper twintig jaar bij Fanfare Showband Heiloo. Reden voor een feestje voor de dertigjarige FSHdie Femmie verrastte met een groots optreden van de majoretttegroep, waarvan zij zelf instructrice is. Uit handen van bestuurslid Jur Veen ontving zij een oorkonde. HEILOO - Ondanks de mindere weer somstandigheden werd er ook dit wee kend weer volop gevoetbald. Het zater dagteam verloor de uitwedstrijd tegen Uitgeest met 2-1. Het tweede zondag team moest na de goede wedstrijd van vorige week ditmaal zijn meerdere erkennen in KGB, een 3-2 nederlaag. De wedstrijd van het eerste elftal speel de zich af in overvloedig neerdalende regen. Op het inmiddels spekglad geworden veld kwamen een Foresters aanvaller en de keeper van de tegen partij VZV uit 't Veld met elkaar in bot sing. Met als triest gevolg dat de keeper met een dubbele beenbreuk overge bracht diende te worden naar het MCA. Bij een voorsprong voor De Foresters staakte de scheidsrecher vervolgens de wedstrijd. De voorsprong was zonder meer dik verdiend, aanvallend was de thuisclub veel gevaarlijker dan de bezoekers die de week ervoor tegen Zeevogels toch maar liefst zesmaal het net wisten te vinden. De Foresters-ach- terhoede was deze middag echter goed op dreef en wist de VZV van scoren te weerhouden. Te zijnertijd zullen de res terende 22 minuten alsnog uitgespeeld moeten te worden. Ook het komende weekend is er weel een volledig wedstrijdprogramma. Zondag gaat het tweede team proberen de punten bij De Valken weg te halen. Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Rood/wit katertje, wit snuitje, buik en poten, geel bandje, 5 maanden. Visweg Oosterzijweg, Limmen. Grote zwarte gec. kater, 3 jr. Kapelweg, Limmen. Bruin hangoorkonijn, tat. no. 45 U 431, Tulpencroftlaan, Heiloo. Rood katertje, 15 wkn., Vossenakkers, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Volwassen roodcyperse gec. kater, witte bef en buik, vóór witte voetjes en ach ter laarsjes, Rijksweg, Limmen. Klein lichtgrijs schildpadpoesje met crème, 3 witte voetjes, Heerenweg, Egmond aan den Hoef. Volwassen roodcyperse gec. kater met witte bef, Limmerweg, Egmond-Bin- nen. Volwassen zwarte kater, Van Merlen- laan, Heiloo. Inl. 072-5616106. Onbehoorlijk of niet? Vorige week nam de gemeenteraad een beslissing over de plaatsing van onder grondse glasbakken in Ypestein, een zaak die al jaren loopt. Ik bied de be wonerscommissie van De Kuilenaar mijn verontschuldigingen aan voor deze gang van zaken. Misschien had ik de afgelopen jaren wat meer op mijn strepen moeten staan en wat minder begrip moeten tonen voor het argu ment werkdruk. Maar het is toch zo dat een directeur of ondernemer zijn bedrijf bindt aan de afspraken die hij met derden maakt, het is juist die betrouwbaarheid waarop we hem aanspreken. Dat gaat dan na tuurlijk helemaal op voor een open baar lichaam als de gemeente. Als wethouder van Heiloo 2000 heb ik aan de bewonerscommissie van De Kuilenaar twee maal de toezegging gedaan dat de door hen aangegeven plek (no. 6) minimaal in de inspraak zou komen. Je mag dan verwachten dat het nieuwe college deze toezegging gestand doet en uitvoert. Nee dus, geen inspraak. Dit is op z'n zachtst gezegd 'niet netjes' en de betrouwbaarheid van ons aller politiek loopt er weer een fikse deuk door op. Het kan toch niet zo zijn dat een college zonder Heiloo 2000 de door hen zo sterk bevorderde inspraak weer over boord gooit. De bewonerscommis sie van De Kuilenaar is na jarenlang onderhandelen weer terug bij af. Het is frustrerend zonder inspraak een keuze te moeten maken uit twee plekken die je niet wilt. Tom ten Hoope Heiloo ALKMAAR - Op vrijdag 25 septem ber houdt de Alkmaarse Weer- en Sterrenkundige Vereniging Metius een lezing met als onderwerp Quantum kosmologie. Het onderwerp wordt ge presenteerd door dr. R. Slagter. Twee deelgebieden van dit theoretische onderwerp komen uitgebreid aan de orde en de avond zal worden omlijst met een videofilm en overheadsheets. De avond begint om 20.00 uur in zaal 5 van de Vrijheidskerk, Hobbemalaan 2a te Alkmaar. Toegangsprijs voor niet- leden is f 2,50. HEILOO - Vier dames van Groei en Bloei afdeling Heiloo gingen vrijdag 11 september naar het Nederlands Kam pioenschap Bloemschikken voor Ama teurs (KB) in het Openlucht Museum. Ruim 150 goede amateurs uit heel Nederland waren naar Arnhem geko men om verrassend mooi bloemwerk te maken. Ingrid Bakker deed mee in de B klasse, zij maakte van de opdracht 'herfst- schikking' een lineaire bak met zonne bloemen waarin het voorbijgaan van de zomer centraal stond. Het thema in de A klasse was 'nostalgie'. Ina Stam maakte een mooi petroleumstel van met mos bekleed gaas, met daarin een smakelijk stoofpotje met groente, fruit en bloemen. Marja Boom scoorde hoog met een oude langspeelplaat als mid delpunt van een arrangement met anthuriums en bramenranken. Merce des Docter kreeg een compliment van de jury voor haar 'vliegende tapijt', een nostalgische jeugdherinnering aan een bezoek aan de Efteling. Alle deelnemers kregen als verplicht stuk een groene basis en ook hierbij lie ten de bloemschiksters uit Heiloo zien dat ze de verplicht gestelde materialen met als speciale opdracht driehoeks- vormen heel smaakvol kunnen verwer ken. Ina Stam kreeg hoge punten voor haar interpretatie van dit gegeven. De behaalde punten waren boven het lan delijk gemiddelde en welverdiend. De KMTP Afdeling Heiloo is er trots op dat zij met een zeer enthousiaste dele gatie kan deelnemen aan de Nationale Kampioenschappen. In oktober starten weer cursussen bij Groei en Bloei. Het aspect 'gezellig bezig met bloemen' staat centraal. Wilt u inlichtingen over de cursussen, bel dan 072-5321033, Heieen Groot. EGMOND - In verband met de over vloedige regenval konden de op zon dag 13 september geplande finales van de clubkampioenschappen van TC Hogedijk geen doorgang vinden. De nog te spelen halve finales zullen vrij dagavond 18 september worden inge haald, op zondag 20 september vinden dan de finales plaats. Het senior/junior toernooi dat op deze dag gepland was, gaat daarom niet door. Op maandag 21 september wordt er begonnen met de aanleg van de french court-banen. Een gigantische klus, die ongeveer tien weken in beslag neemt. Voor diverse werkzaamheden is de hulp van leden dringend gewenst. In het clubgebouw hangt een inschrijflijst. De drie Egmondse tennisverenigingen (TC Egmond aan Zee, TV Wimmenum en TC Hogedijk) houden op zaterdag 19 september het Drie Egmonden Toernooi. Van elke vereniging nemen dertien mix-koppels deel, die op elk park een partij van een uur spelen. Gemeentehuis Heiloo Tot eind september expositie in de hal van schilderijen van Gerard van Velzen en houtdraaiwerk van Toon van de Reyden, Pierre Hamers en Niek Morsch, dagelijks te zien tussen 8.00 en 17.00 uur en maandag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Beeldentuin Ditta Engel Westerweg 182, elke zondag open van 13.00 tot 17.00 uur. Hema Heiloo Expositie van aquarellen van Marianne Eugster. Regionale Thuiszorg Tot half december expositie van schil derijen van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren, collages van Sylvia Hoogland en foto's van Sjoekie Tip in het kantoor aan de Nijverheidsweg 33. Dierenartsen Schaap en De Jong Tot en met september expositie 'Een wereld van verschil' van Trudy Keyzer. Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 19.30 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur, Commandeurslaan 1. Het Trefpunt Tot en met 3 november aquarellen, pas teltekeningen en olieverfschilderijen van Ank Mastenbroek in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. 't Oosthonk Vrijdag 19.45 uur bridgedrive, leden f 3,-/niet-leden f 4,-, aanmelden op tel. 5332199; Maandag 20.00 uur darten: Woensdag 10.00 uur naailes, leden f 6,50/ niet-leden f 7,50. Om 19.45 uur bridgeclub Oosterpark. Alle activitei ten in 't Oosthonk aan de Oostkanter 14, Heiloo. Open Huis Maandag 21 september glas-in-lood- kaarten maken door Sociëteit Alleen staanden Heiloo, aanvang 20.00 uur. Galerie 1719 Tot en met 26 september expositie van schilderijen van Hanneke de Jager. Donderdag 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, vrijdag en zaterdag 13.00 tot 17.00 uur, Verdronkenoord 29, Alkmaar. HEILOO - Afgelopen zaterdagavond werden de eerste wedstrijden van de West-Friese seniorencompetitie gehou den bij Dojo 't Loo. De gasten waren Meo van de Berg en T. van de Kolk. De eerste wedstrijd was tussen deze twee clubs en Van de Kolk was duidelijk te sterk, want met 18 matchpunten en 80 judopunten werd er overduidelijk ge wonnen. Dojo 't Loo heeft samen met de Door braak een team gevormd, om bij te dra gen aan een onmogelijke promovering tot de tweede klasse. De tweede wed strijd was tussen de Doorbraak/'t Loo en Meo van de Berg. Dojo won alle wedstrijden en met 15 matchpunten en 70 judopunten kon de eerste wedstrijd van het seizoen als gewonnen worden beschouwd. De derde wedstrijd was tussen T. van de Kolk en de Doorbraak/'t Loo. Het ver ging Dojo een stuk moeilijker dan tegen het team van Meo van de Berg en alleen Noman Kortwijk en Matthijs van Vliet waren in staat hun partijen met ippon te winnen. T. van de Kolk won zijn tweede partij met 16 matchpunten en 72 judopunten. HEILOO - De clubkampioenschappen van Tennisvereniging HSV zijn de afge lopen twee weken tussen de buien door afgewikkeld. De enkelpartijen, dubbels en mixen in de verschillende klassen, lagen tot zondagmorgen keurig op schema. Tot om 13.00 uur Pluvius het heft in handen nam en de organisatie verraste met een bui water die om 17.00 uur was uitgelekt. Net de periode dat de finales gepland waren. Dit noopte de organisatie om het nood plan in werking te stellen. De reeds bestelde bloemen werden verdeeld onder de finalisten en er werd afge sproken de finales een week te verzet ten. Op zondag 20 september worden deze finales afgewerkt. Ook zal deze middag de prijsuitreiking plaats vinden met vanaf 16.00 uur een gezellig stukje Zuid-Amerikaanse muziek verzorgt door Tequila. REGIO - Fietsen langs boerderijen, kalfjes aaien, zien hoe kippen scharre len. Dat kan tijdens de Week van het Platteland. Op zondag 20 september tussen 10.00 en 16.00 uur wordt in Hei loo, Limmen, Akersloot, Uitgeest, Castricum en Bakkum een fietsroute georganiseerd. De WLTO afdeling Midden-Kennemerland is de organisa tor van het evenement, dat gehouden wordt in het kader van de Week van het Platteland. De uitgezette fietsroute heeft diverse startpunten, te weten overal waar een bordje Duin en Strand- wal route staat. Voor jong en oud heeft de fietsroute veel te bieden. Vier agrarische bedfij- ven zetten de deuren open vóór" het p^ibliek. De deelnemende bedrijven zijn herkenbaar aan een uitgestoken vlag. Het publiek kan rekenen op uitleg over het bedrijf en een verfrissing. Een routebeschrijving ligt voor het publiek klaar bij de Rabobank West-Kenne- merland in Heiloo, Limmen, Akersloot en Castricum. De Week van het Platteland (18 tot 27 september) is een totaal nieuw evene ment dat in heel Nederland plaatsvindt. Tijdens deze manifestatie kan iedereen kennismaken met de schoonheid, sfeer en gezelligheid van het platteland. De opengestelde bedrijven zijn: H. Melgerd, Klein Dorregeest la, in Uitgeest, M. Brouwer-de Koning, Kennemerstraatweg 432 in Heiloo; NH Landschap, Hemweg 1 in Akersloot en S. Mooy, Heerenweg 1 te Bakkum. ALKMAAR - Bridgeclug RKABC Alkmaar gaat met ingang van het nieu we seizoen rookvrij bridgen op de dins dagavond. Dit gebeurt in de voetbal kantine aan de Robonsbosweg. Aanmelden is nog mogelijk, bij Ria Hes 072-5123372 of Jeanne Lute 072- 5340323. i I HEILOO - Vorige week woensdag was Radio 10 Gold op bezoek bij Texaco aan de Vennewatersweg. Deze popzender houdt deze maand een gratis tanken-actie, wat inhoudt dat de klant die deze zender op heeft staan, zijn tank benzine cadeau krijgt. Maar alsof de duvel ermee speelde, het anders zo drukke Texaco-station kreeg deze morgen slechts een enkele zakelijk rijder aan de pomp. Uiteindelijk was er één gelukkige die met een gratis gevulde tank huiswaarts kon keren. Op de foto het radioteam dat bedrijfsleider Luuk Feikes interviewt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6