Dompvloet Opleidingen bestaat vijftig jaar Jubileumprogramma bij Stichting Ouderenwerk Volop muziek dit weekend in Buk Buk Wildwest op basisschool De Springschans Slagerij Kramer gekeurd Oud-papieracties in Heiloo Sans Atout Groente en fruit Zondagmiddaginstuif Proefles kantklossen Excursie Carel Willink Clubkampioenschappen TV Heiloo Computercursussen Lezing over euro Milieucontact naar themadag Plattelandsvrouwen Sans Atout SV Oppositie Geslaagd Poëziemiddag Amnesty International Lezing Wilhelmina PCC neemt nieuw gebouw in gebruik r- V.l.n.r. Ron, Joeke en oprichtster Jo Spierings-Stuifbergen. (foto Smrfietd) HEILOO - In november is het precies vijftig jaar geleden dat Jo Stuifbergen zich op 25-jarige leeftijd met een oplei dingsinstituut^) liet inschrijven bij de Kamer van Koophandel in Alkmaar. Zij begon haar lesactiviteiten (naast een volledige secretaressebaan) in een slaapkamer bij haar zus op de Kenne- merstraatweg in Heiloo. In een pros pectus uit het jaar 1948 biedt zij cursus sen stenografie en machineschrijven aan voor f 5,- in klein clubverband en f 7,50 per maand voor privé-les. Acht jaar later kocht zij haar geboorte huis aan de Kennemerstraatweg 514 te Heiloo van haar vader. Zij liet het pand renoveren en vanaf die tijd is het een onderkomen geweest voor haar gezin en voor de talloze cursisten die les na men bij Jo Stuifbergen, vanaf die tijd Instituut Dompvloet genaamd. Natuurlijk kon Jo Stuifbergen, inmid dels mevrouw Spierings-Stuifbergen geworden, aan de groeiende vraag naar cursussen niet alleen voldoen. Al gauw werd er in een groot aantal talen en boekhouden op verschillende niveaus lesgegeven. Bij grote drukte in het instituut werd er niet geschroomd ook in de keuken les te gevpn in eea~gedeelte—van de woonkamer. Dat werd haar door de vijf kinderen die op dat moment nog thuis woonden niet altijd in dank afgeno men. Behalve op de Kennemerstraat weg is er ook jarenlang op de toenmali ge Sint Jan mavo lesgegeven. Tevens had Jo een filiaal in Helmond, waar voornamelijk boekhoudcursussen wer den gegeven. Kortom: een bloeiende eenvrouwszaak. Aan het eind van de jaren zeventig kwam de klad in het particulier onder wijs door de opkomst van de zoge naamde moedermavo's. Dat had tot gevolg dat begin jaren tachtig het cur susaanbod min of meer weer was gere duceerd tot typen en steno. Eerste computers gekocht Dochter Joeke kwam het kleinschalig instituut versterken. Zij haalde de staatsdiploma's stenografie/notuleren en machineschrijven/tekstverwerken, zodat er in elk geval een bevoegd do cent lesgaf. De opkomst van tekstver- werkende apparatuur en computers bracht weer leven in de brouwerij. In 1986 werden de eerste computers gekocht om cursussen tekstverwerken te kunnen geven. Ook het belang van goede notulisten werd in die jaren onderkend. Zo kon Instituut Domp vloet weer groeien, zowel wat het aan tal cursisten als wat het cursusaanbod betreft. In 1990 kwam broer Ron het Dompvloet-team versterken. Behalve de naam is er vanaf die tijd ook heel wat aan het cursusaanbod ver anderd. Door de kleinschaligheid blijft het mogelijk om met de opleidingen steeds up-to-date te blijven en zo aan - de vraag van de-tegenwoordige ctrrsisl tegemoet te komen: standaardcursus sen en speciale maatcursussen voor bedrijven en instellingen. In het nieuwe programmaboekje vindt u alle informatie over de opleidingen. Voor dit jubileumjaar heeft Dompvloet Opleidingen iets speciaals in petto: een cursus Nieuwe Spelling. Dit is een cur sus van één avond. Iedereen die geïnte resseerd is, kan zich inschrijven. Het deelnamegeld bedraagt f 37,50. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne- water. Vrijdag en maandag van 18.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 19 september Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5 tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool, Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Dagelijks Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Hei loo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne water, van 13.00 tot 22.00 uur. HEILOO - Sans Atout heeft haar wed strijden hervat. De uitslagen van afge lopen maandag: A-lijn: 1. fam. Kuijt 55, 2. ds. Dolmans-Stark 53,3. B-lijn: 1. fam. Kaashoek 61,5, 2. Kuiper-Zijp 56,3. C- lijn: 1. Corlien en Hermiel Boersen 57,3, 2. mw. Cornelissen-Bakker 56,3. D-lijn: 1. ds. Bolweg-v. Steeg 60,8, 2. fam. v.d. Velden 58,3. E-lijn: 1. Krul-de Buijzer 58,3,2. ds. Haafkens-Poley 53,8. F-lijn: 1. fam. Smit 62, 2/3. fam. Keesen en fam. v. Lochem 56,3. ALKMAAR - Van 14 tot en met 19 september is het weer Groente en -Fruitweek, een landelijke actie van het Groenten en Fruit Bureau, Deze actie is er op gericht om de groente- en fruit consumptie te stimuleren. Voor de GGD Noord-Kennemerland is het aan leiding om weer eens extra aandacht te besteden aan dit onderwerp. In de entreehal van het GGD/SNK- gebouw aan de Hertog Aalbrechtweg 5 in Alkmaar-Noord is tot en met 18 sep tember een informatiekraam ingericht met allerlei folders om mee te nemen. HEILOO - Op zondag 20 september beginnen de dans- en ontmoetingsmid dagen in het Trefpunt voor alle 50-plus- sers. De eerste zondag van elke maand is er spel en muziek, de derde zondag wordt er gedanst, waarbij de muziek verzorgd wordt door het eigen dansorkest onder leiding van Jaap de Haas. De entree is f 3,50. De instuifmiddagen vinden plaats van 14.00 tot 17.00 uur aan het Abraham du Boishof 2. HEILOO - Op maandag 19 oktober wordt in het Trefpunt een proefles kantklossen gegeven door Corina Borst, lerares kantklossen. Kantklossen is een vorm van weven. Met behulp van een kantkloskussen, klosjes en spelden wordt de techniek uitgevoerd. U kunt hiermee bijvoorbeeld kleedjes, zak doekjes en corsages maken. Daarnaast wordt kantklossen gebruikt om kragen, manchetten en slopen te versieren. Bij voldoende belangstelling gaat er in november een kantkloscursus van start. De proefles en info-ochtend is van 10.00 tot 12.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor opgeven en infor matie kunt u bellen met Corina Borst (na 19.00 uur) 072-5155723. HEILOO - De Culturele Commissie Heiloo organiseert op 29 september een excursie naar het nieuwe Frisia- museum in Spanbroek waar werken van de schilder Carel Willink worden geëxposeerd, 's Middags wordt een bezoek gebracht aan het museum van Betje Wolff in Middenbeemster. Er zijn nog enkele plaatsen open. Inlichtingen bij B. Dekker, 072-5333248 en aan de balie van het Trefpunt. HEILOO - Ongeveer vijftig kinderen deden vorige week mee aan het club kampioenschap van tennisvereniging Heiloo. De clubkampioenen werden Oda Snoep en Sebastiaan Velthuis, bei den 14 jaar oud. De overige prijswin naars waren bij de singles meisjes t/m 8: 1. Marjolein Koelman, 2. Anne Fleur van Loon. Jongens t/m 8: 1. Sander de Graaf, 2. Luke Zoon. Meisjes t/m 10:1. Tamara Koelman, Irene van de Fluit. Jongens t/m 10: 1. Bram Beernink, 2. Joris Zoon. Meisjes t/m 12: 1. Saskia Jansen, 2. Winke Scharringa. Jongens t/m 12: 1. Pim Zoon, 2. Rik Hazelager. Jongens t/m 14: 1. Misha Velthuis, 2. Rian van de Meer. Meisjes t/m 17: 1. Oda Snoep, 2. Elske Meines. Jongens t/m 17: 1. Sebastiaan Velthuis, 2. Dirk Jan Kaan. HEILOO - Op vrijdag 9 oktober start in het Trefpunt de computercursus WordPerfect 5.1. De cursus wordt gege ven van 14.30 tot 16.00 uur en bestaat uit acht lessen. In deze cursus, die gericht is op tekstverwerking, wordt onder meer tekst-, regel- en pagina- op maak behandeld en leert u ook printen en spellingcontrole toepassen. De kos ten voor de cursus bedragen f 145,-, een bijbehorende handleiding kost f 20,-. Cursus Internet Voor de cursus Internet, die eveneens op 9 oktober in het Trefpunt begint, zijn nog enkele plaatsen open. Deze cursus wordt gegeven 12.45 tot 14.15 uur en omvat ook acht lessen. In deze cursus staan centraal de mogelijkheden van Internet en hoe een aansluiting te reali seren. Daanaast komen zinvolle en leuke gebruikersmogelijkheden voor ouderen aan bod. De kosten voor de cursus zijn f 190,- exclusief een handlei ding van f 30,-. Voor beide cursussen kunt u zich opgeven bij Aktief 55+, 072- 5331297. HEILOO - Op donderdag 24 septem ber bestaat de Stichting Ouderenwerk op de kop af 12,5 jaar. Een feit dat niet onopgemerkt voorbij mocht gaan, zo vond de stichting. En daarom is er voor volgende week donderdag een leuke feestdag georganiseerd. In de ochtend zal het accent vooral liggen op de offi ciële viering, 's middags is er een gezel lig open huis, waarbij het ouderenwerk in Heiloo zich van al zijn kanten laat zien. Het programma ziet er als volgt uit. Om 10.00 uur verricht voorzitter R. Terol de officiële opening, waarna bur gemeester H. den Boon het woord neemt. Aansluitend houdt prof. dr. B. Smalhout een lezing met als thema 'Ouderen discrimineren zichzelf'. Na een korte pauze zal hij vragen uit de zaal beantwoorden. Voor deze lezing zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. Tussen de middag biedt het Trefpunt een gezellige aanblik. Van 12.00 tot 12.45 uur is er de mogelijkheid om een broodje te nuttigen en nog even na te praten bij een zacht achtergrondmu ziekje. Het middagprogramma gaat om 13.30 uur van start. In de grote zaal zijn er presentaties van verschillende activitei ten als jazzdance, zangkoor, gymnastiek en volksdansen. Om 15.00 uur zal Jan Pannekeet zijn licht laten schijnen over 'De Westfries en zijn taal'. Het Trefpunt Dansorkest laat ook van zich horen. Ook de verschillende creatieve cursus sen presenteren zich (in het crea-lo- kaal) en er is weer een gezellige twee dehands boekenmarkt, voor deze gele genheid in het edu-lokaal. In de gang hier naartoe is een foto-expositie te zien van alle betrokkenen bij de Stich ting Ouderenwerk. Maar er is nog meer. In de foyer en bil jartzaal staan tal van kraampjes opge steld, waarin vooral de dienstverlenen de activiteiten van de stichting worden gepresenteerd, zoals Tafeltje Dekje, Graag Gedaan, alarmering, eten in het Trefpunt en het preventief huisbezoek. Ook de ouderenbonden ANBO en KBO zijn present. Op het plein tenslot te zal, als het weer het tenminste toe laat, een demonstratie jeu de boules en buitenschaken gegeven worden. Over de achtergronden van het 12,5- jarig bestaan van de Stichting Ouderen werk leest u volgende week meer in de Uitkijkpost. Zeek the Freak HEILOO - De komende week valt er heel wat te beleven in Buk Buk. Het concert van woensdag 16 september van het cabaretduo Acda en De Munnik is reeds uitverkocht. Als voor programma staat de Heiloose band Suitcase gepland. De zaal gaat open om 20.00 uur en de aanvang is 21.00 uur. Vrijdag 18 september is er in het café de eerste aflevering van de TNT-club, een avond waar alleen techno-en club house gedraaid worden door de diverse dj's. De entree is f 10,- de zaal gaat open om 21.00 uur. Op 19 september vindt het eerste HQ- festival plaats. Buk Buk richt zich op minder bekende regionale bands. Daar om organiseert Buk Buk geregeld avonden waarop die kleine, talentvolle groepen zich aan het publiek kunnen presenteren, bijvoorbeeld het HQ (High Quality)- festival. Deze keer doen mee Desert Fish uit Den Helder, Blacklight Sofa en Zeek the Freak uit Alkmaar, Bocht uit Hei loo en Herb's Excellent Adventure uit Purmerend. Het café gaat om 21.00 uur open de entree is f 7,50. In het Stamstelcafé kan iedereen op zondagmiddag onder het genot van een gezellig muziekje even bijkomen van het weekend vanaf 16.00 uur. Bij de dubbels waren de volgende uit slagen. T/m 8:1. S. de Graag L. Zoon, 2. M. Koelman A. van Loon. Meisjes t/m 12: M. Wessel S. Jansen, 2. T. Koelman E. Bogaard. Jongens t/m 12: 1. B. Beernink M. Pronk, 2. Y. Blom W. van de Fluit. Jongens t/m 14: 1. M. Velthuis R. van de Meer, 2. N. Peet P. Zoon. Meisjes t/m 17:1. E. Meines O. Snoep, 2. H. Kleijn M. Berghuis. Jon gens t/m 17: 1. S. Velthuis W. Ha ringhuizen, 2. W. van Dam 1. Beernink. Bij de mixed teams werd als volgt gespeeld. T/m 12:1M. Wessel Y. Laan, 2. L. Hemmekam B. Beernink. T/m 14: 1. E. Meines S. Velthuis, 2. O. Snoep B. Harren. T/m 17: 1. K. Andeweg D. Kaan, 2. M. vd Poel W. van Dam. HEILOO - Wat doet de invoering van de euro met uw hypotheek, uw spaar geld, uw aandelen? En moet u mis schien op korte termijn dollars gaan kopen? De invoering van de nieuwe Europese munt komt snel dichterbij. Wat zijn dan de persoonlijke conse quenties voor u? Ook dit jaar houdt de bibliotheek weer een lezing rond dit zeer actuele thema, op maandag 21 sep tember. H. Eijpen, beleidsmedewerker van De Nederlandse Bank, praat u helemaal bij over deze en andere vra gen rond de invoering van de euro. Vooraf kunnen vragen worden inge diend, die in deze lezing beantwoord zullen worden. De lezing wordt gehou den vanaf 19.30 uur in de bibliotheek. Toegangskaarten a f 5,- zijn verkrijg baar bij de bibliotheken in Heiloo, Limmen en Akersloot. HEILOO - Milieu Contact Heiloo is uitgenodigd haar stelling met toelich ting te presenteren tijdens de derde afsluitende TNLI (Toekomstige Neder landse Luchtvaart Infrastructuur) bij eenkomst in Scheveningen. Deze regio nale bijeenkomst handelt over de loca tiestudie Noordzee. Met Milieu Contact Heiloo zijn ook uitgenodigd hun visie te geven het Produktschap voor Vis, de Werkgroep Noordzee en de Provincie Noord-Hol land. Voor inlichtingen kunt u bellen met de secretaris van Milieu Contact heiloo, Harry Elzinga, 072-5331264. HEILOO - Indianen, cowboys en cowgirls waren te zien op het wildwest/eest dat begin september gehouden werd op basisschool De Springschans, ter gelegenheid van het eerste lustrum. Van de attracties waren de mechanische stier en de schiettent het meest in trek bij de kinderen. Het feest werd opgeluisterd door de Derper Dusty Dancers en The Old Barrel Band HEILOO - De afdeling Heiloo van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt op maandag 21 septem ber haar openingsavond van het nieu we programma met volksdansen onder leiding van Marianne Knip. Deze avond vindt plaats in de Gere- formeeerde Kerk aan de Noordergeest straat, aanvang 20.00 uur. Introducés betalen f 5,-. HEILOO - De uitslagen van de wed strijden van de damesbridgeclub van vorige week woensdag zijn: A-lijn: 1. Meijering-Mak 57.50, 2. Rootjes-Roo- zen 55.42. B-lijn: 1. Weehuizen-Vd Vlies 66.67, 2. Vijn-Wuijts 58.33. C-lijn: 1. Groen-Pohleij 61.46, 2. Otte-Belleman 58.85. D-lijn: 1. Frugte-Krul 66.15, 2. Kemper-Ouwens 59.90. E-lijn: 1. Niele- Oosterling 65.28, 2. Oosterwijk-War- menhoven 63.89. HEILOO - In de eerste ronde van de interne competitie ondervonden de jeugdige debutanten de ervaring van hun oudere tegenstanders. Bik trof het niet met Heeringa, die moeiteloos de zwarte stelling tot een ruïne maakte, en Koedijk kon tegen nestor Ligthart ook geen vuist maken. Reus moest het tegen A v.d. Brink ook afleggen. De jonge nieuwkomers zullen ongetwijfeld nog even moeten wennen om mee te draaien in een competitie die 'de top van Heiloo' vertegenwoordigt. Groot kwam met de schrik vrij in zijn partij tegen Maas, die in gewonnen positie een moment aan zijn eigen stel ling dacht, een zet deed en prompt kon opgeven. Langereis bleef in een toren eindspel tegen Sauer steken in remise, en Folkertsma wist niet te profiteren van een zwakke opening van Kracht. Jongkind kwam niet langszij Manni, en ook Van Etten deelde het punt tegen Kerst. Van de Werf had in de partij tegen Van de Wal de betere kansen, maar nam met remise genoegen toen even later de stelling moeilijk te doorgronden bleek. Hassing tenslotte drong Niehaus met inventief spel in de verdediging en deelde de beslissing slag uit toen Niehaus meende de aanval op te zoe ken. De uitslagen: Maas-Groot 0-1, Jong- kind-Manni remise, Kracht-Folkertsma remise, Heeringa-Bik 1-0, Van de Wal- Van de Werff remise, Langereis-Sauer remise, Kerst-Van Etten remise, Koe- dijk-Ligthart 0-1, Reus-A. Vd. Brink 0- 1, Andersson-G.Vd. Brink 0-1, Hor- ninge-Ranzijn 0-1, Koenders-Huffnagel remise, Bos-Blom 0-1, Niehaus-Hassing 0-1. HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo heeft de lijst met geslaagden van het afgelopen half jaar weer binnen. Het Middenstand/AO V-diploma is be haald door A. Bakker. J. Bakker, T. Baltus-Bakkum, E. Beemsterboer- Boomgaard, C. van Diepen-Schuijt, J. Duijnmayer, N. Hollenberg, A. Hom mes-Zwart, M. Koster, J. van der Molen, A. Mooij-Bakker, H. Mooy, E. Nederkoorn, I. Zwart-de Bie. Tweeën twintig andere cursisten hebben een aantal modules behaald. In januari doen zij examen in de andere modules. De Middenstandsavondschool Heiloo gaat weer van start met het nieuwe cur susjaar. Nieuwe cursisten kunnen nog inschrijven. Voor informatie belt u A. Boerhave, tel. 072-5332768. ALKMAAR - Op zondag 20 septem ber vindt de eerste poëzie- en muziek- middag van dit seizoen in Cantina Ar- chitectura plaats om 14.00 uur aan de Geestersingel 11 in Alkmaar. Diverse dichters treden op. Rob Vos is dichter en dramadocent. Hij begeleidt theater- en schrijfgroepen in de Zaanstreek en brengt zijn eigen poë zie op een theatrale wijze. Uit Zuid- Scharwoude komt Wietske van Breu- gel. Romantiek en humor zijn een paar van haar steekwoorden. Ze schrijft over wat het leven haar aanbiedt, wat ze om zich heen ziet en ervaart. Uit de Alkmaarse Dichterskring treedt Jan Veenstra op. Hij maakt lichtvoetige verzen die zelden een diepe laag mis sen. De muziek is in handen van Ismael Sabir Osman. Hij vertelt in zijn liedjes over de politieke toestand en over de mensenrechten in zijn vaderland en begeleidt zichzelf met gitaar of key- bord. De presentatie van deze middag is in handen van Ton Verplanke. De toegang is gratis. Informatie over Can tina Architectura krijgt u bij Maria van Latum, tel. 072-5113265. HEILOO - Ondanks de regen was de belangstelling voor de rommelmarkt van Amnesty International anderhalve week geleden vrij groot. De opbrengst bedroeg ruim f 1000,-. HEILOO - Op maandag 21 september wordt in de openbare bibliotheek van Heiloo een lezing gehouden over koningin Wilhelmina door Jacques Dane. Hij is de auteur van het boek 'De verbeelding van het koninklijk huis', waarin de beeldvorming zowel in de media als in kinderboeken wordt be sproken. Ditzelfde thema is onderwerp van de lezing. Centraal staan de opvoeding, de kroning en de gezinssituatie van Wil helmina. Toeganskaarten a f 5,- zijn verkrijgbaar bij de openbare bibliotheken in Heiloo, Limmen en Akersloot. ALKMAAR - Op 18 september opent burgemeester R. Bandell van Alkmaar het junior college van de PCC-vestiging VMBO aan de Vondelstraat. Vooraf gaande aan de officiële opening venvel- komt de burgemeester parachutisten die zullen landen op het sportveld van het PCC. Op het PCC is men zich ervan bewust dat de overgang van basisschool naar voortgezet onderwijs een hele stap is. Jonge leerlingen voelen zich vaak ver loren in de grote school. Zo is het idee ontstaan om juist voor de eerste en tweede klassers een apart gebouw te bouwen. Een eigen gebouw, met eigen docenten. Om naar de derde en vierde klas te gaan, hoeven de kinderen slechts het plein over te steken. Daar bevinden zich de rest van de lokalen van het Vmbo. Het nieuwe gebouw is opgetrokken uit milieuvriendelijke materialen. De ge vels zijn uitgevoerd in western red ceder, metselwerk en zink. De leerlingen waren ook het uitgangs punt voor het programma van de ope ning. De dag begint met allerlei spelle tjes voor de leerlingen. Vervolgens zijn ook de ouders en genodigden welkom om onder leiding van een speciaal voor de gelegenheid samengesteld fanfare corps naar het sportveld te gaan. Daar zullen, als het weer het toelaat, para chutisten voor een spectaculaire lan ding zorgen. In een kort officieel ge deelte zal burgemeester Bandell dan het juniorcollege openen. Voor ouders en genodigden volgt een hapje en drankje terwijl de leerlingen de ope ning van het gebouw swingend kunnen vieren met een disco. HEILOO - Een onaangekondigde TNO-keuring leverde Slagerij Kramer onlangs een 7,8 op voor zijn producten, die beoordeeld werden op hun microbiologische kwaliteit. Gekeurd werden het gehakt, varkenspoulet, gesneden boterhamworst en rookworst. Ook was slagerij Kramer aanwezig bij de nationale biefstuktest in Zwolle, waar topkok Cas Spijkers de lekkerste biefstukken bakte. kv»-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8