Uitnodiging aan alle 55-plussers in Heiloo 'open huis in het Trefpunt' CBBI Waarvoor kunt bij ons terecht? Cursussen en activiteiten Programma 's middags van 13.30 -16.30 uur V Wie betaalt ons? Waar staan wij voor? Mensen van nu UITKIJKPOST - 23 SEPTEMBER PAGINA 11 miw. Medewerkers Stichting Ouderenwerk Algemeen bestuur Eten in het Trefpunt Gastvrouwen Trefpunt Tweede hans Boekverkoop Preventief Huisbezoek Zondagmiddag Instuif Voorlichting Commissie Vervoerders Tafeltje dekje Beheer commissie Trefpunt Donderdag 24 september a.s. viert de Stichting Ouderenwerk Heiloo haar 12 72 jarig jubileum Deze advertentie werd mogelijk gemaakt door Drukkerij Uitkijkpost. De organisatie van ons 12,5-jarig jubileum wordt mede mogelijk gemaakt door Rabobank West-Kennemerland, KPN TELECOM, van der Borden makelaardij, G. Blomberg& Zn B.V., Bakkerij Hemmer, Drankengroothandel L. Schoort, Houtenbos Bloemenshop, Filmer Nico Mantel, Woningstichting Heiloo in het Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo (zijstraat van de Pastoor van Muyenweg) Programma 's morgens van 09.30 - 12.00 uur Voorzitter Stichting Ouderenwerk Heiloo, mvr. M.J. Terol-Meyer Terugblik op 12,5 jaar ouderenwerk in Heiloo' Burgemeester Heiloo, H. den Boon: 'Visie op toekomst ouderenwerk in Heiloo' professor dr. B. Smalhout: 'Ouderen discrimineren zichzelf Op eerdere aankondiging hebben wij al zoveel reacties gekregen, dat voor het ochtendprogramma tot onze spijt geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. Opening door het Trefpunt Dansorkest Presentaties en demonstraties sportieve, creatieve en educatieve activiteiten, vrijwilligerswerk en dienstverlening Tweedehands boekenmarkt Creativiteitsmarkt Lezing door dr. J. Pannekeet over 'de Westfries en zijn taal' Finale met het Trefpunt Dansorkest We worden allemaal ouder. Ouderen van nu willen zo lang mogelijk zelfstandig blij venzelf bepalen hoe ze hun leven leiden en voor zichzelf en elkaar zorgen. Mensen van nu willen zoveel mogelijkf samen met anderenzelf vorm geven aan hun bestaan op een manier die bij hen past. De Stichting Ouderenwerk Heiloo draagt daaraan bij. Zij ondersteunt de eigen stuur- kracht van ouderen en moti veert hen betrokken te blijven bij de samenleving. Wij stimu leren ouderen om van het leven te maken wat ze ervan verwachten en kunnenwaar nodigzorgen voor aanvullen de dienstverlening. Want ouderen die zich op hun gemak voelen in hun eigen huis en levenkunnen tot op hoge leeftijd zelf hun eigen richting bepalen. Graag Gedaan De vrijwilligers van Graag Gedaan verrichten kleine klusjes en karwei tjes in en rond het huis. Zij repareren bijvoorbeeld een lekkende kraan, kun nen helpen met verhuizen, halen even boodschappen of laten uw hond uit als u dat tijdelijk niet zelf kunt. Graag Gedaan kan ook helpen bij het vinden van een tuinman of adviseren over gro tere klussen. Vrijwilligers Vervoer Het Vrijwilligers Vervoer is bestemd voor mensen die geen gebruik kunnen maken van openbaar vervoer en enige begeleiding bij het vervoer op prijs stellen. Tafeltje Dekje Tafeltje Dekje bezorgt dagelijks, ook in het weekend, rond het middaguur warme maaltijden aan huis. Bij ieder een die, al dan niet tijdelijk, van deze maaltijdservice gebruik wil maken. Een maaltijd van 3 gangen kost f 8,95 en alle diëten zijn mogelijk. Samen eten in het Trefpunt Onder de naam 'Samen eten in het Trefpunt' serveren wij in samenwerking met de ouderenbonden en het Woon- en zorgcentrum Heiloo, iedere derde donderdag van de maand van 17.30 - 19.30 uur in het Trefpunt Oudhollandse maaltijden. Reserveringskaarten a 12,50 zijn verkrijgbaar bij de receptie van het Trefpunt. Preventief Huisbezoek Vrijwilligers bezoeken 75-jarigen om hen te informeren over voorzieningen en mogelijkheden die kunnen helpen bij het zo lang mogelijk zelfstandig blij ven wonen. Want er kan een tijd komen in het leven van iedereen, waar in duidelijk wordt, dat de mogelijkhe den steeds meer zullen afnemen. Dan is het belangrijk te weten bij wie je voor hulp en advies terecht kunt. Zondagmiddag Instuif Iedere eerste en derde zondag van de maand van 14.00 - 17.00 uur organise ren wij in samenwerking met de oude renbonden in het Trefpunt dansen, of een ouderwets gezellige spelletjesmid dag. Personen Alarmering Als u zeker wilt weten dat u hulp kunt inroepen als er iets gebeurt, kunt u bij ons medische of sociale personenalar- mering aanvragen. Dat geeft een veilig gevoel. Senioren Info Centrum Het Senioren Info Centrum geeft han dige gele gidsen uit met informatie over tal van onderwerpen en boorde-, vol adressen van alle zorg-, woon-, en welzijnsvoorzieningen in Heiloo. Meer vragen? Bel het Senioren Info Centrum: 533 12 97! Vrijwilliger bij ons worden? Om al onze activiteiten mogelijk te maken kunnen wij niet zonder vrijwilli gers. Niet alleen voor de organisatie van de in deze advertentie genoemde activiteiten en projecten, maar bijvoor beeld ook op de administratie, of als gastvrouw in het Trefpunt. Neem eens contact met ons op! Algemene informatie Onze cursussen en activiteiten organiseren wij onder de naam: 'Aktief 55+'. Aan de activiteiten van 'Aktief 55+' kan iedereen deelnemen (u hoeft nergens lid van te zijn of te worden) en worden als regel overdag georganiseerd. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiloo/Aktief 55+, op werkdagen bereikbaar van 08.30 -17.30 uur op telefoon 533 12 97. Sportief bewegen Het werkt echt, u blijft zowel lichamelijk als geestelijk gezonder en vitaler door voldoende en regelmatige lichaams beweging. Daardoor kunt u langer die dingen blijven doen, die u juist graag wilt doen. Door samen met anderen aan sportieve recreatie te doen, ont moet u bovendien leeftijdgenoten met dezelfde interesse. Wij organiseren dit seizoen: Badminton Country-line en Volksdansen Fietsen Fitness voor mannen Fitness voor vrouwen Gewichtscontrole Gezondheidscursus Gymnastiek Jazzdance Rugfit cursus Sportinstuif Tennis Thuis-Fit Trimmen Volksdansen Voorkom vallen Wandelen Watergymnastiek Yoga Creatief bezig zijn Eigen en soms onvermoede talenten en vaardigheden ontplooien, nieuwe mogelijkheden ontdekken van tech nieken of materialen, én van uzelf? Ideeën uitwisselen, inspiratie opdoen, een leuke tijdsbesteding hebben, vol doening vinden? Bij 'Aktief, 55+ kunt u dit seizoen deelnemen aan: Beeldhouwen en boetseren Creatieve Expositie Creatieve Kerstmarkt Decoreren Kaartenmarkt Kalligrafie Kantklossen Keramiek Kerstkaarten met theezakjes 3D - Knippen Knutselen voor grootouders en kleinkinderen Kransen van schelpen of herfstvondsten Papierarchitectuur Wenskaarten maken met stofjes en papier Tekenen en schilderen Acryl, olie en aquarel Aquarelleren Modeltekenen Olieverftechnieken Schildersclub 'Aquarel' Tekenen en schilderen Educatie en vorming Uzelf (verder) ontwikkelen en vormen, soms in een heel nieuwe richting. Samen met leeftijdgenoten met dezelfde interesse kennis vergaren over onderwerpen die nu in uw belangstelling staan, of waar u niet eerder tijd voor had of nam. Ervaren dat anderen dezelfde, maar ook andere vragen hebben. Astrologie Beurs en Beleggen Computercursus - kennismaking - WordPerfect 5.1 - Windows Word - Internet Engels Europa Grafologie Filosofie - inleiding - wat is de mens - leren argumenteren - Socratisch gesprek - het goede leven Frans Klassieke muziek Knoppencursus Koken voor mannen Rijvaardigheidstest 65+ Tuinieren Schaakclub Veehouderij en bollenteelt Video Voetreflexzönetherapie Vrouwen 50+ Wijzer wonen Zang De Stichting Ouderenwerk Heiloo is een welzijnsorganisatie voor oude ren in Heiloo. Doel van onze stichting is te bevorderen, dat mensen vanaf 55 jaar zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blij ven wonen. Daarvoor organiseren wij sociaal culture le activiteiten, verstrekken wij informatie en advies, verlenen diensten, helpen bij het ontwikkelen van initiatieven en geven wij ondersteuning bij belangenbeharti ging. Een stichting, dus een bestuur In het bestuur van de stichting zijn onder meer vertegenwoordigd ouderenbon den, vrijwilligersorganisaties, en het Woon- en zorgcentrum Heiloo. Met deze organisaties werken wij ook veel samen. Het dagelijks bestuur bestaat uit: mvr. M.J. Terol-Meijer, voorzitter; dhr. G. Ellen, secretaris; dhr. C. Lockefeer, penning meester. Een kleine professionele organisatie met veel vrijwilligers De stichting heeft een klein aantal mede werkers in dienst: dhr. G. Zeeman, (directeur) mvr. I. Zijlstra (sociaal culture le activiteiten) mvr. T. Huisman (Tafeltje Dekje) Dhr. H. Engel is beheerder van het Trefpunt. Naast deze beroepskrachten zijn bij de stichting meer dan 150 vrijwilligers werk zaam: op de administratie, in besturen of commissies en bij projecten. De gebruikers van onze diensten, zoals Tafeltje Dekje, en de deelne mers aan de sociaal culturele activiteiten betalen de kosten die het organiseren ervan met zich meebrengen. Van de gemeente Heiloo ontvangen wij subsidie voor de huisvestings- en organisatiekosten. Van de opbrengst uit de verkoop van tweedehandsboeken en oud papier betalen wij activiteiten die niet gesubsi dieerd worden. Ons adres: het Trefpunt Veel van onze activiteiten vinden plaats in of vanuit het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 1852 EZ Heiloo. Op dit adres is ook het kantoor van de Stichting gevestigd. In het Trefpunt organiseren de Algemene Bond voor Ouderen en de Katholieke Bond van Ouderen ook hun activiteiten. Stichting Ouderenwerk Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 1852 EZ Heiloo tel. (072) 533 12 97 fax (072) 533 45 15 E-mail ouderenwerk.heiloo@.hetnet.nl ^zaterdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 11