I I 072 - 535 68 88 Kennisgeving startnotitie Telefoonnummer meldingen grof huisafval Een beter milieu begint bij jezelf! Inloop- en informatieavond over herinrichting Westerweg tussen Zeeweg en Zevenhuizerlaan Onttrekking voetpad Het Zevenhuizen aan openbaar verkeer Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis G G HEILOO Milieueffectrapportage (MER) voor opstellen structuurplan Boekelermeer Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur v-, Bli - inzien van bouwplannen Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 14 OKTOBER Informatierubriek De gemeenten Alkmaar en Heiloo zijn voorne mens een structuurplan op te stellen voor het plangebied Boekelermeer-zuid fase 2 en 3. Het gaat hierbij om een bestemmingswijziging naar bedrijventerrein met een omvang van meer dan 100 ha. Voor de voorgenomen activiteit dient krachtens het besluit m.e.r. een Milieueffectrapport (MER) te worden opgesteld. Het bevoegd gezag in het kader van de vast stelling van het structuurplan en het MER is de gemeenteraad van Alkmaar en Heiloo. Procedure Voordat het structuurplan kan worden vastge steld moeten de effecten van de voorgenomen activiteiten op het milieu in een MER worden onderzocht. De wettelijke procedure is gestart met de bekendmaking van de startnotitie. Hierin is de voorgenomen activiteit uitgebreid omschreven, zijn de reeds genomen besluiten geïnventariseerd en zijn in globale zin de aard en de gevolgen voor het milieu vastgelegd. Op basis van de startnotitie worden richtlijnen opgesteld, waaraan de inhoud van het MER moet gaan voldoen. De gemeenteraden van Alkmaar en Heiloo stellen deze richtlijnen vast. Voor het opstellen van deze richtlijnen is inspraak mogelijk en wordt eenieder uitgeno digd mee te denken en opmerkingen te maken, die kunnen bijdragen aan de op te stellen richtlijnen. Ter inzage De startnotitie ligt van 15 oktober 1998 tot en met 12 november 1998 ter inzage bij: - de gemeente Alkmaar, Dienst Stadsontwikkeling en Beheer, afdeling Milieubeheer, Keetgracht 1 te Alkmaar. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 en 16.30 uur en na telefonische afspraak, nr. 072 - 514 24 61 op donderdag tussen 18.00 en 21.00 uur; - de gemeente Heiloo, afdeling VROM, Raadhuisplein 1 te Heiloo. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. s Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 31; - de gemeente Schermer, Noordervaart 99 te Stompetoren. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur; - de gemeente Akersloot, Raadhuisweg 28 te Akersloot. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 12.00 uur en iedere dinsdag van 15.00 tot 18.00 uur. Informatiebijeenkomst Als daarvoor voldoende belangstelling bestaat willen wij een informatiebijeenkomst houden, waar de te volgen procedures met betrekking tot het MER en het structuurplan en de startnotitie worden toegelicht. Wij vragen u binnen één week na publicatie uw belangstelling hiervoor kenbaar te maken. U ontvangt dan een persoonlijke uitnodiging over de datum en plaats waar deze bijeen komst zal worden gehouden. U kunt uw belangstelling voor de informatiebijeenkomst kenbaar maken aan de heren Scheltens of Wilschut van de gemeente Alkmaar, tel. 072 - 514 24 60 of 514 24 82. Inspraak Opmerkingen met betrekking tot de te geven richtlijnen op basis van deze startnotitie kunt u tot en met 12 november 1998 schriftelijk inbrengen bij de Stuurgroep Structuurplan Boekelermeer, p/a Dienst Stadsontwikkeling en Beheer, Postbus 73, 1800 AB te Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Scheltens van de gemeente Alkmaar, tel. 072 - 514 24 60 of met de heer J. Wilschut, tel. 072 - 514 24 82. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grof huisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grof huisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. De Commissie voor Bezwaarschriften houdt Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 8 oktober 1998 De auto kan best een dagje zonder u (ook in Heiloo) De groei van de automobiliteit lijkt nauwelijks te beteugelen. De gevolgen zijn bekend. Nederland slibt in een snel tempo dicht. Het aantal files neemt bijna dagelijks toe. De parkeerproblemen zijn ook in Heiloo een toenemende bron van zorg en ergernis. De bereikbaarheid van winkels, bedrijven en kantoren staat steeds meer onder druk. Ook voor het ophalen van de kinderen bij scholen wordt teveel gebruik gemaakt van de auto. De meeste gezinnen hebben een auto, soms zelfs wel twee of meer. Natuurlijk is het mak kelijk om voor ieder boodschapje even de auto te pakken, maar realiseert u zich wel hoe slecht dat is voor het milieu, en dus uiteinde lijk voor uzelf?! Het autoverkeer is namelijk één van de belangrijkste bronnen van het gas, dat het broeikaseffect veroorzaakt. Mede door de sterke groei van de automobiliteit worden de doelstellingen om in Nederland de uitstoot van CO2 te beperken of zelfs terug te dringen niet gehaald. Elke autokilometer geeft 0,2 kilogram CO2 emissie. Enkele tips - Pak eens de fiets. Zeker als u even een boodschap moet halen in Heiloo. Fietsen is gewoon een heel gezonde manier van bewegen en de meeste autoritten zijn immers niet langer dan 6 kilometer. - Denk eens aan carpoolen als u de auto voor het woon-werkverkeer gebruikt. - Maak meer gebruik van het openbaar vervoer zoals de bus, de trein en /of de treintaxi. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. Voorlopig ontwerp ter inzage In het voorjaar van 1999 wordt gestart met de herinrichting van de Westerweg tussen de Zeeweg en de Zevenhuizerlaan. In april van 1998 hebben de omwonenden de mogelijkheid gekregen hun wensen ten aan zien van de inrichting kenbaar te maken. Deze wensen zijn waar mogelijk opgenomen in het voorlopig ontwerp. Inloop- en informatieavond Op dinsdag 27 oktober 1998 wordt van 19.00 tot 21.00 uur een inloop- en informatie avond gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Ter inzage Het voorlopig ontwerp hangt van maandag 19 tot en met vrijdag 30 oktober a.s. ter inzage in de bovenhal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u eventueel na telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 67 65. Belanghebbenden kunnen tot 4 november a.s. hun reactie op het ontwerp kenbaar maken. Meer informatie Voor meer informatie of eventuele vragen kunt u terecht bij de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 65. De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand de volgende hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij burge meester en wethouders ingediende bezwaar schriften: maandag 19 oktober 20.00 uur: vergoeding aanpassing fiets WVG 20.30 uur: afwijzing bijzondere bijstand voor warm water zwemmen woensdag 21 oktober 20.00 uur: afwijzing parkeerruimte Zonneveld Optiek, Heerenweg 151 20.30 uur: weigering lichtreclame KennemerVers-winkeliers, Heerenweg 42 De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Belanghebbenden worden dan ook in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Het horen kan dan afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting bij de secretaris van de Commissie ter inzage. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften is de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken. U vindt de heer Van der Jagt in kamer 126 in het gemeentehuis. Telefonisch is hij bereikbaar onder nummer 072 - 535 66 48. Buiten de openingstijden kunt u de stukken alleen op afspraak met de Secretaris van de Commissie inzien. Meer informatie Voor nadere informatie over het vorenstaan de of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de Secretaris van de Commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert iedere derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maan dag 16 november a.s. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 6 oktober jl. heeft besloten het voetpad tussen Vrieswijk en de Ewisweg, gelegen op het perceel Het Zevenhuizen 57, te onttrekken aan het open baar verkeer. Ter inzage Het raadsbesluit ligt met de bijbehorende stukken voor iedereen ter inzage bij de afde ling Ingenieursbureau, kamer 118 in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 67 63. Tegen betaling van de verschuldigde kosten kunt u bij deze afdeling ook een afschrift van het besluit krijgen. Indienen van bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na deze bekendmaking tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Voor de goede orde wijzen wij u erop, dat de indiening van een bezwaar schrift geen schorsende werking heeft, zodat het vorenaangehaalde raadsbesluit direct uitgevoerd kan worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van de afdeling Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: De Ronge 33 - plaatsen berging; Zevenhuizerlaan 53 - vergroten woning; W.J. Hofdijkweg 4 - vergroten woning; Baijershoffweg 20 - veranderen/vergroten woning; Van Foreestlaan 1 - veranderen garage tot studeerkamer; Ypesteinerlaan 65 - plaatsen berging; Kennemerstraatweg 265 - vergroten woning; Oosterzijweg 13 - vergroten bijkeuken; Nijenburgerweg 1a - vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 32 - vergroten woning; Nicolaas Beetsweg 21 - vergroten woning; Rechte Hondsbosschelaan 30 - vergroten woning; Breedelaan 34 - vergroten woning (bijkeu- ken/dakopbouw); Cruijscamplaan 6 - aanbouwen garage en aanleg inrit; Slootenslaan 16 - oprichten woning en gara ge en aanleg inrit; Ewisweg 4 - vergroten woning; Ruxputteweg 18 - vergroten woning; Bergeonstraat 13 - plaatsen berging; De Oostkanter 11 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 464 - vernieuwen, veran deren en vergroten paviljoen 'Amantius'. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. lllèÉÉ >*I* l é'A l iV-i Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Geboorten Stijn C., z.v. R.C.J. Groenland en C. van der Heide Wander T.A., z.v. A.J. van den Bos en A.J.W. van Opzeeland Willem J., z.v. D.W.J. Hink en M.T.G. Ligthart Koosje K., d.v. A. van der Lecq en F. Kruis Roel G., z.v. G.M. Bakker en M.A.M. Ypelaan Elders geboren Claudia, d.v. N.J. Bruin en E.W.J.L. Mossel Luuk, z.v. J. Zwart en J.G.M. Leferink Mascha, d.v. B.P. Vissers en T.J. Bakker Nadine, d.v. R.R. Romeijn en J. Blank Keely, d.v. S. Schneider en A. Zeegers Jolijn, d.v. J.M. Bollen en H.J.M. de Wit David A.E., z.v. J. de Gruijl en C.S.M. Freeke Thomas, z.v. J.M. den Boer en C. Buitenhuis Laurens C.M., z.v. M.J.W. Jansz en C.A.M. Willemse Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap T. van der Zwart en K.Y. Simmer J.H.F. van Elsas en C.E. Lonte A. Genet en J. de Lijster R. de Boer en IJ. Kamstra G.F. Schouten en A.B.M. Ligthart Huwelijken/geregistreerde partnerschappen J.N.J. de Groot en M. van den Belt Overleden J.M. Boots, wv Negenman A. Hogenstijn, ev Spaans F.H. Werdmuller C.M. Schouten, wv van Duin N.E. Fledderman, ev van Gasteren P.G. Veldt P. Gort H. Zonneveld Elders overleden C.M. Wijnkoop T.A. van Kempen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwver gunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Spanjaardslaan ong. - oprichten woning; Romplaan 18 - plaatsen dakkapel; Wentholtlaan 3 - plaatsen berging; Stationsweg 65/67 - veranderen winkel/woning; Swanendael 9 - veranderen dak; Kanaalweg 64 - veranderen dak; De Kleine Kanne 7 - vergroten woning. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor de hieronder genoemde percelen grond. 1 percelen Spanjaardslaan 14a, 16 en 16a; 2 perceel Oosterzijweg 13. Ter inzage De besluiten liggen met de daarbij behoren de tekeningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). De besluiten treden in werking op donderdag 15 oktober 1998. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4