GLASBAK en Heilo Door weer en wind Bosschages rondom Freinetschool worden gesnoeid Legitimatie Afvalbrengplaats Agenda Open Huis Activiteiten Egmond PAGINA 6 UITKIJKPOST - 14 OKTOBER Vervolg informatierubriek Het regent en waait Het is guur en grauw bui ten. Geen lolletje om met dit oer-Hollandse weer glas weg te brengen naar de glasbak. Toch heeft de glasbak het hele jaar door hon ger. Daarom hoort al uw glas, zowel groot als klein, in de glasbak! Of het nu om wijnflessen, ketchup!lessen, mayonaisepotten of babyvoe dingpotjes gaat. Het maakt niet uit, ze horen in de glasbak thuis! We hebben tenslotte een naam hoog te hou den, want Nederland is -samen met Zwitserland- al jaren het land dat het meeste glas via de glasbak inzamelt! Ruim 81 van het eenmalige glas dat in omloop is wordt weer verwerkt tot nieuw glas. Dit bespaart veel energie en grondstoffen. En daarmee spaart u het milieu. Die prima prestatie willen we toch niet te grabbel gooien, omdat het weer even tegenzit? Dus: al het glas in de glasbak, het gehele jaar door! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling /ROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 32. Nieuw bouwplan en legaliseren aanwezige erfbebouwing (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om voor de hieronder vermelde plannen met toe passing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergunning te verlenen. 1 Spanjaardslaan 14a - slopen bestaande woning en paardenstal en hiervoor in de plaats oprichten van een nieuwe woning en paardenstal; 2 Oosterzijweg 13 - legaliseren aanwezige erfbebouwing, bestaande uit een berging/tuinhuisje alsmede een overkapping. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 oktober 1998 gedurende 14 dagen voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan eenieder tegen het voorne men om voor bovenvermelde plannen ver gunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Deze week snoeit de afdeling Beheer Openbare Ruimte enige bosschages rondom de Freinetschool. De school komt door het snoeien beter in het zicht van de omringende woningen te liggen. Hierdoor neemt het sociale toezicht op de school toe. Dit kan een positief effect hebben op het voorkomen van overlast en vandalisme aan en rondom de school. Na het snoeien van de bosschages in het begin van dit jaar is de schade aan de school ook merkbaar verminderd. Meer informatie Voor meer informatie over het bovenstaande kunt u telefonisch contact opnemen met de veiligheidscoördinator van de afdeling Bestuurszaken, mevrouw P. van der Last, tel. 072 - 535 66 44. Heeft u vragen over het snoeien zelf, dan kunt u contact opnemen met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 04. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Woonzorgloket in Heiloo Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". *Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Symposium Humanistisch Verbond Jeugd-bowlingtoernooi Hogeschool Alkmaar brengt musical Antiekade in Grote Kerk Loïs Lane in De Schulp Flashing wint tumultueuze derby Muziekschool start kinderkoor en speelavonden Oktober maand van de sierappels HZY De Witburger SV Oppositie euir&t? FIMSJK NU Tbüi cdk euruHlww M06T5H D* HSSH wefiue-i'tr, /■yV/ fU!-* &NQAHc wtrctftTM 7 4ut éLJf HOOIT IN D€ ÓUUBAK, UtT HtLt Uód DOOR,! Donderdag 15 oktober Nivon keramiek 09.30-11.30 Yoga 09.30-10.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Country-line 13.30-14.30 Nivon stroverwerken 13.30-15.30 Grafologie 14.00-15.45 HOV operettever. 20.00-23.00 Nivon kalligrafie 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 Heilooër Bridgeclub 20.00-23.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 Vrijdag 16 oktober Pl.landsvr. volksdansen 09.30-11.00 Nivon pergamo 09.30-11.30 NVVH damesbridge 09.30-11.30 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Pl.landsvr. volksdansen 14.00-15.30 Nivon pergamo 13.30-15.30 Vrije Academie antiek 13.30-15.30 Beg.orkest v NH 20.00-22.00 Zaterdag 17 oktober gesloten Zondag 18 oktober gesloten IVlaandag 19 oktober Astrologie 09.45-11.30 T'ai Chi 09.30-11.45 Spaanse les 09.00-10.30 Nivon doe-middag 13.30-15.30 Pl.landsvr. zang 14.00-15.30 Kantklossen 14.00-16.00 Sans Atout bridge 20.00-23.00 Falkland Toneel 20.00-23.00 EHK klaverjassen 20.00-22.00 Soc. Alleenstaanden 20.00-22.00 Fed.Vrouwenraad cursus 19.30-21.30 Dinsdag 20 oktober Volksdansen 10.00-11.00 Alliance Franchise 09.00-12.00 Yoga voor ouderen 09.30-11.45 Heilooër Bridgeclub 20.00-23.00 HAF fotoclub Heiloo 20.15-22.45 Woensdag 21 oktober Astrologie 09.45-11.30 Sans Atout damesbridge 13.15-16.15 Falkland Toneel 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Eurocom Engels 19.00-22.00 ALKMAAR - Ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van de afdeling Alkmaar-Den Helder van het Huma nistisch Verbond wordt op zaterdag 17 oktober om 14.00 uur een symposium gehouden in restaurant Koekenbier, Kennemerstraatweg 16 te Alkmaar. Dit symposium is genaamd 'Medemensen... mij een zorg?! Tijdens dit symposium spreken Jacqueline de Savornin Lohman, hoog leraar orthopedagogiek aan de Universiteit voor Humanistiek, Rien den Hollander, directeur Erasmushuis te Zaandam. Evert Vermeer, burge meester van Hejpjhugowaard, en Liesbeth Mulder, waarnemend voorzit ter van het Humanistisch Verbond. In aansluiting op dit symposium vindt om 16.00 uur de prijsuitreiking plaats van de actie Medemensen... mij een zorg?!, waarbij drie personen de titel 'Een zorgzaam mens' krijgen uitge reikt. Tot 18.00 uur is er een receptie waarin u de gelegenheid heeft om het bestuur van de afdeling van het Humanistisch Verbond te feliciteren. Voor meer informatie kunt u bellen met Ton Masser, tel. 072-5612668 of Emmy Kuiper, tel. 5124108. HEILOO - Bowlingvereniging Heiloo hield afgelopen zondag in het Bowlingcentrum aan de Kennemerstraatweg het eerste Jaap de Bie jeugd single handicaptoernooi. Er kon worden deelgenomen door bow lingverenigingen met jeugdbowlers die minder dan 150 gemiddeld scoorden. 54 Jongens en meisjes bowlden over vier games voorrondenseries voor een fina leplaats voor de acht hoogst geëindigde deelnemers uit beide klassen. In de klasse tot 119,9 werden de eerste twee plaatsen veroverd door de Alkmaarders M. Wighman (hoogste game 157) en A. Korthagen. In de klas se 120 tot 150 gemiddeld viel de presta tie op van de W. Haringhuizen uit Heiloo, die van de zesde finaleplaats opklom naar de tweede. Eerste in deze klasse werd B. Huisman uit Nieuw Vennep. De uitslag: klasse tot 119,9: 1. M. Wighman, Alkmaar, 2. A. Korthagen, Alkmaar, 3. P. Vermaas, Hoofddorp. Klasse 120-150: 1. B. Huisman, Nieuw Vennep, 2. W. Haringhuizen, Heiloo, 3. R. van Kalsbeek, Heerhugowaard. ALKMAAR - Op 25 oktober wordt in de Hogeschool Alkmaar de musical Exit opgevoerd. Deze productie is geschreven door Mare Smit en gecom poneerd door Hans Kunneman. De musical concentreert zich op een groep jongeren die in discotheek Exit proberen de alledaagse werkelijkheid van zich af te schudden. Op een zater dagnacht wordt in Exit aan de bezoe kers een oproep gedaan mee te helpen zoeken naar een vermiste jongen, Olof Koningsveld. Als de zoekacties gestart zijn, duikt Olof onverwachts weer op in de Exit. Er volgt een aantal ontdekkin gen en confrontaties, waardoor duide lijk wordt wat Olof heeft meegemaakt. Een bijzondere ervaring staat centraal in zijn verhaal. Aan de musical doen dertig spelers en dertig muzikanten mee. De twee kan ten van het verhaal zijn ook in de muziek hoorbaar: spetterende popmu ziek, dance en ook introverte klassieke muziek zijn terug te vinden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de recep tie van Hogeschool Alkmaar, tel. 072- 5183456 of bij de kantoren van Rabobank Zuivelbank in Alkmaar. ALKMAAR - Komend weekeinde wordt in de Grote Kerk in Alkmaar voor de 43ste keer de Antiekade gehouden. Deze antiekbeurs is op vrij dag open van 19.00 tot 22.00 uur, op zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Op deze Antiekade is voor de liefheb ber weer van alles te zien. Meubelen, klokken, lampen, porselein en aarde werk, edelmetaal, design en curiosa. Ook is er gelegenheid om spullen te laten taxeren en worden er lezingen gehouden. De entree bedraagt een tientje per per soon, houders van kortingkaarten en de Vrienden Stichting Grote Sint Lau- renskerk betalen een rijksdaalder min der. Kinderen onder dertien jaar heb ben, mits onder volwassen begeleiding, gratis toegang. EGMOND - Op zaterdag 31 oktober komt Loïs Lane, de band met de zusjes Monique en Suzanne Klemann, naar sporthal De Schulp voor een concert. In het voorprogramma treden op de Alkmaarse formatie Final Touch en het uit Egmond afkomstige Headline. De zaal gaat open om 20.30 uur. Kaarten voor dit spektakel zijn a f 25,- te koop in Egmond bij Rebel Music aan de Voorstraat 124a en bij 't Wapen van Egmond-Binnen aan de Herenweg 59; in Heiloo bij Center Disc aan het Slimpad 36. HEILOO - Afgelopen zaterdag speel de basketbalvereniging Flashing Heiloo in een goed gevulde sporthal Het Vennewater de streekderby tegen Alkmaar Guardians. Het werd een wedstrijd met twee gezichten. De gas ten uit Alkmaar pakten het initiatief en namen een 16-8 voorsprong, die zij langzaam uitbouwden naar een rust stand van 44-25. De ploeg uit Heiloo speelde in die eer ste helft niet goed en liet de Alkmaarders een voorsprong nemen van maximaal 21 punten. Na de thee was er sprake van een omgekeerde wereld. Flashing kwam geleidelijk aan terug in de wedstrijd, met name door goede scores van Ralph van Boeghem (36 punten) en David Wesselius (20 punten). In de laatste minuten van de spannen de wedstrijd kreeg de coach van Alkmaar een technische fout toegere kend, waardoor de Heilooënaren door vrije worpen weer dichterbij konden komen. Met nog drie seconden te spe len schoot Floris Vogel met een drie punter de eindstand op het bord, 90-89 in het voordeel van Flashing. Abdij kaarsen Tot en met 17 oktober expositie Woorden van licht met kalligrafie en keramiek en kaarsen uit eigen atelier. Expositieruimte aan de Vennewatersweg 27 in Egmond- Binnen open van maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Museum van Eginond De ontstaansgeschiedenis van het gebied en het verleden van de drie Egmonden. Open zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Zuiderstraat 7, Egmond aan Zee. Rabobank Expositie 'De mens en de medemens' van Anneke Hemelrijk tot 20 oktober. Aquarellen, tekeningen en schilderijen te zien aan de Herenweg 73 in Egmond-Binnen. Galerie De Kapberg Tot en met 15 november keramiek te zien van Esther Stasse, Daniel Levi. Zamira Jonker, Anahid Koeleman, Josephine Schaper en Bernice Schutte aan de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef, geopend zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak tijdens openingsuren (tel. 072- 5062645). Hallemhuis Tot 15 november expositie 'Het einde van een huis' door kunstenaarsgenoot schap Hallem aan de Herenweg 45 AA in Egmond-Binnen op zaterdag en zon dag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - Onder het motto 'Zingen in een echt kinderkoor, dat is leuk, kom ook en doe mee!' start de Muziekschool vrijdag 30 oktober een kinderkoor onder leiding van docent Jan Jaap Langereis. Het is de bedoeling om goed in het gehoor liggende liedjes -één- en twee stemmig - te oefenen. Dit is goed voor de muzikale ontwikkeling, ademhaling en het samenwerken. Tevens is het de bedoeling om het ingestudeerde reper toire uit te voeren tijdens de Sint- Nicolaas speelmiddag op 2 december en de kerstplay-in op 16 december in de Muziekschool aan Het Veld 1. Alle kinderen van 7 tot en met 11 jaar die het leuk vinden om samen liedjes te zingen, kunnen meedoen. De eerste repetitie begint om 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u tussen 9.30 en 17.30 uur bellen met 072-5332460. Vandaag, woensdag 14 oktober, is de eerste speelavond door leerlingen van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Dit is een voorspeelactiviteit om leerlingen de gelegenheid te geven om het inge studeerde repertoire te laten horen aan geïnteresseerde luisteraars of toekom stige leerlingen die deze instrumenten beter willen leren kennen. Het spits wordt afgebeten door dwars fluitleerlingen van Martin Rozema en pianoleerlingen van Doreté Crijns vanaf 19.30 uur in de Muziek- en Dansschool. Toegang is gratis. REGIO - Bomen die elk seizoen iets te bieden hebben in de tuin, zijn de sie rappels. In het voorjaar is de bloei, vaak een waterval van wit of roze, de grote trekpleister. Door zijn karakteristieke vorm doet deze sierappel het niet alleen bijzonder goed als vrijstaand boompje in de tuin, maar ook als ach tergrondbeplanting in een grotere bor der of een heestervak. Een mooie boom vormt niet alleen een aandachtspunt in de tuin, maar geeft er ook hoogte en diepte aan. Het verkleu rende blad en vooral de opvallende vruchten zijn de hoofdattractie in de herfst, terwijl 's winters de kale stam de tuin verfraait. Het leuke van veel sierappels is, dat je ze ook nog kunt eten, Weliswaar niet uit de hand, zoals de consumptieappel, maar wel door ze mee te koken in de gewone appelmoes, die er een extra frisse smaak van krijgt, of als aparte marmelade of saus. Van de vele soorten sierappels worden hier de beste ge noemd. Ze verschillen enorm in vorm, in grootte en in bloem en bladkleur. Malus 'Evereste' Tussen diepgroen blad schitteren in deze tijd de vele oranje-gele vruchten van Evereste. Het zijn mini-appeltjes ter grootte van een kers, ongeveer 2,5 centimeter in doorsnee. Ze blijven lang aan de boom. In mei geeft Evereste een wolk van witte bloesem. Grappig is, dat de gesloten knoppen roze zijn. De bloem is circa 5 centimeter in doorsnee. De boom heeft een statige, piramide vormige kroon van uiteindelijk 8 meter hoog en 5 meter breed. De vorm van die kroon en ook de stand van de tak ken doen denken aan een gewone ap pelboom. De keus voor een bepaalde sierappel hangt af van wat je belangrijk vindt: opvallende bloei, gekleurd blad, veel appeltjes, wel of niet eetbaar. En bij dat laatste is de aantrekkelijkheid voor vogels ook een overweging: de lekker ste appeltjes worden helaas het eerst door ze opgegeten, de langst hangende zijn hoogstens gekookt genietbaar. Andere sierappels Een oude Japanse sierappel is Malus floribunda. De achternaam betekent 'rijk bloeiend'. Dat is niets teveel ge zegd. Volgens sommigen is dit de mooi ste sierappel. De bloemknoppen zijn donkerroze, de bloemen lichtroze tot wit met geel-rood bewaasde vruchten. De boom wordt 6 meter hoog en breed en heeft een ronde kroon. John Downie heeft iets minder spre kende, bijna witte bloemen en blijft wat lager, circa 4,5 meter, bij een breedte van 3,5 meter. De bladeren zijn glim mend diepgroen. Grote attractie zijn de talrijke, goed smakende, heldere oran jerode appeltjes, tot 3 centimeter in doorsnee. De mooiste rood bloeiende sierappel is Liset, een compacte boom met een ronde kroon en purper, glim mend blad dat niet verkleurt maar groen blijft. De donkerrode bloemen steken er prachtig tegen af. De vruch ten zijn glimmend donkerpurper en worden 1,5 centimeter groot. Wie meer van echte gele appeltjes houdt, kiest voor Golden Hornet, een sierappel met een eivormige kroon. De bloei is lichtroze, de vruchten zijn diep- geel en zitten leuk in trosjes van drie tot vier bij elkaar. Die vruchten blijven lang hangen. Tegen de tijd dat zij minder mooi wor den doordat ze rotten, vormen de appeltjes een geliefd voedsel voor de vogels. Red Sentinel is een mooie sierappel met lichtroze bloemen en opvallend helderrode, glimmende appeltjes die met vijf of zes bij elkaar zitten en zeer lang aan de boom blijven. Als de appel tjes niet te groot mogen zijn in verband met de aantrekkingskracht op onge wenste plukkers (omdat het boompje aan de straatkant staat bijvoorbeeld) dan is Professor Sprenger een goede keus. Deze bloeit zeer rijk met witte bloemen. Het dofgroene blad heeft een mooie goudgele herfstkleur. De vrucht jes zijn weliswaar klein genoeg om niet geplukt te worden, maar zijn wel mooi oranjegeel van kleur, later zelfs diep oranje. Sierappels houden van een open plek in de zon. Apart geplant, bijvoorbeeld in het gazon, bij een oprit of naast een entree, is een sierappel een mooie blik vanger. Ook voor onregelmatige groep jes of in rijen langs een pad of weg zijn ze goed bruikbaar. De soorten met rood blad komen het best tot hun recht als apart staande bomen in een gazon of boven lage, vaste planten. De sierap pels die meer op gewone appels lijken zijn prachtig in een boomgaardachtige aanleg, met een onderbegroeiing van gras, veel voorjaarsbollen en een bloe menweide of andere bodembedekken- de planten. Sierappels vragen normale tot middèlzware grond, die niet te nat en niet te droog moet zijn. Ze verdra gen kalk. Gemeente Heiloo Algemeen: tef. 5356666, fax 5356788. Woon-Zorgloket Voor aanvragen voor de WVG, huisves ting in een verzorgingshuis, zorgwo- ning, alarmering en warme maaltijden kunt u terecht in het gemeentehuis van maandag tot en me-t vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur. telefonisch bereikbaar öp nummer 5356703. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (RIMA) Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Inlichtingen: tel. 5334383, 5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo Informatie: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB-Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: J. Snel, Frederica's Hof 1, 1851 BM Heiloo, tel. 5340223. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. Servicetaxi Noord-Kennemerland Elke dag beschikbaar van 9.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8686. Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297: Tafeltje Dekjè, Aktief trefpunt voor 55+ en Senioren Info Centrum. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in het Trefpunt. Abraham du Bois-hof 2. Vanaf 6 oktober elke dins dag spreekuur van 14.00 tot 15.00 uur. Inlichtingen: secretariaat A.H. Eeken, Termijen 11, 1852 TA Heiloo, tel. 5333154. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten, educatieve en culturele bij eenkomsten in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Inlichtingen: mw. A. Schaap-Kamper (secr.), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo. tel. 5331134 of op het kantoor, tel. 5331458 toestel 13. Woningslichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 HEILOO - De KNVB heeft dit jaar voor de standaard teams een nieuwe opzet gemaakt voor het bekervoetbal- toernoei. Zo is HZV in een poule inge deeld met DES/Gibros pee, intercity 90 en Biersteker. Tegen het laatste team werd afgelopen-vrijdag deze halve com petitie geopend. Biersteker, uitkomend in de vierde klasse, gaf zonder meer goed partij tegen hoofdklasse HZV. Witburger nam een 1-0 voorsprong toen Stef Ursem de keeper van Biersteker in de problemen bracht. Bij het uitverdedi gen schoot hij de bal tegen Ursem aan, waarna de bal in het doel caramboleer de. Tot twee maal toe kreeg Arjan Timmer kort na elkaar twee strafminu- ten. In de man meer-periode scoorde Biersteker 1-1. Timmer was net weer in het veld toen hij een vrije trap in de touwen joeg (2- 1) waarna hij weer twee minuten mocht gaan zitten. Biersteker kwam weer langszij. In de achtste minuut bracht René Tromp HZV op 3-2. Het verzet was nu gebroken bij Biersteker en bin nen vijf minuten stond HZV door doel punten van Vreeker, Ursem en Tromp op 6-2 voorsprong. De tweede helft dacht HZV de wed strijd rustig te kunnen uitspelen. Biersteker wist de Heilooër hoofdklas ser toch weer in de problemen te bren gen. Ze kwamen terug tot 6-4. Vlak voor tijd was het weer René Tromp die één van de vele kansen benutte en Witburger op 7-4 zette. Daarna scoorde de aanvoerder van Biersteker nog eens op prachtige wijze. De eindstand was 7- 5 voor De Witburger. Vrijdag 23 okto ber speelt HZV in Oostzaan tegen Roels Sport. HEILOO - In de vijfde ronde van de interne schaakcompetitie van SV Oppositie werden slechts twee remises genoteerd. Koedijk en Kraayenbrink deelden gebroederlijk het punt, en ook Langereis moest daarmee genoegen nemen toen hij uiteindelijk inzag dat het pionneneindspel G. Vd Brink niet te winnen was. Koploper Groot drong Kracht al gauw in de verdediging. Ondanks toenemen de druk op zijn damevleugel, wist Kracht wat tegenspel- te krijgen in het centrum. Maar nadat een aantal zware stukken werden geruild, bleek het eind spel voor Groot toch beter te staan. Manni haalde de winst op Vd Werff binnen toen deze niet zorgvuldig genoeg voortzette en Reus zette zijn serie overwinningen voort door dit keer Sauer te verslaan. Folkertsma hield de teugels strak tegen Jongkind en Koenders had waarschijn lijk spijt van zijn gewaagde opening tegen Hassing, die met energiek spel de zwakte in de witte stelling blootlegde. Ligthart kon de druk van tegenstander Huffnagel niet de baas, terwijl Jonkheer tenonder ging door tijdge brek. Bosma lijkt zich door winst op Horninge te herstellen van een zwakke seizoenstart. De uitslagen: Kracht-Groot 0-1, Manni- Vd -Werff 1-0, Sauer-Reus 0-1, Folkertsma-Jongkind 1-0, G. Vd Brink- Langereis remise, Van Etten-Ranzijn 1- 0, Koenders-Hassing 0-1, Niehaus- Tuinstra 1-0, A. Vd Brink-De Jager 0-1, Huffnagel-Ligthart 1-0, Bik-Jonkheer 1-0, Horninge-Bosma 0-1, Koedijk- Kraayenbrink remise, Lamers- Andersson 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6