Actie Kids for Animals resulteert in cheque m Scouting houdt JOTA ww Eindelijk de lucht in... Recordbedrag bijeen voor pater Borst in (1'fSSBÊt ■HM brieven Bb> lw!!l P jf L I T I E «BÉS» Container naast de Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. yjL' ïr Dierenbescherming PAGINA 8 UITKIJKPOST - 14 OKTOBER Jeugdspaarfeest met theater De Heerenslager introduceert scharrelvlees Cursus Stem tfk I JL 072- 112 5122222 'S&Uc/t£e*t HEILOO Tendenz start base dance Zwemmen in warm water Zondagmiddag instuif Badminton voor vijftig-plussers Sans Atout Massage voor vijftig-plussers Cursussen Trefpunt ®uLTÏSe„Lnig 1Vrijblijvende offerte Foresters-nieuws REGIO - De vijf kantoren van Rabobank West-Kennemerland in Heiloo, Limmen, Akersloot en Castricum staan komende week in het teken van de jeugd van 4 tot en met 12 jaar. Peter Dekker en Lida Winder verzor gen jeugdvoorstellingen voor jeugdige spaarders en nieuwe spaarders in alle vier de plaatsen. Als tovenaar en heks nemen ze de kinderen mee op weg naar het sprookjesland Fabelonia. Daarbij zijn ze niet alleen toeschouwer vanuit de zaal, maar worden ze direct bij de voorstelling betrokken. In Heiloo wordt de voorstelling gege ven op donderdag 22 oktober in het Open Huis, in Limmen op dinsdag 20 oktober in De Burgerij, in Akersloot in De Lely op maandag 19 oktober en in Castricum op vrijdag 23 oktober in De Clinghe. De voorstellingen beginnen om f5.30 uur en duren ruim een uur. Aansluitend op het optreden in De Clinghe wordt door de Rabobank een donatie overhandigd aan de Stichting Cliniclowns, die clowns voor ernstig zieke kinderen laat optreden in zieken huizen. Kaarten voor de voorstellingen zijn gratis af te halen op de Rabobank-kan- toren. Daarbij kunnen de jonge spaar ders ook een kleurplaat ophalen. Wie de kleurplaat uiterlijk 21 oktober weel bij één van de vijf kantoren inlevert, maakt kans op een prijs. Verder is er op woensdag 21 oktober feest op de diver se kantoren met een cadeautje voor kinderen die hun spaarpot komen legen en ballonnenvouwers die voor een feestelijke stemming zorgen. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne- water. Vrijdag en maandag van 18.00 tot 22.00 uur. zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 17 oktober Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Hei loo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk tussen 10.30 en 12.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW/UG Belangenbehartiging Heiloo, container op de Bergeonstraat, tussen 9.00 en 17.00 uur. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43 en Het Malevoort 5 tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek- en Dansschool. Het Veld 1, tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner achter het Trefpunt. Abraham du Bois-hof 2. tussen 9.00 en 17.00 uur, ook op zaterdag. Foresters, container bij sportpark Het Vennewater, ingang Vennewatersweg 23. Scouting Nederland. Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container nabij club gebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo, container bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater, halen op verzoek tel. 5337339. Trias, kantine bij de atletiekbaan. Het Maalwater 1. Woensdag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportveldencomplex Het Venne water, van 13.00 tot 22.00 uur. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. Weg met de Wizzl? Realiseert de briefschrijver d.d. 7 okto ber 1998 zich wel wat dat inhoudt? De Wizzl is de oplossing om het loket bemenst te houden. De lokettisten zijn te duur voor de Nederlandse Spoorwegen en de kaartjesautomaat is een voordelige manier om dit pro bleem op te lossen. Wil de briefschrijver misschien graag in zijn verwarmde wachtkamer wachten tot hij aan de beurt is om een kaartje uit de automaat te halen? Met de Wizzl kunnen wij het station nog een beetje reizigersvriendelijk houden. Is de briefschrijver nu werkelijk zo bang dat Wizzl, met die vijf pakken kof fie die per maand verkocht worden, zo concurrerend is met de winkelier rond om het station? Wat moet er dan wel niet gebeuren als er een bedrijf als Super De Boer op het Stationsplein komt? Nee, van mij mag Wizzl blijven. We stre ven naar een vlotte bediening, zodat we iedere klant naar tevredenheid kunnen helpen. Liesbeth Impink Wizzl medewerkster voormalig lokettiste NS HEILOO - Sinds kort heeft De Heerenslager aan de Heerenweg 186 een aantal nieuwe producten in de vitrine. Het gaat om vers en onverpakt scharrel varkensvlees, diervriendelijk rundvlees en scharrelkipfilet, -kuiken bout en -kip. Het scharrelvarkensvlees is zelfs uniek, want De Heerenslager is in Heiloo de enige die dit product ver koopt, aldus slager R. Schipper. De keuze van de slager om alleen nog maar deze diervriendelijke producten te verkopen, is een heel bewuste geweest. ..De dieren die voor dit vlees worden geslacht, hebben veel ruimte en krijgen steeds vers stro. Verder zitten er in hun voer geen geneesmiddelen zoals antibiotica en groeibevorderaars. Beter voor het welzijn van de beesten." Het rundvlees. Boeuf Grablond, is een project met Blonde d'Aquitaine dieren. Schipper benadrukt dat zowel het var kensvlees als het rundvlees gecontro leerd wordt door een aantal onafhan kelijke instanties. „En daarbij komt dat het varkens- en rundvlees niet duurder is dan normaal, maar wel veel malser. Het heeft een smaak die herinnert aan hoe het vlees vroeger klaargemaakt werd." De scharrelkipfilet,-kuikenbout en -kip is wel duurder, maar volgens de slager is het dat waard vanwege de betere kwaliteit en smaak. ALKMAAR - Vanaf woensdag 28 oktober houdt Gré Braaksma een cur sus 'Stem'. Volgens de cursusleidster is met je stem werken inspirerend en geeft het veel energie om je geluid te laten horen. Met spreken wordt slechts een klein deel van de vocale capacitei ten gebruikt. Omdat dit deel zoveel accent krijgt in onze cultuur, worden de persoonlijke klanken vergeten en om deze pure geluiden gaat het bij deze cursus. Deze klanken zijn meer verbonden met het innerlijk en minder met de sociale en culturele gewoonten. Het geluid wordt in de cursus versterkt door mani pulatie op het lichaam en door van bin nenuit te bewegen. Dit geeft ruimte in het lichaam, vooral omdat tegelijkertijd spanningen losgelaten worden. Er wordt gewerkt in de Ruimte aan de Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Infor matie en opgave bij Gré Braaksma, tel. 072-5124014. De Kids for Animals op het strand van Egmond. HEILOO - Vorige week zaterdag was het dan eindelijk zover: dertig kinderen van de afdeling Heiloo en Castricum overhandigden op het strand van Egmond aan Zee een cheque ter waar de van f 1466,80 aan natuurorganisatie De Windbreker uit Petten ter gelegen heid van werelddierendag. De Kids hebben de afgelopen weken een pennenverkoopactie gehouden om het geld voor De Windbreker bij elkaar «Noord-Holland Noord Scouts van all over the \yorld zijn dit weekend via de zender met elkaar verbonden. HEILOO/LIMMEN - Op 16, 17 en 18 oktober houdt de scouting weer de jaarlijkse JOTA, ofwel de Jamboree On The Air. Scouts uit de hele wereld zoe ken dan contact met elkaar via zendap paratuur. Scouting Rurik uit Heiloo en Scouting Limmen doen ook dit jaar, onafhankelijk van elkaar, weer mee aan dit wereldwijde evenement. Bij Scouting Rurik wordt op vrijdag 16 oktober om 20.00 uur het startsein gegeven, in Limmen is dat wat later, om 00.00 uur. Via een antenne in een zes tien tot achttien meter hoge toren wordt er verbinding gemaakt. In het clubhuis aan De Kistemaker is vanaf dat moment een Cyber Café, waar men met Internet de JOTI (Jamboree On The Internet) kan beleven. Op zaterdag is er voor de jeugdleden van Heiloo in en rond 't Loo een vossenjacht. Voor de Limmer scouts is er een jeugdspel geor ganiseerd. Zaterdagavond wordt er door elf scou tinggroepen uit Noord-Holland, waar onder die van Heiloo en Limmen, een JOTA-cross gehouden. Per groep crossen vijf scouts met een busje door de provincie om opdrachten uit te voe ren die zij over de zender binnen krij gen. Het thuisfront moet ondertussen vragen oplossen. Scouting Rurik houdt zondag een voet balwedstrijd voor de eigen leden. Zondagmiddag is er in Heiloo en Limmen (Kapelweg 46) open huis voor alle belangstellenden tussen 12.00 en 14.00 uur. Iedereen kan dan met eigen ogen komen zien hoe het zenden in zijn werk gaat. HEILOO - Na een succesvol seizoen is er bij Tendenz ook dit jaar weer base dance, vanaf zaterdag 17 oktober. Base dance is een discoavond voor alle kin deren die in groep 8 zitten en wordt gehouden op zaterdagavond, één keer in de drie weken, van 19.30 tot 22.00 uur. Consumpties kosten een gulden en de toegang is gratis. Tendenz is altijd alco holvrij en tijdens base dance ook rook vrij. Tendenz is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12 en als je meer wilt weten kan je bellen met tel. 072-5335242. te brengen. Het bedrag dat door hen werd opgehaald, werd door de organi satie van Kids for Animals nog eens verdubbeld. Het geld wordt door De Windbreker besteed aan de aanschaf van een stereo-microscoop. Voordat de Kids de cheque overhan digden, gingen ze eerst op strandexcur- sie onder leiding van Rineke en Arnold Gronert van De Windbreker. Ze kre gen uitleg over strandvondsten. ALKMAAR - De stichting N&N 50+ ouderenzwemmen Alkmaar en omge ving, organiseert zwemmen in ver warmd water van 29 a 30 graden. U wordt per touringcar vanaf diverse opstapplaatsen vervoerd naar de zwembaden in Egmond aan Zee of Heerhugowaard. U kunt ook per eigen vervoer deelnemen. Voor inlichtingen en aanmelden: Secretariaat N&N. Mad. Curiestraat 7, tel. 072-5122099. Belang stellenden uit Heiloo en Limmen kun nen bellen met 072-51148065, voor meer informatie over de tijden. HEILOO - In het Trefpunt is er weel een dansmiddag op zondag 18 oktober. Bezoekers kunnen dansen, alleen of met partner, op muziek van het dansor- kest onder leiding van Jaap de Haan. De gastvrouwen heten u welkom van 14.00 tot 17.00 uur met een hapje en drankje. Entree is f 3,50. Het Trefpunt vindt u aan het Abraham du Boishof 2. HEILOO - Dat badminton meer is dan het spelletje van de camping en goed is voor lichaam en gee§t kunnen vijftig plussers zelf ondervinden op woens dagmorgen in badmintonhal Het Vennewater. U kunt twee maal een uur gratis mee doen, waarbij het ouderenwerk voor shuttles, een racket en advies zorgt. Het enige wat u nodig heeft is een paar niet afgevende sportschoenen of gympen. Wie eerst nog wat informatie wil, kan bellen met Netty Schalks-Raar, tel. 072- 5331175. HEILOO - Op 8 oktober verleende de bestuurder van een personenauto op de Zevenhuizerlaan geen voorrang aan de bestuurster van een personenauto. Een aanrijding met schade op de krui sing met de Werkendelslaan was het gevolg. Op de kruising van de Pijlemeeth met de Dokterslaan vond een aanrijding tussen een bromfietser en een perso nenauto plaats. De 16-jarige bromfiet ser verleende geen voorrang. Op een parkeerplaats in De Bosrank werd een personenauto vernield. In een van de portieren werd een grote deuk veroorzaakt. Tevens werd een klein deukje in het dak geconstateerd. In Vredenoord werd een personenauto met een scherp voorwerp bekrast. Op zaterdag 10 oktober raakte een 63- jarige fietster op de Heerenweg gewond toen zij plotseling afsloeg en werd aangereden door een personen auto. Vlak voor de Ter Coulsterlaan reed zij zonder richting aan te geven plotseling naar links. Zij kwam op de motorkap terecht en sloeg tegen de voorruit. Daarna viel zij in de berm. De vrouw is met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis. Op zondag 11 oktober rond 01.30 uur werd op de Ypesteinerlaan een 26-jari- ge bromfietser gecontroleerd. Hij bleek teveel alchohol te hebben gedronken. Proces-verbaal werd opgemaakt. Omstreeks 04.00 uur werd op de Westerweg de bestuurder van een bestelauto gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Na een blaastest bleek dat ook hij teveel alcohol had gedronken. Een proces-verbaal werd zijn deel. Vernielingen In de nacht van zaterdag op zondag werden diverse vernielingen gepleegd. Op een pleintje in Vredenoord werden in drie auto's deuken getrapt. Op de Zeeweg werden twee auto's vernield. Van één auto werd een spiegel afgebro ken, van de andere wagen werd de antenne verbogen en de achterruit ingegooid. Op de Rietvink werd een ruitenwisser van een auto afgebroken. Ook werd uit een tuin aan de Rietvink een buitenlamp gestolen. Twee ruiten van een toegangsdeur van een school aan Het Malevoort werden vernield. In het Hoekstuk werd een prullenbak uit de grond gerukt. Bij in de ingang van Baetenburg werd het straatnaambord gestolen. Bij een camping aan de Omloop werd een brandblusser leeg- gespoten op een auto die geparkeerd stond op de Omloop. Gevonden: drie sleutels aan een ring. HEILOO - De bridge-uitslagen van Sans Atout van afgelopen maandag: A- lijn: 1. fam. V. Diepen 58,8, 2. Lute-laan 55. B-lijn: 1. Rootjes-Roozen 58,3,2. Vd Linden-V. Twuyver 53,6. C-lijn: 1. Hommes-Schouten 57,8, Smit-Neefjes 57,8. D-lijn: 1. fam. H. Toby 62,1,2. Bennink- Roozen 61,3. E-lijn: 1. Frugte-Vd Hulst 68,3, 2. Haafkens-Pohley en De Jong- De Winter 62,9. F-lijn: 1. fam. MAas 60,9,2. fam. Smit 59,9. ALKMAAR - Regionale Thuiszorg houdt in oktober, november en decem ber speciaal voor mensen van 50 jaar of ouder een massagecursus. U leert in de cursus dat er verschillende manieren zijn om spanningen in het lichaam om te zetten in ontspanning. Er wordt gebruik gemaakt van diverse massagetechnieken die tezamen een algehele massage vormen. Aan het einde van de cursus hebben alle deel nemers een volledige massage gegeven en ontvangen. Vóór de cursus is er een telefonisch kennismakingsgesprek met de cursusleidster. U kunt zich als (echt)paar aanmelden, maar dat is niet noodzakelijk. De cur sus wordt gegeven in het Gezond heidscentrum Daalmeer, Johanna Naberstraat 43-45 in Alkmaar in één weekend: vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De cursussen vinden plaats op 30 en 31 oktober en 1 november, 27, 28 en 29 november en 11, 12 en 13 december. Voor meer informatie en aanmelding kunt u bellen met tel. 072-5127127, maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op maandag 29 oktober start in het Trefpunt de cursus 3-D knippen, van 9.00 tot 11.30 uur. Docente is Marian Klaassen. Met 3-D knippen kunt u prachtige wenskaarten en schilderijen maken. Door het meer dere malen knippen en plakken van plaatjes ontstaat een dieptewerking met een levendig effect. De kosten voor de cursus bedragen f 52,- voor 25 lessen. Hierbij is niet inbegrepen f 22,- aan materiaalkosten. Voor de cursus heeft u nodig een schaartje, een snijmatje en een mesje. Kransen maken Woensdag 28 oktober wordt in het Trefpunt een middag kransen maken van schelpen en herfstvondsten gehou den door Ans Kroon. Van zelf gezochte en meegebrachte schelpen van het strand en herfstvondsten zoals elzen propjes, kastanjes, dennenappels, eikels, eikenblad en hortensiabloemen maakt u een decoratieve krans. Deze activiteit is van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten zijn f 7,50 (exclusief krans en materialen). Heeft u zelf een krans, dan kunt u deze meebrengen. Voor beide activiteiten kunt u zich opg- ven bij Aktief 55+, tel. 072-5331297. ADEMCO INSTALLATEUR Haesackerlaan 47 1851 ML Heiloo telefoon 072 5321390 fax 072 5321389 Cr •- ismn c, n r-' HEILOO - Een hele tijd heeft hij er op moeten wachtenmaar in september was het eindelijk zover. De tienjarige Kars Rotteveel van de Benedictusschool, winnaar van het Peace Poster-project y97 van de Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden, ging eindelijk de lucht in met een zweefvliegtuigje. Deze prijs won hij met zijn tekening van mensen die eensgezind de polonaise dansten. HEILOO - De spelers van het eerste elftal konden zondag wederom voortij dig de kleedkamers opzoeken. Tijdens de wedstrijd tegen Wieringerwaard 1 bleek een knieblessure van scheids rechter Moorman dermate ernstig dat verder spelen voor hem onmogelijk was. Met nog 35 minuten te gaan in de twee de helft gaf het scorebord een 2-2 stand aan: een juiste afspiegeling van de ver houdingen tot aan dat moment. Wieringerwaard nam weliswaar een voorsprong, maar binnen een half uur was deze achterstand door doelpunten van Dennis Dijkhuis, waarvan een uit een strafschop, omgezet in een 2-1 voorsprong. Een misverstand in de Foresters-defensie stelde Wieringer waard in de gelegenheid nog voor de rust langszij te komen. Doordat na tien minuten in de tweede Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106. Knaagdieren: 072-5119998. Honden en katten Akersloot: 0251- 310079. Vakantie-advies: 072-5336180. Asiel: 072-5114861. Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482. Vermist Grijze ongec. kater, wit snuitje, onder kant kop en hele voorkant wit, achter sokjes, Julianaweg, Egmond aan den Hoef. Fors gebouwd zwart katertje van 5 maanden, Kennemerstraatweg/Kerke- laan, Heiloo. Zilvergrijze poes met zwarte strepen, lichtblauw bandje met belletje en halve koker, 2 jr. Samenweid, Egmond- Binnen, maar weggelopen van Wester- weg/Rechte Hondsbosschelaan, Heiloo. Cyperse poes met witte staartpunt en bruin bandje met adres, 6 jr. Ploog en Laag, Heiloo. Inl. 072-5616106. Gevonden Zwart poesje, een plukje wit tussen de voorpoten, witte haren in de nek. C. van IJsselsteinlaan, Egmond aan den Hoef. Roodcyperse poes, Oosterzijweg, Limmen. Schildpadpoes, Hoeverweg, Egmond aan den Hoef. Inl. 072-5616106. helft de wedstrijd beëindigd moest wor den, zullen de resterende 35 minuten op een later tijdstip alsnog uitgespeeld moeten worden. Er staan ook nog 20 minuten speeltijd uit de wegens been breuk gestaakte ontmoeting tegen VZV op het programma. Het tweede elftal behaalde in de och tenduren een 3-1 overwinning op Always Forward. Gezien het spelbeeld voor de rust zag het er niet naar uit dat De Foresters uiteindelijk de volle winst zou gaan binnenhalen, maar door een goede inzet en gebruik te maken van de geboden kansen werden opnieuw drie punten aan het toch alle positieve totaal toegevoegd. Aanstaande zondag speelt het eerste team een uitwedstrijd tegen Wijk aan Zee. Een wedstrijd met een bijzonder kantje, want in het team van Wijk aan Zee speelt de zoon van Foresters' trai ner Bischot. Wie van de twee zal er zon dag breeduit kunnen lachen? De Beun Zaterdag 17 en zondag 18 oktober jeugdvoorstelling De Compukids door Falkland Toneel, aanvang 13.30 en 16.00 uur. Toegang f 5,- (donateurs f 2,50). Trefpunt Oud-Hollandse maaltijd vanaf 17.30 uur op donderdag 15 oktober. Dinsdag 20 oktober knutselochtend voor grootouders en kleinkinderen van 10.00 tot 12.00 uur, kosten f 2,50 per kind. Tot en met 3 november aquarellen, pas teltekeningen en olieverfschilderijen van Ank Mastenbroek in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Hema Heiloo Expositie van aquarellen van Marianne Eugster. Regionale Thuiszorg Tot half december expositie van schil derijen van Wim Twaalfhoven en Tilly van Tongeren, collages van Sylvia Hoogland en foto's van Sjoekie Tip in het kantoor aan de Nijverheidsweg 33. Open Huis M^ndiig, 1§ Qktober di^'s, kijken met dhr. Oudendijk bij de Sociëteit Alleenstaanden, aanvang 20.00 uur. Bibliotheek Zaterdag 17 oktober prijsuitreiking puzzel- en kleurwedstrijd van de kin derboekenweek. Tentoonstelling in de bibliotheekafdeling van zorgcentrum Overkerck "Vrouwen aan het roer' en in de vitrine van De Loet 'Spaar potten'. Galerie 1719 Tot en met 7 november beelden en tekeningen van Gerda Kooger en schil derijen van Meertje Kaal te zien in de galerie aan het Verdronkenoord 29 in Alkmaar, open op donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 14 november expositie aan de Dijk 1 in Alkmaar van schilderijen en tekeningen van Hanneke Saaltink en objecten van Simon Oud, te zien van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, zondag 1 november van 14.00 tot 17.00 uur en na telefoni sche afspraak op tel. 072-5124022. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 29 november tentoonstel ling 'Hersteld en herzien' over restau ratie van gewelfschilderingen van de Ursulakerk in Warmenhuizen. Museum aan de Doelenstraat 5 in Alkmaar open op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. HEILOO - De op vrijdag 18 september gehouden sponsorloop voor het goede werk van pater Borst in Chili heeft het recordbedrag van f 11.000,- opgebracht. De leerlingen van de Willibrordschool liepen met veel enthousiasme hun rondjes, terwijl ook de fancy-fair en de eet- en drinkkraampjes goed bezocht werden. Eind oktober komt pater Borst naar Nederland. De bedoeling is hem de cheque persoonlijk te overhandigen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8