I S 072 - 535 68 88 o> Gemeente Heiloo roept clandestien grondgebruik halt toe Denk mee over de toekomstige verkeers- structuur van Heiloo Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis QJ Geen coffeeshops in Heiloo Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Oproep Brandweer Heiloo ondersteunt Nationale Preventieweek 1998 Schoonmaakbeurt grijze rolemmers Raadsvergadering van 2 november begint eerder PAGINA 4 UITKIJKPOST - 28 OKTOBER HEILOO n De gemeente wil clandestien gebruik van gemeentegrond een halt toe roepen. Om die reden brengt de gemeente sinds 1997 bestaand illegaal grondgebruik in kaartzijn oplossingen voor bestaand clandestien gebruik vastgesteld en maatregelen afgespro ken voor nieuwe situaties die zich voordoen. Donderdag 12 november jl. is in de commis sie Grondgebiedszaken de voortgang van het project 'Terugdringen Clandestien Grondgebruik' behandeld. In de periode 1997/1998 is in de wijken VrieswijkTermijen, MariënsteinBaetenburg en Boekenstein clandestien grondgebruik geïnventariseerd. Geconstateerd werd dat 35 eigenaren van woningen clandestien grond in gebruik had den. Een aantal hiervan heeft de grond inmid dels aangekocht. In die gevallen waar ver koop niet mogelijk was, zijn de betreffende eigenaren aangeschreven met het verzoek de grond te ontruimen. Het verzoek is tot tot nu toe in de meeste gevallen opgevolgd. Voor de periode 1998/1999 is de planning dat in o.a. de wijken Vredenoord, De Ronge, Boswijk en Plan Mallevoort clandestien grondgebruik geïnventariseerd wordt. Om tot een goede en soepele oplossing te komen zal aan mensen die zich vóór de inventarisatie illegaal grond toegeïgend heb ben, de grond te koop worden aangeboden. Betrokkenen kunnen de grond alsnog kopen voor 125,-- per m2, exclusief bijkomende kosten. Een prijs die bij verkopen tot maxi- 'Het bevorderen van de verkeersveiligheid en bereikbaarheid binnen de gemeente Heiloo', dat staat de gemeenteraad van Heiloo voor ogen met het verkeersbeleid. Dit verkeersbeleid is vastgelegd in het ver keersplan uit 1993. Een aantal ontwikkelingen is aanleiding geweest voor de gemeente Heiloo om het verkeersplan bij te stellen. Daarom wordt op 29 oktober 1998 een eerste workshop georganiseerd voor alle inwoners van Heiloo. Tijdens deze bijeen komst kunt u actief meedenken over de verkeersstructuur en de verkeersveiligheid in uw gemeente. Bij de bijeenkomst is een verkeersadviesbu- reau aanwezig. Dit bureau heeft van de gemeente opdracht gekregen het huidige verkeersplan te actualiseren. Voor hen is de mening en ervaring van u, als dagelijks gebruiker van de wegen in Heiloo, onmisbaar. U bent van harte uitgenodigd om deel te nemen aan de workshop, die plaatsvindt in de raadzaal van het gemeentehuis. De works hop begint om 19.30 uur en zal ongeveer tot 22.00 uur duren. Het is heel belangrijk dat u er bent! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 667 63. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is Iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur i ws Burgerzaken Maatsch$p£ Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 maal 100 m2 wordt berekend aan iedereen die wel vraagt of hij/zij een stuk 'snipper- groen' mag kopen. Gaan betrokkenen hier niet op in, dan moet de grond 'ingeleverd' en ontruimd worden. Eventuele bouwwerken moeten worden gesloopt. Grond die echter tot het structuurgroen behoort en grond waarin zich kabels en leidingen bevinden, wordt niet verkocht. Nieuw clandestien grondgebruik zal de gemeente niet toestaan. Dit betekent dat betrokkene meteen na constatering van het illegale gebruik een brief van de gemeente kan verwachten. Daarin verzoekt de gemeen te de in bezit genomen grond binnen een maand te ontruimen en in de oude staat terug te brengen. Geeft men geen gevolg aan dit verzoek, dan zal de gemeente overgaan tot het instellen van een civielrechtelijke rechts vordering tot ontruiming/ beëindiging van het onrechtmatige gebruik van de grond. Gelijktijdig wordt hij/zij gewezen op de moge lijkheid een schriftelijk verzoek te kunnen indienen voor de aankoop van die grond. Zo'n verzoek betekent echter niet dat de ontruiming wordt uitgesteld Mensen die grond van de gemeente willen kopen moeten daarvoor de gebruikelijke weg bewandelen. Zij kunnen daan/oor een schrif telijk verzoek indienen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo. Hun verzoek wordt dan in behandeling genomen. Informatie Voor vragen en/of meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer Th.J. van de Water van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 6 7 49 (bereikbaar tussen 08.30 uur en 12.30 uur). De burgemeester van Heiloo maakt gelet op artikel 3:42 juncto artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat hij beleid heeft vastgesteld met betrekking tot het al dan niet gedogen van coffeeshops in de gemeente Heiloo. Dit beleid, gebaseerd op artikel 4:81 Algemene wet bestuursrecht juncto artikel 2.3.1.2 van de Algemene plaatselijke verorde ning, houdt in dat een nuloptie geldt met betrekking tot het vestigen van coffeeshops in de gemeente. Dit betekent, dat in Heiloo geen coffeeshops gevestigd mogen worden. Motieven voor dit beleid liggen in het handha ven van de openbare orde en het woon- en leefklimaat in Heiloo en zijn: - de aanwezigheid van coffeeshops in de centrumgemeente Alkmaar; - de aanzuigende werking van coffeeshops op mensen van buiten de gemeente gelet op de 'geringe' lokale vraag naar softdrugs; - het karakter van Heiloo als groene woongemeente. Het besluit treedt in werking met ingang van donderdag 29 oktober 1998. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw W.A. T. Grooteman van de afdeling Bestuurszaken, tel.072 - 535 66 44. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Viering 'Vrijwilligersdag' 30 november Jaarlijks worden vrijwilligers die werkzaam zijn in het belang van de inwoners van onze gemeente in het zonnetje gezet. Dit gebeurt meestal op of rond de landelijke jaarlijkse 'Vrijwilligersdag'. Dit jaar wil het gemeentebe stuur van Heiloo de vrijwilligers bedanken voor hun tomeloze inzet tijdens een speciaal georganiseerde feestelijke bijeenkomst. Deze bijeenkomst vindt plaats op maandag 30 november a.s. tussen 20.00 en 22.00 uur in restaurant Klein Varnebroek. Overigens is de officiële datum van de landelijke 'vrijwilli gersdag' op 7 december vastgesteld. Instellingen en organisaties, die een gemeen telijke subsidie ontvangen, ontvangen een persoonlijke, schriftelijke uitnodiging van het gemeentebestuur. In Heiloo zijn echter nog meer organisaties en instellingen actief, die met vrijwilligers een belangrijke bijdrage leve ren aan de samenleving van Heiloo. Ook zij zijn van harte welkom de viering van de 'Vrijwilligersdag' bij te wonen. Mocht u, als niet gesubsidieerde organisatie Antwoordstrook of instelling ook deel willen nemen aan deze feestelijke bijeenkomst, dan kunt u dit ken baar maken door het insturen van de volledig ingevulde antwoordstrook. Per organisatie rekent de gemeente op maximaal twee perso nen, die als vrijwilliger werkzaam zijn. De antwoordstrook moet vóór 9 november 1998 binnen zijn bij de gemeente Heiloo, afdeling Welzijn. Reageer dus snel en laat u in het zonnetje zetten. U kunt de antwoordstrook opsturen in een enveloppe (postzegel plakken is niet nodig) en deze richten aan: Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn, Antwoordnummer 1525, 1850 VB te Heiloo. Uiteraard kunt u de antwoordstrook ook inle veren bij de receptie in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.30 uur of iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Graag tot ziens op maandag 30 november. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Braam van de afdeling Welzijn, tel. 072 - 535 66 90. Organisatie/instelling Adres Telefoonnummer Woont met a. 1 vrijwilliger b. 2 vrijwilligers Open Dag Brandweer Heiloo op zaterdag 31 oktober a.s. Van maandag 26 tot en met zaterdag 31 okto ber 1998 wordt voor de zesde maal de Nationale Brandpreventieweek georgani seerd. In deze week vinden tal van activiteiten plaats om de aandacht voor brandpreventie te vergroten. Vele brandweerkorpsen in het hele land geven op hun eigen manier invulling aan de week. De Brandweer Heiloo houdt in het kader van de Brandpreventieweek Open Dag op zater dag 31 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. Gedurende de Open Dag zijn er verschillende dingen te zien en te doen. Zo is er een demonstratie brandweerbestrij- ding en hulpverlening en een demonstratie met een ladderwagen. En er staat een een commando-verbindingswagen. Verder zijn er informatiestandjes met onder andere informatie over preventie. Ook is een informatiestand van de Brandwondenstichting aanwezig en worden videofilmpjes vertoond. U kunt de kazerne en het materieel bezichtigen. Tevens zijn er rookmelders te koop. De eerste 100 rookmelders worden gesubsidieerd. Er zijn alleen dubbele sets te koop. De gesubsi dieerde rookmelders kosten 17,50 in plaats van 27,50 per set. Aanmelden van vrijwilligers Belangstellenden voor de vrijwillige brand weer kunnen zich aanmelden. Wilt u meer informatie hierover, dan kunt u telefonische contact opnemen met de heer M. Lambert van de Brandweer, tel. 072 - 535 68 50. Landelijke activiteiten De Nederlandse Brandwondenstichting houdt tijdens de week zijn jaarlijkse collecte. Aan circa 3 miljoen huishoudens zullen de collectanten een folder met brandpreventie- tips overhandigen. Een groot aantal bouw markten en doe-het-zelf-zaken houdt speciale acties om rookmelders en andere brandveiligheidsproducten extra onder de aandacht te brengen. De Brandpreventieweek is een initiatief van het Nationaal Centrum voor Preventie, de Nederlandse Brandwondenstichting, de Stichting Consumenten en Veiligheid en het Nederlands Instituut voor Brandweer en Rampenbestrijding en de brandweer. Met deze gezamenlijke actie vragen de organisa toren aandacht voor brandveiligheid. Meer informatie Bij de balie van het gemeentehuis zijn folders verkrijgbaar over 'Alles wat u moet weten over brandpreventie'. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. (doorhalen wat niet van toepassing is) de viering van de Vrijwilligersdag op 30 november 1998 in restaurant Klein Varnebroek bij. L-J Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Ewisweg 10 - plaatsen overkapping; Rechte Hondsbosschelaan 5 - plaatsen over kapping; Oosterzijweg ong. - oprichten woning; Rosendaal 95 - verplaatsen geldautomaat; Westerweg 186 - vergroten woning. De grijze rolemmers worden in week 44 schoongemaakt op donderdag 29 oktober en vrijdag 30 oktober a.s. U wordt verzocht uw grijze rolemmer na leging wat langer buiten te laten staan. Dit om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Heeft u vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met telefoonnummer 072 - 535 68 68. Agenda voor raadsvergadering van 2 november 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 5 oktober 1998 4. Ingekomen stukken 5. Ingekomen regiostukken Bespreekstukken 6a.Belastingvoorstellen en privaatrechtelijke tarieven 1999 b.Vaststelling productenbegroting 1999 inclusief eerste begrotingswijziging en vaststelling subsidies 1999 7. Aanbevelingen met betrekking tot evaluatie arbeidsduurverkorting en flexibilisering werktijden 8. Vaststelling programma 1999 in het kader van de Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Heiloo/Beschikbaarstelling krediet voor uitvoering dakrenovatie Jan van Rijckenborghschool Akkoordstukken 9. Beschikbaarstelling krediet voor uitbesteding van wettelijk verplichte her taxatie van onroerende zaken en bijko mende werkzaamheden, zoals behande ling bezwaarschriften en marktanalyse in het kader van de Wet Waardering Onroerende Zaken, aan Taxatiebureau Konig 10.Beschikbaarstelling voorbereidingskrediet voor ontwikkeling van intergemeentelijke structuurvisie Boekelermeer-Zuid inclusief bijbehorende Milieu Effect Rapportage De openbare raadsvergadering van maan dag 2 november a.s. begint in verband met de begrotingsbehandeling om 19.30 uur in plaats van om 20.00 uur. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 22 oktober 1998 Geboorten Leonie J., d.v. H.J. Velders en E.M. Velders Julia M., d.v. P.R. Kok en B.M.J. Janson Bob, z.v. R.E. Trenning en A.W.M. van den Hoonaard Elders geboren Ouke C.J., z.v. D.O.C. Spanjer en M.M.W. Keijzer Lars, z.v. R. Plaum en E.P.I. Pasma Stan P.L., z.v. A.J.C. de Haan en J. Slingerland Ryan, z.v. F.L. Luesken en A. Graas Quint L., z.v. K.G.F. Beers en G.D.Y. Hooft Milo C., z.v. M.J. Slijper en M.X. Boom Micky, d.v. A.G. Schermer en J.M. Schipper Ivar J., z.v. R.A.M. Blom en M.E. van Zijl Bibi B., d.v. R.A.M. Blom en M.E. van Zijl David, z.v. R.M.M. Kolder en S. de Zwart Huwelijksaangiften A.M. Dekker en F.W.A. Schot M. Geskus en B. Bos Huwelijken P. de Jager en A. van 't Veer R. de Boer en I.J. Kamstra Overleden G.H.M. Kosters A. Bosman M.C. van Schie S. Leussink Elders overleden C.L. Holtes A. Smit J. de Ruiter J.J. Beentjes C. Blaauboer Vries J.R.G. te Boekhorst Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. - Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4