Legitimatie Afvalbrengplaats Optreden politiesurveillant Monumentenzorg: subsidiëring onderhoud Verkrijging van het Nederlanderschap Werkzaamheden aan riolering Westerweg De chemokar staat weer in het dorp HEILOO Woonzorgloket in Heiloo Raadhuisplein l Pb. I 1850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666 PAGINA 4UITKIJKPOST - 4 NOVEMBER Informatierubriek De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Kanaaldijk 13 te Heiloo. Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het vermoeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Karremel 2 - vergroten woning; Zuidergeeststraat 8 - vergroten woning; Pastoor van Muijenweg 86 - plaatsen kap op garage. Sinds april 1998 is de politiesurveillant in de gemeente Heiloo werkzaam. Zijn hoofdtaak is het toezicht houden op plaatsen die gevoelig zijn voor overlast en vandalisme en het uitvoe ren van controles op parkeren, fietsverlichting en alcoholgebruik. Een politiesurveillant kan voor zijn taakgebied wel bekeuringen geven, maar bezit geen vuurwapen. De politie en de gemeente willen u graag informeren over de activiteiten die de polities urveillant verricht. Regelmatig vindt publicatie van een overzicht van de activiteiten van de heer Osinga plaats op de gemeentepagina in de Uitkijkpost. Het eerste overzicht betreft de maand augustus 1998. Activiteiten politiesurveillant augustus 1998 In de maand augustus heeft de politiesurveil lant in het kader van het optreden tegen par keeroverlast een groot aantal bekeuringen uit gedeeld voor foutief parkeren, met name in de omgeving van 't Loo. Daarnaast is één maal een automobilist bekeurd voor het over treden van de maximumsnelheid. In het kader van openbare orde en vandalis me heeft de politiesurveillant preventief opge treden. Dit wil zeggen, dat hij jongeren die zich na 19.00 uur met alcoholische dranken op schoolpleinen bevonden, verzocht heeft deze schoolpleinen te verlaten. Van een aan tal jongeren heeft hij ook de namen geno teerd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw P. van der Last, veiligheidscoördinator van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 535 66 44. Zoals aan de eigenaren van gemeentelijke monumenten reeds bekend is, bestaat er sinds begin dit jaar een subsidieverordening, op basis waarvan burgemeester en wethou ders onderhoudswerkzaamheden aan die monumenten kunnen subsidiëren. Heiloo telt nu -naast een zevental rijksmonu menten en één provinciaal monument- vieren twintig gemeentelijke monumenten. Binnenkort worden nog dertig objecten voor gedragen voor het gemeentelijke monumen- tenregister. Alleen onderhoudswerkzaamhe den aan gemeentelijke monumenten kunnen op grond van de "subsidieverordening gemeentelijke monumenten Heiloo 1997" worden gesubsidiëerd. Per categorie en onderhoudswerk zijn in de verordening maximale bedragen vastgesteld, die per jaar per monument beschikbaar kun nen worden gesteld als het budget toereikend is. De subsidie kan zo in de zwaarste categorie oplopen tot maximaal 4.000,-- per jaar. De kosten moeten minimaal 500,-- bedra gen. De subsidie is maximaal 50%. Voor deze subsidie wordt geput uit een bud get, dat ieder jaar door de raad wordt vastge steld en in 1998 65.000,— bedraagt. Dit geld is ook bedoeld voor enkele andere monumentenzorg- en archeologiezaken. In 1998 zijn tot nu toe 4 aanvragen in behande ling genomen. Er is dan ook nog enige "bud gettaire ruimte" voor meer aanvragen. Meer informatie Als u vragen heeft over een voorgenomen subsidieaanvraag kunt u die voorleggen aan de heer J.R.A. van den Broek van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 53. Sinds 1 oktober 1997 is het -in beginsel- slechts mogelijk om de nederlandse nationali teit te krijgen als de aanvra(a)g(st)er afstand doet van zijn/haar oorspronkelijke nationaliteit, behalve als er uitzonderingen van toepassing zijn. Omdat het te complex is om alle uitzonderin gen in dit artikel te noemen verwijzen wij u voor informatie naar onze afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Een tweede mogelijkheid om de nederlandse nationaliteit te krijgen is door een "optie". Dit kan echter alleen als de aanvra(a)g(st)er aan de volgende voorwaarden voldoet: u moet meerderjarig (18 jaar) zijn; u moet in Nederland geboren zijn en sinds uw geboorte in Nederland wonen; u mag niet 25 jaar of ouder zijn. Bij optie doet u geen afstand van de huidige nationaliteit. U verliest uw huidige nationaliteit alleen door automatisch verlies door regelge ving van het betreffende land. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer K. Mosselaar van de afdeling Burgerzaken, tel. 072 - 535 67 20. Op 29 oktober jl. is gestart met vervanging van de riolering van de Westerweg tussen de Stationsweg en Hoog en Laag. De werkzaam heden worden in 3 fasen uitgevoerd en duren ongeveer 4 weken. Tijdens de werkzaamheden worden voorzie ningen getroffen, zodat de woningen en win kels voor voetgangers en fietsers bereikbaar blijven. Motorvoertuigen kunnen gebruik maken van de aangegeven omleidingsroute met het nummer 11 of 12. Voor eventuele overlast gedurende de werk zaamheden vragen wij uw begrip. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Gerritsen van het ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 65. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. De chemokar staat op dinsdag 10 november a.s. bij: De Loet (naast de glasbak) 08.30 - 09.30 uur; Van Foreestlaan (naast de brievenbus) 09.40 - 10.30 uur; Willibrordusweg (nabij de glasbak) 10.40- 12.00 uur; Stationsplein (naast de glasbak) 12.40- 14.00 uur; Zevenhuizerlaan (naast de glasbak) 14.10- 15.00 uur; YpesteinerlaanjRosendaal (naast de glasbak) 15.10- 16.00 uur. Op woensdag 11 november a.s. staat de chemokar bij: Boekenstein (scholen) 08.30 - 09.30 uur; De Kloosterhof (Buk-Buk) 09.40 - 10.30 uur; Ewislaan/Westerweg (supermarkt) 10.40- 12.00 uur; Het Hoekstuk (naast glasbak) 12.40- 14.00 uur; Ringweg (naast de brievenbus) 14.10- 15.00 uur; Van Vladerackenlaan (naast de brievenbus) 15.10 - 16.00 uur. Let op Laat nooit probleemstoffen onbe heerd achter op de bovengenoemde locaties. Dit is levensgevaarlijk, bijvoorbeeld voor kin deren. Natuurlijk kunt u Klein Chemisch Afval ook kwijt bij de Afvalbrengplaats, Rosendaal 2 te Heiloo. Openingstijden: maandag tot en met donderdag tussen 08.00 en 16.00 uur; iedere vrijdagmorgen tussen 08.00 en 12.00 uur en iedere zaterdagmorgen tussen 09.00 en 12.00 uur. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor informa tie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: *Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagochtend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode: Diabetes Fonds Nederland voor de perio de van 1 tot en met 7 november 1998. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn te collecteren. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 10 november 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: recht van opstal Companeros Motorcycleclub; positie en toekomst van de Openbare Bibliotheek; huurovereenkomst De Beun en Het Open Huis; samenwerkingsovereenkomst Samenwerking Werk en Inkomen (SWI) /Centrum voor Werk en Inkomen (CWI); gebouw Slim pad 16; raadsvoorstel Intergemeentelijke Samenwerking Openbaar Basisonderwijs (ISOB); kredietaanvraag onderhoud scholen; tweede marap 1998; brief NCPN over sollicitatieplicht echtgenotes van in Heiloo woonachtige gedwongen ontslagen ex-werknemers van de Hoogovens; brief NCPN over in het kader van plusvoorziening uitkeren van eenmalig financieel extraatje voor inwoners die langer dan vijf jaar leven met een minimum inkomen; brief NCPN over optrekken huursubsidiegrens. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Goodeslaan 47 - vergroten woning; De Spanring 7 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 656 - vergroten woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 11 november 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: voorbereidingsbesluit Stationsweg 75/77; aanvraag subsidie Provinciaal fonds Stads- en Dorpsvernieuwing 1999; tweede marap 1998; startnotitie Milieu Effect Rapportage (MER) Boekelermeer brief NCPN regeling gemeente Winschoten voor mensen met een minimum inkomen om het kopen van een woning financieel aantrekkelijk te maken. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 12 november 1998 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Attentie: gewijzigd aanvangstijdstip! Op de agenda staan onder meer de volgende punten: plan van aanpak Duurzaam Bouwen; regionalisering reiniging; tweede marap 1998; notitie "Wijkgericht en klantgericht werken"; notitie geluidhinder; startnotitie Milieu Effect Rapportage (MER) Boekelermeer; brief NCPN autoloze zondag; brief verkeerssituatie Breedelaan. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 9 november 1998 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: herstructurering Energie Noord West; tijdbestedingsnorm parttime wethouders in verband met afwezigheid wethouder Wuijster-Schuddeboom; vervanging bedrijfsmiddel brandweer; tweede marap 1998. Verleende monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 14 van de Heilooër Monumentenverordening 1994 op 3 november 1998 vergunning is ver leend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Raadhuisweg 4. Deze vergunning betreft voornamelijk de bestuursvleugel: een interne verbouwing van de "Villa" uit 1927, waarbij de raadzaal wordt vergroot en de aansluitende uitbreiding van 1955, waarbij onder meer de afdeling burger zaken en het bedrijfsrestaurant zijn betrok ken. De vergunningaanvraag heeft met ingang van 10 september in het gemeentehuis bij de afdeling VROM gedurende 14 dagen ter inza ge gelegen. Er zijn geen bedenkingen inge diend. Het advies van de Heilooër Monumenten Commissie is positief. Ter visie De stukken, die bij deze vergunning horen, liggen vanaf 5 november 1998 gedurende 6 weken ter visie in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag tussen18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 67 53. Gedurende de genoemde periode kan bij de Sector Bestuursrecht van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar beroep worden ingesteld. Deze bekendmaking houdt nog geen aan kondiging in van het insturen van de betreffende aanvraag als bou waan vraag. Deze moet nog worden ingediend. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer J.R.A. van den Broek, tel. 072 - 535 67 53.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4