Henk den Boon benoemd tot burgemeester 1 ERA Lachen in de Beun met klucht en Bert Schuiling Sint met Pieten op weg naar winters Heiloo Kinderen de straat op met Sint-Maarten Sint IMicolaas AANBIEDING Nieuwe burgemeester gaat op oude voet verder Broekman GESLOTEN Tos Makelaardij zaterdag 21 november VAN DER BORDEN EUWSBLAD VOOR LOO OMSTREKEN Dé Hy^jtheekwinkel Mm VRIJDAG 20 NOVEMBER IS DRUKKERIJ UITKIJKPOST VANAF 15.00 UUR School Adoptie Plan van start Gevonden voorwerpen Opbrengst diabetes-collecte VERKOCHT 1 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-52893094/072-5338472 Met 3 kantoren actief in de regio jjTxL^JDrukkerij uitkijkpost bv 63e JAARGANG NO. 47 18 NOVEMBER 1998 intocht in Heiloo Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Kerstpakketten naar Polen Diapresentatie Nieuw-Zeeland Expositie Hobbyfarm CEES HACHMANG LOODGIETERS HEILOO - Afgelopen maandag ging op de Radboudschool het School Adoptie Plan van start. In dit preven tieproject werken politie en basisscho len samen, met het doel de normen en waarden van de schooljeugd door voor lichting en preventie op een hoger niveau te brengen. Met het project wil len politie, gemeente en basisscholen de maatschappelijke veiligheid op korte en lange termijn verbeteren. De gemeente Heiloo subsidieert dit pro ject. Het project School Adoptie Plan vloeit voort uit de eerder dit jaar vast gestelde nota integraal veiligheidsbe leid. Alle basisscholen in Heiloo, Limmen en Akersloot doen eraan mee. Elke school krijgt een eigen politiefunctio naris toegewezen, die gedurende de duur van het project aan de school ver bonden is en voor de leerlingen een vast aanspreekpunt is. Gestart wordt met lessen aan groep 7, die het jaar daarop als groep 8 het vervolgprogram ma krijgt aangeboden. De bedoeling is gedurende vijf jaar deze lessen te geven. Het project is erop gericht de jeugd te confronteren met en te informeren over de gevaren van normoverschrij dend gedrag. Hierbij geldt als uitgangs punt dat gedragsbeïnvloeding - zeker bij deze doelgroep - een grotere kans van slagen heeft: voorkomen is beter dan genezen. De lessen gaan over van dalisme, vuurwerk, alcohol, drugs en geweld. Verder is het belangrijk dat er een vertrouwensband tussen de agent en de kinderen ontstaat. HEILOO - De volgende voorwerpen zijn bij het bureau als gevonden aange meld: een zilveren damessieraad, een blauwe linkerhandschoen, een broche met parel, een klein zwart hondje en een eenpersoons electrische deken. HEILOO - De collecte van het Dia betes Fonds Nederland heeft in Heiloo f 15.184,35 opgebracht. Met de opbrengst van de collecte maakt het DFN verder wetenschappe lijk onderzoek mogelijk rond diabetes mellitus (suikerziekte) en complicaties die als gevolg van diabetes kunnen ont staan. HEILOO - „Ik ben ervan overtuigd dat burgemeester voor mij het meest geschikte beroep is, het beroep dat ik het liefste uitoefen. Vooral omdat je in deze functie kunt zorgen, in samenwer king met een hoop andere mensen trouwens, dat de lokale samenleving zo goed mogelijk bestuurd wordt. En in Heiloo heb ik me vanaf de eerste dag dat ik er kwam, erg goed thuisgevoeld." Uit deze woorden van Henk den Boon moge duidelijk zijn dat hij bijzonder content is met zijn benoeming per 1 december tot burgemeester van Hei loo. Henk den Boon (50), lid van het CDA, kwam in februari 1997 na het vertrek van Nico Schoof naar Heiloo als waar nemend burgemeester. Het waarne merschap zou gelden tot het moment dat er helderheid zou zijn over de bestuurlijke situatie van de gemeente. Afgelopen zomer werd duidelijk dat Heiloo voorlopig als zelfstandige gemeente verder gaat en de gemeente raad vroeg de Noord-Hollandse Com missaris van de Koningin Van Keme- nade om een vacature open te stellen voor het burgemeesterschap. In de tijd dat hij waarnemer was kreeg Den Boon items en beslissingen met een grote impact op zijn bord. „Niet altijd makkelijk. Neem bijvoorbeeld de C-20 processen die we bestuurlijk heb ben afgerond. Daar hebben we met elkaar moeilijke beslissingen genomen en eerlijk is eerlijk, niet altijd van harte. Maar wel met het oog op de toekomst, hoewel je over tien of vijftien jaar beter kunt oordelen of het goed is geweest." Den Boon is heel stellig in zijn overtui ging dat er geen enkel risico meer is dat buurgemeente Alkmaar Heiloo zal inlijven, net als zijn mening dat Heiloo capabel genoeg is om als zelfstandige gemeente verder te gaan. „Die zelfstan digheid is voor een groot aantal jaren gewaarborgd, hoewel je altijd alert moet blijven. De belangen van de bevolking staan centraal en het is de vraag of je die zelfstandigheid over tien, vijftien of twintig jaar nog kunt garanderen." De kersverse burgemeester steekt niet onder stoelen of banken dat samenvoe ging met een andere gemeente op zich niet onvoordelig zou zijn geweest. „Een breder draagvlak door samenwerking met andere gemeenten is wenselijker." Misschien als er zich nieuwe ontwikke lingen voordoen met omliggende gemeenten als Limmen, Akersloot en Castricum? „Dan staan we klaar om onmiddellijk in te springen." Kritische bevolking Toen de vacature voor burgemeester werd opengesteld heeft Den Boon, zoals hij zegt, maar een paar minuten na hoeven denken of hij zou sollicite ren. Bovendien werd hij gesteund dooi de voltallige gemeenteraad die al bij voorbaat voorkeur voor Den Boon uit sprak. „Ik vind de cultuur die hier bin nen de gemeenteraad heerst heel pret tig, de manier waarop wordt samenge- Burgemeester H. den Boon. (foto EWD) werkt. Verder vind ik de Heilooërs een open, kritische en plezierige bevolking. Als je dan weet dat een gemeenteraad achter je staat, dan is dat natuurlijk een fijn gegeven." Een punt van verbetering is volgens Den Boon de betrokkenheid van de inwoners van Heiloo bij de politiek. „In het verenigingsleven zijn ze zéér betrokken, maar als het om politiek gaat is die betrokkenheid nogal inci denteel. Dat zou wel wat meer mogen zijn." Den Boon was eerder burgemeester van de gemeenten Middelstum en Veere. „Het verschil met Heiloo ligt natuurlijk in de grootte, Heiloo heeft meer inwoners. Bovendien merk je dat dit een gemeente is die aan de rand van de Randstad ligt. Je krijgt te maken met een complexere bestuurlijke organisa tie en daarin ligt voor mij de uitda ging-" Als het aan Henk den Boon ligt, zet hij de lijn van de afgelopen twee jaar gewoon door in de periode van zes jaar waarvoor hij nu benoemd is. „Ik heb me hier meteen gehecht en nooit echt gevoeld dat ik waarnemend burge meester was. Gevoelsmatig maakt de benoeming geen verschil, ik zal me niet anders gaan gedragen." Als speerpunten voor de komende jaren noemt hij communicatie met de bevolking en de versterking van de positie van Heiloo in de regio. „Het is essentieel dat je weet wat er leeft onder de bevolking en dat je dat kunt vertalen naar een goed beleidsprogramma. Een goede communicatie is daarom van levensbelang. Verder wil Heiloo een sterke partner zijn voor gemeenten in de regio, op het gebied van bedrijven en woningbouw. En tja, soms moet je dan gemeentebelangen ondergeschikt maken aan belangen van de regio, zoals bij de Boekelermeer. Dat doet soms pijn." In elk geval zullen de Heilooërs hun burgemeester vanaf nu ook in het weekend vaker tegenkomen in het dorp. „Tot voor kort woonde mijn gezin nog in Veere en ging ik daar elk week end heen. Maar nu zijn we verhuisd naar Heiloo, dus ook in het weekend kan ik aanwezig zijn bij evenementen. Belangrijk, want juist zo kom je te weten wat er leeft in het dorp." ■H MAKELAAR 1 Makelaars] 1 sinds 19331 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte NVM mWkelaIrsgroep De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Bert Schuiling. (foto Peter van Aalst) HEILOO - 'Drie keer twee is zes teveel' is de titel van de klucht die vol gende week donderdag in de Beun gespeeld wordt. Met John Lanting als regisseur staat deze Ray Cooney- klucht absoluut garant vooreen avond je onvervalst plezier. De ingrediënten van 'Drie keer twee is zes teveel' zijn als die van élke klucht: een eenvoudig verhaal dat naarmate de avond vordert alleen maar gecompli ceerder wordt; hoofdrolspelers die zichzelf niet meer zijn en om de haver klap van identiteit veranderen; verwar rende situaties die ogenschijnlijk niet zijn op te lossen; kortom, een opeensta peling van misverstanden en dit alles uiteraard tegen de achtergrond van een zonnig huiskamerdecor vol draai-, schuif- en klapdeuren. Het verhaal draait om een keurig echt paar dat een avondje uit gaat. Een vriendin vraagt aan de vrouw of ze de flat kan lenen voor een romantisch afspraakje. Een vriend van meneer klopt bij hem aan met een soortgelijk verzoek. Het echtpaar stemt - onafhan kelijk van elkaar - toe, maar niet van harte. Ook de au pair heeft voor die avond plannen die niet mis zijn. De misverstanden die hierop volgen maken van deze komedie een ouder wets gezellige klucht. Gespeeld door Simone Rooskens, Marja Lieuwen, Guido Jonckers, Joan ne Swaan, Flip Heeneman, Paul van Soest, Mirjam Vriend, Jon van Eerd en Bente Jonker, op donderdag 26 sep tember om 20.15 uur. Kaarten f 27,50, CJP en 65-plus f 25,-. Allemaal Hollywood! De volgende avond, vrijdag 27 novem ber, belooft ook een gedenkwaardige te worden. Dan is het de beurt aan Bert Schuiling en zijn tweede soloprogram ma 'Allemaal Hollywood!', waarin Hollywood synoniem is voor onzin. Was Schuilings eerste soloprogramma 'Geen idee' volgens Bert zelf één grote try-put, gebleken is wel dat die verras sende eersteling, die handelde over de optimistische kijk op het leven van een cabaretier met geheugenverlies, de aan zet vormde tot een succesvolle carrière. 'Allemaal Hollywood!' gaat over de onzin van het menselijk bestaan. Wat kan, mag, wil, zal en moet een mens er voor over hebben om zijn doel te berei ken. En is het doel bereikt, is het dan al die moeite wel waard geweest. Ge bleekte medelanders, filtervangers, vrije vallers, succes-junkies, adoptieva- ders, fitnessfreaks, oortjes interactief publiek, een multifunctioneel decor, mooie en leuke liedjes en nog meer van dergelijke onzin zorgen ervoor dat 'Allemaal Hollywood!' weer zo'n pro gramma wordt waar je Schuiling tegen zegt. Kaarten voor deze voorstelling, die om 20.15 uur begint, kosten f 22,50, CJP en 65-plus f 20,-. Kaartverkoop voor beide voorstellin gen van maandag tot en met vrijdag aan de kassa van de Beun, van 13.30 tot 17.00 uur. Inlichtingen 072-5333156. HEILOO - Komende zaterdag is het dan eindelijk zover. Nadat Sint- Nicolaas vorige week na een woelige en vooral natte overtocht uit Spanje voet aan wal zette in Wijk bij Duurstede, heeft hij nu een plekje in zijn drukke agenda ingeruimd om Heiloo met een bezoek te vereren. Omdat de Goed heiligman bijzonder veel van tradities houdt, lijkt zijn intocht veel op die van vorig jaar. Met één verschil: hij heeft laten weten niet langer rode boot schoentjes te dragen, maar echte, defti ge bisschoppelijke stappers. En dat is verstandig van de Sint, want de tempe raturen gaan langzamerhand wat naar beneden. Daarom houdt Sinterklaas zaterdag zijn hoofd koel en zijn voeten warm! De feestelijke intocht gaat van start op de parkeerplaats aan de Westerweg, tegenover de Willibrorduskerk. Deze optocht verloopt natuurlijk niet geluid loos: een aantal muziekcorpsen, onder wie de Fanfare Showband, zal de stoet begeleiden. De stoet vertrekt om 11.00 uur, om de volgende - hopelijk met vlaggen ver sierde - route af te leggen: Hoog en Laag, Westerweg, Stationsweg, Heeren- weg, Butterlaan, Breedelaan, Stations weg, Heerenweg, Ter Coulsterlaan. Holleweg, Bergeonstraat, Schuine Hondsbosschelaan, Van de Velden- straat, Heerenweg, Laarmansstraat. Van Aostastraat, Heerenweg, Raad- huisweg, en eindigt dan rond 11.45 uur op het gemeentehuis. Op het bordes van het gemeentehuis wacht burgemeester Henk den Boon, om Sint-Nicolaas in stijl te ontvangen. Met ondersteuning van de muziekcorp sen zullen de kinderen de Sint toezin gen. Vervolgens wordt aan de kindervriend uit Spanje een kleine rustpauze gegund, waarna hij zich opmaakt om op bezoek te gaan bij de wijkverenigingen. Informatie daarover vindt u elders in deze Uitkijkpost. Sint-Nicolaas en zijn helpers worden ontvangen door de burgemeester. Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon:072 533 01 75 Telefax 072 533 56 44 ISDN 072 532 02 94 Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Redactie, ma. t/m vrij. 9.00-12.00 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Het Sint-Maartenfeest is vorige week in Heiloo niet onopge merkt voorbij gegaan. Tal van kinderen gingen de deuren langs om snoepjes op te halen, onder het zingen van soms bij zonder gemoderniseerde Sint-Maar tenliedjes. Kinderen van de Bene- dictusschool brachten woensdagmor gen hun jaarlijkse bezoek aan de bewo ners van de Loet en zongen daar hun liedjes. Een aantal groepen van deze school stond dit jaar een deel van hun 'vangst' af ten behoeve van het AMC in Amsterdam. De kinderen van orthopedisch dagcen trum De Vijfhoek waren er ook vroeg bij.Traditiegetrouw gaan zij, samen met ouders en begeleiders, 's middags al naar de Bayershoffweg om onder luid keels gezang flink wat lekkernijen op te halen. Door middel van een kleurplaat voor de ramen maken de bewoners van de Bayershoffweg kenbaar dat zij er bijzonder prijs op stellen als de kinde ren van De Vijfhoek langskomen. En ook in het kinderrijke Ypestein zag je de lichtjes van brandende lampions opgloeien. Daar bracht een van de basisscholen 's morgens een bezoek aan de bewoners van Het Alternatief. De Benedictusschool op bezoek in De Loet. (foto Starfield) vertrek 11.00 uur Willibrorduskerk om 11.45 ontvangst bij gemeentehuis aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 HEILOO - Ook dit jaar is er weer gele genheid tot het versturen van kerstpak ketten voor familie, vrienden en ken nissen in Polen. Vanwege het grote aan tal verwachte pakketten is het trans port over twee weekeinden verspreid. Er zijn dus twee mogelijke data, waar op een pakket kan worden ingeleverd. Welke u ook kiest, het pakket zal in Polen gegarandeerd vóór Kerstmis op het Poolse adres worden afgeleverd. Inleveren van pakketten kan bij Annette Velthuis, Rhijnvis Feithlaan 94 te Alkmaar op woensdag 25 november en 2 december van 16.00 tot 19.30 uur, te bereiken onder tel. 072-5331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven en tijdschriften bevatten, echter geen geld. Het maxi male gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - Op donderdag 19 novem ber houdt Rienk Veen voor de Culturele Commissie van ANBO, KBO en Stichting Ouderenwerk een diapre sentatie met drie projectoren en ste reogeluid over Nieuw-Zeeland. Nieuw-Zeeland is acht maal zo groot als Nederland en er wonen drieëneen half miljoen mensen, onder wie leden van de Maori-stam. Rienk Veen woon de dertig jaar in Nieuw-Zeeland en ver telt over de ongerepte natuur in het land, met stranden en baaien, subtropi sche vegetatie, een prachtige onderwa terwereld, bergen, rivieren en uitge strekte pampa's. De presentatie begint om 14.00 uur in het Trefpunt aan het Abraham du Bois- hof 2. De zaal is open om 13.30 uur en de entree bedraagt, inclusief koffie en thee, f 3,50. HEILOO - Op vrijdag 20 november wordt er in de Hobbyfarm een exposi tie gehouden van tekeningen, gemaakt door de vrijdagmiddag-groep. Iedereen is uitgenodigd om te komen kijken. De tentoonstelling is van 16.00 tot 17.30 uur. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 533 50 8§.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1