Grijp uw kans! 072 - 535 68 88 o I HEILOO Zaterdagopenstelling Afvalbrengplaats Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Vrijstelling bestemmings planvoorschriften Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Koop de eenmalige uitgave van de Monumentenkalender Maatschappelijke voorzieningen Bouw- en Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur haandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 2 DECEMBER Informatierubriek De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzerschoon houtschoon puinplat glas grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Legitimatie Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt ver staan uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Uiteraard is de Afvalbrengplaats ook van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 16.00 uur. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Bayershoffweg 51 - bouw van een woonhuis met garage; Bayershoffweg 55 - bouw van een woonhuis met garage; Bayershoffweg 57 - bouw van een woonhuis met garage; Bayershoffweg 59 - bouw van een woonhuis met garage; Bayershoffweg 61 - bouw van een woonhuis met garage; De Omloop 2 - bouw van een woonhuis met garage. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 072 - 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nrs. 072 - 535 67 37 of 072- 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, dan kunt u hier tegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Met dank aan de eigenaren van de panden brengt de gemeente Heiloo een unieke, kleur rijke Monumentenkalender uit. In ons dorp staan zulke prachtige monumenten en dat wil len wij graag onder uw aandacht brengen! Op de monumentenkalender ziet u twaalf bij zondere panden uit Heiloo in kleur afgebeeld. Van Landhuis Hackfort, de portierswoning van landgoed Nijenburg, Landhuis Drechterland en het Zaadpakhuis aan de Holleweg staat een grote afbeelding met beschrijving op de kalender. Wist u dat de portierswoning van landgoed Nijenburg -u weet wel, dat karakteristieke huis in het Heilooër bos waar u langskomt als u Heiloo in- en uitrijdt- in neo-classicistische stijl is gebouwd en dat er onder andere beel den van Caspar Swents in de tuin staan? U leest het op de monumentenkalender! Ook staan deze vier monumenten plus nog acht andere panden in Heiloo in het klein afgebeeld, te weten de boswachterswoning aan de Westerweg, het Raadhuis, De Hutkoffer, een statig woonhuis aan de Heerenweg, de Wipwatermolen, Betsy's Hof, De Witte Kerk en Huis Nijenburg. Een kaartje met de plaats van deze twaalf monumenten ontbreekt ook niet. De kalender heeft een lig gend A3 formaat, is in kleur uitgevoerd bevat drie maanden per kalenderblad over 1999. Wacht niet te lang, want het gaat om een eenmalige uitgave De kalender is een uniek cadeau voor bijvoor beeld de komende feestdagen of verjaarda gen, die alleen voor het jaar 1999 wordt uitge geven. Wat kost de kalender en waar kunt u hem kopen? De kalender kost 24,95 en is te koop bij de Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopver gunning verleend: Stationsweg 77 - slopen woning en garage. Ter inzage Deze sloopvergunning ligt met de bijbeho rende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een sloopvergunning, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. volgende boekhandels/kantoorboekhandels: Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67/69 Bruna 't Loo, 't Loo 29 De Schrijverij, Heerenweg 140 Bruna Avis, Stationsplein 4. Ook kunt u de kalender kopen bij de receptie van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw W.H. Smith-Barth van bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisaf- valmeldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maan dag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij hebben besloten vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldende bestemmingsplan "West I, 4e herziening" voor de aanleg van een nieuwe toegangsweg vanaf De Omloop naar het parkeerterrein van de sportvereniging H.S.V. en alle overige infrastructurele werkzaamheden voor de toe komstige bouw van acht vrijstaande woningen met garages op de hoek van de Bayershoffweg met De Omloop. Ter inzage Het ontwerp-besluit en de daarbij behorende stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur als mede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 072 - 535 6 7 47) Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van vrijstelling, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie omtrent de mogelijkheden bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Agenda voor de raadsvergadering van 7 december 1998 1a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie lijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoordstukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raadsvergadering d.d. 2 november 1998 4. Ingekomen stukken 5. Ingekomen regiostukken Bespreekstukken 6. Stemming over doorgeschoven punten van begrotingsvergadering: a stemming over het nieuwe voorstel om het tarief voor de hondenbelasting met 10% te verhogen b (Eventueel) stemming over het oude voorstel om het tarief voor de hondenbelasting met 20% te verhogen c Stemming over het amendement inzake de WVG 7. Positie en toekomst van Openbare Bibliotheek Heiloo 8. Beschikbaarstelling krediet ad 285.751,00 voor het uitvoeren van diverse kleine en grote onderhoudswerk zaamheden aan de schoolgebouwen van De Springschans en Meander/Paulus Akkoordstukken 9. Herstructurering Energie Noord West 10.Oprichting van Stichting Intergemeentelijke Samenwerking Openbaar Basisionderwijs 11 .Aangaan van samenwerkingsovereen komst Samenwerking Werk en Inkomen/Centrum voor Werk en Inkomen met Arbeidsvoorziening en met uitvoeringsinstellingen 12.Verhoging tijdsbestedingsnorm voor in deeltijd uitgeoefende wethoudersbetrekkingen 13.Aangaan van opstalovereenkomst met Companeros Motor Cycle Club ten aanzien van eigendommen op gemeentegrond 14.Aangaan van huurovereenkomst met bestuur van Stichting Open Huis, j/vaaoDJverhuur vaa.zalencentrum en van theater De Beun is geregeld 15.Aanvraag subsidie provinciaal fonds Stads- en Dorpsvernieuwing voor bijdrage in exploitatie ten behoeve van verplaatsing van tweetal bedrijven in toekomstig plan Zuiderloo plus doen van vooraankondi ging van aanvraag in 1999 voor bijdrage in exploitatie van locatie Psychiatrisch Centrum 16.Beschikbaarstelling krediet voor distributie-planologisch onderzoek 17.Vaststelling van voorbereidingsbesluit voor het perceel Stationsweg 75-77 met delegatie van verdere afhandeling van het. bouwplan (grondoverdracht en afkoop van de parkeernorm) aan burgemeester en wethouders. 18.Vaststelling plan van aanpak duurzaam bouwen 19. Begrotingswijzigingen: a .Eerste begrotingswijziging 1999 (doorgeschoven punt van begrotingsvergadering) b.Beschikbaarstelling krediet voor vervanging van officier-van-dienstauto brandweer c Wijzigingen als gevolg van tweede marap 1998 De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur geopend. - - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 26 november 1998 Geboorten Sean, z.v. E.J. Visbeek en D. van der Werk Frank B.W., z.v. A.B.W. Mintjes en P. de Schiffart Koen J., z.v. I.J. Oostinga en I.V. Bakker Jelle P.N., z.v. E.P.J. Scholten en L. Zwolsman Joery J., z.v. P.C. Zoon en M.E. Kraakman Elders geboren Sil J., z.v. P.J. Ruijter en A.H.M. van Tricht Anne P.A., d.v. L.J.J.M. Paardekooper en P.C.J. de Bruijn Mees J.C., z.v. F. Fernée en I.G.C. Heeremans Maximilian M.A., z.v. P.N.G. Cortie en M.S. van Horssen Max H.C., z.v. P.J. Dekker en M.A. Uyterlinde Lars M., z.v. M.F. de Vré en J.E.J. Swart Skelte J., z.v. M.J. Möring en T. Visser Emmaline A.C., d.v. E.A.M. Kuin en V.M.A. Krieger Huwelijksaangiften J.M. Kunkeler en C.M. Bakker M.J.A. Breet en S. Huijzer Huwelijken G.F. Schouten en A.B.M. Ligthart Overleden J. de Wolf D. Visser C.W. Baak, wv Langeveld M. Zomer, wv de Geus J.J. Worp, ev d'Haens Elders overleden P.M. Klaver, ev Bakker C.J. Blikslager, wv de Graaff S. Mujacic, ev Mujacic H. Vennik Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Binnenhof 1 - vergroten woning; Binnenhof 3 - vergroten woning; Binnenhof 5 - vergroten woning; Binnenhof 7 - vergroten woning; Binnenhof 9 - vergroten woning; De Kuilenaar 35 - vergroten woning; Westerweg 308 - vernieuwen tankstation en serviceruimte; Heerenweg 204 - plaatsen dakkapel; Van Doornstraat 22 - vernieuwen berging; Kennemerstraatweg 99 - vergroten winkel; Goodeslaan 65 - vergroten woning; Boekenstein 63 - vergroten woning; Egelenburg 6 - vergroten woning; Vossenakkers 2 - plaatsen dakopbouw. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de heer C. Klaver te Heiloo voor het vergroten van de woning op het perceel Kerkakkers 75. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 3 december 1998 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4