Monumentenkalender overhandigd Peter van Kempen zegt bank vaarwel brieven Werkzaamheden bouwrijpmaken kavels hoek Bayershoffweg/Omloop Woonzorgloket in Heiloo Tweede voortgangsbericht project HOED PAGINA 6 UITKIJKPOST - 2 DECEMBER Gisteren, dinsdag 1 december 1998, is gestart met het bouwrijpmaken van de toe komstige bouwlocatie op de hoek Bayershoffweg/Omloop. De werkzaamheden nemen, afhankelijk van de weersomstandig heden, ongeveer twintig werkdagen in beslag. Hoewel geprobeerd wordt eventuele overlast tot een minimum te beperken kunnen wij niet uitsluiten dat u enige hinder van de werk zaamheden ondervindt. Wij vragen uw begrip hiervoor. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer D. Tamis van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 6 7 68. Inwoners van Heiloo kunnen bij het Woonzorgloket terecht voor infor matie, advies en vragen over de Wet Voorzieningen Gehandicapten, Woon- en Zorgvoorzieningen zoals: Wonen Bijvoorbeeld een traplift, douchezit je, aangepast toilet, verhuizing naar een seniorenwoning of indicatie voor een "koppelwoning". Welzijn Bijvoorbeeld voor dagverzorging, alarmeringssysteem, warme maal tijdvoorziening, vervoersvoorzienin gen en invalideparkeerkaart. Zorg Bijvoorbeeld voor Thuiszorg (ver pleegkundige en/of huishoudelijke hulp), Zorgcentrum Overkerck of De Loet, Amberhof of verpleeghuis. Meer weten? Het Woonzorgloket is geopend van maandag- tot en met vrijdagoch tend van 08.00 tot 12.30 uur. Het Woonzorgloket is telefonisch bereikbaar van 08.00 tot 16.30 uur onder nummer 072 - 535 67 03. Buiten deze tijden kunt u een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. U wordt de volgende werkdag teruggebeld. Noodgevallen Heeft u direct thuiszorg nodig en is het Woonzorgloket telefonisch niet meer bereikbaar, dan kunt u dag en nacht bellen met nummer 072 - 567 00 50. Renovatie en nieuwbouw scholen Boekenstein Het gebouwontwerp voor herbouw c.q. nieuwbouw van de Freinetschool en De Zuidwester, Huisvesting Onder Eén Dak (HOED), is inmiddels zo ver gevorderd dat de bouwvergunning aangevraagd kan worden. Ook is het ontwerp voor de verkeersmaatre gelen verder uitgewerkt. Verkeersmaatregelen Na raadpleging van omwonenden in maart 1998 en in overleg met de verkeersouders van de Freinetschool en De Zuidwester heeft de gemeente Heiloo een aantal verkeers maatregelen uitgewerkt om de veiligheid van wandelende en fietsende kinderen te waar borgen. Deze maatregelen hebben betrek king op: - Boekenstein: het aanbrengen van een verhoging in de weg en herinrichting van de entree naar de scholen; - Termijen: het aanbrengen van een brug voor fietsers en voetgangers naar het nieuwe schoolgebouw en aanbrengen van een verhoging in de weg; - de kruising Termijen/Ewisweg/Kerkakkers: het verbeteren van de oversteekmogelijkheden; - de oversteek over Het Malevoort tussen het Bospark naar Baetenburg: het verbeteren van de oversteekmogelijkheden. Terreininrichting Voor de terreininrichting is een aantal voorbe reidende werkzaamheden verricht. De gemeente heeft een inventarisatie gemaakt van het bestaande groen rondom de school op Boekenstein 43. Het is onvermijdelijk dat voor het nieuwe gebouw en de speelterrei nen een aantal bomen moet verdwijnen. Omwille van de sociale veiligheid wordt ook de onderbegroeiing op het schoolterrein ger ooid. De bomen die behouden moeten wor den zijn in kaart gebracht en zullen als rand voorwaarde dienen bij de verdere terreinin richting. Het groen achter de aangrenzende woningen van Boekenstein en Vredenoord zal ongemoeid blijven. Over de terreininrichting berichten wij u zodra de plannen daarvoor meer vorm hebben gekregen. Communicatie Voor omwonenden en andere belangstellen den wordt op maandagavond 14 december 1998 vanaf 20.00 uur een informatie-avond gehouden in De Zuidwester, Boekenstein 43. Daar krijgt u een toelichting bij de voorgestel de verkeersmaatregelen. Ter kennisname worden ook afbeeldingen van het gebouw- ontwerp getoond. Plannen ter inzage De voorgestelde verkeersmaatregelen zijn vanaf woensdag 25 november gedurende vier weken te zien in de bovenhal van het gemeentehuis. De inrichting van het buiten terrein wordt pas in een later stadium ter inza ge gelegd. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer J. Schuurkamp van de afdeling VROM, tel. 072 - 535 67 54 of de heer J. Beelen van de afdeling Welzijn, tel. 072 -535 66 83. Vervolg informatierubriek Afscheid Trias-trainer Sjaak Overmeer Sans Atout Scholen basketbaltoer- nooi groot spektakel HZV De Witburger Sjacik Overmeer omringd door zijnmeiden. HEILOO - Na zeventien jaar trouwe dienst stopt oud-Heilooënaar Sjaak Overmeer met het trainen van de 'mei den' van Trias. Overmeer dacht met stille trom te vertrekken, maar enkelen van zijn pupillen vonden dat hij een waardig afscheid verdiende. Ze organi seerden daarom voor hem een grootse reünie, waar hij tot zijn grote verbazing geconfronteerd werd met zo'n tachtig meisjes, van wie velen inmiddels vol wassen vrouwen, met wie hij ooit zo veel successen boekte. Aanvankelijk had Overmeer zijn hart aan het voetbal verpand. Hij speelde in het eerste van HSV. Toen zijn dochters voor atletiek kozen werd Overmeer voor het eerst met deze sport, en dus met Trias, geconfronteerd. Hij werd zo enthousiast dat hij, toen dochter Olga bij de D-meisjes zat, besloot zelf trai ningen te gaan geven. En zo heeft hij samen met Tiny Bakker van 1981 tot 1987 de D-meisjes getraind, en met suc ces. In 1982 werd een tweede plaats be haald in de landelijke competitiefinale, en in 1984 zelfs het nationaal kam pioenschap. In 1984 wonnen ze tevens, net als in 1985 en 1986 de districtsfina le. Bergafwaarts In 1987 nam medetrainer Tiny Bakker afscheid en besloot Overmeer een groep oudere meiden onder zijn hoede te nemen. Ook met de B-meisjes boek te hij successen. In 1984 eindigden ze als vierde tijdens de interregionale finale voor B-junioren en in 1990 bij hetzelfde kampioenschap derde. Na die tijd ging het echter met de Heiloose meidenatletiek bergafwaarts. Tot zijn grote verdriet zag Overmeer meisjes met grote potenties stoppen, omdat ze de sport niet konden combineren met hun drukke uitgaansleven. De groepen werden steeds kleiner en enkele jaren geleden werd daarom besloten om gemengd te gaan trainen, onder leiding van een nieuwe trainer. Daarna heeft Overmeer nog een tijd de dames senio ren begeleid, maar nu heeft hij dan de beslissing genomen er definitief mee op te houden. HEILOO - De bridge uitslagen van Sans Atout van afgelopen maandag: A- lijn: 1. Schipper en zn. 62,5, 2. De Lange-Schouten 57,2. B-lijn: 1. V.d. Linden-Pippel 65,1,2. V.Toornburg-De Vries 64,1. C-lijn: 1. Boelhouwer- Boesen 55,4, 2. Corlien en Hermiel Boersen 55. D-lijn: 1. fam. H. Toby 59,9, 2. Cornelissen-Bakker 56,8. E-lijn: 1. Ravesloot-V.d. Horst 58,8, 2. fam. Keesen 57,1. F-lijn: 1. V.Toornburg-De Vries 61,5,2. Spaans-V.d. Last 58,3. Verkeersslachtoffers Afgelopen zondag, 29 november, zal als de zoveelste zwarte dag in ons geheu gen gegrift staan. Wij wonen aan de Runxputteweg/Grocneweg. Lekker rustig denkt u dan wellicht. Laat ik u uit de droom helpem-de meeste'gemotori seerde wegggebruikers denken dat dit een snelweg is. Men.rijdt hier met snel heden die boven de 80 kilometer per uur uitkomen. Met mooi weer rijdt er regelmatig een motor langs die je al leen maar hoort, hij gaat zo hard dat je hem nauwelijks ziet. En dat terwijl er uit iedere oprit een tractor of iets anders de weg op kan komen. Levens gevaarlijk. Deze zwarte zondag werd ons 7,5 maand jonge Abessijns katertje Rocky pal voor ons huis doodgereden. Zijn schedeltje was verbrijzeld. Nog geen anderhalve week daarvoor verdween zijn zusje Roodhaar. Ook 7,5 maand oud. Vorig jaar juni onze kater Storm. En zo kunnen we nog wel even door gaan. Wie is het de volgende keer? Weer een kat of is het dan een kind? Hoelang duurt het nog voor de gemo toriseerde weggebruiker eens een keer nadenkt voordat het gaspedaal inge drukt wordt? Voor ons is de maat vol. Wij kunnen het niet meer aan om steeds weer onze dieren te vermissen of te begraven. We nemen nu geen katten meer zolang we hier wonen en denken er hard over om te gaan verhuizen naar een plek waar dieren wel gewoon kun nen leven. Maar het is natuurlijk de omgekeerde wereld. Wij vragen ons af waarom op zo'n kort stukje weg zó hard gereden moet worden. Hier wo nen óók mensen. Waarom in woonwij ken wel rustig gereden kan worden en hier niet is ons een raadsel. Twee zeer verdrietige dierenliefheb bers. B. Weiiling en P. Beerta Heiloo HEILOO - Wethouder A.M. Worm-De Moei overhandigde vorige week de eerste Monumentenkalender aan de leden van de Monumentencommissie. De kalender bevat een aantal grote en kleinere foto's van beeldbepalende Heilooër monumenten. De foto's zijn gemaakt door Ab Baart. De kalender kost f 24,95 en is te koop bij de receptie van het gemeentehuis en de (kantoor-) boekhandels in Heiloo. (foto Ab Baart HEILOO - Alle basisscholen uit Hei loo deden op 18 en 25 november mee aan het jaarlijkse basketbaltoernooi in sporthal Het Vennewater. Er werd weer fel, enthousiast en vooral sportief gestreden om een plekje bij de eerste drie te bemachtigen. Niet alleen de spe lers toonden een grote inzet. Dit jaar waren er ook veel supporters en vooral ook ouders aanwezig die dat met heel veel spandoeken duidelijk kenbaar maakten. De uitslag van beide toernooidagen luidt: Jongens groep 7:1. Duif, 2. Paulus, 3. Springschans 2, 4. Benedictus, 5. Freinet en Springschans L 7. Willibrord en Duif, 9. Meander en Radboud, 11. Zuidwester 1. Meisjes groep 7:1. Mean der, 2. Zuidwester 2,3. Duif,4. Paulus, 5. Willibrord en Duif, 7. Benedictus en Springschans 1. 9. Springschans 2 en Radboud. Jongens groep 8: 1. Zuid wester 2, 2. Paulus, 3. Meander, 4. Springschans 2,5. Willibrord en Duif, 7. Radboud en Springschans 1, 9. Zuidwester 1 Benedictus. 11. Freinet. Meisjes groep 8: 1. Zuidwester 2, 2. Zuidwester 1, 3. Benedictus, 4. Rad boud, 5. Willibrord en Duif, 7. Spring schans 2 en Meander. 9. Freinet en Springschans 1. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden lang zijn en moeten betreking heb ben op een onderwerp dat in de Uitkijkpost is gepubliceerd. De redactie behoudt zich het recht voor bijdragen in te korten of te weigeren. Intocht Sinterklaas Voor de derde keer maak ik de intocht van Ponypark Slagharen, eh... Sinter klaas in Heiloo mee. Eindelijk daar kwam Sinterklaas, de muziek speelde, stopte, speelde weer en kijk. Van de an dere kant kwam nóg zo'n fanfarecorps. Dat was pas écht leuk. Ze speelden om de pret nog eens te verhogen ook nog eens allebei verschillende melodieën en leken elkaar pas in de gaten te krij gen vlak voordat ze tegen elkaar opbot sten. Ja inderdaad, camera ligt thuis. Linda de Mol heeft voor minder 25.000 gulden weggegeven. Maar goed, qua organisatie geldt: de beste stuurlui staan aan Wal. Waar ik me voor de derde keer echt boos over heb gemaakt zijn die pony's die er, kos te wat kost, elk jaar bij moeten zijn (waarom?) en er alleen maar voor zor gen dat kleine kinderen, waarvoor het geheel bedoeld is, niet bij Sinterklaas in de buurt kunnen komen, aangezien er eerst een kuddy pony's achter Sint aan schijnt te moeten draven, wat levensge vaarlijke situaties oplevert. Het zal wel weer traditie zijn, maar misschien moet die maar eens afgeschaft worden om het gros van de bevolking wat pret te gunnen. Nu moet je maar niet bij de parkeerplaats waar Sint arriveert in de buurt komen, want je wordt letterlijk door bokkende opgefokte pony's om- vergeduwd. Zelf kon ik nog net m'n zoontje wegtrekken en voor me werd een mevrouw met een kindje achterop de fiets bijna platgedrukt en dat zijn nog maar twee voorbeelden. Als je daarna - als je hier tenminste heelhuids vandaan bent gekomen - leuk achter de stoet aan denkt te lopen, kun je maar beter naar huis gaan, want de Sint is al bijna niet meer te zien door alle pony's die er tussen zitten en bovendien moet je slalommen met kinderen en kinder wagens tussen de paardedrollen, echt lekker ontspannen dus! Wij hebben het toen maar opgegeven en gaan wel ergens anders naar Sinter klaas kijken. Hopelijk komt Sint vol gend jaar gewoon terug met een, twee, of desnoods tien fanfarecorpsen maar zónder pony's waar die arme beesten, gezien hun paniekerige gedrag, zelf ook erg blij om zullen zijn! E. Staats Heiloo HEILOO - Vorige week woensdag moest HZV de Witburger afreizen naar Volendam om daar tegen Kras Boys 2 aan te treden. Coach T. Kosters kon met veel moeite een representatief team op de been brengen. Door bles sures van Bert Kosters. Remco Homan en Rene Tromp werd een aanslag op zijn improvisatievermogen gedaan. De wedstrijd werd ook zonder hoge ver wachtingen tegemoet gezien. Verras send was het dan ook dat Witburger de Volendammers met 0-6 wegspeelden. Een opsteker na de reeks van gelijk spel van de afgelopen weken. HZV heeft zich inmiddels in de mid denmoot van de hoofdklasse A geves- HEILOO - De eerste keer dat hij in Heiloo kwam - het moet ruim dertig jaar geleden zijn - staat hem nog helder voor de geest. Peter van Kempen zat destijds in de vervangingsdienst van de toenmalige Boerenleenbank en kreeg een klus in Heiloo toebedeeld. Toen hij de weg vroeg naar die bank, werd hem gevraagd: 'Welke moet u hebben, de katholieke of de protestantse?' Nu, na 28 jaar directeurschap van de Rabo bank in Heiloo, kan hij het zich bijna niet meer voorstellen. Bij zijn afscheid, dat volgende week gevierd wordt met een receptie, blikt hij terug op heel wat veranderingen die in de loop van zijn carrière de revue zijn gepasseerd. Twee weken geleden heeft hij zijn kamer in het bankgebouw aan de Kennemerstraatweg leeggehaald. Op gewekt, in de volle overtuiging een goede keuze te hebben gemaakt om per 1 januari op zevenenvijftigjarige leeftijd te stoppen met zijn werk. „Begin dit jaar is de Rabobank Heiloo- Limmen gefuseerd met de organisaties in Castricum en Akersloot om samen de Rabobank West-Kennemerland te gaan vormen. Toen de fusie werd voor bereid was er voor mij de keuze: of ik ga nog vier jaar door als directeur, of ik stop. Ik heb dus gekozen voor het laat ste, maar heb nog wel een jaar meege werkt om de zaken na de fusie goed te laten verlopen. En omdat ik de keuze al eerder gemaakt had, kost het me nu geen moeite om te stoppen. Ik heb kun nen wennen aan het idee." Voor de leeuwen De uit Haarlem afkomstige Van Kem pen volgde een grafische opleiding en kwam aanvankelijk ook in het grafi sche bedrijf terecht. Op zijn vijfentwin tigste stapte hij over naar de Rabobank (die toen nog Boerenleenbank was), waar hij in de vervanginsdienst terecht kwam. Bij ziekte sprong hij in, in diver se functies en bij banken verspreid over de provincies Noord- en Zuid-Holland. „Ik heb in die tijd een hoop ervaring opgedaan, telkens werd je opnieuw voor de leeuwen gegooid. Ik zeg het trouwens nu ook nog altijd tegen jon geren: tussen je vijfentwintigste en vijf endertigste moet je bij verschillende bedrijven en in verschillende functies rondkijken. Dan pas kom je erachter wat je echt wilt." De ambitie van Peter van Kempen bleek te liggen in een directeurschap, bij een Rabobank-filiaal dan wel te ver staan. „Omdat de Rabobank een coö peratie is die verantwoording aflegt aan haar leden en cliënten en niet aan aan deelhouders zoals bij commerciële banken, run je in feite je eigen bedrijf. Je bent een com- tigd. Aanstaande vrijdag speelt de Wit burger in het Vennewater om 21.30 uur tegen Scagha '66. De dames van HZV de Witburger won nen met 11-3 van de Visscher uit Mar ken. Hiermee verstevigde zij hun kop positie in de tweede klasse. Aanstaande vrijdag reizen zij af naar Edam waar tegen EVC de eerste helft van de com petitie wordt afgesloten. Peter van Kempen, (foto Starfield) pleet, behoorlijk zelfstandig onderne mer." Het kantoor op de Westerweg werd standplaats van Van Kempen en Heiloo bleek een .interessante gemeente om directeur te zijn. „Een gemeente die groeide, de plannen waren zelfs tot zo'n 25.000 inwoners. Dat is een grote uitda ging-" Tropenjaren Toch zijn achtentwintig jaar directeur schap niet zomaar geruisloos en zonder obstakels voorbijgegaan. Van Kempen kreeg te maken met maar liefst drie fusies: het samengaan van twee kanto ren in Heiloo in 1975, in '92 de fusie met Limmen en recentelijk die met Castricum en Akersloot. De bankdirec teur draait er niet omheen: „Fusies zijn tropenjaren, en de voorbereiding op directieniveau is een opgave die elke keer weer bijzonder veel van je vergt." Toch hebben veranderingen Van Kem pen nooit afgeschrikt of ontmoedigd, ook niet de vele wijzigingen en ver nieuwingen die hebben plaatsgehad in het betalingsverkeer. „Het is steeds weer een uitdaging om zo goed moge lijk in te spelen op de veranderingen." Voor de toekomst verwacht hij dat het elektronisch betalingsverkeer een nog hogere vlucht zal gaan nemen en natuurlijk is ook hij reuze nieuwsgierig naar de euro. Toch zal hij de ontwikkelingen van een zekere afstand volgen. „Ik kom natuur lijk nog wel bij de bank, maar dan als cliënt. Verder ga ik me er niet meer mee bemoeien, zo zit ik niet in elkaar. Als je de keuze hebt gemaakt om afscheid te nemen, dan moet je dat ook goed doen." Vervelen zal hij zich daarna, naar eigen zeggen, absoluut niet. „Ik ben penning meester van de Stichting Vrienden van de Beun en van de Heilooër afdeling van het Rode Kruis. Daar wil ik meer tijd in steken. Bovendien stopt mijn vrouw ook met werken en zijn we van plan om samen langere periodes met vakantie te gaan. Ik denk wel eens aan de landgoedweken die de ANWB orga niseert: lekker bomen kappen, dat lijkt me heerlijk. Gewoon weer eens bezig zijn met iets heel anders dan finan ciën."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 6