Kerkboeken van Hervormde Gemeente overgedragen aan Regionaal Archief X X Adressen Limmen Agenda Limmen UITKIJKPOST - 9 DECEMBER PAGINA 17 Inleveren kopij voor: wnd 't limmen jhie De kopij client (bij voorkeur getypt) op maandag ingeleverd te worden op de volgende adressen: Limrnen: N. Admiraal, Bloemenhof 5 {voor 12.00 u.) Heiloo; Drukkerij Uitkijkpost, Hoefsmid 5 (voor 16.30 u.) Aanrijding met dodelijke afloop Mozaïekdagen P#L I T 1 E 'S&ttc&tea Conquista nieuws Themamiddag armoede P#L I T I E S&uc&ten Verkoopexpositie van kaarsen Unicef-verkoop SV Vredeburg Volleybal stratencompetitie Kerstviering Plattelandsvrouwen Limmer nationaal dictee Amateurkunstcnares gezocht Zangcursussen Wereldmuziekschool Kerstmarkt in Zuiderduin Handbal Meervogels Kerstconcert Alkmaars mannenkoor Mmd LIMMEN - Afgelopen maandagmid dag vond op de Rijksweg een aanrij ding plaats met dodelijke afloop. Een 79-jarige inwoonster van Limmen was bezig om ter hoogte van de Westerweg de Rijksweg over te steken. De politie vermoedt dat ze even stilstond op het middengedeelte van de vluchtheuvel en vervolgens onverwacht de oostelijke rijstrook van de Rijksweg overstak. Ze werd geschept door een personenauto, waarvan de 80-jarige bestuurder uit Eg- mond aan Zee verklaart dat hij de vrouw niet heeft gezien. De vrouw kwam terecht op de motor kap tegen de voorruit, rolde daar toen vanaf en werd vervolgens door de auto overreden. Met een traumahelikopter werd het slachtoffer afgevoerd naar het MCA, waar zij later overleed aan haar verwondingen. De politie van Heiloo verzoekt getui gen van dit ongeval om zich te melden bij het bureau of op tel. 072-5337676. LIMMEN - De eerste sneeuw is nog maar net gevallen en de echte winter moet nog komen, maar toch is de Stichting Bloemendagen Limmen alweer bezig met planning en voorbe reiding van de mozaïekdagen. Onlangs werd de eerste vergadering gehouden. Daar is vastgesteld dat de periode van 1 tot en met 6 mei wordt aangehouden als richtdatum voor de bloemendagen. Op 29 maart zal de definitieve datum voor dit jaarlijkse evenement worden vastgesteld. Zoals altijd is er ook een informatie-avond vooraf gepland. Die zal deze keer wor den gehouden op 23 maart in Vrede- burg. 112 •Noord-Holland Noord 072- 5122222 •LIMMEN LIMMEN - Op woensdag 2 december werd omstreeks 7.50 uur ontdekt dat er was ingebroken in een winkelpand aan de Vuurbaak. De toegangsdeur van de winkel was geforceerd, maar men ging de winkel niet binnen. Mogelijk is er, nadat men de alarminstallatie ontdekt had, afgezien van verdere pogingen. Op 3 december vond op de Uitgeester- weg een aanrijding tussen twee perso nenauto's plaats. Op dat moment von den er wegwerkzaamheden plaats. Een bestuurder remde hiervoor. Een ach terop komende bestuurster zag dit te laat en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Op 4 december reed een bestuurder van een personenauto omstreeks 22.40 uur een verkeersheuvel op de Rijksweg aan de verkeerde kant voorbij. Toen hij een politieauto zag, stopte hij en liep achteloos weg. De politie hield de man aan en deed een alcoholcontrolé. Het bleek dat de man teveel alcohol had gedronken en dat leverde hem een pro- ces-verbaal op. Op 5 december werden bij een bedrijf aan de Rijksweg omstreeks 21.00 uur een kleurentelevisie met ingebouwde videorecorder en een audioset met boxen gestolen. Ook werd het geldbak- je van een telefooncel gekraakt, waar uit een geldbedrag werd weggenomen. Gevonden voorwerpen Vorige week werden bij het bureau een sleutel en een zwarte poes als gevonden aangemeld. Verloren werden een gou den oorbel en een zwarte portemonnee met inhoud. LIMMEN - Voor komend weekeinde heeft Conquista weer verschillende activiteiten gepland. De kinderwerk groep gaat op zaterdagochtend van 10.30 tot 12.30 uur wuppies maken. Ben je tussen de 4 en 12 jaar, dan ben je van harte welkom. De entree is f 1,- en je krijgt ook nog een glaasje limonade. Tienders tussen de 11 en 16 jaar oud, kunnen bij Conquista terecht op zater dagavond van 19.00 tot 23.00 uur. Ondanks de kou is het bij Conquista dan erg warm. De kachel staat hoog, sfeervolle klanken en de heetste hits klinken, want het is weer tijd voor een tropical party. De versnaperingen zijn in stijl deze avond. Korte broek aan of in elk geval mee nemen. De entree is vrij. De jongeren hebben ook weer feest. Ben je 16 of ouder, dan kun je vrijdag avond lekker meefeesten. Deze week is er een thema-avond in zeeroversstijl. Ooglappen mee en houten poten aan schroeven, want je kunt van 20.30 tot 01.00 uur aan de bar met flink schui mend bier terecht. Ook op zaterdag avond is de jongerenzaal op deze tijd open. Vrijwilligers gezocht Voor de begeleiding van de activiteiten is Conquista dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Vooral bij de kin derwerkgroep is een tekort aan mede werkers, maar ook de tieners en jonge ren kunnen wat extra hulp gebruiken. Voor meer informatie kunt u terecht bij Conquista. Enkele historische documenten van de Hervormde Gemeente Limmen. Nu nog in Limmenvanaf morgen in Alkmaar, (foto Starfield) LIMMEN - Dat er nog zo'n aanzienlij ke hoeveelheid historische documen ten bewaard is gebleven, was tot een paar jaar geleden eigenlijk bij niemand van de Hervormde Gemeente in Lim men bekend. Kerkeraadslid Rein Koe- lemeij noemt het een rijk bezit, maar geeft tegelijkertijd aan dat zoiets ook de nodige zorgen met zich meebrengt. De zorg namelijk om deze documenten goed te bewaren voor het nageslacht. Morgen draagt de Hervormde Ge meente daarom ruim honderd histori sche documenten, waarvan het oudste notulenboek dateert uit 1669, over in bewaring aan het Regionaal Archief in Alkmaar. Begonnen is het ongeveer twee jaar geleden, met Limmer amateurhistori cus Cees Druijven die onderzoek deed voor zijn boek 'De Hervormde Ge meente te Limmen 1598-1998' dat vol gende maand uitkomt. Op zoek naar historisch materiaal bleek dat er her en der nog veel meer materiaal aanwezig was dan iedereen gedacht had. Spitten in archiefkasten in de kerk, bij oud functionarissen en in een bankkluis van de Hervormde Gemeente leverde uit eindelijk een behoorlijke schat aan informatie op. Diverse notulenboeken met uitgebrei de aantekeningen van kerkeraadsver- gaderingen vanaf eind zeventiende eeuw tot nu, maar ook doop- en trouw boeken van begin vorige eeuw en reke ningenboeken vanaf 1798. Daarnaast zijn er ook talrijke losse documenten teruggevonden, waaronder bijvoor beeld koopaktes van stukken land en een testament van een dominee. Geen rozengeur en maneschijn Druijven bestudeerde de oude ge schriften, die voor een deel nog in mid del-Nederlands in een handschrift uit die tijd geschreven zijn, en raakte op die manier op de hoogte van het wel en wee van de protestantse Limmer kerk gemeenschap, waarover de eerste gege vens in andere archieven dateren uit 1598. Het bleek niet altijd jrözfengeur en maneschijn in het verleden: scheldpar tijen tussen de katholieke Limmer bevolking en de in 1669 slechts achttien leden tellende Hervormde Gemeente bleken geen uitzondering. Er ging zelfs een brief uit naar een hoger bestuurlijk orgaan met het verzoek om daar wat tegen te doen. Toen de protestantse Limmers echter werd gevraagd om aan te geven wie de katholieke boosdoe ners dan wel waren, weigerden ze dat. Notulen van toen maken duidelijk dat men van mening was dat er niet geklikt mocht worden en dat de opsporing taak was van andere instanties. Druijven verbaasde zich soms over de precisie waarmee gebeurtenissen wer den genoteerd. „Sommige predikanten schreven alles van dag tot dag op, gebruikten de notulenboeken als een soort dagboek." Hij stuitte zo ook op persoonlijk lief en leed van gemeente leden. Buitenechtelijke geboortes die er eigenlijk niet hadden mogen zijn, de baas die zijn dienstmeisje zwanger had gemaakt, straf vanwege werken op zon dag en het niet verschijnen tijdens de kerkdienst en uitsluiting van het Avondmaal vanwege dronkenschap werden met naam en toenaam ge noemd. Ook van afwezigheid bij de dienst vanwege ziekte werd melding gemaakt. Zo kon Jacob Cornelis Visser in 1674 niet aanwezig zijn vanwege 'oorlogvoering' als bemanningslid op het schip van admiraal Tromp en bleek hij later vanwege zijn beroep als walvis vaarder vaak afwezig. Plundering en brandstichting Ondanks de uitgebreide v e rslagge ving, die door het geBruik Van een papier soort gemaakt van lompen en een zandlaagje over de inkt zo goed be waard is gebleven, ontbreekt ook een aantal jaren. „Aan het eind van de achttiende eeuw zijn documenten ver loren gegaan door plunderingen en brandstichting tijdens oorlogen in de Frans-Bataafse tijd. Maar zelfs dat weten we omdat het later in de notulen staat." Volgens Druijven is vooral de veelheid aan informatie in deze boeken bijzon der. Belangrijk genoeg om er tot in de verre toekomst een goede bewaar plaats voor te vinden. Rein Koelemeij vertrouwt de documenten met een ge rust hart toe aan het Regionaal Archief. „Het archief heeft speciale klimaatbe heersing en veiligheidsmaatregelen voor als er iets mis mocht gaan, bij voorbeeld bij wateroverlast. Bovendien is er bij het archief gelegenheid voor geïnteresseerden om de documenten in te zien en te bestuderen. En voor ons, de Hervormde Gemeente, zal het een hele zorg minder zijn als het in Alk maar ligt." LIMMEN - De KBO afdeling Limmen houdt op dinsdag 15 december in Vredeburg om 14.00 uur een thema middag over 'Armoede'. S. Lamme van de Vrije Universiteit uit Amsterdam komt vertellen over het vervolg van het onderzoek naar armoede. Tevens wordt er gesproken over het minimabeleid in Limmen. De toegang is gratis. 112 «Noord-Holland Noord 072- 5122222 •AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 1 december werd op de Mozartlaan tussen 19.15 en 19.20 uur een zwarte plastic vuilniszak met daarin een zogenaamd overlevingspak gestolen. De eigenaar had dit pak na een dagje vissen even onbeheerd gela ten. Het overlevingspak is oranje van kleur en de waarde bedraagt f 900,-. Op 2 december vond omstreeks 17.45 uur op de Startingerweg, tussen de Sluisweg en de Startingerweg ter hoog te van het viaduct, een aanrijding tus sen een personenauto en een tractor met aanhangwagen plaats. Er was al leen materiële schade. Om 00.55 uur werd op de Johannes Vermeerstaat een 47-jarige bestuurder van een personenauto gecontroleerd op het gebruik van alchol. Een blaas- test wees uit dat hij teveel alcohol had gedronken en dus maakte de politie proces-verbaal op. Op 6 december vond op de A9 een kop-staart aanrijding tussen twee per sonenauto's plaats. Er was alleen mate riële schade. Gevonden voorwerpen Bij het bureau werd een loopkruk als gevonden voorwerp aangemeld, verlo ren werd een gouden armband. AKERSLOOT - Van 11 tot en met 13 en van 18 tot en met 20 december wordt de winterslaap van het Gemaal 1879 in Akersloot onderbroken. Het gemaal is gesloten tot 1 april, maar op bovengenoemde data kunt u een expo sitie van bijzondere kaarsen van Marie- Paule Delhaise bezoeken. Deze kaar sen ziin ook te koop. De Belgische vormgeefster en kunste nares Marie-Paule Delhaise is eigena res van een bedrijf waar artisticiteit de hoeksteen is bij de productie van kunst voorwerpen van zuivere paraffine. Voor deze gelegenheid is ook de oude kerststal van de Sint-Jacobuskerk in Akersloot in het gemaal opgesteld, compleet met kerstengel. Om de ou derwetse kerstsfeer verder te verhogen heeft de vereniging Oud-Akersloot een schilderij met kerstkind van wijlen pas toor Van den Berg in bruikleen afge staan. De openingstijden zijn op vrijdagen van 18.30 tot 20.30 uur, en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het Gemaal 1879 staat aan de Fielkerweg 4, in Akersloot. De toegang is gratis. LIMMEN - Evenals vorig jaar wordt er ook nu weer een Unicef-verkoopactie gehouden bij Albert Heijn in Limmen, en wel op vrijdag 11 december. Vanaf 9.30 tot 20.00 uur zullen de vrijwilligers u helpen bij uw aankoop. Er is een gro te keus aan kerst- en algemene wens kaarten, foto- en kunstagenda's, puz zels, boeken, T-shirts etcetera. De netto opbrengst uit de verkoop van elk artikel wordt geïnvesteerd in pro jecten waarvan kinderen profiteren. Voor informatie of een bestelling kunt u ook terecht bij G. Hageman, Wes terweg 13, Limmen, tel. 072-5052492. LIMMEN - Afgelopen vrijdag speelde SV Vredeburg de elfde ronde van de interne competitie. R. Rommel pro beerde met scherp spel E. Stolp te ver rassen. Rommel kreeg inderdaad kan sen, maar ten koste van een onveilige positie van de koning midden op het bord. Stolp verdedigde zich goed en richtte zich op een koningsaanval, die tenslotte doorsloeg. J. Admiraal kreeg met zwart goed spel tegen G. Hafkamp en won een pion. Hafkamp verdedigde zich taai, waar door Admiraal veel tijd verbruikte om een winnende voortzetting te beden ken. Toen dit uiteindelijk lukte, bleef er een eindspel over van koning en toren tegen koning, maar door gebrek aan tijd moest Admiraal toch genoegen nemen met remise. Runner up D. Aafjes bleef lange tijd in evenwicht metJD. Schut, maar liet zich in het eindspel een familieschaak ont futselen, waarna hij direct kon opge ven. T. Al bereikte een fraaie remise tegen P. van der Heijdt. Komende vrij dag speelt Vredeburg een uitwedstrijd tegen KTV uit Enkhuizen. Gezien de stand is het belangrijk op met punten uit Enkhuizen terug te keren. De uitslagen: Groep A: E. Stolp-R. Rommel 1-0, G. Hafkamp-J. Admiraal remie, D. Aafjes-D. Schut 0-1, K. Aafjes- H. Ebels 0-1, V. Deen-J. Limmen 0-1, H. Levering-J. de Graaf 1-0, P. vd. Heijdt-T. Al remise, N. Pepping-M. Wester 0-1, C. Pepping-J.Tebbens 1-0. Groep B: - Koen Kramer-Pandora van Rees 1-0, Nick van Leen-Samer Sofan 0-1, Barry Blekemolen-Eric Mooij 1-0, Tjeerd Blom-Robert Termes 1-0, Mark Beentjes-Wouter van Leen 1-0, Jeroen Duin-Duncan Keijzer 0-1, Mary Hoo- geboom-Maurice Tijm 0-1, Martijn Mooij-Maarten Kos 0-1, Jan Valkering- Karin Kos 0-1, Bas van Kins-Inge Mooij 0-1, Raymond Weijers-Bas Schijf 0-1, Evelien Beentjes-Helen Termes 0-1. LIMMEN - Vorige week dinsdag wer den de laatste wedstrijden van de voor ronde van de volleybal-stratencompeti- tie gespeeld. In onderlinge duels moesten de teams van de ZWRVTJS, De Laatbloeiers en BN All Stars uitma ken wie zich zou plaatsen voor de A- poule. De wisselende samenstelling van de ZWRVTJS brak hen de wedstrijd tegen De Laatbloeiers op. Door mis verstanden en foutieve passes wisten De Laatbloeiers de wedstrijd makke lijk te winnen (9-15 en 10-15). In de wedstrijd tegen BN All Stars leken ze zich goed te herstellen. De eerste set werd met grove overmacht gewonnen (15-1), maar in de tweede set ging het weer mis. BN All Stars knokte zich terug en haalde de winst (15-15) naar zich toe en daarmee een belang rijk puntje. De tweede wedstrijd van De Laatbloeiers tegen 7 Bier 1 Cola was ook een wedstrijd met twee gezich ten. Wist 7 Bier 1 Cola de eerste set makkelijk te winnen (15-8), de tweede was met een puntje saldoverschil met de eerste set voor De Laatbloeiers (9- 15). Met deze uitslag verzekerden De Laatbloeiers zich wel van plaatsing in de A-poule. Verdere uitslagen waren Zomer- schoon-The Old-Generation 0-1, Zo- merschoon-Schoolweg 1-1, Bartigon- De Meiden 0-2, BN All Stars-De Wiekenders 1-1, De Meiden-7 Bier 1 Cola 2-0, De Wiekenders-Schoolweg 0- 2. Eindstand: 1. De Meiden met 15 pun ten, 2. Schoolweg met 13 punten, 3. The Old-Generation eveneens met 13 pun ten maar met een minder saldo, 4. Zomerschoon met 11 punten, 5. De Laatbloeiers met 10 punten, 6. ZWRVTJS 9 punten, 7. BN All Stars 8 punten, 8. 7. Bier 1 Cola 5 punten, 9. Bartigon 3 punten en 10. De Wie kenders met 2 punten. Op dinsdag 19 januari worden de eerstvolgende wed strijden in de A- en B-poule gespeeld in Sportcentrum d'Enterij, aanvang 20.15 uur. LIMMEN - Op dinsdag 15 december vieren de Plattelandsvrouwen kerst avond met de zanggroep Recato uit Wormerveer. Aanvang om 18.30 uur in Vredeburg. De zaal is open om 18.00 uur. Op de vorige ledenavond hebben de dames een lezing gehoord van Gerda Hageman over het koopgedrag van vrouwen. Zaken als economie, koop kracht, milieu en eerlijke handel kwa men hierin a aan bod. Haar boeiende manier van vertellen maakte deze avond zeer geslaagd. LIMMEN - Op maandag 14 december wordt weer het Limmer nationaal dic tee gehouden. Tot die dag heeft u nog de mogelijkheid om het groene boekje van A tot Z te spellen. De strijd gaat om wisseltrofee, die nu nog in handen is van de heer de Vries uit Castricum. Iederaan kan meeschrijven op maan dag vanaf 20.00 uur in café De Lan taarn, Dusseldorperweg 56. Telefonisch aanmelden kan bij Henk Brandsma, tel. 072-5052052, Annelies van Res teren, tel. 5054074 of Suze Nijman, tel. 5052190. Inschrijfgeld is f 2,50. CASTRICUM - Enthousiaste ama teurkunstenaars kunnen zich inschrij ven voor de jaarlijkse kerstmanifestatie in het Bonhoeffer College op 25,26,27 en 28 december. Inschrijving kan tegen betaling van f 7,50 tot maandag 14 december 16.30 uur bij Toonbeeld, J. van Nassaustraat 6 in Castricum. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 0251- 659012. Huisartsen Onder tel. 5051272 is altijd één van de doktoren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekend en in de avonduren, uitsluitend voor spoedge vallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. Fysiotherapie Maatschap voor fysiotherapie Waal, Vuurbaak 9, tel. 5051796 (bgg 5331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M. Donker, Het Achtkant 12, Limmen, tel. 5053369. Praktijkadres: Rijksweg 47A, tel. 5053219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw. Mid denweg 26a, tel. 5051250. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Kruisgebouw, Middenweg 26A, dinsdag en vrijdag tussen 8.00 en 8.30 uur Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek, Ellen van der Dussen, tel. 5052126. Z\yangerschapsyoga Voor zwangerschapsyoga en babymas sage, Carien van Diepen, Hogeweg 73, tel. 5052757. Logopedie Nita te Nuijl, afspraken tel. 5335148. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 5613614. Gemeente Limmen Secretarie Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 5051456. Open van 8.30 tot 12.30 uur. Bureau Burgerzaken Open van 8.30 tot 12.30 uur en op woensdag van 15.30 tot 17.30 uur. Bureau Huisvesting Open en telefonisch bereikbaar van 8.30 tot 12.30 uur. Sector Welzijn Voor bijstandsaanvragen en gehandi captenvoorzieningen kunt u terecht (na het maken van een telefonische af spraak) op maandag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.30 uur. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, postbus 9331, Alkmaar, tel. 072-5670050. Burgemeester en wethouders Te spreken na telefonische afspraak. Spreekuur wethouders maandag van 18.30 tot 19.30 uur en dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur, zij-ingang gemeentehuis. Grof vuil Tel. 5413533. Bejaardenwelzijn Limmen Secretaris mw. E. Rodenhuis-Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 5051410. Unie van Vrijwilligers Voorzitter mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00 en 19.00 uur) tel. 5051398. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12^00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastoor S.Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 5051275. Spreekuur dinsdag en donder dag van 18.00 tot 19.00 uur, woensdag van 9.30 tot 10.30 uur. Diensten: zater dag 19.00 uur; zondag 10.00 uur; dins dag en donderdag 19.00 uur. Parochie secretariaat in de Pius, geopend op vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 5053086, geopend maandag van 9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0251-314075, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - Bij de Wereldmuziek school Alkmaar is het inschrijven begonnen voor de korte cursussen die in januari en februari van start gaan. Voor mensen die van zingen houden is er een ruime keuze aan muziekstijlen in het aanbod van korte zangcursussen, zoals flamenco. Balkan en Braziliaanse zang. In een nieuw project rond de Misa Luba wordt deze Afrikaanse mis inge studeerd onder leiding van Laura Has- sler en uitgevoerd met gevorderde Afrikaanse percussionisten. Voor infor matie en inschrijfformulieren: ACKV, Vondelstraat 27, Alkmaar. HEILOO - Op zaterdag 12 en zondag 13 december wordt er in hotel Zui derduin voor de zesde keer een groots opgezette kerstmarkt gehouden, met meer dan vijftig kramen. Bezoekers maken kans om een dagtrip naar Londen voor twee personen te winnen. Hiervoor moeten zij een kerstpuzzel invullen en deze in de melkbus bij Radio 80 doen. Tevens draait op beide dagen het rad van avontuur en op zon dagmiddag is er een optreden van Amsterdamse Willem. De toegang tot deze kerstmarkt, die op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur wordt gehouden, is gratis. Hotel Zui derduin vindt u aan de Zeeweg 52 in Egmond aan Zee. De Burgerij Zondag 13 december eetmiddag van carnavalsvereniging De Uylenspieghels tussen 16.00 en 20.00 uur. Gemeentehuis Limmen In december expositie van foto's, colla ges en schilderijen van project 'Facelift' van Stichting de Kunst, te zien van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur, behalve vrijdagmiddag. Galerie Amber Tot en met 3 januari tentoonstelling van kerststukken en bloemenschilderij- en van Marije van den Brink en natuur foto's van Carry Munter, te zien aan de Dusseldorperweg 18 in Limmen van donderdag tot en met zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur en op zondag 1 janu ari. RK kerk Akersloot Zaterdag 12 december kerstconcert door het Volendams Operakoor, het Marker Koperkwartet en soliste Hane Oakland, aanvang 20.00 uur, kaarten f 27,50. Stichting Doorstroom Elke eerste en derde zaterdag van de maand verkoop van tweedehands spul len aan de Koningsweg 36 te Akersloot, open van 9.30 tot 15.00 uur. Opbrengst voor renovatie van meisjesschool in Uganda. Mensen die bruikbare spullen hebben kunnen contact opnemen met W. Broersen, tel. 0251-312778 of B. Schagen, tel. 0251-314957. AKERSLOOT - De dames senioren 1 van KS Kwiek legden het af tegen die van Meervogels met 17-19. Een sensa tioneel verlopen wedstrijd, die in het voordeel van de Meervogelsdames ein digde. Nadat Kwiek in de eerste minuut de leiding nam, was het Meervogels dat Kwiek totaal wegspeelde. In de vijftien de minuut kwam de stand op 4-11. Meervogels nam wat gas terug en ver traagde het spel, maar bleek daar niet vaardig genoeg in. Balverlies en break outs gaven Kwiek gelegenheid de ach terstand te verkleinen. Meervogels vol hardde in dit spel en in de 26ste minuut Jcwam-Kwiek langszij met 11-11 en was eé'n voorsprong van zeven doelpunten prijsgegeven. Met de rust stond er zelfs 13-12 op het bord. Na rust was de hoofdrol weggelegd voor de Meervogelsgoalie Jeanine Geels, zij verrichtte een aantal goede reddingen. In de zesde minuut kon Kwiek nog eenmaal een voorsprong nemen, 14-13. De verdediging met als middelpunt Mirjam Stuifbergen belette Kwiek het scoren. Petra Jonker scoorde vanuit hoek en tweedelijn. Lenneke Dehé scoorde driemaal vanaf de cirkel, grove overtredingen die niet werden bestraft beletten Dehé de voorsprong te verhogen. De tegenstander ging met de stand 17- 18 geforceerd spelen en leed ook bal verlies, waardoor Meervogels in de laatste minuut de winst kon pakken en door deze overwinning doorstoot van de onderste regionnen naar de midden moot. Heren senioren De heren senioen 1 Meervogels ver sloegen Fortissimo met 19-17. Het was Fortissimo waarvan Meervogels in maart met één doelpunt verschil verl oor. waardoor Fortissimo regelrecht naar de tweede divisie promoveerde en Meervogels pas na promotiewedstrij den. De bijsmaak hiervan was verdwe nen, maar toch kwam Meervogels gedreven binnen de lijnen. In de eerste helft werd er door beide teams goed verdedigd met als resultaat weinig doelpunten. Met halverwege een tussenstand van 3-6 werd de rust stand 7-8. De gehele tweede helft bleef het spannend. In de twaalfde minuut stond het 10-10. Nu werd een aantal opgelegde kansen door Meervogels gemist en had Meervogels geen ant woord op de 4-2 aanvallen van For tissimo. In de twintigste minuut 13-16. Vooral door uitstekend keeperswerk van Cees Wevers wist Meervogels in de slotfase terug te komen, Cees Brandjes scoorde in de eindfase de gelijkmaker 17-17. Met nog drie minuten te gaan waren de Fortissimo aanvallen krachte loos en met doelpunten van Jacco en William Kerssens bleven twee zwaar bevochten punten in Akersloot. ALKMAAR - Het Alkmaar Christelijk Mannenkoor en gemengd koor Excel sior uit Dirkshorn geven op 22 decem ber een kerstconcert. Beide koren staan onder leiding van dirigent Wim Boer en pianiste Anneke Brakeboer. Traditionele, populaire en klassieke nummers worden uitgevoerd door de koren, de damesgroep So What en de heren van Excelsior. Ook zullen de 140 zangers en zangeressen gezamenlijk optreden. Sopraan Afra Koomen uit Medemblik verzorgt een gastoptreden. Het concert wordt gegeven in de Vrij- heidskerk aan de Hobbemalaan in het Hoefplan in Alkmaar. Voor het reser veren van kaarten kunt u bellen naar H. de Jager, tel. 072-5124195. Het con cert begint om 19.45 uur en de toegang is vrij. Na afloop zal er een collecte gehouden worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 17