Een knippende zwarte Piet 072 - 535 68 88 Welzijnsonderzoek onder 55 plussers van start Bekendmaking inzamelingsactie gedragen kleding Vaststelling reglement persoonregistratie Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Vervanging verharding cirkelplein bij Winkelhof 't Loo Zaterdagopenstelling Afvalbrengplaats Wekelijkse avondopenstelling gemeentehuis Verkeersmaatregelen in "De Akkers" PAGINA 8 UITKIJKPOST - 9 DECEMBER Vervolg informatierubriek In de raadsvergadering van 1 december 1997 is besloten een welzijnsonderzoek uit te voe ren onder inwoners van Heiloo van vijfenvijftig jaar en ouder. Belangrijkste doel van dit onderzoek is zicht krijgen op de wensén en behoeften van deze inwoners. Op basis van deze inventarisatie wil de gemeente komen tot een ouderenbeleid dat is afgestemd op de wensen en behoeften van de 55-plussers zelf. Het gemeentebestuur heeft onderzoeksbu reau Research voor Beleid te Leiden inge schakeld om het onderzoek te begeleiden en uit te voeren. Steekproef van 700 55-plussers Om zicht te krijgen op de wensen en behoef ten worden van de ongeveer 6.200 55-plus sers 700 inwoners geselecteerd. Deze selec tie is volstrekt willekeurig. Als u bent geselecteerd, dan ontvangt u hier over in de week van 14 december a.s. een brief. Voor de goede orde merken wij op dat de gegevens anoniem worden verwerkt en na het onderzoek worden vernietigd. Research voor Beleid is gehouden aan alle privacy Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 115-119 - plaatsen voorzetwand met lichtreclame; Stationsweg 67 - plaatsen voorzetwand met lichtreclame; Schuine Hondsbosschelaan 22 - vergroten/vernieuwen dakkapel; Van der Feen de Lilleweg 6 - vergroten woning; De Biender 13 - plaatsen carport; Verlengde Boekelermeerweg ten zuiden van de Kanaalweg - plaatsen rundveestal/werk tuigberging; Boekepst^in 43 - vergroten/veranderen schoolgebouw; Kennemerstraatweg 69 - vergroten praktijkruimte; Ewislaan 10 - vergroten woning; Ewislaan 8 - vergroten woning; Heerenweg 87 - vergroten woning; De Blinkenlaan 14 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 258 - vergroten woning; Vierakkers 56 - vergroten woning. reglementen van de Wet Persoonsregistratie. Telefonische enquete Er is gekozen voor een telefonische enquete. Het voordeel hiervan is, dat de enqueteur vra gen eenvoudig kan toelichten en tegenstijdig- heden reeds aan de bron kunnen worden voorkomen. Ook hoeft geen ingewikkelde vra genlijst te worden ingevuld. In de week van 18 januari 1999 worden de geselecteerde mensen benaderd door het onderzoeksbureau. In april volgend jaar zijn de onderzoeksresul taten bekend. De belangrijkste resultaten wor den te zijner tijd op deze informatiepagina gepresenteerd. Begeleidingscommissie en Seniorenraad Heiloo Om het onderzoek te begeleiden is een bege leidingscommissie in het leven geroepen. In deze commissie zitten vertegenwoordigers van Algemene Nederlandse Bond van Ouderen, Katholieke Bond voor Ouderen, Stichting Ouderenwerk Heiloo en de Stichting Federatie Seniorenzorg en omstreken. Te uwer informatie merken wij op dat in deze laatste stichting ondermeer de zorgcentra De Loet en Overkerck, Stichting Regionale Thuiszorg en Woningstichting Heiloo zijn ver tegenwoordigd. De begeleidingscommissie adviseert de gemeente over de vragenlijst en het concept-rapport. De Seniorenraad is gevraagd advies uit te brengen over de keuze van het bureau en over het definitieve rapport. Meer informatie Wilt u meer weten over het onderzoek, dan kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten van het stafbureau Welzijn en Burgerij, te bereiken tijdens kantooruren op maandag en donderdag, tel. 072 - 535 66 85. Het college van burgemeester en wethouders heeft aan de Stichting Mensen in Nood op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening 1995 toestemming verleend vöor het houden van een inzameling van gedragen kleding op maandag 14, dinsdag 15 en woensdag 16 december a.s. tussen 09.00 en 18.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuurszaken, tel. 072 - 535 66 45. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat zij bij besluit van 1 december 1998 op grond van de Wet persoonsregistraties heeft vastgesteld het Reglement voor registratie van kandidaat-kopers voor een koopwoning. Dit reglement regelt het doel van de registra tie, het beheer, de verwerking en de verstrek king van gegevens uit deze registratie voor interne doeleinden binnen de gemeentelijke organisatie. Ter inzage Het reglement ligt voor iedereen ter inzage bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126 in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, nr. 072 - 535 66 48. Tegen betaling van de verschuldigde kosten kunt u bij de afdeling Bestuurszaken een afschrift van het reglement verkrijgen. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe tele fooncentrale gekregen. Daardoor zijn destijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Tussen donderdag 10 december en vrijdag 18 december a.s. wordt de huidige Gravier d'Or-verharding in de cirkel bij Win kei hof 't Loo vervangen door gele gebakken klinkers. Aanleiding hiervoor is de overlast die door de vele losse steentjës V/ordt veroorzaakt. Het is mogelijk dat op woensdag 16 december de wekelijkse markt enige hinder ondervindt van de werkzaamheden. Geprobeerd wordt de overlast door de werkzaamheden zo gering mogelijk te houden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 65. De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Legitimatie Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Uiteraard is de Afvalbrengplaats ook van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 16.00 uur. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. De gemeente Heiloo heeft een wekelijkse avondopenstelling. Het gemeentehuis is iedere maandag avond van 18.00 tot en met 20.00 uur fvta m voorzien ngen Bouw- ©n Woningtoezicht - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Meer informatie heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met bureau Voorlichtingen, 072 535 66 41 Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten een aantal snel- heidsremmende verkeersmaatregelen te tref fen in het verblijfsgebied "De Akkers". Er worden onder andere uitritconstructies aan gebracht op de aansluitingen met de Ewisweg. Ook wordt een verhoogd kruispunt aangebracht op de aansluiting van de Geestakker met de Goodeslaan en op de aansluiting van de Vierakkers met Gertoom'S\ akker. Bedoeling is de maatregelen -afhankelijk van de weersomstandigheden- begin 1999 te realiseren. De maatregelen worden getroffen om straks een maximale snelheid van 30 km/uur te kunnen invoeren op de wegen bin nen het gebied dat wordt omsloten door Het Malevoort, de Ewisweg, de Zeeweg en de spoorlijn. Ter inzage Een tekening met de genoemde verkeers maatregelen hangt met ingang van heden ter inzage in de centrale hal op de eerste verdie ping van het gemeentehuis. Openingstijden )or,(Mjn van maandag tot en Met vrijdag tussen j 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 67 63. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, nr. 072 - 535 67 63. Foresters handbal Kerstmarkt Grote Sint Laurenskerk Broertjes Groefsema in de prijzen Kerstmarkt Beeckestijn Heilooër Bridge Club Studentenconcert Damclub Heiloo KYG St. Monica Oliebollen verkoop scouting Actie Doe een Wens Stichting dIHuSiemah UITRITCONSTRUCTIE VERKEERSPLATEAU HEILOO - Sinterklaas en zijn zwarte Pieten hebben het druk gehad de laatste weken. Behalve pakjes rondbrengen moesten ze ook aan de bak in de kapsalon. Bij Styles aan de Kennemerstraatweg werden alle klan ten afgelopen zaterdag gekapt door de Goedheiligman en zijn knechten. HEILOO - Het eerste team van Foresters handbal zit duidelijk in de hoek waar de klappen vallen. Ook afgelopen zondag bleek dat weer. De tegenstander was Havas uit Almere. De beide teams waren behoorlijk aan elkaar gewaagd, blijkt uit het scorever loop. Er was nooit een groter verschil dan twee doelpunten en tot in de laat ste minuten was dat in het voordeel van de Foresters dames. Echter, zoals dit seizoen al drie keer eerder gebeurde, stond Foresters na het laatste fluitsignaal met lege handen. In de laatste minuut werd het 20-21 voor de dames uit Almere. Topscorer deze wedstrijd was Mariëlle de Winter, die zes treffers voor haar rekening nam. Ook dames 2 speelde een moeilijke wedstrijd. Tegenstander was ZAP2. Onder de lat bij de dames uit Breezand stond een keepster die het vorig sei zoen nog op divisie-niveau speelde. Een zware klus dus voor de Foresters. ALKMAAR - Op zaterdag 12 en zon dag 13 december wordt in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar een kerstmarkt gehouden. De markt is geo pend op zaterdag van 12.00 tot 21.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt f 5,-, kinderen tot 12 jaar (onder begeleiding van een vol wassene) mogen gratis naar binnen. De kerstmarkt heeft meer dan vijftig standhouders. Proeverijen, demonstra- HEILOO - De twee broertjes Sander en Wesley Groefsema uit Heiloo zijn in de prijzen gevallen bij een zeer sterk internationaal toernooi in het Friese Bergum. Aan dit toernooi, dat voor de dertigste keer georganiseerd werd, na men deel judoka's uit Engeland, Duits land, Finland en Nederland. Sander behaalde de eerste plaats in het gewicht tot 66 kilogram, geboortejaar '83 en '84. Wesley werd tweede in het gewicht tot 41 kilogram, geboortejaar '85 en '86. Het scoren ging om en om en de rust stand was 6-6. Het eerste doelpunt in de tweede helft werd gescoord door ZAP, maar al snel bracht Judith de stand weer gelijk. Door een mooi doel punt uit de tweede lijn van Caroline Koppes kwam de Foresters op voor sprong. Bij de stand 11-11 en nog een paar seconden op de klok onderschep te Judith Ranzijn de bal en na een snel le break scoorde ze. Stand was 12-11 bij het einde van de wedstrijd. De B2 had eindelijk een tegenstander van hun eigen niveau, Hugo Girls. Dat de meisjes best leuk handballen kun nen, blijkt uit het feit dat er snelle com binaties gezien werden en regelmatig werd ook de cirkelloopster vrij ge speeld Annika Spierings speelde een heel goede wedstrijd, terwijl Hilde van der Werf haar doel prima verdedigde. De tegenstander Hugo Girls moest met lege handen terug naar Heerhugo- waard. De Forestersmeisjes wonnen met 11-9. ties en kerstbomenverkoop complete ren het geheel. Ook de warme choco lademelk, de glühwijn en de erwtensoep zullen niet ontbreken. Diverse koren brengen op wisselende tijdstippen hun kerstrepertoire ten gehore. Beide dagen wordt de markt geopend met kerstliederen gespeeld op het Van Hagerbeer/Schnitger orgel. Ook zijn allerlei cadeau-artikelen te koop. Van handgemaakte kerststallen tot porselein, van olieverfschilderijen tot karakterpoppen. Voor de kinderen is een draaimolen aanwezig. VELSEN - Op zaterdag 12 en zondag 13 december vormt de buitenplaats Beeckestijn in Velsen-Zuid het sfeer volle decor voor de Beeckestijn kerst markt. De openingstijden zijn van 11.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijs is f 7,50, inclusief bezoek aan het museum. Par keren kost f 2,50. De opbrengst van de kerstmarkt komt geheel ten goede aan de buitenplaats Beeckestijn. HEILOO - Vorige week dinsdag speel de de Heilooër Bridge Club als volgt: A-lijn: 1. Brinkhuis-Meuleman 60.4, 2. Brokx-Verhoef 58.3. B-lijn: 1. fam. Muller 58.8,2. Geerling-Mertens 55.0. Op donderdag werd er als volgt gespeeld: A-lijn: 1. De Bruycekere- Stark 58.8,2. Plas-Wijnbeek 57.5. B-lijn: 1. fam. Hutten 63.0, 2. Jonker-Vogel 53.6. C-lijn: 1. Noom-Pin 60.4, 2. fam. van Os 55.7. D-lijn: 1. Muller-Mutsaers 56.9,2. Leek-Vd. Steen 53.5. ALKMAAR - Op 16 december vindt er bij het Alkmaarse Conservatorium een studentenconcert plaats in kamer A427 aan de Bergerweg 200 in Alk maar. Het programma met zang, piano en saxofoon bevat werken van onder anderen Duparc, Villa-Lobos, Honeg- ger en Mozart. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang is vrij. HEILOO - Voor de onderlinge compe titie van Damclub Heiloo zijn onlangs de volgende partijen gespeeld: C. v. Lieshout-R. de Boer 1-1, J. Kraakman- M. Out 0-2, M. Houtenbos-A. Valkering 0-2, F. Schouten-P. Heyne 2-0, J. Kraak- man-R. de Boer 1-1, P. Heyne-N. Ligthart 0-2, A. Valkering-F. Schouten 2-0. De tussenstand in de kopgroep is Valkering 11-16, Ligthart 10-15 en Out 8-14. De damwedstrijd DCH-De Broeikas is vastgesteld op donderdag 17 december. HEILOO - Op woensdag 16 december houdt het Katholiek Vrouwengilde de kerstavond. Dit jaar wordt die verzorgd door de Miller Sisters met zang en declamatie. Deze uit Heiloo afkomstige groep is bij velen reeds bekend. In de pauze is er voldoende tijd voor een gezellig onderonsje, een drankje en een hapje. De aanvang is om 20.00 uur in het Trefpunt, A. du Bois-hof 2. De kosten bedragen f 7,50, introducées zijn van harte welkom. U kunt zich opgeven bij een van de bestuursleden of op tel. 072-5336137. HEILOO - Bij Scouting Rurik Heilooo zijn de leden alweer druk bezig met de voorbereidingen voor een inmiddels aloude traditie, het oliebollen bakken. Dit jaar gebeurt dat voor de tiende keer. Vanaf vandaag, woensdag 9 december, gaan de (junior-)verkopers de straat op om de oliebollen aan de man te bren gen. Zes overheerlijke oliebollen kos ten t 4,-. Als uw bestelling genoteerd staat, kunt u zelf bepalen of u ze 30 of 31 decem ber thuisbezorgd wilt hebben. De scou ting rekent geen bezorg- of voorrijkos- ten voor Heiloo en Egmond. Ook bedrijven en winkels kunnen bestellen. De oliebollen worden per tien of dertig stuks geleverd, op een schaal met poe dersuiker en servetten. (Kosten zijn respectievelijk f 10,- en f 25,-). De oliebollen kunt u ook telefonisch bestellen op tel. 072-5331742 en voor bedrijven op 072-506447. De scouting bakt ze ook dit jaar weer bruin. HEILOO - Vrijwilligers van de Doe Een Wens Stichting verkopen van woensdag 9 tot en met zondag 13 sep tember bij Intratuin aan de Vennewa- tersweg kartonnen sterren voor in de kerstboom. De opbrengst van de actie gaat naar deze stichting, die hiermee hartewensen vervult van kinderen tus sen de drie en achttien jaar met een levensbedreigende ziekte. Vanmorgen hebben veertig leerlingen van basisschool De Duif en van De Bijenkorf in Assendelft de actie gestart met het zingen van een lied en de over handiging van zelfgemaakte kerstster ren. In de actieperiode staat er bij Intratuin een stand van de stichting waarin vrij willigers sterren verkopen. Op deze sterren kunnen de klanten een wens zetten. Ook kunnen kinderen de licht puntjes versieren. De sterren worden in een enorme kerstboom opgehangen. De prijzen van de sterren variëren van f 2,50 tot f 10,-. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 8