CD-tip Uitkijkpost kerstbij lage 23 december 1998 5SI1 DE mum HOEVE1 Bert Westrus (I) en Gerrit Piersma voor het kunstwerk in de gevel van de rmalige Nieuwe Hoeve. leerkrachten zijn vanzelfspre kend uitgenodigd. Gelegenheid genoeg dus om oude herinne ringen op te halen en misschien zelfs om oude con tacten opnieuw aan te halen." De reünie wordt gehouden op vrijdag 29 januari van 20.00 tot 21.30 uur in de gebouwen van de voormalige Zeskant aan Het Malevoort 5/7 en de voor malige Nieuwe Hoeve op Boekenstein 43/44. Mireille Spits Ook Celine Dion kon dit jaar niet ontbreken in het kerst repertoire. Op de cd These are special times brengt zij op geheel eigen wijze een aantal klassieke kerstliederen waarvan sommige in duet met R. Kelly en Andrea Bocelli. Prijs f47,95. Elk jaar krijgt de redactie van de Uitkijkpost voor de kerstbijlage verhalen en gedichten toegezonden. Leuke, verrassende verha len, voor jong en oud, die illustreren dat er heel wat schrijftalent in Heiloo en omgeving huist. Het kinderverhaal dat wij hier afdrukken, vonden we het mooist. Het gaat over het ontstaan van de Kattenberg en hoe deze heuvel aan zijn intrigerende naam komt. De schrijver is Ad Spruit uit Heiloo. stenen vlakte. „We willen daar graag dingen realiseren als een voetbalveldje, een basket balveldje en klimwanden. We zijn nog op zoek naar geld schieters." Zeker is dat de oude Nieuwe Hoeve straks bijna onherken baar zal zijn geworden. „Alleen het kunstwerk dat nu bij de ingang is ingemetseld zal ook in de nieuwe gevel worden gebruikt." De huidige onderkomens aan Het Malevoort van de Freinet- school en de voormalige Zeskant gaan volgend jaar tegen de vlakte. Er komt eerst een voorlopige groenvoorzie ning, daarna komen er huizen te staan. „Dat is natuurlijk heel definitief en daarom lijkt het ons ook zo leuk voor oud-leer lingen om voor het laatst nog eens een blik te werpen in hun oude scholen," aldus Piersma en Westrus. Als enige nog actieve leerkrachten die al vanaf het allereerste uur op Nieuwe Hoeve en Zeskant les geven, zijn ze zeker aanwezig op de reünie. „Maar buiten ons tweeën zijn er meer leerkrachten die ook al heel lang lesgeven op deze scholen, onder wie Kees Verhagen en Dieuwke de Haas van De Nieuwe Hoeve en Jol Vlug en Deanne Glas van De Zeskant. En ook Piet Brouwer, die nog steeds lesgeeft op een andere school in Heiloo. Het zijn maar enkele namen, ook andere leerkrachten en oud- 4kfc wksbduQA to (k kloJieid&rQ et was een gezellige drukte in het Heilooërbos. Veel ouders met kinderen waren met spelletjes bezig. Anderen wandelden tussen hen door. Kinderen renden rond de Kattenberg en holden de trappen op en af. Twee kinderen waren aan het spelen boven op de berg bij de dikke oude boom. Ze probeerden de stam te omspannenmaar hun armpjes waren te kort. Ze riepen hun broertje: „W/1 je ons helpen om de boom te omspan nen?" Het broertje kwam erbij en met z'n drieën zou het misschien net lukken met de toppen van hun vingers tegen elkaar en hun hoofdjes tegen de boom. Maar wat was dat? Hoorde één van de kinderen het goed? Het was net of er in de boom of in de berg een poes miauwde. „Stil eens," zei ze, „luister eens goed, met je oor tegen de boom." Alle drie drukten ze nu hun oor tegen de oude bast van de boommet zijn diepe groeven en scheuren. Heel stil zaten ze, en ja, daar hoorden ze hef weer, een heel zacht miauw, miauw. „Hoe kan dat nou?" zei het broertje „er is toch geen poes?" Maar daar ver giste hij zich in, want... Wel meer dan honderd jaar geleden bestond Heiloo uit één heel groot bos. Een heel mooi bos, met heel veel soor ten bomen, struiken en andere planten. De dieren vonden het fijn om in het grote bos te wonen en te spelen, 's Morgens vroeg kon je wel duizend vogels horen zingen. De eekhoorns sprongen van tak tot tak en gebruikten hun dikke staart als stuur. Op de grond waren heel veel kleine en grote dieren. Torrenspinnen, mieren, slakken, mui zen, ratten, konijnen, kattenslangen, wolven, beren tijgers en leeuwen. Je kon de wolven soms horen huilen: hooooooooowhof de slangen horen sissen: 'sssssssss'. Maar boven alles uit kon je de leeuwen horen brullen: 'rrroooahhhrrr../ baas zijn. Dat kan natuurlijk niet. De tij gers kregen dan ook geweldige ruzie, en als er ruzie is wordt er niet gewerkt. De berg kwam er dus niet. De koning was erg verdrietig en huilde soms 's nachts omdat zijn dieren hem niet hielpen. Toen kwam er een lieve poesdie vroeg aan de koning of zij, met nog veel andere poezende berg mocht maken. Dat vond Koning Leeuw heel fijn. De poes riep alle poezen bij elkaar. „Ga allemaal in een grote kring staan," zei de moederpoes. En met hun kleine pootjes gooiden ze de grond achteruit. Steeds hoger en hoger werd de berg. Alle poezen hielpen. Nadat ze dagenlang hard gewerkt hadden, ont stond er een hele grote en hoge berg. Toen riepen ze Koning Leeuw erbij. Hij was heel blij, want nu kon hij over het hele bos kijken. Hij bedankte de poe zen, dat ze door zo goed samen te wer ken zo'n grote berg hadden gemaakt. Er werd een groot feest gehouden. Alle dieren waren er blij mee, want die kon den ook op en rond de berg spelen. Enkele jaren later werd de moederpoes ernstig ziek. Ze was al heel oud en de dierendokter kon haar niet meer hel pen. De andere poezen brachten haar nog wel wat eten, maar ze at zowat niets meer. Midden in nacht is de moe derpoes toen overleden. Toen Koning Leeuw het hoorde ging hij op bezoek. Hij zei: „De oude poes wordt begraven in de berg die vanaf nu 'De Kattenbergzal heten." En ter ere van alle poezen plantte hij een boom boven op de berg. De berg en de boom zijn al heel oud, maar als je goed je oor tegen de boom legt en heel goed luistert, dan kun je de poezen horen miauwen. Probeer het maar eens... De koning van het bos was een hele grote oude leeuw. Op een mooie dag in de zomer riep Koning Leeuw alle die ren bij elkaar. Koning Leeuw vroeg of de andere dieren voor hem een hoge berg zouden willen maken. Als hij dan op die berg stond, kon hij over het hele bos kijken en alle dieren zien, „Ja," zeiden de vogels, „die berg willen wij wel maken," maar de vogels fladder den maar wat heen en weer en gooi den wel wat kleine takjes op de grond maar zó kwam er geen berg. Ja, zolang je maar wat heen en weer fladdert, wordt het ook niets. Toen zouden de tijgers het gaan doen. Groot en sterk, dus nu zou de berg er wel vlug zijn. Maar iedereen wilde de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 30