I m Grijp uw kans! 072 - 535 68 88 Het Bestuur en de medewerk(st)ers van de gemeente Heiloo wensen u prettige Kerstdagen en een gelukkig Nieuwjaar! Kerstboominzameling Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Vastvriezen van afval Parkeerverbod Westerweg, ter hoogte van de Belieslaan Openingstijden gemeen tehuis en gemeentelijk onderkomen met de feestdagen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 16 DECEMBER G> HEILOO Bfer8! Koop de eenmalige uitgave van de Monumentenkalender Met dank aan de eigenaren van de panden brengt de gemeente Heiloo een unieke kleurrijke Monumentenkalender uit. In ons dorp staan zulke prachtige monumenten en dat willen wij graag onder uw aandacht bren gen! Op de monumentenkalender ziet u twaalf bij zondere panden uit Heiloo in kleur afgebeeld. Van Landhuis Hackfort, de portierswoning van landgoed Nijenburg, Landhuis Drechterland en het Zaadpakhuis aan de Holleweg staat een grote afbeelding met beschrijving op de kalender. Wist u bijvoorbeeld dat landhuis Drechterland zijn naam ontleent aan Enkhuizen als hoofd stad van Drechterland en dat het het enige houten landhuis in Heiloo is van een dergelij ke afmeting met een vrijwel symmetrische opbouw? U leest het op de monumentenkalender! Ook staan deze vier monumenten plus nog acht andere panden in Heiloo in het klein afgebeeldte weten de boswachterswoning aan de Westerweg, het RaadhuisDe Hutkoffer, een statig woonhuis aan de Heerenweg, de Wipwatermolen, Betsy's Hof, De Witte Kerk en Huis Nijenburg. Een kaartje met de plaats van deze twaalf monumenten ontbreekt ook niet. De kalender heeft een lig gend A3 formaat, is in kleur uitgevoerd en bevat drie maanden per kalenderblad over 1999. LET OP! LET OP! LET OP! Gewijzigde vuilophaaldienst rondom komende feestdagen In verband met Kerst en Nieuwjaar zijn er wijzigingen met betrekking tot de vuilop haaldienst. Rondom de Kerstdagen De (grijze) rolemmers die normaliter op vrijdag 25 december zouden moeten worden geleegd, worden nu op donder dag 24 december a.s. geleegd. Rondom Oud en Nieuw De (groene) rolemmers die normaliter op vrijdag 1 januari zouden moeten worden geleegd, worden nu op donderdag 31 december a.s. geleegd. De leging die al voor 31 december 1998 stond gepland wordt gewoon uitgevoerd. Maandag 4 januari 1999 In verband met de nieuwjaarsbijeenkomst van het gemeentepersoneef start de vuil ophaaldienst op maandag 4 januari 1999 om 09.30 uur. Alle rolemmers worden die dag wel geleegd, maar dit gebeurt op een later tijdstip. Wilt u uw rolemmer iets langer buiten laten staan, zodat de vuilop haaldienst zijn werk op deze dag zo snel en goed mogelijk kan uitvoeren? Bij voor baat dank voor uw medewerking Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met nummer 072 - 535 68 68. Wacht niet te lang, want het gaat om een eenmalige uitgave De kalender is een uniek cadeau voor bijvoorbeeld de komende feestdagen of verjaardagen, die alleen voor het jaar 1999 wordt uitgegeven. Wat kost de kalender en waar kunt u hem kopen? De kalender kost 24,95 en is te koop bij de volgende boekhandels/kantoorboekhandels: Boekhandel Deutekom, Heerenweg 67/69 Bruna 't Loo, 't Loo 29 De Schrijverij, Heerenweg 140 Bruna Avis, Stationsplein 4. Ook kunt u de kalender kopen bij de receptie van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw W.H. Smith-Barth van bureau Voorlichting, tel. 072 - 535 66 41. Al vele jaren houdt de gemeente een kerst boominzameling. Deze keer wordt de inzame ling gehouden op woensdag 6 januari 1999. De eerste bomen kunt u aanbieden vanaf 11.30 tot 16.00 uur op de volgende plaatsen: de parkeerplaats bij Zwembad Het Baafje; het parkeerterrein aan De Loet; het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon). Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. Dit met het oog op voorkoming van luchtverontreiniging. De belasting voor het milieu is op deze manier minder groot. Wij hopen dat u uw boom aanlevert op 6 januari a.s., zodat weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plantsoenen terecht komen. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon. Zo 'n bon geeft recht op een ver snapering. Tien bonnen kunt u ter plaatse inwisselen voor een boeken- of CD-bon ter waarde van 5,—. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer H. Bake van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 04. Vorig jaar heeft de gemeente een nieuwe telefooncentrale gekregen. Daardoor zijn des tijds alle telefoonnummers gewijzigd. Ook het telefoonnummer voor grofhuisafval- meldingen is veranderd. Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen. Perceel grond tussen Oosterzijweg 88 en 94 - oprichten vrijstaande woning; Boekenstein 63 - vergroten woning. Ter inzage De ontwerpbesluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 17 december 1998 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplan nen vrijstelling te verlenen schriftelijk beden kingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Bij vorst is de kans vrij groot dat het gft-afval vastvriest in uw rolem mer. In het gft-afval zit immers in de winterpe riode weinig structuur materiaal, zoals bijvoor beeld tuinafval. Hierdoor is het afval vrij nat en dit kan bevrie zing veroorzaken. Vastgevroren gft-afval levert problemen op voor de reinigingsdienst bij het legen van de rolemmers. Op de rolemmer slaan helpt niet altijd en kan de rolemmer bovendien kapot maken. Wat kunt u zelf doen U kunt de reinigingsdienst een handje helpen door zelf te proberen het afval voorzichtig los te steken. Het vastvriezen van het gft-afval kunt u enigszins beperken door de rolemmer in de vorstperiode in de schuur of niet op een koude plaats in de wind te zetten. Ook is het beter om de rolemmer niet de avond voordat hij wordt geleegd al op straat te zetten. Een structurele oplossing tegen het vastvriezen van gft-afval lijkt er nog niet te zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met afdeling Beheer Openbare Ruimte tel. 072- 535 68 68. Het college van burgemeester en wethouders heeft, mede op verzoek van de politie, beslo ten een parkeerverbod in te voeren aan beide zijden van de Westerweg tussen de Belieslaan en huisnummer 59. Reden hiervoor is, dat het regelmatig voorkomt dat gepar keerde auto 's de doorstroming van het auto verkeer vanaf de spoorwegovergang strem men. Dit kan ervoor zorgen dat autoverkeer op de spoorwegovergang stil komt te staan. Ter inzage De op dit besluit betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage in de hal op de eerste verdieping van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak terecht, tel. 072 - 535 67 63. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop het besluit bekend is gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, post bus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Nieuw bouwplan (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan de heer R.E. Blom voor de bouw van een winkelruimte met vier daar boven gelegen appartementen op het per ceel Stationsweg 75 en 77. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij stuk ken vanaf donderdag 17 december 1998 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vergun ning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen: Vierakkers 6 - vergroten woning; Schapenweijdt 3 - vergroten woning; De Hoghe Weijdt 16 - vergroten woning. Rondom de Kerstdagen In verband met de Kerstdagen zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen aan het Rosendaal op vrij dag 25 en zaterdag 26 december a.s. gesloten. Rondom Oud en Nieuw Op donderdag 31 december a.s. zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen vanaf 12.30 uur gestoten. Ook op Nieuwjaarsdag, vrijdag 1 januari 1999, zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen gesloten. Op zaterdag 2 januari 1999 is de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal tevens gesloten. De eerstvolgende zater dagopenstelling van de Afvalbrengplaats in het nieuwe jaar is op zaterdag 9 januari 1999 Op maandag 4 januari zijn het gemeente huis en het gemeentelijke onderkomen aan het Rosendaal pas vanaf 09.30 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuwjaarsbijeenkomst voor het gemeentepersoneef. Ook de reinigings dienst begint wat later dan normaal. Wilt u in verband hiermee uw rolemmer wat lan ger buiten laten staan? Avondopenstellingen Op maandag 28 december 1998 en maandag 4 januari 1999 is er géén avondopenstelling. De eerstvolgende avondopenstelling in het nieuwe jaar is op maandag 11 januari 1999. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de percelen Stationsweg 75 en 77. Het besluit treedt in werking op donderdag 17 december 1998. Ter inzage Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 uur en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072 - 535 67 47) Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer S. de Haan, tel. 072 - 535 67 47. Hoorzittingen Commissie voor Bezwaarschriften De Commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 21, dinsdag 22 en maandag 28 december a.s. hoorzittingen voor de behandeling van de volgende bij bur gemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften. Maandag 21 december vanaf 20.00 uur 20.00 uur: afwijzing verzoek uitbetaling premie aankoop woning; 20.30 uur: uitritvergunning Hoghe Weijdt 3; 21.00 uur: vergunning bouw garage en aanleg inrit Cruyscamplaan 6. Dinsdag 22 december vanaf 20.00 uur 20.00 uur: bouwvergunning uitbreiding woning Zevenhuizerlaan 74; 20.30 uur: weigering bouwvergunning verbouwing studio Oesdommerveen 18a; 21.00 uur: bouwvergunning uitbreiding woning Breedelaan 34. maandag 28 december vanaf 15.00 uur 15.00 uur: afwijzing aanvraag vervoers-voorziening (WVG); 15.30 uur: afwijzing bijzondere bijstand kosten consult diëtiste. De hoorzittingen worden gehouden in kamer 025 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 aan de zijde van het par keerterrein). De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar en de belanghebbenden worden in eikaars tegenwoordigheid gehoord. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden en kan het horen afzonderlijk plaatsvinden. Ter inzage De stukken van de genoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inza ge bij de secretaris van de Commissie voor Bezwaarschriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Bestuurszaken. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. 's Middags kunt u na telefonische afspraak met de heer Van der Jagt terecht, tel. 072 - 535 66 48. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken alleen op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het vorenstaan de of over de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u ook terecht bij de secretaris van de commissie. De Commissie voor Bezwaarschriften verga dert elke derde maandag van de maand. De eerstvolgende vergadering is op maandag 18 januari 1999. Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 tot 12.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. Informatierubriek Wftffvnxinxig tr^ nv wwfifH i»r- «»rrlen var riU'S Ni>aiA«(2. :yt <b pci<Xi tv»kXr:i v>» C*::wt Sv.«-r<< te in%re tüi.-.bes 4» mu&>

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 4