ERA Am/tooppfmen? Oliebollen, warme wijn en vuurwerk... Miller Sisters in de Vijfhoek Pastor Helsloot neemt eerste exemplaar 'Zouaven van Heiloo' in ontvangst Caecilia Broekman Lezing Spaanse Gouden Eeuw KMA Vos Makelaardij NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN zondag 3 januari Gerard van Velzen exposeert Nieuwbouw of bestaande bouw Dé Hypotheekwinkel heeft er dé hypotheek voor! Dé Hy^heekwinkel C. HACHMAIMG SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Een groot deel van onze monturencollectie is spectaculair afgeprijsd. Dus kom snel langs en maak uw keuze. Dat is pas echt goed bekeken! *10 tot 50% KORTING OP MONTUREN jfijnneveld LnJU Drukkerij uitkijk post bv 64e JAARGANG NO. 1 30 DECEMBER 1998 Recordbedrag Doe Een Wens Info over Indonesië Tendenz nieuws Nieuwjaarsconcert Lamoraal van Egmont HEILOO - Oliebollen en warme wijn: dé ingrediënten voor een paar geslaagde laatste dagen van het jaar. Overal komt de geur van overheerlijke bollen en flappen je weer tegemoet. In de winkels, maar ook bij verenigingen en thuis-bakkers worden overuren gemaakt om morgen op gepaste wijze het oude jaar uit te luiden. In 't Loo kan iedereen zoals elk jaar op oudejaarsdag weer genieten van een glas geurige, warme bisschopswijn. Op de drie pleinen in het winkelcentrum schenken de winkeliers tussen 11.00 en 17.00 uur de glazen vol. En natuurlijk begint het laatste jaar van deze eeuw met... een smakelijke oliebol mét poedersuiker, (foto Starfield) Countryline dansen Computervoorlichting voor ouderen Bijeenkomst mantelzorgers Toertochten op De Meent Film voor senioren Inleveren vuurwerk met hoornist Jacob Slagter 072 5351000 Cd-rom uitleg bibliotheek HEILOO - De openbare bibliotheek houdt elke eerste dinsdag van de maand van 16.00 tot 17.00 uur een gra tis cd-rom uitleg. De eerstvolgende cd- rom uitleg vindt plaats op 5 januari. Dan zullen onder de titel 'Diversiteit gewaarborgd', drie verschillende cd- roms nader worden bekeken. Het gaat om 'Astrologie, tekens van de zodiac', 'Opera Fatal' en 'Stripstudio'. De behandelde cd-roms kunnen na de uitleg ook worden geleend, evenals alle andere 250 cd-roms van de bibliotheek. De prijzen zijn f 5,- of f 7,50, met een leentermijn van drie weken. HEILOO - In het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2 exposeert in januari en februari Gerard van Velzen met tekeningen, aquarellen en olieverf schilderijen. Gerard van Velzen schil dert en tekent onderwerpen die zeer uiteenlopen. Bij de olieverfschilderijen is een aantal werken dat herinnert aan het impres sionisme in de schilderkunst van onge veer honderd jaar geleden van onder anderen Claude Monet. Zo'n acht jaar geleden is Van Velzen begonnen met tekenen en schilderen. Daarvoor had hij een eigen meubelmakerij. De lijsten van de schilderijen is in de meeste gevallen door hemzelf verzorgd. In het gemeentehuis te Heiloo had hij afgelo pen jaar zijn eerste expositie. Kennemerstraatweg 125-1851 BC-HEIL00 tel. 072 5320322 IVan der Borden Makelaardij wenst u een gelukkig nieuwjaar R S G R O. E P Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 3 kantoren (in Alkmaar (2) en Heiloo) actief in de regio. Vanaf 1 maart 1999 ook in Heerhugowaard' HEILOO - De zussen Molenaar met hun artiestennaam Miller Sisters heb ben vorige week voor kinderen en medewerkers van Orthopedagogisch Dagcentrum de Vijfhoek een uitvoe ring gegeven. Zij zongen acht kerstlie deren. De Miller Sisters boden de medewer kers daarna hun cd aan met kerstliede ren. Na de uitvoering overhandigden zij f 1.000,- aan een bestuurslid van de Stichting Vrienden van de Vijfhoek voor het project renovatie van de bui tenspeelplaats van de Vijfhoek. Thomas, één van de kinderen, bood ter afsluiting een zelfgemaakt schilderij aan. De Miller Sisters, acht zussen uit Heiloo, zingen onder begeleiding van gitaar al ruim twintig jaar samen in de wijde omgeving van Heiloo. Zij hebben een algemeen repertoire. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte ALKMAAR - De bijeenkomsten van Steunpunt Mantelzorg worden vanaf volgend jaar allemaal in Alkmaar gehouden. Deze zijn bestemd voor alle mantelzorgers in de regio Noord- Kennemerland. Iedereen die zorgt voor een ander bij ziekte, een handicap of ouderdom wordt mantelzorger genoemd. Het Steunpunt Mantelzorg gaat het derde jaar in en biedt ondersteuning aan mantelzorgers met raad en daad en een luisterend oor. Voor iedereen die zorgt voor een ander vindt de nieuwjaarsbijeenkomst plaats om 14.00 uur in het gezondheidscen trum Daalmeer, Johanna Naberstraat 43-45 te Alkmaar. Gastspreker is A. Verheiden, maatschappelijk werker bij de RIMA. Voor aanmelding, oppas of informatie kunt u contact opnemen met het Steunpunt Mantelzorg, Truus Oud, tel. 072-5127127. v>- 'i Contactlensspecialist Heerenweg 151, 1851 KN Heiloo, Telefoon (072) 533 12 75 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 20.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 16.30 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 81 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 340020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Vrijwilligers van de Doe Een Wens Stichting, Nederland hebben bij alle vestigingen van Intratuin in vier dagen tijd voor meer dan 250.000 gul den aan kartonnen kerststerren ver kocht. De actie die begin december bij het groene warenhuis liep, is daarmee een groot succes geworden. Het gehele bedrag gaat naar de stich ting, die hiermee hartenwensen van kinderen tussen drie en achttien jaar met een levensbedreigende ziekte wil vervullen. Voor mensen die alsnog iets willen geven blijft de speciale actie-rekening tot eind januari geopend voor giften. Het rekeningnummer is 357248023 van de Rabobank Voorhout, ter attentie van de Stichting. HEILOO - Op 8 januari zal de Stichting Het Schone Streven een dia informatieavond houden over reizen naar Indonesië. Toegangskaarten f 3,- zijn verkrijgbaar bij Disc 't Loo in 't Loo. Aanvang van de informatieavond is om 20.00 uur. HEILOO - Op vrijdag 1 januari is Tëndenz gesloten, zodat alle medewer kers bij kunnen komen van de oliebol len. Vrijdag 8 januari luidt Tendenz het nieuwe jaar in met een happy new year party, van 20.00 tot 23.00 uur. De entree is f 1,-. EGMOND - Op zondag 3 januari geeft muziekvereniging Lamoraal van Egmont haar traditionele nieuwjaars concert. Dat vindt plaats in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. De aanvang is om 12.00 uur en de entree is gratis. Op het programma staan optredens van het jeugdorkest en het fanfare- orkest onder leiding van dirigent Marcel Visser. Het fanfare-orkest zal het jaar muzikaal openen met een afwisselend programma met bekende nummers als A Brand New Day en een selectie van de mooiste liedjes uit de musical Les Miserables. Ook wordt er teruggegrepen naar het uitstapje dat Lamoraal van Egmont in november maakte naar het Belgische Zottegem. Enkele met veel succes uitgevoerde nummers worden herhaald, zo ook Twilight Serenade met als solist Jan Peetoom op euphonium. Aansluitend aan het concert van Lamoraal vindt er een nieuwjaarsin- stuif plaats. De muzikale omlijsting hiervan is in handen van de Kleine Kapel met kapelmeester Leo Stam. Tijdens deze instuif, waarvoor zoveel mogelijk instellingen zijn benaderd die gebruik maken van het dorpshuis Hanswijk, is er gelegenheid elkaar een goed nieuwjaar toe te wensen. Iedereen is van harte welkom. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 B888S88888S n - - - S^SSï&SwïSïKswSS NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN REGIO - Samen met de ouderenbon den, Seniorweb en Het Gilde heeft de honderdjarige Rabobank een plan gemaakt voor kennismakingslessen met de computer voor 55 plussers die nog geen ervaring hebben met de pc. De inschrijving voor deze bijeenkom sten, die bedoeld zijn als een eerste kennismaking, is inmiddels geopend en loopt via de ouderenbonden. De lessen (drie keer twee uur) beginnen in febru ari en worden gehouden in de Rabobanken in Akersloot, Gastricum, Limmen en Heiloo. Het inschrijfgeld bedraagt f 12,50 per persoon of f 20,- per paar. De groepen bestaan uit circa acht deelnemers. Voor het geven van de lessen is de bank nog op zoek naar vrijwilligers. Dat hoe ven geen doorgewinterde computerfre aks te zijn, een gemiddelde computer gebruiker kan aan de hand van het les plan en de bijbehorende docenten handleiding de lessen geven. Belangstellenden voor het lesgeven kunnen zich aan het begin van het nieu we jaar opgeven bij Bert Beijers of Ronald Pluijlaar van Rabobank West- Kennemerland, tel. 0251-662500. HEILOO - Op donderdag 7 januari start in het Open Huis een nieuwe cur sus countryline dansen. De tien lessen beginnen steeds om 13.30 uur. Opgave en inlichtingen bij M. Knip, tel. 072- 5321467 of bij Aktief 55 plus, 072- 5331297. ALKMAAR - Om goed voorbereid aan eventuele natuurijstochten te kun nen deelnemen kunt u nu al toertoch ten schaatsen op kunstijsbaan De Meent in Alkmaar. Onder de naam toer-prestatietocht is het vanaf dit sei zoen mogelijk afstanden te schaatsen tussen de 25 en 200 kilometer per keer. Deelnemers ontvangen een certificaat voor de verreden afstand en maken kans op een uitnodiging om de NK Allround in Den Haag te bezoeken op 27 en 28 februari. Bij de kassa van ijs baan De Meent is een informatiefolder beschikbaar en deelnemers kunnen een professionele rondeteller aanschaffen voor f 10,-. HEILOO - Vanaf volgend jaar maart vertoont de Stichting Ouderenwerk maandelijks een film van Nico Mantel in het Trefpunt. Dit komt in de plaats van de activiteit Film op Zondag van Aktief 55 plus in de Beun, die een tijd geleden werd stopgezet. Het is overi gens wel de bedoeling dat na de zomer weer filmvoorstellingen voor senioren plaats zullen vinden in de Beun. In het Trefpunt vertoonde Nico Mantel al eerder films op uitnodiging van diverse ouderenbonden. Vele van zijn «films gaan over de landen die hij bezocht op zijn buitenlandse reizen, waarbij vooral de inwoners, de cultuur en de natuur van het land worden belicht. De films zijn te zien op een grootbeeldscherm én zijn voorzien van muziek en gesproken commentaar. De Miller Sisters op bezoek in De Vijfhoek. voorbeeld hiervan is het boek Don Quichote, van Miguel de Cervantes uit 1605. Voor wie meer wil weten over de Spaanse Gouden Eeuw en zich wil voorbereiden op een bezoek aan de tentoonstelling is de lezing van de Vrije Academie een goede mogelijkheid. De lezing wordt gegeven door de kunsthis torica drs. Cunera Vergeer. De toe gangsprijs is f 12,50. Reserveren is niet mogelijk. De lezing is tevens de start van het nieuwe cursusseizoen van de Vrije Academie in Heiloo. De stichting organiseert dit seizoen diverse kunst historische cursussen. De gratis brochu re met het volledige cursus- en excur sie-aanbod is telefonisch aan te vragen op tel. 020-4185050, of af te halen bij de bibliotheek. Pastor H. Helsloot (l) en auteur Pierre Bussen, (foto Starfield) HEILOO - In samenwerking met De Nieuwe Kerk in Amsterdam houdt de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs een lezing gewijd aan de tentoonstelling 'Schittering van Spanje'. In Heiloo vindt de lezing plaats op woensdag 13 januari om 10.00 uur in het Open Huis. De tentoonstelling 'Schittering van Spanje 1598-1648, van Cervantes tot Velazquez', in de Nieuwe Kerk toont de relatief onbekende Spaanse Gouden Eeuw. Schildèrijen van El Greco, Velazquez en Zurbaran, beeldhouw werken, tapijten, meubelen, boeken en kostbare archeologische vondsten uit Latijns-Amerika zijn speciaal voor deze expositie samengebracht. Tijdens de lezing wordt uitgebreid ingegaan op de cultuur-historische ont wikkelingen van het zeventiende eeuw- se Spanje. Het verhaal begint met de dood van Filips II in 1598. Daarna kreeg het wereldrijk Spanje met ernsti ge economische en politieke proble men te maken. Ondanks deze moeilijke periode stimuleerde Filips III en Filips IV de kunstproductie. Zo kregen kun stenaars als Velazquez en Zurbaran een grote hoeveelheid opdrachten van het hof om paleiszalen te decoreren. Ook de machtige katholieke kerk speelde als opdrachtgever van kunstenaars als El Greco een belangrijke rol. Behalve de beeldende kunst beleefden ook het theater, de muziek en de litera tuur een grote bloei in het zeventiende eeuwse Spanje. Een wereldberoemd HEILOO - Maandagmiddag heeft Pierre Bussen, de auteur van het boek je 'Zouaven van Heiloo, verdedigers van Rome', het eerste exemplaar daar van overhandigd aan pastor H. Helsloot. Het boekje, een uitgave van de Vereniging Oud Heiloo, gaat over de geschiedenis van vier 'zouaven' uit Heiloo. Zouaven worden de personen genoemd die rond het midden van de vorige eeuw door de paus opgeroepen werden om hem te helpen zijn grond bezit (de Kerkelijke Staat en de stad Rome) te verdedigen tegen de Italiaanse nationalistische eenheidsbe weging. Zo'n vierduizend Nederlanders steunden de paus in deze strijd. De auteur, zelf archivaris bij de gemeente Heemskerk, heeft twee jaar gewerkt aan het boekje. Het beschrijft de historische achtergronden van deze zouaven-strijd, het verloop ervan, de val van Rome, de terugkeer naar Nederland en het voortbestaan van de Zouavenbroederschap. Behalve het boekje nam pastor Helsloot maandagmiddag ook een ingelijste foto in ontvangst. Daarop is een ver familielid van hem te zien, die indertijd ook dienst nam in het zou- avenleger. 'Zouaven van Heiloo' wordt deze week toegezonden aan de leden van de Vereniging Oud Heiloo en is a f 5,- te koop bij het secretariaat aan de Stationsweg 28 in Heiloo. Het boekje is ook te bekomen tijdens de openingstij den van de expositie van de vereniging in de Oude Pastorij, dinsdags van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdags van 14.00 tot 17.00 aur en op vrijdag 1 januari van 14.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Onafgestoken vuurwerk dat na de jaarwisseling op straat wordt gevonden, kan door de jeugd worden ingeleverd bij de politiebureaus in Heiloo, Limmen en Akersloot. Wie vuurwerk komt brengen, krijgt in ruil daarvoor een aardig presentje. Doel van deze actie is dat de jeugd niet pro beert om het vuurwerk dat zij op straat vindt, alsnog af te steken, met alle geva ren van dien. nieuwjaarsconcert van: Locatie: Kapel OLV ter Nood Aanvang: 14.00 uur A aankondiging aangeboden door: MAKELAARS ^TAXATEURS ONROEREND GOED

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1998 | | pagina 1