SCHIJN EEN LICHTJE OP ONS MILIEU Spaarlampenactie "Schijn een lichtje op ons milieu" in januari 1999 van start 072 - 535 68 88 SPAARLAMPENACTIE KIJK OP UW AFVALKALENDER Telefoonnummer meldingen grofhuisafval Zaterdagopenstelling Afvalbrengplaats Wijziging afvalkalender Denk mee over de toekomstige verkeers- structuur van Heiloo N>l 11 G I HEILOO Nog 3 weken! Vuilophaaldagen blijven gelijk aan vorig jaar i I Raadhuisplein I Pb. I I850 AA Tel. Afd. Voorlichting 5356641. Gemeentehuis is open van 8.00 totl2.30 uur Maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tel. 5356666. PAGINA 4 UITKIJKPOST - 13 JANUARI Informatierubriek 9 Heiloo staat als koploper te boek voor wat betreft het energieprogramma. Onze gemeen te werd niet voor niets genomineerd voor de Energy Award! Reden voor de afdeling VROM, Milieu om hier even bij stil te staan. Een spaarlamp gaat veel langer mee dan een gewone lampmaar is helaas ook veel duur der. Eenmalige subsidie op een spaarlamp Om het gebruik van energiezuinige lampen te stimuleren geeft de gemeente Heiloo een eenmalige subsidie per huisadres in Heiloo in de vorm van 7,50 korting bij aanschaf van een spaarlamp. Hiertoe is een kortingbon gehecht aan de nieuwe Afvalkalender die op woensdag 30 december 1998 huis-aan-huis is verspreid. Bij inlevering van de kortingbon krijgt u 7,50 korting op een spaarlamp naar keuze van de Wilt u grofhuisafval aanmelden, bel dan U kunt meldingen doorgeven van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur. @TC De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is iedere zaterdag geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Op de Afvalbrengplaats staan bakken voor ijzer, schoon hout, schoon puin, plat glas, grof snoeiafval, grof afval, klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval (gtf) en restafval. U kunt géén bouw- en sloopafval brengen bij de Afvalbrengplaats. Hiervoor kunt u iedere eerste zaterdag van de maand tussen 09.00 en 11.30 uur terecht bij de stortplaats van GP Groot, Boekelermeerdijk 13A te Alkmaar. Legitimatie Van de zaterdagopenstelling wordt veelvuldig gebruik gemaakt. Zoveel zelfs, dat het ver moeden is gerezen, dat ook niet- Heilooënaren met afval komen. Omdat de hoeveelheid afval die wordt gebracht van invloed is op de hoogte van de tarieven, wil de gemeente er zeker van zijn dat alleen de inwoners van Heiloo hun afval komen brengen. Daarom kunnen medewer kers van de Afvalbrengplaats u om geldige legitimatie vragen. Onder legitimatie wordt verstaan uw paspoort, rijbewijs of identiteits kaart. Bent u niet in staat om aannemelijk te maken dat u daadwerkelijk een inwoner van Heiloo bent, dan kan de medewerker van de Afvalbrengplaats u mededelen dat u geen afval kunt inleveren. Als duidelijk is dat u in Heiloo woont, dan kunt u gewoon bij de Afvalbrengplaats terecht. Meer informatie Uiteraard is de Afvalbrengplaats ook van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 08.00 en 16.00 uur. Heeft u vragen of wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met tel.nr. 072 - 535 68 68. merken Philips, Osram, Mazda, Silvania en Splendor. Waar kunt u de kortingbon inleveren? De bon kunt u inleveren bij Karwei Bouwmarkt Heiloo, Kosters Audio/Witgoed bv, Coen Doen Uzerwaren-Gereedschap en Van der Peet 's Vakhandel b. v. Deze actie geldt van 1 tot en met 31 januari 1999. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met mevrouw K. Coenen van de afdeling VROM, Milieu, tel. 072 - 535 67 33. Verleende bouwvergunning en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen verleend en meldingen postitief bevonden: Stationsweg 65/67 - veranderen van een win* kei en twee bovenwoningen; Kennemerstraatweg 255 - oprichten van een magazijnruimte; Termijen 103 - plaatsen dakkapel (achterdakvlak); Boekenstein 63 - vergroten woning; Tulpencroftlaan 25 - vergroten woning/verho gen garage met een zadeldak; Goodeslaan 65 - vergroten woning; Kerkakkers 75 - vergroten woning; Oosterzijweg tussen nr. 88 en nr. 94 - oprichten vrijstaande woning. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 072 - 535 67 37 of 535 67 38). Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaam heden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan telefonisch onder de nummers 072 - 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij de afdeling VROM. Op 30 december jl. is de nieuwe afvalka lender huis-aan-huis verspreid. Anders dan op het kaartje van de nieuwe kalender wordt vermeld, blijven de ophaaldagen van het afval gelijk aan die van vorig jaar. Werd uw rolemmer vorig jaar op dinsdag geleegd, dan is dat dit jaar dus ook zo! Voor bijvoorbeeld de Westerweg geldt, dat het afval net als vorig jaar wordt opge haald op de vrijdag en niet op dinsdag zoals het kaartje op de kalender van 1999 aangeeft. Het afval van de weg vanaf de rotonde Vennewatersweg richting Limmen wordt op de dinsdag opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. 072 - 535 68 68. Het bevorderen van de leefbaarheid en bereikbaarheid binnen de gemeente Heiloo", dat staat de gemeenteraad van Heiloo voor ogen met het verkeersbeleid. Het verkeersbeleid van de gemeente Heiloo is vastgelegd in het verkeersplan uit 1993. Een aantal ontwikkelingen is aanleiding voor de gemeente Heiloo dit verkeersplan bij te stellen. Daarom is op 29 oktober 1998 een workshop georganiseerd voor alle inwoners van Heiloo. Tijdens deze workshop zijn de verkeersknel punten in Heiloo geïnventariseerd. Tweede workshop Op dinsdag 9 februari a.s. wordt een twee de workshop georganiseerd7 Tijdens deze bij eenkomst kunt u actief meedenken over de wensbeelden voor het verkeer in Heiloo. Bij de bijeenkomst is een verkeersadviesbu- reau aanwezig. Dit bureau heeft van de gemeente opdracht gekregen het huidige verkeersplan te actualiseren. Voor hen is de mening en ervaring van u, als dagelijks gebruiker van de wegen in Heiloo, onmis baar. Kom ook naar de bijeenkomst! U bent van harte uitgenodigd om deel te nemen aan de workshop. Deze vindt plaats in restaurant Klein Varnebroek aan De Omloop 22 in Heiloo. De workshop begint om 19.30 uur en zal ongeveer tot 22.00 uur duren. Het is erg belangrijk dat u er bent! Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tel. 072 - 535 67 63. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouw vergunning te verlenen aan de heer T.L.M. Schaap te Heiloo voor het oprichten van een berging op het perceel Vennewatersweg 2. Ter inzage Het ontwerpbesluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 14 januari 1999 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling VROM. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 072-535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Bestuurszaken vindt plaats op maandag 18 januari 1999 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: Plan van aanpak project Geneeskundige Hulp bij Ongevallen en Rampen; Aangepaste formatieboekhouding. Commissie Grondgebiedzaken II De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Grondgebiedzaken II vindt plaats op donderdag 21 januari 1999 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis (oude ingang Raadhuisweg). Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: Vaststelling richtlijnen Milieu Effect Rapportage Boekelermeer-Zuid 2 en 3; Bestuursovereenkomst handhaving milieuwetgeving; Reconstructie iepenlanen; Investering "Vervanging bruggen"; Brief van het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid in Noord-Holland te Overveen inzake de rapportage over de aantallen verkeersongevallen in de regio over de periode 1994-1997; Brief van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Valburg, waarin gevraagd wordt steun te betuigen aan de motie van de gemeenteraad van Valburg aan het verzoek aan de Tweede Kamer om de aanleg van de Betuwelijn te heroverwegen. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 19 januari 1999 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: Wijziging verordening voorzieningen huisvesting onderwijs; Krediet verbouw pand Holleweg voor peuterspeelzaal; Subsidiebeleid, een eerste verkenning. Commissie Grondgebiedzaken I De openbare vergadering van de raadscom missie voor Grondgebiedzaken I vindt plaats op woensdag 20 januari 1999 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). Op de agenda staan onder meer de volgen de agendapunten: Vaststelling richtlijnen Milieu Effect Rapportage Boekelermeer-Zuid 2 en 3; Voorbereidingskrediet voor ontwikkeling Stationsgebied en omgeving West; Beëindiging overeenkomst van huur en verhuur van jachtrecht; Haalbaarheid multifunctioneel sportcen trum op sportpark Het Vennewater. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken mee gewerkt kan worden. Eventuele bouwvergun ningen en voornemens om vrijstelling te ver lenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Groot Barlaken 9 - vergroten woning; De Brink 16 - plaatsen berging; Westerweg 79 - vergroten woning (erker); Vennewatersweg 21 - gewijzigd uitvoeren bouwplan; Egelshoek - oprichten 100 woningen; Geestakker 22 - vergroten woning; Van der Feen de Lilleweg 7 - vergroten woning; Rector Frederiklaan 3 - vergroten woning. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 6 januari 1999 Geboorten Roos M., d.v. G.D. Andriesse en M.G.T. Hes Emma L., d.v. R.A. Ursem en S. van Veen Daphne I., d.v. M. Veendorp en A.M. Mulder Wouter J., z.v. J.L. van Delden en H.M. Haak Femke L., d.v. R.A. van der Werf en: J.P. Zonneveld Isabelle, d.v. J.W. Harlaar en N.M. de Zeeuw Ward R., z.v. R. Dzialiner en E.C. Koelman Mees J., z.v. V.W. Vendel en C.L.M. Schoon Daan, z.v. M.J. Eskes en C. Bierenbroodspot Hugo C.J., z.v. R.G.M. Roemer en G. Nicolai Elders geboren Jonina, d.v. F. Bruin en A.A. de By Michelle, d.v. M.P. Schouten en R.M. Smit Jonne L., d.v. G.A.M. Op de Weegh en A. Wester Ziad, z.v. A.S. van der Wal en S. Ber-Rahal Steven, z.v. E.J. de Rave en E.A. van Veen Lieke, d.v., A. Udo en C.A.M.C. Bolten Lars, z.v. M.O. Komin en: P. van der Storm Lauren C., d.v. J.C. Leek en C.T. Leek-Morad Annelies C., d.v. R.E. Minis en B.M.W. Godijn Niels, z.v. J. Roos en R. Oosterbroek Shane A.M., z.v. D.M.C. Admiraal en A.J.E.Hoevers Tim, z.v. F.P.H. van der Maarel en M. Ooms Jessica S., d.v. G. Nauta en J.S.Nauta Maud, d.v. P. van de Graaf en C.L. Bunte Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap S.H. Boldewijn en E.D. Helsdingen P.M. van Ravenzwaaij en T.M.A. Masée M.H. Tiebie en C.L. Padding E. de Witte en M. Geertsema R.M. Pannekeet en A.C.W. Langeveld Huwelijken/geregistreerd partnerschap J.M. Kunkeler en C.M. Bakker M.J.A. Breet en S. Huijzer S.M.T. Donnelly en M. Overpelt Overleden J. Hoogland W.J.H. van Weelden P. Delver, wv Meijer Elders overleden M.C. Abbo H.J.P. Handgraaf D. Moor A. Bouman, wv Stekelenburg E. Modder, ev Velthuis A. Ekkes G. Schouten E.C.H. van Berghem, ev Buitenkant Agenda voor de vergadering van de Senioren Raad Heiloo De vergadering is openbaar en wordt gehou den op maandag 18 januari 1999 om 15.15 uur in het Open Huis. De vergadering vindt deze keer in het Open Huis plaats vanwege de verbouwing in het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Notulen vergadering van 16 november jl. 3. Notulen Dagelijks Bestuur d.d. 14 december jl. 4. Ingekomen en uitgaande stukken 5. Advisering 6. Verslag werkgroepen 7. Besloten vergadering d.d. 1 februari a.s. 8. Jaarverslag 9. Rondvraag en vaststelling volgende vergadering Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met het secretariaat van de Senioren Raad Heiloo, mevrouw M.J. van Roozendaal-Berseé, tel. 072-535 05 35

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1999 | | pagina 4